Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

EUROVISION 2009

#1
Ce perere aveti desp[re Eurovisionul de anul acesta?
Eu ma bucur ca a castigat Norvegia, melodia a fost chiar foarte buna insa as fi vrut sa castige si Azerbaidjan.... Arash si Aysel au fost foarte buni...imi place foarte mult melodia lor. Cat despre Turcia si Rusia nu pot spune decat: JALNIC.... Vocea lui Hadise suna foarte bine pe banda dar live.. iar rusoaica.... atunci cand a inceput sa cante ma rugam sa taca.... ingrozitor.... O alta melodie foarte buna a fost melodia formatiei din Danemarca...
Cat despre prestatia Elenei Gheorghe.... no comment
Iar sistemul de votare... totul e politizat...voturile se dau in functie de tara din care vii si nu in functie de voce...

#2
Si eu vroiam ca Azerbaidjan sa castiga. Arash este unul din cantereti mei preferati, am mai auzit de el si Aysel era chiar....o papusa superba:X. Norvegia....bunicel, dar nu indeajuns. Si tipa din Islanda era frumoasa si avea voce, si aceea imi placea. Eh...ma mir ca "Hora din Moldova" a luat loc mai mare decat noi21 Inca mai spun "lol" la faza aia71
Efectele facute au fost superbe, rusii chiar au facut un lucru total amazing. Mda, multe trupe/cantareti erau naspa(ex. Tipu' ala din Germania cu pantaloni de peste). Hadise nu canta cine stie ce, dar a facut show. Si Anglia a fost super:X Unele voci au fost chiar amazing.
Eh, sa vedem Norvegieni ce vor face71

#3
Norvegia merita sa castige..dar nu la diferenta ATAT de mare..a fost exagerata faza cu 10 puncte - 12 puncte....sincer..Turcia era destul de ok...dar Spania mi-a placut mult si mi s-a parut bataie de joc c a patit..chiar a fost o mel reusita..de asemenea..prestatia Elenei a fost foarte buna..s-a ridicat la nivelul celorlalte tari ..si merita mult..MULT mai multe puncte..a cantat bine...a dansat..costumele au fost bune..coregrafia buna..nu merita asa ceva din partea eurovisionului..si eu mi-am bagat picioarele in concursul asta care sigur e pe blat
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#4
Mdea a fost draguta melodia celor din Norvegia dar mie mi se apre ca au cantat mai fain cei din Turcia.Mi se pare ca a fost mai ritmica si vocea cantaretei a fost mai frumoasa.Nici Islanda n-a fost rea.Fata a fost foarte dragutza si avea voce.Cat despre Azerbaidjan-nu au cantat rau da nu m-au prea incantat.Apoi de Moldova no comment.Au fost mult mai buni ca noi.Nici Anglia n-a fost cine stie ce=>ma asteptam sa iasa pe ultimul loc.Eu ma uit la eurovizion de 3 ani si sincer pana acum singurul care mi se pare ca a meritat sa castige a fost Dima Bilan^_^
I'm Kira.

#5
Mmmm ...nu imi vine sa cred ,,prapadita de elena gheorghe ....niki macar in primi 10 nu s-a calificat 24 ...prapadita ..si se mai dadea mare cu melodia ei ..
Mie imi place cine a castigat mai ales ca Alexandre sau cum il chema ...era chiar soooooper sweet .
So ...Fairytale was a sweet melody .
Ne-am facut de cacao cu elena gheorghe [Iar]!
Oricum au mai fost voci frumoase de exmplu tipa din Islanda a cantat super frumos ... si tipele din Israel...au cantat binisor si Lituania au avut o voce frumoasa 106 parerea mea ...
Rusia a facut o treaba buna cu efectele ...deci ..a fost un spectacol bestial ..oare Norvegia cu ce va veni la anul 39
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#6
Au fost multe melodii jalnice ?i prea pu?ine ie?ite din comun. Nici nu m? mir c? n-a luat Rom�nia un loc bun: Elena Gheorghe are, s?raca, voce, dar felul �n care a fost g�ndit? melodia a tras-o �n jos. Moldova ... Moldova chiar mi-a pl?cut, de?i nu sunt prea mult cu muzica popular? ... bine, chiar deloc, dar Nelly are voce iar melodia era m?car ... altceva [lol, probabil e ma de-n?eles c? mi-a pl?cut mai mult Moldova, doar �s moldoveanc? :] ]. Plus c? au avut curajul s? c�nte �n rom�n? [vorba unui coleg ... 'moldovenii au fost mai rom�ni ca noi'].

