Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FA & FF Valentines Special

#31
Apropo participanti! Daca finisati fic-urile in nici un caz nu le postati aici, mi le trimite-ti prin PM! Si nici nu le trimiteti coechipierilor, ei le vor primi la anuntarea temei la Art.
Da candy_cane si Verrine stiu ca va bucurati de tema fte mult...insa asta este, v-am oferit si abateri mici^^!
P.S. Bine ati venit Kayla si Luka!(sper ca ai anuntat-o pe Kayla sa inceapa fic-ul)
Succese tuturor!

#32
Da Mitch stai linistita, m-a anuntat, adica eu am convins-o pe ea sa participe alaturi de mine, si zici ca nu e problema daca e yuri, am facut asa fiindca ii e mai usor Lukei sa deseneze.
[Imagine: j5atg3.png]


#33
Am vazut ca ai spus ca nu este permis sa ii arat colegei de echipa ficu` inainte. Eu as vrea sa pot sa il arat, pentru ca nu vreau sa stea sa se incurce, vreau sa ii fie mult mai usor sa deseneze ceva dupa lucrarea mea, si vreau sa isi faca o idee, cel putin imi doresc sa ne ajutam reciproc. Nu mi se pare prea corect sa nu ii arat ce am scris.poate ei nu ii place ce am realizat,poate a ar fi avut o idee mai buna, si cred ca si deasta se numesteechipa, nu? Deci :

Mitch, poti sa imi dai voie sa ii arat lucrarea inainte sa ti- o trimit tie ?
[Imagine: Jun0xCa.png]

#34
Defapt nu e permisa prezentarea totala a fic-ului, poate doar idei de prezentat, si coechipierul de art sa-ti ajute. In asta si consta concursul, un user sa faca fic, si celalalt sasi imagineze ce a vrut colegul sau sa reprezinte, nu ceea ce vrea el acolo si ce vede...deja nu e interesant sa faci deodata cunoscutul. Da, e lucru de echipa, scriitorul scrie tema sa iar desenatorul si-o face pe-a lui. As ruga totusi sa nu aratati fic-ul. Cred ca sunteti in stare desinestatator sa-l realizati.

#35
Da, sunt de acord, dar daca eu fac ceva si ea nu va intelege ce am vrut sa zic, ceea ce vreau eu sa transimt si clacheaza, nu cred ca se vaintampla asta cu 2011` dar spun doar, mi- as dori macar mici fragmentele sa ii le pot arata, cel putin sa stie din timp la ce sa se astepte, nu asa dintr- o data sa se enerveze ca nu ii place ce am scris. Putem sa ne ajutam reciproc >.< . In fine, macar mici fragmentele se poate -.- ?
[Imagine: Jun0xCa.png]

#36
Scorpiuta...dupa ce il faci...dupa termen, dupa ce i-l transmit, ii poti explica kit doresti ce-ai scris si cum ai scris, si ptu ce ai scris orisice...dar pina la 19, nu se poate. daca ati facut echipa va fi deacord cu toate ce ti-au venit in minte si nu are de ce sa se dezica, consider ca mai mult tu iti faci griji dekit 2011' ca nu va intelege!

#37
[Imagine: h.gif][Imagine: o.gif][Imagine: m.gif][Imagine: e.gif][Imagine: w.gif][Imagine: o.gif][Imagine: r.gif][Imagine: k.gif]
[Imagine: DrawRedHeart.png]

Unii din useri n-au inteles cum merge treaba jocului, poate pentru ca n-am explicat normal, sau nu au fost citite commentariile postate in legatura cu concursul...
Astfel, astazi desenatorii vor primi fic-ul dupa care vor realiza tema.
Tema: Realizati evenimentul de oferire a declaratiei de dragoste a eroinei/eroului din fic.(prin atmosfera, posibil prezenta unor cuvinte, fraze, actiuni etc.);
Materiale: aici sunteti liberi de a folosi si digital si traditional si hand-made;
Perioada:19.02.2011-28.02.2011(posibila intirzierea cu o zi);
Succese la toti, pentru nelamuriri adresativa!

#38
1. Daca terminam mai devreme cu ilustratia si iti trimitem link-ul prin PM e voie sa-i trimitem linkul si coechipierului sau o sa fie o surpriza la momentul votului pentru cei de la fanfiction sa vada cum au fost ilustrate lucrarile lor?

2. Scena declaratiei poate fi ilustrata si secvential intr-o pagina fireste? Editia trecuta parca se putea daca nu ma insel.

#39
Da...raluca, cred ca ar fi bine sa ramiie un secret4......surpriza(ti-am facut ceva la care-n vecii vecilor nu te-ai asteptatO.O)!
Desigur ca o pagina...mai mult nici nu trebuie...una si gata!
_____________________________________________

#40
intrebare in legatura cu art-ul:

TRebuie neaparat sa il facem ca pe un manga? Nu putem sa surprindem doar un anumit moment din povestire? Ca o coperta, ca sa zic asa?
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Votare FA & FF Special Fools Day Mitchy 8 7.453 13-04-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: Mitchy
  FA & FF Special April Fools Day Mitchy 50 33.981 02-04-2011, 11:50 AM
Ultimul răspuns: Ana


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)