Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

EXTRAORDINAR!CITESTE ACUM!SOC!OMG!N-O SA-TI VINA SA CREZI!

#1
Am 16 ani, urmaresc anime-uri de la 11 ani si, sincera sa fiu, am ajuns aici pentru ca toti fanii anime pe care i-am cunoscut fata in fata erau ciudati. Ciudati in sensul rau. Stiti voi, fete de genul " sunt anti-sociala, ma imbrac in negru, sunt in depresie(desi am 13 ani) ohh sunt speciala, nu sunt ca celelalte fete" Ba da. Tocmai te-ai incadrat perfect intr-o categorie. Ma rog. De baieti nici nu mai vorbesc. Aia la care le tremura barbia in fata unei tipe cu decolteu, da pe net sunt mari zmei. Si au mustata aia oribila de lesbiana(e o metafora, nu va luati tare, am citit si yaoi si yuri). Da-ti-o jos. E sinistra. Anyway, eu sunt exact genul de om de la care nu te-ai astepta sa se uite la anime-uri. Pe langa astea, am vazut si un numar(destul de mare zic eu) de seriale. Si nu, nu The Vampire Diares si nici Once Upon a Time. Pentru ca sunt previzibile si trase de par. Serialele calumea.
Sper ca aici sa dau de niste oameni mai faini.
Pwp.
And in that moment, I swear I was angrier than Eren Jaeger

#2
Bine ai venit pe Animezup, Iskra!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salutare, Iskra, pare bine sa te cunosc. Interesanta prezentarea ta si mai cu seama motivul pentru care ai ajuns pe forumul nostru, din randurile pe care le-ai scris imi dau seama ca nu esti genul care tolereaza prea mult bullshit din partea celor din jur si preferi sa ramai cu picioarele pe pamant. Imi plac genul acesta de persoane, prin urmare nu vad de ce nu am putea ajunge sa ne intelegem OK. Apropo, nu iti fa griji ca sunt unul din baietii aceia de care ai scris, eu cand vad o fata cu decolteu imi fac bine datoria si ma uit cat se poate de stoic la acesta, nu as vrea sa jignesc fata si sa creada ca il poarta degeaba...hahaha. Sincer, eu nu prea am o imagine in minte cum ar arata un om care nu e interesat de anime-uri, eu cunosc si m-am intalnit cu destula lume din aceasta comunitate si in mare parte majoritatea cand ii vezi par oameni obisnuiti, desigur ca mai sunt si exceptii cu aceia care vor sa iasa in evidenta cu orice pret, dar acestia nu sunt multi.

Daca tot ai pomenit de seriale demne de vizionat, ce ne-ai recomanda sa urmarim? De asemenea, zici ca ai intalnit destui fani anime, sa inteleg ca ai fost la un Otaku sau Nijikon pana acum sau in orasul tau exista o comunitate mare de astfel de fani? Aduc in discutie acest aspect, deoarece in afara de Bucuresti restul userilor se plang ca nu au cu cine sa se intalneasca in zona lor. Si ca tot veni vorba de anime, ce genuri preferi?

Sper sa gasesti ceea ce cauti pe forumul nostru si daca vreodata ai vreo nelamurire sau doar vrei sa discuti cu cineva, foloseste detaliile de contact din profilul meu si discutam. Spor la comentat.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#4
Buna si tie. Si da, ai observat bine, nu tolerez mult bullshit.
Sa iti raspund la intrebari : serialele pe care le consider "demne" de vizionat sunt Breaking Bad, House of Cards, Sherlock, Game of Thrones, Penny Dreadful, Hannibal, Skins UK si, mai nou, Umbre, un serial destul de nou romanesc.
Ca genuri de anime...cam tot, bun sa fie. In general nu imi plac cele cu mult fan-service(de ex. in Kuroshitsuji, desi e printre anime-urile mele preferate, cand apar scenele acelea sclipicioase, cu multe culori si brizbrizuri pe fundal sau in Ouran High School Host Club). In prezent, anime-ul meu preferat e Kiseijuu: Sei no kakuritsu(Parasyte) si Tokyo Ghoul. Mi-au mai placut mult si Death Note, Mirai Nikki, Hell Girl, Another, Attack on Titan si Claymore...si Free! , desi slabuta actiune.
Ca sa raspund la cealalta intrebare: Nu, nu am fost nici la Otaku, nici la Nijikon(desi as vrea), dar am avut ocazia si intalnsc cateva persoane "otaku", si um..da. Persoanele alea naspa din clasa.
Oricum, mersi ca ai raspuns aici, si mi-ai urat spor la comentat, mai zis la scris, pentru ca ma gandesc sa scriu un fanfiction, dar nu stiu daca merita....anyway, multumesc din nou ^^
And in that moment, I swear I was angrier than Eren Jaeger