[m? prefac c? nu am citit ce-a?i scris, deci nu m? iau �n special de voi] Melodiile cu ritmuri arabe nu mi-au pl?cut deloc. Da' deloc, frate! Trei-patru tip'?oare �n spate care dau din fund ?i ni?te fl?c?ri pe-acolo ?i ?i-ai scos prezentarea, iar versurile nici nu tre' s? fie cine ?tie ce. Ni?te p?n?r?mi comerciale, frate! Oricum toat? Europa moare dup? ritmurile arabe [defapt, chiar m-am mirat c? Armenia nu a luat un loc mai frunta?, doar era cam pe acela?i principiu]. Turcia ... nu merita s? fie pe locul trei.

Ru?ii ... nene, ru?ii au fost la baie anu' ?sta. Dac? nu-i Dima Bilan, nu-i nici Rusia. Estonia ... nu pot spune c? merita un loc mai bun.

Au mai �ncercat al?i c�?iva un rock mai soft dar nu le-a mers ._. Finlanda ... m-a durut sufletul, pe bune, c�nd i-am v?zut pe ciuda?ii ?ia ;_; ?i eu care speram c? mai descop?r o forma?ie finlandez? de rock bun? ...

S? zic ?i ceva de cei califica?i dinainte ... eu zic c? au un handicap din start fa?? de cei care vin din semifinale: ceilal?i ?i-au mai prezentat melodia, au mai ascultat oamenii ce-au lucrat, dar ceilal?i ... ar trebui s? ai o melodie extrem de bun? ca s? nu mai existe probleme. De exemplu Fran?a: ce caut? Patricia Kaas [Patricia Kaas, for god's sake!] la un concurs pentru cei ce vor s? se lanseze ? ?i, omfg, nu-i mai merge! Melodia Fran?ei a fost plan?, f?r? nici un sentiment, parc? nu avea refren! Nimic! ... Germania ... Germania face parte din melodiile la un prag de o prezentare vulgar? ._. [la fel ca ?i Ucraina. Totu?i, ciuda?ii ?ia care o f?ceau pe romanii au fost rofl] Marea Britanie ... tipa avea voce, dar nu era cine ?tie ce melodia ._.

So, �n final, cei ce mi-au pl?cut mai mult ...
Norvegia - de ce Norvegia ? P?i de ce nu ?i-ar pl?cea Norvegia ? �n primul r�nd e ie?it? din comun, cu versuri dr?gu?e ?i o prezentare frumoas? [poate c? i-au chinuit pu?in prea mult pe tipii din 'decor']. Meritau s? c�?tige, chiar ?i la o diferen?? at�t de mare, pentru c? nu mai erau astfel de melodii.
Portugalia - la fel, o melodie muncit?. Chiar dac? n-am �n?eles o iot? din ce c�nta, totul p?rea at�t de optimist ?i de frumos, parc? te �mbia s? fredonezi u?or melodia. ?i ei meritau un loc frunta?.
Bosnia ?i Her?egovina - au fost tari xD Cu o punere �n scen? bun?, frumoas? [iar n-am �n?eles o iot? din ce c�ntau, dar fie] ... [@LotR fanz] a?i observat c? unul din ei sem?na cu Boromir '?l din film ? xD
Danemarca - tipii care acum ziceai c? au venit din state ... au c�ntat destul de bine, zic eu. Plus c? mai mergea o chitar?-dou? prin tot acel techno cu dance cu house ?i cu ce-o mai fi fost.
?i Estonia mi-a pl?cut, nu ?tiu de ce, dar �mi inspira un aer futuristic. Foarte, foarte dr?gu?? melodia.

Dintre primii trei ... Doar Norvegia ?i Islanda �?i merit? locul. Turcii nu s-au prezentat cu ceva �ndeajuns de bun.

Edit: aaaa! da! Am uitat de ciudatu' din Grecia! Man, ?la parc? era tipul ?la de la Modern Talking, lol. ?i �ncepuse at�t de bine melodia ... de ce ai deschis, tat?, gura, c-ai stricat tot !

