Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FOTM - Mai

#1
Tema lunii Mai: Friendship/ Prietenie

Reguli

1. Toate lucrarile trebuie sa se incadreze in tema data intr-un fel sau altul, asta depinde de scriitor, dar totusi de preferinta sa existe o legatura palpabila.

2. Lucrarile pot fi scrise atat in romana cat si engleza, de preferat inainte de a trimite lucrarile verificati ca nu aveti greseli gramaticale, de punctuatie si ca textul este lizibil.

3. Lucrarile vor fi cuprinse ca lungime intre 20 randuri/ 1000 de cuvinte si 80 randuri/ 4000 (am marit limitele) de cuvinte aproximativ, nu va va descalifica nimeni daca depasiti putin limitele in plus sau minus.

4. Nu folositit limbaj obscen sau scene de natura indecenta in lucrarile voastre, incercam sa mentinem concursul la un nivel recreativ.

Sistemul de vot

1. Fiecare membru care voteaza va alege o singura lucrare printr-un post in care isi justifica alegerea. Cei care vor comenta toate lucrarile au sansa sa primeasca o medalie demna de cel mai bun comentator la concursurile lunare.

2. Va exista de asemenea un poll unde puteti sa alegeti tot o singura lucrare, mai ales daca sunteti indecisi in a alege intre lucrari prin post.

3. Votul prin post va conta 3 puncte, cel prin poll 1.

Perioada desfasurarii concursului

De astazi, 10 Mai, pana pe 23 Mai. Perioada de votare va fi intre 23 si 31 ale aceleiasi luni.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#2
eu ma inscri!!!!!!!!!10 muahahahaha sper sa am si contra cui sa concurez71)
bafta si la cat mai multi competitori

#3
Daa ma inscriu si eu :3. Sper sa-mi gasesc timp sa scriu pana pe 23... dar mai intai sper sa gasesc o idee 21. Bafta tuturor 5.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#4
Ma inscriu.
Chiar de dimineata incepusem sa ma apuc sa imi scriu sentimentele si tema se potriveste de minune.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
As vrea sa ma inscriu si eu. Stiu ca nu am sanse sa castig, dar vreau sa particip. Sper ca lucrarea mea nu va fi foarte dezamagitoare. Bafta tuturor. ^.^
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)