#5
Bine ai venit pe forum Iskra , desi si eu sunt un nou venit ca si tine. Apropo de mesajul tau , exista si oameni obisnuiti care se uita la anime , cum a spus si Romania , care nu devin ciudati incercand sa para ceea ce nu sunt.
P.S. pot sa iti recomand si eu 2 seriale interesante pe langa cele care le-ai vazut deja: Suits , Friends
Have fun pe forum si bafta cu acel fan-fiction .

I-a vezi , iti place mustata mea ?

http://imgur.com/DHtZAJw

#6
http://www.youtube.com/watch?v=99WDYk5owNA
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#7
Mai smechere care ai 25 de ani si filmezi o descriere la 2 noaptea pentru animezup, imi pare rau ca esti anti-social, te imbraci in negru si esti in depresie. Dar banuiesc ca asta nu te deranjeza prea mult, pentru ca esti special.
Sorin, mersi de urari, dar sa stii ca link-ul de la fb nu merge. Cat despre seriale, Friends am vazut asa, pe sarite la tv iar de Suits ma gandeam sa ma apuc dar na...sa vad ce chef am.
And in that moment, I swear I was angrier than Eren Jaeger

#8
@niroS, ti-am sters ultimul post cu link-ul la poza cu mustata ta (care e fa-bu-loa-sa btw XD) si l-am mutat in primul tau comentariu, pana la urma aici e prezentarea lui Iskra nu a noastra, no hard feelings.

Citat:Oricum, mersi ca ai raspuns aici, si mi-ai urat spor la comentat, mai zis la scris, pentru ca ma gandesc sa scriu un fanfiction, dar nu stiu daca merita....anyway, multumesc din nou ^^

Daca tu crezi ca merita, atunci merita. Scrie si publica macar un prim capitol sau un prolog ori un oneshot si vezi dupa aceea in functie de reactia celorlalti daca are rost sa continui sau nu. De pierdut nu ai ce pierde, insa nu se stie ce poti castiga dupa ^^.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#9
Stai linistit Romania, no hard feelings. Mersi pt atentionare, data viitoare o sa stiu mai bine 4.

Btw, ma bucur ca si tu si Iskra sunteti fani tokyo ghoul. Cius frate.

#10
Ok, sa nu o dam in circ...
Si bun venit pe zup hug Aici este ingeras ^^ Nu la comanda, dar destul de amuzata de chestia pe care a facut-o Sy (Sy nu ma uri, chiar te roooog din corasonul *nu te lua de cuvant, te rog* asta micut al meu 2 ... )

Si am revenit la entuziasmul meu de mai devreme.
Nu sunt o ciudata, chiar deloc, un om cat se poate de normal si care ii place sa dea hug, doar ca Hanni mi-a lua job-ul asta si mie nu-mi mai ramane decat sa pun intrebarile si sa urez nou venitilor un calduros bun venit si continui sa ma repet @_@

1. Iti place ciocolata?
2. Iti plac animalele?
3. Ai o melodie pe care ai ascultat-o nonstop in ultima vreme?
4. Ce ai face daca te-ai trezi maine fiind baiat?

Hue si cam atat ^^
Ja ne
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)