#7
Hmm...in general unele melodii au fost destul de dragute dar unele au fost O.o' ...
Norvegia a avut o melodie destul de frumusica dar diferenta dintre ea si Islanda sau Turcia era mult prea mare o,o Nici nu votasera 30 de tari ca deja avea vreo 200 de puncte o,o Bietul om s-a agitat acolo incat pe la sfarsit de tot, dupa ce-a castigat avea vreo 3 sau 4 corzi rupte .__. Oricum melodia avea ceva diferit fata de celelalte...
Mie una mi-a placut melodia Azerbaidjanului ^^ Cred ca merita sa castige...Si revenind la melodiile din Top3 Turcia nu-si avea locul acolo > _<

Tipul ala din Grecia era culmea; chiar m-a facut sa rad la un moment dat...Semana cu Spiderman cand dansa p'acolo O.O"...Nu inteleg cum de a fost a doua oara [cred] cand e la Eurovision...Din melodia Rusiei n-am inteles mai nimic decat faptul ca era o tanti care tipa ca sa se afle in treaba...Nici nu inteleg cum de a intrat direct in finala ._.'

Si melodia Spaniei mi-a placut cu toate ca in afara de cuvintele in engleza si 2-3 cuvinte in spaniola n-am inteles nicio iota ^^" Dupa parerea mea, merita un loc mai bun in clasament...
Pe la sfarsit cand Moldova deja avea vreo 57 de puncte si Romania 30 sau cine mai stie cat mi-am spus "Ce naiba O.O ...?" Se pare ca "Hora din Moldova" a avut mai mult succes :]] Cu toate ca nu prea le am cu populara chiar mi-a placut de Nelly ^^ si acei dansatori chiar au facut show :]

Melodia Frantei n-am ascultat-o in intregime dar am ramas uimita cand am vazut-o pe Patricia acolo o.o' Iar tipul ala din Germania...lol Chiar ca pantalonii aia erau ca de peste + ca nu mi-a placut deloc melodia aia...Si ce era cu Dita Von Teese o.o ? [Parca asa o cheama, nu o,o ? Oricum nici nu stie cine e O.o ...]
Dar Ucraina >_< ...Vocea tantei aleia era draguta dar ;__; ...iar romanii aia ce dansau O.o'...

Dupa prima semifinala m-am uitat la Happy Hour si era unu' care spunea ca Marea Britanie are in sfarsit o melodie buna dar dupa parerea mea nu era cine stie ce...nici nu mi-a placut ._.'

Bosnia si Hertegovina au avut o melodie care mie una chiar mi-a placut xD [cu toate ca n-am inteles absolut nimic, dar deh ^^' ...] Si melodia Portugaliei a fost draguta...colorata si vesela. Frumusel ^^ ...
Estonia si Danemarca au avut niste melodii an'taia x3

Dar Finlanda...Ma asteptam la mult mai mult din partea Finlandei >_< Ma asteptam si eu sa vad pe cineva cu o melodie mult mai buna care sa-mi placa....Eh, se pare ca tot Lordi sunt mai buni o,o ...

Si sa revenim la Elenuta noastra...Nici nu e de mirare ca nu a luat mai multe puncte...Melodia aia cu fetele din Balcani n-a fost cine stie ce >_> Daca Elena n-a facut mai mult de atat nici nu vreau sa-mi imaginez daca RedBlonde ajungea sa ne reprezinte o,o ...
Sa speram ca va veni cineva destul de bun sa ne reprezinte si sa ocupam si noi un loc mai bun...

Aaa da! Si am uitat ceva in legatura cu voturile: vecinii la putere!! o,o

Edit: Sfanta vaca!! Cat am putut abera p'aci o.o"

[Imagine: L22_1057.gif]

Looking at the endless waving sea
The echoing thought does not come true.
If we meet, i wonder if this darkness will clear up
Continuing to sing the desire for the far land.


#8
concursul a fost strict politic... toata oboseala cu muzica a fost doar de parada... Rusia a avut o reprezentanta infricosatoare. UK ma enerva de la simpla auditie (nu stiu exact ce n-a fost in regula, dar de-abia asteptam sa termine), Norvegia a castigat la capitolul modelling. Melodia in sine nu mi s-a parut atat de speciala...

