Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Episodul sau faza preferata

#1
Care episod sau faza va place mai mult?Incep yo:
1)Episodul doi este bestial de la inceput pana la sfarsit....
2)Faza cand K spune ca Yuki si Shuichi au fost toata ziua in parc,lingandu-se si punandu-sio....Sakano face o criza de nervi,managerul clarifica situatia ca "au lins inghetata si au pus fise in automate"...si la sfarsit lui Sakano i se invarte capu si zice "Oh,my sweet baby"...mortala faza21)
3)Si ador faza cand Yuki il bate pe MAok(parca asa il chema) si Taki ii zice "ochii tai nu seaman cu cei ai unui romancier...ci mai mult cu cei ai unui animal salbatic"...si raspunsul lui Yuki este unul de te da pe spate "aizawa,imi ranesti sentimentele.Toata lumea spune ca ochii mei sunt irezistibili".105
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Graviation...daca ar fi sa enumar toate fazele preferate ar trece saptamani:d...Tot anime-ul a fost o "faza" preferata. Totusi, as putea sa aleg cateva.
So, mi-a placut foarte mult atunci cand Bad Luck a avut concert si a venit Yuki cu Ayaka si, Shuichi dandu-si seama cat de mult seamana cu Ayaka, a strigat :"Yuki is mine!!!", fenomenala faza...
Second, cand shuichi s-a dus acasa la Yuki si la vazut pe fratele lui, Tatsuha, spunandu-i "Yuki, te-ai vopsit?", am ras enorm de mult la faza aia. Si tot atunci, cand au descoperit admiratia comuna pentru Ryuichi iar Tatsuha l-a strans in brate pe Shuichi spunandu-i sa-si inchipuie ca el e Yuki. Dupa care, Shuichi striga dupa ajutor si apare Yuki...Sooper tare.
Stiu ca deja spusai prea mult dar ar mai fi doua faze: Cand Yuki accepta sa fie iubitul lui Shuici(emotionant) si in episodul cand cei doi au intalnire, iar la sfarsit nu-l mai gaseste pe Yuki, vazand doar poza acestuia cu Dl. Kitazawa rupta, cazand in apa....
DREPTATEA VA INVINGE!!!
AISHTERU NEAR88


#3
Episodul preferat? Greu de spus...imi plac toate de la primul la ultimul dar dak ar trebui sa-l aleg pe cel care imi place cel mai mult ar fi Episodul 2 in special pentru scena de la final cand Yuki il saruta pe Shu si apoi in tranteste pe jos:X
Si faza preferata...mie imi place mult primul lor sarut nu stiu de ce si de fapt toate kiss-urile. Si ar mai fi faza in care Tatsuha se da la Shu si apoi apare Yuki si-i spune ca pentru asta putea fi inchis sau ceva in genul, oricum e super amuzanta parte astaSmile
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#4
Sunt o groaza de faze super in anime incat e greu sa le enumar pe toate 21
Ar cam fi:
1) episodul 2 de la inceput la sfarsit. Mai ales sfarsitul cand incepe Ryu sa cante si toata lumea se da la o parte :X
2)episodul 4 cand sunt la concurs si pune ultima intrebare.
"What is the name of the writer known for his good looks and is proposed for the Japanese writing award?
Hiro: Shuichi get up you know this one!!!"
Shu: Good looking? Specializes in romance novels? The best lover in whole Japan, but with the worst attitude? Very cute when he sleeps? Blood type AB? Born February 23rd? YUKI EIRI!!!
Yuki: That idiot..." 24
3) nu mai stiu sigur episodul. Ryuichi alergand dupa Shuichi :"If you keep running round and round and round and round and round like that, you're gonna' get stupid!"
These are my top 3 ^_^

