Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FOTM - Iunie

#1
Tema lunii Iunie: Spatiu/ Space





Reguli

1. Toate lucrarile trebuie sa se incadreze in tema data intr-un fel sau altul, asta depinde de scriitor, dar totusi de preferinta sa existe o legatura palpabila.

2. Lucrarile pot fi scrise atat in romana cat si engleza, de preferat inainte de a trimite lucrarile verificati ca nu aveti greseli gramaticale, de punctuatie si ca textul este lizibil.

3. Lucrarile vor fi cuprinse ca lungime intre 20 randuri/ 1000 de cuvinte si 40 randuri/ 2000 de cuvinte aproximativ, nu va va descalifica nimeni daca depasiti putin limitele in plus sau minus.

4. Nu folositit limbaj obscen sau scene de natura indecenta in lucrarile voastre, incercam sa mentinem concursul la un nivel recreativ.

Sistemul de vot

1. Fiecare membru care voteaza va alege o singura lucrare printr-un post in care isi justifica alegerea. Cei care vor comenta toate lucrarile au sansa sa primeasca o medalie demna de cel mai bun comentator la concursurile lunare.

2. Va exista de asemenea un poll unde puteti sa alegeti tot o singura lucrare, mai ales daca sunteti indecisi in a alege intre lucrari prin post.

3. Votul prin post va conta 3 puncte, cel prin poll 1.

Perioada desfasurarii concursului

1. Inscrierile incep astazi chiar din secunda in care termin de postat si anume: 28 Mai.

2. Aveti timp doua saptamani, adica pana pe 12 Iunie sa imi trimiteti lucrarile prin PM.

3. Perioada de vot va fi 13 Iunie - 26 Iunie.

4. Castigatorul va avea dreptul de a alege urmatoarea tema si va primi medalia de merit.


Prelungire pana pe 15 Iunie.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Cred ca ma inscriu aici. Nu am mai participat la FOTM de ... hmm... muuult timp. Sa-i dam o sansa. ^^

#3
Asa, avem o doritoare, haideti sunteti atatia scriitori pe forum ca imediat nu mai avem loc de voi -glumesc-, nu doreste nimeni sa exploreze 'spatiul'?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
M-as inscrie si eu, chiar daca nu am mai scris pana acum. Tema pare interesanta si cred ca daca sap putin mai adanc gasesc vreo farama de inspiratie. Nu promit nimic, dar daca imi fac curaj iti trimit lucrarea, Lia.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#5
Haide, nu se inscrie nimeni? Adica ma lasati pe mine sa castig, o amatoare? C'mon, guys, nu aveti nimic de pierdut.

#6
Am mai incercat sa particip, dar de fiecare data nu am reusit sa trimit lucrarea.
Tema mi se pare frumoasa, am idei, deci o sa incerc si eu si ma rog sa o termin pana la data limita.

Succes la toti care se vor mai inscrie! *hug*
--

Vreau sa anunt ca nu voi putea aduce la timp lucrarea, a intervenit ceva si nu pot din pacate. : (
Succes oricum la toti ceilalti participanti!

#7
Vreau sa particip si eu, am deja o idee si vreau s-o pun in practica.
BAFTA LA TOTI !

#8
4 Iunie, haideti, mai avem doritori? N-am primit nicio lucrare inca. Lasa-ti-va imaginatia sa aduca acel spatiu in creeatie.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
Hai ca ma inscriu si eu. Am spus ca nu postez aici pana nu termin lucrarea (am scris deja jumatate), dar poate chiar faptul ca m-am inscris deja o sa ma determine sa o termin. Nu promit ca o trimit in seara asta sau maine, dar e destul de sigur ca o trimit pana pe 12 iunie.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#10
Intru si eu. Am sa trimit lucrarea mai pe seara sau maine cel tarziu.
E prima data când particip deci, lucrara i-o trimit lui Lia prin PM, right?
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  FOTM Iunie - vot Stormrage 1 2.711 27-07-2013, 03:18 AM
Ultimul răspuns: Skywalker
  FOTM Iunie - Intrari Stormrage 3 3.613 26-06-2013, 11:11 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  FOTM Iunie - Lucrari Lia 8 5.838 12-07-2012, 01:34 AM
Ultimul răspuns: Lia
  FOTM - Iunie - Rezultatele candy_cane 1 2.571 10-07-2011, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  FOTM - Iunie - Lucrari candy_cane 12 7.987 06-07-2011, 11:57 AM
Ultimul răspuns: Teh
  FOTM - Iunie - Inscrieri Unia 15 7.585 27-06-2011, 02:52 PM
Ultimul răspuns: candy_cane


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)