Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Efecte Speciale [+16]

#1
Acest fic a fost creeat de Izobel-Chan si de IlikeYou. Are usoara tenta de hentai in unele parti; nerecomandat persoanelor sub 16 ani.

Capitolul 1: Oua si costita prajita
Este luni dimineata.
Afara, soarele-si imprastia razele de-a lungul pamantului. Cerul era senin, de un albastru frumos, care iti sarea in ochi.
In vila Familiei Itsune era liniste: servitoarele faceau treaba la bucatarie, in timp ce domnii Itsune erau plecati in afara tarii, in legatura cu afacerile.
Deodata, linistea fu intrerupta de o alarma: un telefon incepu sa cante; zgomotul venea de la etajul 2, mai precis de la camera lui Dan.
Un adolescent, in varsta de doar 15 ani, dormea intins in patul moale acoperit de o lenjerie de pat verde deschis, care lumina camera. Peretii erau de un bleu foarte deschis care iti sarea imediat in ochi. Mobila era aleasa cu bun gust de parintii sai.
Acesta obisnuia sa se certe in fiecare zi cu mama sa, contrazicand-o chiar si cand ea avea dreptate. Nu comenta in fata tatalui sau deoarece stia ca are palma grea.
Rebelul avea parul negru, avand cateva suvite carliontate, ochii fiindu-i negrii. Era slab, dar avea corpul atletic: de la 14 ani, tatal sau il obligase sa mearga la sala, pentru a-si mentine infatisarea.
Dan a avut probleme cu drogurile cand era mai mic: la varsta de 12 ani a fost obligat de un prieten sa se drogheze, iar in momentul in care descoperise placerea, devenise dependent.
Un an mai tarziu tatal sau descoperise, trimitandu-l la un psiholog. In prezent nu se mai droga, chiar daca tanjeste in unele momente dificile dupa acea relaxare infinita.
Dan ridica telefonul de pe noptiera de langa pat si opri alarma. Casca cu pofta si se ridica in capul oaselor. Se freca la ochi si privi in jur. Constata ca azi era luni: prima sa zi de Liceu.
Se dadu jos din pat si se duse la baia sa personala; niciodata nu-si lua papucii in picioare prin casa, chiar daca mama sa ii reprosa faptul ca ii va arunca, el tot nu tinea cont de sfaturile mamei sale. Ii placea sa fie pe cont propriu, si sa nu depinda de nimeni. Acesta a considerat intotdeauna ca o viata are si ca merita sa o traiasca la maxim, facandu-si toate poftele.
Ajuns in baie, se spala pe fata. In momentul in care apa rece ii atinse chipul somnoros, un fior ii invada corpul, dar era obisnuit.
Isi sterse fata cu un prosop alb matasos si iesi din baie. Ajuns inapoi in camera sa, deschise dulapul cu haine si-l privi cu interes.
Pentru prima zi de liceu, voia sa impresioneze multe fete si sa aibe multi baieti. Intotdeauna fusese un baiat plin de el, care crezuse ca lui i se cuvine totul.
Isi lua de pe un umeras un tricou negru calcat cu o zi in urma: i se paru destul de elegant. Daca ar fi intrebat-o pe mama sa cu ce sa se imbrace, aceasta i-ar fi dat un costum negru, cu o cravata in dungi, costumatia tatalui sau pe care Dan o detesta din toata inima.
Lui ii placea imbracamintea sport. Nici la petreceri nu se imbraca elegant, chiar daca mama sa ii reprosa asta.
Lua din dulap si o pereche de pantaloni negrii, si tranti hainele pe pat. Inchise usor dulapul fara sa faca zgomot si-si dadu jos bluza de pijama gri: abdomenul bine lucrat ii era acum scos in evidenta. Orice fata l-ar fi dorit daca l-ar fi vazut.
In timp ce se imbraca, se gandi la parintii sai: se gandea ca in curand aveau sa se intoarca acasa, iar libertatea sa avea sa aibe un sfarsit. Ii placea sa stea singur acasa cu servitoarele: uneori mai pacalea cate una sa-l " viziteze " noaptea, chiar daca parintii sai aflau si o concediau. Ii placea sa se distreze si sa nu respecte regulile, iar sexul i se parea o distractie nemarginit de relaxanta.
Odata imbracat, iesi din camera sa si se indrepta spre lift. Nu-i placea sa coboare pe scari: i se parea obositor si nu merita.
Intra in lift. Apasa butoanele aurii si simti cum liftul incepe sa coboare. Se rezema cu palma de un perete si astepta.
Iesi din lift si se indrepta spre bucatarie. O servitoare ii aseza o furculita si un cutit langa farfuria cu mancare, in timp ce una ii trase scaunul pentru ca acesta sa ia loc.
Acesta ridica furculita de pe masa; in farfurie erau doua oua prajite si o bucatica de costita prajita. Acesta infipse furculita intr-un ou si gusta.
Scuipa totul pe o margine a mesei si intreba nervos:
_Cine a gatit asta?
Cele doua servitoare care ramasesera in bucatarie il priveau speriate.
_M-Matilda, sopti o servitoare blonda, cu ochii albastrii, care avea in jur de 17 ani.
_Cheam-o! ordona el.
Servitoarea incuviinta din cap si disparu din bucatarie. In mai putin de doua minute aparuse cu o servitoare roscata, care avea ochii albastrii.
_Ce e prostia asta? Mananca tu! zise el, si tranti farfuria in poala servitoarei.
Farfuria cazu peste degetele picioarelor ale fetei, spargandu-se in mai multe bucati. Sangele incepu sa-i curga nestapanit, dar lui Dan nu-i pasa.
Matilda scoase un scancet soptit.
_Nu te mai vaicari! Esti concediata! striga el.
Servitoarea incepu sa planga in hohote si fugi, parasind bucataria.
_Iar voi! La ce va uitati asa? Mi-ati pregatit rucsacul?
Servitoarea blonda se repezi imediat pe usa care ducea spre holul de la intrare.
Dan ramasese cu o servitoare cu parul negru ca abanosul si ochii albastrii. Se apropie de ea si ii prinse barbia cu mana dreapta.
_Cati ani ai? intreba el scurt.
_16, raspunse fata cu glas tremurat.
_In seara asta, la 12 sa fii in camera mea! ii zise el si ii linse buza de sus.
Acesta parasi bucataria, lasand-o pe servitoare speriata.
Pasea agale, plictisit. Avea chef de distractii, dar nu-si permitea asta in acest moment. Ii placea viata: facea sex cand voia, avea prietenii cei mai de gasca din oras. O viata demna de un baiat ca el!
Ajuns in hol, se incalta cu o pereche de adidasi negrii: lua rucsacul pe umarul drept si fara sa salute, pleca.

