Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FOTM Iunie - Intrari

#1
Tema lunii Iunie: Sacrificiul de sine

Reguli

1. Toate lucrarile trebuie sa se incadreze in tema data intr-un fel sau altul, asta depinde de scriitor, dar totusi de preferinta sa existe o legatura palpabila.

2. Lucrarile pot fi scrise atat in romana cat si engleza, de preferat inainte de a trimite lucrarile verificati ca nu aveti greseli gramaticale, de punctuatie si ca textul este lizibil.

3. Lucrarile vor fi cuprinse ca lungime intre 20 randuri/ 1000 de cuvinte si 80 randuri/ 4000 (am marit limitele) de cuvinte aproximativ, nu va va descalifica nimeni daca depasiti putin limitele in plus sau minus.

4. Nu folositit limbaj obscen sau scene de natura indecenta in lucrarile voastre, incercam sa mentinem concursul la un nivel recreativ.

Sistemul de vot

1. Fiecare membru care voteaza va alege o singura lucrare printr-un post in care isi justifica alegerea. Cei care vor comenta toate lucrarile au sansa sa primeasca o medalie demna de cel mai bun comentator la concursurile lunare.

2. Va exista de asemenea un poll unde puteti sa alegeti tot o singura lucrare, mai ales daca sunteti indecisi in a alege intre lucrari prin post.

3. Votul prin post va conta 3 puncte, cel prin poll 1.

Perioada inscrierii

De astazi pana pe 30 iunie
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#2
Ca sa imi cer iertare pentru data trecuta cand nu mi-am putut gasi lucrarea ca s-o transcriu, voi incerca sa de data asta sa fac ceva.
Succes eventualilor concurenti!
/27.06.2013 O sa iti trimit lucrarea imediat.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Am sa particip si eu... 4. Tema pare interesanta...I can soooo relate to it 21. Sper sa imi iasa ceva decent si sa nu arunce lumea cu rosii stricate in mine 17. Bafta tuturor celor ce vor participa si fie ca muzele sa va fie aproape \m/.
[Imagine: Dark-Tranquillity-raman-fara-basist.jpg]
We are delusional
To go against mortality
Still we fight, love and create
As the only creatures
In on life's grand secret
We sense the pointlessness beyond

#4
Voi participa si eu, am ideei si de ce sa nu incerc. Succes celor care s-au inscris si care se vor mai inscrie!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  FOTM Iunie - vot Stormrage 1 2.712 27-07-2013, 03:18 AM
Ultimul răspuns: Skywalker
  FOTM Iunie - Lucrari Lia 8 5.840 12-07-2012, 01:34 AM
Ultimul răspuns: Lia
  FOTM - Iunie Lia 22 11.075 13-06-2012, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Lia
  FOTM - Iunie - Rezultatele candy_cane 1 2.575 10-07-2011, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  FOTM - Iunie - Lucrari candy_cane 12 7.992 06-07-2011, 11:57 AM
Ultimul răspuns: Teh
  FOTM - Iunie - Inscrieri Unia 15 7.589 27-06-2011, 02:52 PM
Ultimul răspuns: candy_cane


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)