BTW: It's Yuki's birthday :chuu: :love:
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#5
Of,greu de ales,toate seriile sunt super tari!!!Dar vreo cateva faze o sa enumar.
Primul sarut dintre Yuki si Shu,bestial.Mi-a placut atunci cand Shu la muscat de ureche pe Yuki.Atunci cand Yuki doarea sa se insoare iar Shu a aparut imbracat in femeie si tatal lui mai n-a facut infarct))))Apoi Yuki zice:-Shuichi dute acasa iar Shindo:-Yuki mi-ai zis pe nume,m-ai zi odata! si a inceptu sa se invarta in jurul lui ca un catelus.Apoi cand Tatsuha s-a dat la Shindo,intra Yuki in camera,si nu mai stiu exact dialogul,dar la un moment dat,Shu ii zice lui Eiri iubitul meu,iar acesta ii raspundecall meui ii zici tu iubitul meu? Am ras cu lacrimi)))Inca o faza,Yuki a inceput sa planga,dupa care statea culcat si se enerva pe Shu ca nu mai tacea.-Taci,de 6 ani n-am mai plans si ma doare capul.-Yuki esti super......cred ca ai avut un trecut dubios,de fapt ai avut un trecut dubios!(si se rade ca un apucat,iar Yuki a ridicat capul si a zambit.Mia placut enorm aceasta faza,)Aaaaaaa,eu vad ca incep a descrie tot anime-ul))))))Tre sa ma opresc...nu,mai spun si ceva despre OVA.Faza cand Tatsuha face voodu iar Yuki se preface ca il doare.Cand Shu viseaza cum Yuki vrea sa-l biciuiasca,hahahaha)))Cand Yuki viseaza cum Shuichi ii sta in brate:-Oare aceasta e iubire? Momentul cand Shu canta In The Moonlight,m-a impresionat profund. Si sa trec din nou la anime,atunci cand Sakuma canta iar Shuichi a cazut in genunchi,foarte frumos.
Gravitation e un anime care pe mine m-a impresionat foarte mult,e interesant,amuzant si foarte romantic.Sper din tot sufletul ca producatorii se vor gandi la o continuare caci e pacat ca totul sa se termine aici.
[Imagine: 697b3f31f413.jpg]
Нет такой вещи, как судьба. Плач, гнев, непреодолимая сила безрассудства и самое изысканное чувство - всё это закон ПРИТЯЖЕНИЯ!
[Imagine: chibi_2217.gif]
, chibi-ul lui haruna

#6
Eh, poi... Sa vedem: Episoadele mele preferate au fost cele 2 din OVA. De ce ? Sincer, nush. Probabil, din cauza graficii, dupa parerea mea, mai buna sau a momentelor, clipelor amuzante.
Faze preferate ? Eh, poi is multii rau ( sa se inteleaga ca e greseala intentonata) !! Visul lui Shu din primul episod al OVA-ului a fost penal rau de tot. Cum, fratilor, sa-l visezi pe Yuki intr-o asemenea ipostaza ? Adica, inteleg ca ti-l imaginezi deasupra ta :perv:, dar,aproape sa te biciuiasca ?! 38 Ar mai fi amintirea lui Yuki dintr-o anumita seara in care il tinea pe Shuichi in brate, din al doilea episod al OVA-ului, gandindu-se, oare pustiul asta chiar e indragostit de mine ? Apoi, apare Tatsuha, ala, dupa care mor eu, si incepe a repeta tot ce a vorbit blondu' meu in somn... A fost bestiala faza :ha:. A mai fost si chestia cu Tatsu si voodoo, Yuki chiar s-a prefacut sau totul a fost real ? Apoi, coada aia lunga, infernala din trafic, din spatele lui Yuki... " E imposibil !". 21 A fost mortala experienta ! Si ultima dar nu cea din urma, clipele de neuitat de la incheierea episodului doi din OVA: Yuki credea ca Shu doarme in bratele sale, spunand ca melodia " In the moonlight" nu e chiar atat de rea si ii mai spune " Bine-ai revenit acasa, Shuichi !". Shu se trezeste, ii spune sa il imbratiseze, Yuki ii spune ca daca nu vrea doar atat sa mearga mai bine in dormitor and Fin ! Mai erau, dar, doar n-o-ti vrea sa va descriu tot anime-ul. Ja ! pupic
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#7
Huh, faza mea preferata e pe departe cand vreau Shu sa se mute la Yuki in apartament, ii da cu usa in cap si nu il lasa nicicum sa intre pana cand ii spune :" Dar eu vreau sa fiu cu Yuki !!!" el se da la o parte si cade cu Shu pe el 21 acesta foarte speriat ca l-a suparat pe Yuki si se ridica si Yuki il prinde si il saruta, Shu face niste ochi cat un bec de 50 W 21)