Dan => [Imagine: animefo2.jpg]
[Imagine: w412.png]
Servitoarea cu parul negru => http://i176.photobucket.com/albums/w175/...kwhite.jpg
Servitoarea blonda => http://i18.photobucket.com/albums/b135/A...uegirl.jpg
Servitoarea roscata => http://i83.photobucket.com/albums/j284/c...edHead.jpg

Astept critici! :70: Pot sa uport :D
Urmatorul capitol va fi postat de Sisu' Izobel :p

#2
:chuu:o//ointeresant....foarte interesant....sunt de-a dreptul impresionanta....referitor la un baiat,nu peste 16 ani....care adora distractia sh "prietenele" pt o noapte.tinand cont ca parintii lui sunt bogati isi permite absolut totul...lumea e privita din perspectiva unui copil bogat....ca daca era a unui copil sarac ar fi fost cu totul alta....el nu isi doreste decat prieteni...ii place sa dea ordine....astep cu nerabdare al 2-lea capitol.....felicitari lu' kizza...sh o incurajam pe izzie pt al 2-lea capitol=D>:chuu::pls::love:sh baiatu' e foarte dragutzo//o:love:
[Imagine: 2384768354_c3e8fe6fa4_b.jpg]

#3
Capitolul 2: Culoarea mov




Mergea agale, plictisit. Avea chef de distractii, sa incerce ceva nou, ceva interesant si dramatic, ceva plin de actiune.
Ajunse in dreptul unei treceri de pietoni. Dincolo de ea se afla Liceul unde el avea sa studieze. Ce fericire pe el ... Semaforul indica culoarea rosie. Mai avea de asteptat un minut si treizeci de secunde.
_Sa astepte tata, zise el. Eu merg ! zise el cu ingamfare.
Pentru el, putea sa fie si culoarea mov la semafor. Nu-i pasa. El era Dan Itsune si avea dreptul la orice i se cuvenea ! Mai multi oameni se uitau la el ; probabil era celebru, iar el nu citise nimic despre el in reviste ! Precis in fiecare editie era cate un articol despre el.
In timp ce mergea, auzi un claxonat puternic care-i distrase atentia: se intoarse. O masina neagra, de teren, care bagase viteza, claxona. Dan nu astepta si o lua la fuga: masina frana cu putere. La volan era o femeie de vreo 25 de ani, in dreapta sa fiind o eleva.
Soferita il injura pe Dan, in timp ce acesta ii urla ca tatal sau o sa o faca sa plateasca. Rasufla usurat cand se vazu in fata Liceului : o cladire imensa, de culoare crem, inconjurata de o gradina cu cateva tufe de trandafir si cativa arbori, inconjurata de un gard. Acesta era Liceul unde 4 ani avea sa studieze el.
Incepu sa mearga tantos, netinand cont in continuare de reguli. In fond, el era seful.
Ajuns in curtea Liceului, inspira adanc si privi in jur. In fata sa isi facu aparitia o femeie in varsta de 60 de ani dupa parerea sa : avea pielea fetei ridata si zbarcita, fiind cocosata. Era foarte slaba : purta un costum grena, compus dintr-o fusta cu danteluta si o camasa. Avea parul alb prins coc la spate.
In mana dreapta tinea un carnet si un pix. Se apropie de Dan.
_Tu ce vrei ? o repezi Dan.
_Numele si prenumele, zise baba balbait, ignorandu-i impertinenta.
_Itsune Dan, celebrul fiu al celebrilor afaceristi domnul si doamna Itsune ! zise el mandru de el.