Spania... Gaahhh.. si acum ma enerveaza... nici nu m-am uitat la reprezentanta lor. Solista avea cap de P!NK... how dare she? *rants along*

Germania... nu-mi mai animtesc impresia artistica... pe tot timpul cat a dansat omul ala eu si colegele de vizionare faceam misto de sprancenele lui, care de altfel i s-ar fi potrivit de minune daca nu le-ar fi tinut tot timpul in pod... gomeeen >_<

Armenia mi-a placut, si tipa aia grasa... nu-mi mai amintesc ce tara reprezenta... avea voce.

Cat despre Romania? S-a detasat cu MULT fata de restul tarilor cu melodia aia. E adev ca mai era de lucru la reprezentanta, dar dat fiind ca niste looseri din UK au sustinut ca a facut playback, va dati seama cam cat de SUPERB si-a interpretat Elena piesa.

Great bad luck we have Rusia hating our guts for some reason... as I said... politica si atat.
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#9
stiti, mie cel mai mult mi-a placut Andorra, pacat ca au fost dati afara de la semifinala. Si cred ca la Norvegia, a contat mult si prezenta scenica, mascaricii aia ce sareau ca pe arcuri, si "damele" acelera de dansau ( parca).
Pe cand, Elena Greorghe , a fost jalnica, adica versurile suna prost, numa "petrecere" si " gata de petrecere", au fost doar alea 4 mimoze, de dansau de ziceau ca s-au trezit din morti, si nici live-ul n-a fost bun. Stiti, am citit parea unei jurnaliste care-a fost prezenta la Eurovision ( nu era romanca) : " acest, cantec este ca imnul betiei" ( sau ceva de gneu), si eu personal chiar cred ca are dreptate.
Mda, si cu voturile, nu prea cred ca-i asa. Adica, da mai exista antipatia, dintre tari, dar totusi, aicea conteaza in functie de public, sunt unii care voteaza pentru talent. Chiar nu cred ca un italian d-alka inrait, o sa voteze un roman la Eurovision.
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)





#10
*has luck that she found all the songs ,bwhahah* [they should be here http://www.youtube.com/user/BBC
Sincer,eu am memorie scurta si nu mai stiu ce si care ;_; Insa,m-am reuitat peste melodii si cantareti si tot ce pot spune e ca Eurovision-ul de anul asta a fost slabut,si piesa Romaniei si mai slabuta.
In ultima vreme,Eurovisionul se bazeaza doar pe cati vecini are tara si pe politica[next time take a map of Europe and look at it when the points are given D;]
Norvegia nu mi s-a parut cine stie ce.Adica,melodia nu era OMFG [it had a good tune da'..]ci poate faptul ca omul ala chiar si-a dat silinta si a avut si o vioara si ca avea si 3 dansatori care chiar dansau,frate!Alea ale noastre erau vai de ele ,coregrafia a fost rlly weak,si sa nu mai zic de imbracaminte ._. Cand am vazut am zis ca le-o fi luat de la second hand ;_; Azi,la Happy Hour a fost invitat Catalin Botezatu care a zis ca nu erau ce trebuie pentru Eurovision.Creatoarea lor zicea ca vroia sa duca cu gandul spre Iele 23 Ielele inseamna feminitate,ceva suav,alb...adica o vestimentatie vaporoasa si larga >_< La noi,Elena a avut o rochie maro cu franjuri.FRANJURI!!$%#@%!@51
Anyway,Germania a avut un PIMP [15] care a cantat ,cel de la Grecia mi s-a parut gay [Mitsukai stie ca totul mi se pare gay-ish 24],Rusia scared the shit out of me cu melodia lor despre mama [si noi care vroiam sa mergem cu Blaxy Girls,omg 24],melodia Islandei a fost draguta 39 vocea ei putea sa fie mai tare ,sa aibe mai multe "floricele",melodia Armeniei a fost tipica (,) culturii lor.Vreau sa zic,asa cum Moldova a avut una cu hora s.a.m.d,asa si Armenia.Moldova a fost bestiala,cum a mai zis cineva,au fost mai romani decat am fost noi,rlly.Cam astea au fost cele mai importante,in rest stie toata lumea ca se bazeaza doar pe geopolitica si ca foarte putine melodii devin hit-uri [Mwhahah,Lordi =D]

Edit pupicis screwing her PC* Mi-a postat de 2 ori,damn him
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Retrospectiva literara 2009 CyBeR 1 2.054 18-02-2010, 12:22 AM
Ultimul răspuns: Valkyrie
  Otaku Festival III (2009) Flaw 42 24.268 17-05-2009, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Mitzuke.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)