Sper ca ati inteles ce am scris, eu nu am inteles nici jumatate dar stiu ca stiti despre ce vorbesc.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
Ohoo sunt multe o.o.
1) Intr-un episod, dar nu mai stiu exact care ... atunci cand Yuki ii marturiseste lui Shuichi ca a omorat oameni el ii spune " mai poti spune ca ma iubesti ? " iar replica lui Shu a fost" prostule! sigur ca da!" [scuze ca nu e exact ca in anime ca nu am retinut tot]
2) Faza cand l-a batut pe cel de la ASK
3) Faza cu concursul, atunci cand au castigat pentru ca Shu a stiut sa raspunda la intrebarea despre Yuki.
4) In episodul 7 sau 8 cand Yuki plange.
5) Bineinteles fazele amuzante cand K ii ameninta cu pistolul :]]
6) Faza cand Ryuichi se juca cu iepurasul.. si dupa ce a urcat pe scena a devenit cu totul alt cineva. :X
7) Normal ca imi plac scenele cu saruturile <3.
8) Funny faza cand Shu s-a imbracat in fata si nu mai stiu cine a zis "ii statea mai bine in costumul de marinar" 21

huh, gata ca daca as sta sa le zic pe toate as povesti tot animeul :3 . Pur si simplu e za best :X
Cea mai reuşită semnătură.

#9
Hmm, la episoade mi-au placut toate, inclusiv cele doua OVA-uri. Toate "fazele" au fost frumoase, dar hai sa aleg si eu cateva 71.

-In primul OVA cand Shu il viseaza pe Yuki [era sa cad de pe scaun la faza asta21]
-Primul sarut din lift a fost cel mai dulce105
-Mereu cand Shu se imbraca in vacuta, iepuras si alte chestii traznite.
-La faza cand Yuki este cu sora lui, asteptandu-si "noua" si mosul ala a zis ceva de genu: "Fata este foarte desteapta, loiala .." la care Yuki "Pe mine ma intereseaza marimea sanilor ei".
-Cand apare Shu imbracat in fata si Yuki ii spune ca arata mai bine in costumul de marinar.

Cam atat, daca ar fii sa le enumar pe toate am sta pana maine 21
[Imagine: YWk6O.jpg]

#10
Pai una din fazele mele preferate a fost visul rozaliului (aja ii zic eu )
pfoaii era sa ma inec cu saliva cant am vzut, prea tare faza 24
si bine inteles restul partilor amuzante, de exemplu fata lui rozu ,dupa noaptea aceea 21), pfyuu e fata avea nu mai puteam de ras :'))
Sau atunci la concurs canda stiut numele lui Yuki, a alergat mai rabid ca lumina 21
Sau cand se imbraca in costume cidate, cum arfi ala de valiza 24, nu mai puteam de ras :'))
aa si sa nu uit de faza cu papusa vudu 24, eu stateam cu sufletul la gura crezand ca e real ce i se intampla lu yuki si dupaia cand am vazut ma tavaleam pe jos de ras .
siar mai fi si alte faze super,,,care s-au mentionat deja de catre ceilalti deci cred ca nu mai are niciun ros sa le mai zic si eu :'))



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Replica preferata din anime Addeh 1 3.723 09-01-2012, 07:44 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)