Baba nu lua in seama ultima fraza spusa de Dan ; fu suficient numele acesta. Il cauta pe lista, iar dupa un moment, zambi.
_Clasa a 9-a C ! zise ea si-i zambi larg, ca o broasca.
Dan pleca fara sa salute, considerand ca el ar fi trebuit salutat. Pentru Dumnezeu ! E o celebritate innascuta ! Si niemni nu e constient de asta ! Ofta, spunandu-si ca lumea din exteriorul cartierului sau inca nu evoluase. Parca nu auzise nimeni de numele ITSUNE.
Intra in cladire : pe jos era un parchet maroniu deschis, de-a lungul peretilor albi afisandu-se mai multe usi, in spatele carora se ascundeau mai multe sali de clasa. Intr-un colt, o femeie de servici care purta un costum albastru, matura.
_Hei, tu ! striga acesta.
Femeia il privi urat : dupa figura baiatului isi dadu seama ca e impertinent, asa ca nu-si ocupa timpul tinandu-i morala. Era clar ca ar fi vorbit la pereti.
_Unde e clasa a 9-a C ? intreba el cu aceeasi impertinenta.
_Etajul 1, prima de la stanga.
Baiatul pleca iarasi fara sa salute. Ajunse in fata unor trepte : pareau a fi vreo 30. Incepu sa urce treptele, bombanind si injurand. La el acasa era lift, el fiind invatat sa nu urce si sa coboare scarile. Lumea era atat de demodata fata de el,... Ar fi trebuit sa fie venerat pana acum ! Trebuia sa se aduca Covorul Rosu si sa treaca pe el !
Ajunse in cele din urma la Etajul 1 : facu stanga si se trezi in fata unei usi de stejar, lustruita. Manerul usii era negru si parea murdar de praf. Cu degetul aratator, atinse usor clanta.
_Praf ! sopti el scarbit.
Se resemna si intra in clasa, atingand cu toata palma clanta, dar avu grija sa se stearga de dosul tricoului inainte de a se afisa intregii clase. Spre uimirea sa, nimeni nu-l luase in seama. Grupuri de cate 3-4 elevi se afisau la cate un colt : grupuri de fete, de baieti, sau jumi-juma : cel mai grav era ca el nu se regasea in nici un grup.
Privirea ii cazu pe un grup de baieti din spatele clasei, unde patru baieti radeau cu pofta de o gluma. Dan isi spuse ca acolo era locul lui. Se indrepta spre ei, pasind tantos.
Baietii isi ridicara privirea spre el.
_Eu sunt Itsune Dan ! zise el si zambi, incercand sa faca impresie.
_Eu sunt Matsumare Claudiu ! zise un baiat blond cu parul ca spicele de grau si ochii ca muraturile. El e Matsumare Vlad, fratele meu ! zise el si zambi, facand semn cu mana spre un baiat aproape identic cu el : diferenta o facea o alunita pe care Claudiu o avea-n plus pe nas. El e Sumatse Ikuto, si facu semn spre un baiat roscat cu ochii caprui.
_Pe mine nu ma prezinti ? sari al patrulea baiat si zambi.
_Prezinta-te tu ! ii propuse Claudiu.
_Eu sunt Ronja Tatsumaki ! zise el si un zambet impertinent ii aparu pe fata.
_Fiul creatoarei de moda Ronja Renee si al Preotului Ronja Tadase ? intreba Dan entuziasmat, fiind la curent cu toate amanuntele.
_Da. Se pare ca esti bine informat, zise el si zambi.

