Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

East European Comic Con

#1
[Imagine: 10981308_792937074121204_6619286528645752563_o.jpg]

Open Hours at Romexpo:

08.05 Friday: 16:00 - 21:00;
09.05 Saturday: 10:00 - 20:00;
10.05 Sunday: 10:00 - 19:00;

[Ro] Biletele se gasesc in magazinele Orange Shop, Diverta, Vodafone, Domo, Germanos si Carturesti, si online pe MyTicket.ro si Eventim.ro

#2
Chiar intentionam sa ma duc de data asta, dar cand am vazut actorii reciclati mi-a trecut.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#3
Is Hodor coming anymore or he lost his way somewhere in Dorne again?
_____________________
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#4
Eu voiam sa ma duc dar... ugh, distance ._. Plus ca e in weekendul dinainte de perioada de examene. I have the tickets though, doua la numar si, banuind ca nu il vor lasa ai mei pe fratemiu sa mearga cu altcineva, I might have to seel them - daca e interesat careva ^^;
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#5
well am luat biletu pe 3 zile cand inca era ieftin. Cat despre actori astept sa vad cine mai vine. As fi mers la Kevin Sorbo dar cum nu mai vine.... bine ca nu am luat bilet pt ca am invatat de anu trecut ca astea se mai schimba. Asa ca poate o sa vina cineva care sa merite
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#6
Meh, nu o sa merg nici anul acesta, prefer sa mai salvez niste bani in caz ca voi gasi ceva interesant de cumparat de la Otaku (merchandise legat de Tokyo Ghoul ar fi grozav). Pentru cei ce vor merge (si stiu cativa care o vor face), sper sa merite intreg evenimentul banii dati pe bilet si sa nu plecati de acolo dezamagiti, iar daca tot sunteti prin zona si mai v-au ramas bani, poate faceti o vizita si pe la Otaku pentru a ne intalni.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#7
Eu nu stiu daca ajung din cauza muncii, din acest motiv nici nu mi-am luat bilet, exista nefericita situatie in care sa nu pot ajunge in nicio zi.

Totusi, anul acesta, in opinia mea, s-au intrecut pe ei cu actorii, Robert Knepper (T-Bag din Prison Break si a mai jucat si-n altele) si Manu Bennett (Crixus din Spartacus, Deathstroke din Arrow) fiind 2 nume la care nu ma asteptam in veci sa apara in guest list. Ceilalti 2 nu ma intereseaza foarte tare, nu mi se pare ca tre' sa ai un talent actoricesc imens sa faci rolul lui Hodor, de exemplu. Nu ca Manu Bennett ar fi vreun Hugh Laurie sau ceva, da' macar a jucat roluri mai importante, cu mai multe replici si a avut nevoie sa intre mai mult in pielea unui personaj.

O plangere tot am, ca deh, e gena noastra. Mi se pare prea mare concentrarea pe actori, inteleg ca acestia aduc banii (vand biletele), dar nu a fost anuntat niciun artist de banda desenata inca. Pe langa asta, vad ca scriitorii nici nu intra in calcul. Eu, ca un anti-talent ce mi-s, prefer un scriitor cu care am ce vorbi, decat un artist grafic, unde toata lumea talentata sare cu intrebari de genu' "si folosesti x unealta in y program cand faci z cadru?", iar eu ma uit ca o bovina la ei.

Sper sa ajung. La toate am reusit sa merg, chit ca numai pentru 2 ore.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#8
Well, hurray pentru Supernatural si Prison Break, e chiar freaking awesome!


Also Crazy-monkey-emoticon-081... se pare ca in ultima vreme nu se mai gasesc participanti pentru concursurile de AMV-uri.. motiv pentru care si Comic Con a renuntat alaturi de Nijikon in a gazdui un asemenea concurs.

*sad face*
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#9
@Sushiiushii nu erau uni care comentau ca erau masluite concursurile? Sincer eu foarte rar am fost de acord cu opinia juriului asa ca nu pot sa zic ca plang dupa ele.

Avand in vedere ca si Otaku e in periada aia poate facem o iesire de forum dupa 4 Sigur se ocupa Ro de asta 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#10
Nu cred ca am vazut vreodata un concurs 100% corect, si mai apoi.. fiecare alt mod de a privi lucrurile, deci, niciodata nu o sa se poata multumi toata comunitatea.
Andddddd..era fun sa vezi ce mai poate aduce nou scumpa noastra Romanie. C:
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  East European Comic Con 2022 Miauti 0 804 07-07-2022, 10:13 AM
Ultimul răspuns: Miauti
  East Europe Comic Con 2016 Miauti 1 18.310 10-05-2016, 10:50 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  Ice Comic Con Miauti 1 3.527 11-11-2014, 12:31 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  East European Comic Con Miauti 20 12.959 13-05-2014, 07:32 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  East Euro Comic Con Miauti 33 21.242 03-04-2013, 02:43 AM
Ultimul răspuns: Akiii


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)