Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FanART yeeeyy

#1
Ok lume am niste desene facute anul trecut.
Ce sa spun, ador sa desenez acest stil, desenez de cand ma stiu iar ceea m-a determinat sa desenez a fost clar seria sailor moon, eram asa de obsedata s-o desenez incat am facut banda desenata38, o sa caut sa vad o s-o caut si v-o arat...
In general ma feresc sa copiez sau sa ma inspir, creez personaje, etc; oricum mai am de evoluat cu siguranta.
pt inceput niste schite
[Imagine: 72iafbr.jpg]

[Imagine: 8a5o4dz.jpg]

[Imagine: 6psl7ag.jpg]

#2
Foarte frumoase desenele tale Adela (parca asa te chema). Ce ghierute are personajul din ultimul desen... 4
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#3
Deci sunt a doua :3

Prima impresie: foare buna .Ai o inclinatie spre realism (eu abia incep realismul >.>) si faci detalii foaret surprinzatoare Smile

Greseli mi-e greu sa gasesc .La primul desen ,trunchiul nu arata prea bine ,iar la ultima vezi unde e subratul ca nu se vede.

In schimb colorezi foarte bine 4 Spor in continuare si mai astept sa vad creatii!

#4
Chiar m-a bufnit rasul, pana acum nu mi-am dat seama de problema cu umarul(desenul 3), ma rog am incercat sa fac un racursi , nu i-am dat prea multa importanta pt ca ma chinuiam la fatza21 intreadevar umarul pare ca nu e al lui, funny...

alte desene...

[Imagine: 73klw92.jpg]

- urmatoarele sunt mai vechi (din liceu - 105 ce vremuri...)

[Imagine: 6nw1jsy.jpg]

[Imagine: 6z6yeko.jpg]

[Imagine: 85g1rwy.jpg]

[Imagine: 72tpd9v.jpg]

#5
yey new stuff :3 That was fast!
Deci: la primul mana e prea groasa (mai ales la cot ..de fapt tot bratul e prea gros) .
3,4,5: @_@ Termina-le te rog! Sunt foarte reusite ,dar parca daca erau finisate erau si mai si 71
ultimul: Uh..scary..Nu prea imi plac sobolanii (doar cei albi..si care nu sunt jumatate oameni ) . In rest ai pastrat particularitatile foarte bine !

Am observat ca faci formele patratoase ,cam in colturi de zici ca sunt facuti din forme geometrice.

#6
Shiva te vad un pic cam dezorientata , unde ai vazut tu in desenele mele ,,soareci" ???? hmmmm ciudat, oricum........observatia ta cu ,,figuri geometrice" - s-ar numii ,,still"??! si intreadevar imi construiesc personajele din liniii drepte, dar asta pt mine nu este o regula, mai abordez si un stil ,,rotunjit", in functie de starea mea de spirit.........
Mai arat niste schite (ca sa explic unele schite imi plac asa de mult incat nu imi vine sa le colorez thats all, important este ceea ce reprezinta nu??)
[Imagine: 4k8g0z.jpg]

[Imagine: 2prwo00.jpg]

#7
Citat:Mai arat niste schite (ca sa explic unele schite imi plac asa de mult incat nu imi vine sa le colorez thats all, important este ceea ce reprezinta nu??)
Te inteleg, mi se intampla si mie si ma gandesc ca nu cumva sa stric desenul dupa 21 . Acum sa-mi spun si eu parerea...
Chiar daca la unele ai facut numai schita, desenele sunt reusite. Mai mereu aceleasi personaje...le faci cum imaginea in fata? Dupa schita, cred ca nu. Ma rog... . Ar trebui totusi sa desenezi si alte personaje. Sa fie ceva nou... nuj...
Colorezi bine, umbrele...lafel. In unele desene mainile cred ca sunt cam groase. Dar in fine...parerea mea.
Oricum imi plac :001_smile:

#8
Humm... just passing to say 'Hi' I guess... in mom ce s-a zis deja ce era de zis... Iti place sa faci buze, se pare... la ultimul st chiar carnoase...

eto... ce-mi place cel mai mult... din imaginea cu cei doi imi place cum ti-a iesit cel cu par mov. Expresia and all, desi mai ai de lucrat la exprimarea miscarii... (so do I T_T) Those hands are HUGE (cu riscul de a repeta pe altii...)

The anthro was supposed to be a cat?

Hint: incearca sa studiezi putin felul in care se aseaza hainele pe trunchiul personajelor... daca te ajuta, poti sa faci niste 'Skin series' ca sa zic asa, si sa incerci sa-i imbraci pana arata hainele alea ca stau pe ceva 3
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#9
[Imagine: sailormoonRES.jpg]

[Imagine: segan3RES.jpg]

[Imagine: NatiaRES.jpg]

nu am mai pus de mult desene......
am dat peste desene mai vechi sunt destul de reusite
si nu e nevoie de corectii , stiu ce greseli contin



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  FanFic & FanArt II Mitchy 0 1.834 29-12-2010, 11:33 AM
Ultimul răspuns: Mitchy
  FanArt by Asura Asura 5 3.873 15-09-2008, 08:15 PM
Ultimul răspuns: Asura
  Rate the fanart of the user above you Shiva 3 3.364 16-03-2008, 11:04 AM
Ultimul răspuns: nibbles


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)