Ur turn sis ;;)

#4
Chiar daca n-a comentat nimeni Capitolul 2, eu o sa postez Capitolul 3 ca sa fie :p Thx Mada pentru ca ti-a placut >:d<
*Dragut capitolul 2, sis ;;) *


Capitolul 3:
Dan era acum si el implicat intr-un grup. Avea prieteni, dar cel mai mandru era de Tatsumaki: parintii lui fusesera celebrii odinioara. Cel mai plictisitor se dovedi a fi Vlad care punea tot felul de intrebari stupide: "Ce materie iti place? " sau " Ce Facultate vrei sa urmezi dupa ce termini Liceul? ".
Dintr-una-n alta, au ajuns la subiectul "fete". Nimeni dintre ei nu avusese relatii cu o fata inafara de Dan. Acesta le povesti cum chema uneori, noaptea, pe ascuns, cate o servitoare mai tanara si mai frumoasa la el in camera ca sa faca "sport". Prietenii sai radeau in hohote de Dan, dar el credea ca rad de povestea sa "interesanta".
In timp ce discutau, pe usa intra o femeie inalta, cu parul lung roscat asemanator cu al lui Ikuto, avand ochii albastrii. Purta o pereche de ochelari, avand pe ea un costum de un verde deschis, care semana teribil de mult cu ochii lui Claudiu. Langa femeie isi facu aparitia o fata timida, foarte draguta, care era complet diferite de acea femeie: avea parul negru si drept, o pereche de ochelari care-i ascundeau ochii negrii si calmi, buzele rujate cu roz foarte deschis. Era imbracata cu uniforma crem-maron, avand o cravata portocalie si niste cizme lungi, pana la genunchi.
Mai multi baieti salivau la infatisarea sa: fata se inrosi cu putere, desi incerca sa o ascunda.
_Eu sunt Kimamori Jordan! zise femeia aceea. Voi fi Diriginta voastra de-acum incolo!
Dan se uita frumos la diriginta. Avea trupul bine lucrat, dar ar fi fost cam deplasat sa aibe relatii cu propria sa Diriginta. In schimb, fata aceea nu era acolo tablou.
_Ea e Kimamori Nina, fiica mea! Am considerat ca e drept,...
Diriginta continua sa vorbeasca despre una despre alta, dar Dan nu-i mai dadea nici o atentie. Fata aceea, Nina, ii era pe plac. I-ar fi placut sa-i simta trupul... Simtea cum fata aceea ii invada mintea si simturile, facandu-l sa innebuneasca. Trebuia s-o aibe! Fie si pentru o noapte. Trupul fetei bine lucrat, slab, in mainile sale,... Dan avea privirea pierduta, fiind cu gandul departe.
Dupa inca vreo douazeci de minute in care Diriginta bombani ceva despre disciplina, note si alte chestii marunte, ii lasa sa plece acasa.
Dan pleca impreuna cu "gasca" sa, el fiind in mijlocul lor. Simtea ca avea o importanta deosebita, mai ales acum.
Impreuna cu colegii sai, coborau acele trepte care-l enervasera. Acum i se parea mai usor sa cobori niste scari, fiind distras de cate-o fata cu o fusta mai scurta.
_Perversule! ii striga o fata.
Dan zambi doar. El, pervers? Dar in pat, oare cum era? Cata placere simteau servitoarele alea de la el de-acasa,... In noaptea asta avea intalnire cu Jasmine, servitoarea bruneta. Deja-i simtea trupul in mainile sale. Parca o si vedea tremurand de placere.
Mergea visand la noaptea care avea sa urmeze: o noapte nebuna,... In cale ii aparu Nina impreuna cu o fata, pe care Nina o striga Ckicki.
