Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Godziilaa vs. Biush

#1
Heii . Duel nou . 15

Data postării pozelor : 27.08.2010 - 30.08.2010
Data votării: 31.08.2010 - 2.09.2010
Temă: Animale
Participanţi: Eu şi soaţa mea [ Biuush ]
Am decis cu Biu că nickurile nu vor fi dezvăluite decât la sfârşitul perioadei de vot.
Succes soaţo ! hug

Edit : Puteţi începe să votaţi .

#2
Am întârziat noi olecută cu pozele, dar se iartă :]] Toţi facem prostioare. : - "
Fără alte mii de introduceri, am adus pozele.

Prima poză: http://s1028.photobucket.com/albums/y344...160116.jpg
A doua poză: http://s1028.photobucket.com/albums/y344...t=Maya.jpg

Am decis cu Godzii că se începe de azi votarea, va modifica ea data.
Start vot!

#3
Aaa, pentru inceput: nu`mi place niciuna dintre poze, si sincer, m-ati dezamagit.

Prima poza

Claritatea este foarte proasta. Adica in spatele papagalului totul se vede clar, iar papagalul deloc. Stii cum s-a intamplat? Ei bine, ai apropiat camera / telefonul prea mult de papagal, plus ca ai ales un unghi foarte prost din care sa pozezi si uite asa s-a produs dezastrul.
Imi place cum ai prins papagalul, dar asta nu schimba nimic. Ai cam pocit toata poza din cauza ca ai apropiat.
Cum spuneam [ca tot ma repet astazi] de multe ori pozitia face toata poza. Alege un unghi mai bun, mm.. incearca sa fotografiezi dintr-un colt, incearca sa bagi mai multe elemente in poza si ai sa vezi schimbarea.

Poza a doua

Claritate foarte proasta, chiar foarte. Imi place unghiul din care ai pozat, sa zicem cat de cat bun, dar din cauza aparatului ai creat un dezastru.
Puteai sa misti camera ca sa se vada si celalalt ochi al cainelui, sau sa nu se vada deloc. Se vede chiar aiurea juma` de ochi pe acolo. >.<
Nu stiu ce sa-ti mai zic. Claritatea foarte proasta a stricat toata poza.
Chiar nu stiu ce sa mai spun, caci o sa aberez degeaba. Pana nu rezolvi claritatea pozelor nu prea pot sa-ti dau niste sfaturi.

Aaa, gata cu aberatul. Dupa ce m-am gandit ceva, am ales cui ii dau votul. Sincer, nu as fi votat nicio poza, dar trebuie sa o fac, so, votul meu merge catre prima poza. Sorry, nu`i vina mea.
Aa, succes in cotinuare !

#4
Oh, well, sunt puţin cam dezamăgită. Mă aşteptam la mai mult, sincer.

Prima poză e destul de bună, dar vorba-aceea: întotdeauna e loc de mai bine.
Hmm, calitatea-i bunicică. Cred c-ar fi fost mai bine dac-ai fi făcut poza mai de la depărtare - astfel, calitatea ar fi fost mai bună.
Originalitatea lipseşte, dar problema e că nici a doua poză nu-i originală.
ÃŽn rest totul e relativ bine.

A doua poză e destul de slabă.
Calitatea e destul de bună, dar se putea şi mai bine. Nu-mi place unghiul din care-i făcută fotografia. Probabil că orice alt unghi ar fi fost mai bun decât acesta.
Cum spuneam şi mai sus, şi imaginea asta e lipsită de originalitate.
Îmi plac ochii căţelului; sunt mari şi foarte expresivi.

În orice caz, voi vota prima poză, deoarece mi se pare ceva mai inspirată decât a doua.

Felicitări amândurora.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#5
Well păi am cam uitat de duel .
So :
¤ Biush : 2 voturi
¤ Eu : Nici unul , spre ruşinea mea .
Câştigătoare Biush . Bla bla bla . Mulţumim Zăpă and Luli fiindcă aţi votat . Vă mai aşteptăm şi la altele .. dacă or să mai fie .
Finish .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Biush vs. Better Off Alone Abbeh. 12 8.032 16-09-2010, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Duel : History vs. Biush History 5 4.167 16-09-2010, 09:05 AM
Ultimul răspuns: History
  Duel: Luli vs. Biush Corina M. 8 3.899 13-09-2010, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel : Zăpă vs. Godziilaa Zăpă 5 2.569 03-09-2010, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Zăpă


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)