_Umm,... incepu Nina.
Dan se intreba oare ce dorea. In minte ii veni o imagine cu el si Nina, amandoi, la el in camera,...
_Tatsumaki, poti sa ma conduci pana acasa? intreba fata rusinata.
Tatsumaki se inrosi tot la fata. Se uita la prietenii lui, asteptand sa fie salvat gen "Tatsumaki trebuie sa spele o soseta" sau "Vine cu mine" sau ceva de genul.
_El e ocupat! sari Dan, in timp ce Tatsumaki simtea o datorie imensa fata de el. Dar te conduc eu!
Nina se uita urat la Dan si-l lua de mana pe Tatsumaki. Ckicki, fata aceea, ii mai arunca o privire rusinata. Ce oameni! Nimeni nu auzise de placerile unei vieti?
Ofta si-si lua la revedere de la prietenii sai. Mergeau in directii complet diferite.
In minte ii ramasese imaginea Ninei. Era o fata destul de draguta si i-ar fi placut sa joace cate ceva cu ea... Dar isi aminti de Jasmine asa ca-si lua gandul de la Nina.
Ajunse in fata vilei: spre marea sa bucurie, parintii lui nu se intorsesera inca. Isi zambi in sinea sa. Continua sa mearga agale si incet, incercand sa amane momentul cand o va vedea pe Jasmine.
Deschise usa de la vila. Il intampinara Jasmine si Matilda.
_Parca te-am concediat! racni el. Pleaca! striga el.
Matilda incuviinta din cap, avand chipul posomorat. Jasmine era acum singura cu Dan. Baiatului ii aparu pe chip un zambet smecher. Se apropie de ea si-i linse buzele cu limba, soptindu-i:
_Ne vedem diseara, pisi!

Diriginta => http://www.clho.net/anime/please/mizuho.jpg
Nina => http://i176.photobucket.com/albums/w182/...mal__3.jpg
Ckicki => http://api.ning.com/files/aZAZJVXyCjOrPq...olGirl.jpg

#5
Deci, sa incep.Primul capitol a fost dragut,Dan e superb :x, si diabolic :x, nu l-a interesat ca a taiat-o pe Matilda la picioare, cand a aruncat farfuria. Asa...In al II-lea capitol, nu mi-a placut ca era multa vorbire indirecta, si foarte putina directa. De exemplu : ``Soferita il injura pe Dan, in timp ce acesta ii urla ca tatal sau o sa o faca sa plateasca.``. Era mai bine sa scrieti cum ii urla, adica sa puneti liniuta de dialog si sa scrieti ce ii zicea. In capitolul al treilea mi-a placut, desi a fost foarte amanuntit, mi-a placut ca a fost mult dialog. Cu privire la toata povestea, de ce puneti underline ``_`` in loc de liniuta ``-`` ? :-?.
Si nu se pune virgula inainte de punctele de suspensie ``_Umm,... incepu Nina.``, poate e o greseala de tastare, sau ceva de genul, nu stiu.Alte greseli de ortografie, punctuatie sau tastare nu am vazut.:)
Cam atat. Sper sa nu va suparati pt critici si sa aveti chef sa cititi atata :).
Ja ne! :*
[Imagine: 561597i0h59rpysw.jpg]
I’m not a perfect girl. Sometimes I have a broken heart and maybe some days nothing goes right. But when I think about it and take a step back I remember how amazing life truly is and that maybe, just maybe I like being unperfect !
[Imagine: chibi_1645.gif]
She`s Layla, Layla luvs u 3 :X Give her candies, much candies ^^, chibi-ul lui diabolique_alien

#6
Bun , am citi si eu aceste 3 capitole . Pot sa zic ca pana acum pare cat de cat interesant ficul , totusi mai aveti de lucrat la exprimare . Izobel-Chan ai grija cu exprimarea si vezi ca te cam repeti . Pe la inceput ai folosit cuvantul "el" de foarte multe ori si nu mi-a placut asta . Cand ati scris un capitol cititi-l cu mare atentie si corectati unde vi se pare ca nu suna bine .
Despre personaje..preferatul meu e Dan . Un tip tare dragut si rebel..il ador :X . Deabea astept urmatorul capitol si mor de nerabdare sa vad ce face Dan cu "pisi" a lui .. =)) Dar nu stiu de ce presimt ca ii place mai mult de Nina ... Astept urmatorul capitol , va rog sa-l postati cat mai repede ! Succes in continuare fetelor ! :D
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#7
Pinky-sasu x saku => O sa ne straduim sa va tinem in suspans :-s
diabolique_alien => Nu injur in capitole: injura tu in fic-urile tale :p Oricum, descrierea e esentiala intr-un fic, nu dialogul ^__^
Aylin => Thx Aylin :p Sa vina sis pe net si sa ma rog de ea sa posteze ;))
Just_a_kid => Cand intra sisu' Izz va fi postat al 5-lea capitol :d E randul ei :p

Thx all pt sfaturi si laude >:d< Sper ca cel tarziu pe la ora 8 in seara asta sa fie Capitolul 4 :p
See ya si thx ca cititi fic-ul >:d<

#8
Multumesc tuturor de critici si laude.Cat pt diabolique_alien, eu nu injur in ficuri :)) nu`ti place..nu`l mai citi :-??
Iata urmatorul capitol.sper sa va placaaaaa >:D< h,si imi cer scuze ca este asa de scurt,dar m`am grabit si nu prea am avut timp..:-s
____________________________________________________________

Capitolul 4 : Liftul


Dan mergea agale in spre lift,cand servitoare bruneta veni in spre el.
_Domnule,c-ce doriti sa mancati astazi?
Dan nu-i raspunse,dar in schimb o saruta.Acum ii explora gura cu lacomie.Liftul veni,iar usile se deschisera.Dan o impinse in lift.Aceasta cazu lovindu-se la genunchi.Dan sari peste aceasta dezbracand-o.
_Hai,papusa,ce mai astepti? Asta micu` e nerabdator.
Servitoare nestiind ce sa faca pufni in plans.Dan incepu sa-i maseze sanii; o saruta pe gat,coborand incet-incet spre zona interzisa.Fata gemea de placere.
_Dan?Dan,unde esti? striga o voce familiara.Era mama sa!
_La naiba,zise Dan nervos peste masura.La 12 sa fi la mine in camera daca nu vrei s-o patesti...
Dan isi trase repede pantalonii negri pe el.Trupul plin de sudoare era acum acoperit de materialul de bumbac al tricoului sau.Se ridica de pe servitoare si iesi in graba din lift.Aceatsa ramase goala pe podeaua rece a liftului.Prea trista si obosita nu avu putere pentru a se ridica,reusi doar sa-si traga un tricou pe ea.Adormi
_Unde naibii ai fost?intreba domnul Itsune.Am fost ingrijorati.Domnul Itsune,desi in varsta arata destul de bine pentru varsta lui.Avea corpul suplu,acoperit de un costum negru,de firma.Doamna Itsune,semana la trasaturi cu fiul sau. Era bruneta,si,in ciuda varstei,arata foarte tanara.
_Deranjez cumva?zise o voce feminina pe un ton ironic.Dupa usa aparu Mikki,verisoara lui Dan.
_Ca intotdeauna....mereu apare in locul nepotrivit,la momentul nepotrivit,ofta Dan.
_Ca intotdeauna...mereu ospitalier!ofta Mikki.Fata purta o pereche de blugi albastrii inchis, de firma, avand o catarama neagra. Un tricou mulat pe ea, alb,descoperindu-i buricul. Avea parul negru, la breton avand doua suvite rebele roscate.
_Hei,voi doi! Incetati, tipa doamna Itsune.Aveti chef de cearta, iesirea e prima la dreapta!Hai,afara cu voi!
_Cum indraznesti sa-mi vorbesti asa,femeie?urla Dan.Eu sunt nobil.Nu sunteti parintii mei.Cu siguranta am fost furat de tigani de mic copil,de la parintii mei,regi!Ce viata de rahat!zise baiatul parasind camera.
_Of..copii din ziua de azi...ofta doamna Itsune.
Ceasul arata ora 12 si 20 de minute.Unde era afurisita aia de servitoare?Dan fierbea de furie.Era nobil si ar fi trebuit tratat ca atare.Nervos,cobora in spre aripa servitoarelor.Ce-i va face....Treu prin bucatarie si lua un cutit ,insa cand ajunse in camera servitoarei,auzi niste gemete...



Ur turn sis ;;) xD

#9
very good,izzie,very good:love:.....e frumos capitolu'...dupa atata stres a meritat sa te grabesti....si la noi a meritat sa asteptam....si ca de obicei dracusoarele astea 2,mici, ne uimesc de ne ajunge gura in pamant sh reusesc din nou sa ne tina in suspans:...:....2-3 greselile de ortografie,dar se iarta....care mai comm ceva legat de ortografie atata ii trebe'....nu ia sh kizza stiu cum au rezistat sub stresarile mele....la 10-15 min le intrebam"-Mai e mult????!!!!"...si din nou izzie a reusit sa ne uimeasca...dialogu'-putin da' bun....descrierea-din plin,si e foarte bun...deci fetele felicitari..:yes:...de fapt acu' numa' lu' izzie...maine e randu' lu' kizza.......nu scapa ea asa de usor de stresarile mele....dar nici eu nu scap de ale ei pt al 3-lea cap al meu:zuppy05::zuppy05:

:bye::pls:
[Imagine: 2384768354_c3e8fe6fa4_b.jpg]

#10
Mama sis, am murit de ras :|=)))) Mai ales la faza cu ala micu' :|=)) Sau de la femeie incolo :-s=)) Omg.
Te-ai intrecut pe tine insati :x=))
.......................................................................................
Capitolul 5: Mikki
Dan cauta cu mana dreapta intrerupatorul, pipaind prin intuneric. In cele din urma simti cum atinge ceva, dar se dovedi a fi un ceas.
In cele din urma, aprinse lumina; servitoarea nu era in camera. Chiulea din program? Daca lui i se facea foame si nu era Matilda, ce facea? Avea sa rabde de foame?
Atunci, de unde venea zgomotul acela?
Acele "geamate" se dovedira a fi telefonul servitoarei, care era, dupa parerea lui Dan, de ultimul jaf. Avea un Nokia 3330: niciodata nu avusese un telefon atat de slab. Ar fi fost o rusine pentru el, Dan Itsune, sa aibe un astfel de mobil. Era o jignire la adresa lui!
Ii ridica telefonul si se uita la cine suna: pe ecran scria intr-un colt, cu negru ingrosat, Mikki, avand o inimioara alaturi. Cand vru sa raspunda, constata ca nu mai suna, dar primise un mesaj: vru sa il vizualizeze, dar telefonul acela nu era obisnuit cu mana sa de nobil.
_Cum merge asta? intreba el, si dadu cu pumnul in perete.
In acel moment, arunca o privire in camera. Ce saracacioasa era: avea doar un pat cu lenjeria alba, o masa cu cateva fete de masa albe, pe care trebuia sa le apreteze. Culoarea peretilor era galbena, un galben palid, de maioneza. Pe jos, parchetul era tocit: probabil scapase vreo substanta de curatat haine pe parchet, iar acesta se decolorase.
Avea in mijlocul camerei o carpeta bej. Langa pat mai era o noptiera cu doua sertare: era de lemn de stejar, rezistenta, micuta.
Baiatul isi muta privirea inapoi pe telefonul lui Jasmine. Cu chiu cu vai, reusi sa citeasca mesajul.
Aveti un mesaj vocal de la Mikki, primit in seara asta,la ora 12 si jumatate. Pentru ascultare, formati 333. Va multumim!
Dupa ce ca Mikki purta numele Itsune, isi mai si dadea numarul de telefon la servitoare. E rusinos!
Baiatul forma 333: ii raspunse Robotul, care repeta ceea ce spunea si in mesaj. Se auzi un tauit in telefon:
_Hei, Jasmine, ce faci? Ai facut rost de ce ti-am cerut? Stii ca e urgent si m-am obisnuit. Nu mai pot rezista mult timp. Am nevoie de ele cel tarziu maine la ora pranzului. 500 grame sunt de ajuns. Nu spune nimanui de acest mesaj si orice ai face, nu-ti lasa telefonul in camera fara sa-l ascunzi. Te voi plati, asa cum e intelegerea: 100 euro pentru 100 grame. Iti voi da suma dubla daca doresti: grabeste-te.
Dan ramasese perplex: Mikki ii ceruse ceva unei servitoare. Dar oare ce? Ramasese cu privirea in gol, gandindu-se.
Isi scoase telefonul din buzunar si isi introduse in Agenda de Contacte numarul de telefon al lui Mikki, preventiv.
Lasa telefonul lui Jasmine pe noptiera si parasi camera, avand grija sa stinga lumina. Si totusi, ce impuls a fost acela sa aibe numarul lui Mikki?
In timp ce iesea din camera servitoarei, auzi o usa trantindu-se, dinspre etajul lui. Precis trantea usile pe motiv ca si-a rupt o alta unghie cand incerca sa intre pe Laptop. La cat de dezvoltati erau neuronii ei...
Se duse in fata Liftului. Apasa pe doua butoane aurii, iar acesta isi facu aparitia in fata lui. Intra in el si-si rezema spatele de un perete. Isi baga mainile in buzunare si incepu sa se gandeasca. Oare simtea ceva si fata de Mikki? Decazuse rau de tot. Servitoarele, Nina, Ckicki, verisoara sa,... Ce era cu el? Trebuia sa treaca peste aceasta perioada. Dar cum?
Usile liftului se deschisera. In fata sa erau Mikki si Jasmine: Jasmine avea in mana stanga o punga neagra, legata cu o ata rosie. Mikki tresari puternic cand il vazuse pe Dan. Infasca punga din mana lui Jasmine si o strecura in pantalonii blugilor.
_...si vreau pentru maine lenjeria verde! ordona Mikki, incercand sa-si revina-n fire.
Jasmine vru sa spuna ceva, dar Dan o ameninta cu privirea. Servitoarea inghiti in sec si disparu din peisaj, coborand in fuga treptele: ea nu-si permitea sa coboare cu liftul.
Dan o prinse pe verisoara sa de mana brutal si o trase in camera sa. O masura cu privirea intai si adauga:
_Te joci cu focul, si s-ar putea sa te arzi. Droguri? intreba el, acest raspuns venindu-i in minte.
Mikki inghiti in sec si evita sa-l priveasca in ochi. Era clar ca se simtea cu musca pe caciula.
Baiatul ii prinse barbia cu mana dreapta si isi apropie buzele moi si calzi de ale ei: o saruta. Isi strecura limba printre buzele ei umede. Fata era uimita de gestul verisorului ei, dar nu riposta.
_Saruti,... bine! sopti ea, printre gafaituri.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)