Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drums`

#1
¹

Name: Mihaela
Nickname: Miha , Drumy , Dae[ganath] , Shalentir * şi orice nickname ce conţine prefixul sau sufixul ''Dae'' xD
Age: Fifteen years old :]
Location: Iaşi . România.


²

Music : Hardcore, J-rock ÅŸi KPop
Food : Shaorma XD
Drinks: Sprite , Cold Tea
Anime: Blue Gender, Hellsing, Pandora Hearts, Vampire Knight, Death Note
Movie: ''100 Days With MR. Arrogant.''
Color: Green, Dark red
Animal: Black cat, White fox * I'm a P A N D A H O L I C +.+ *


³ Addicted to . . .

Korean Bands : FT Island , SHINee , BigBang , 2PM, B1A4 , 2AM , FCuz , U-Kiss ( my first KPop band XD ! ) , Kat-Tun & The Trax
Japanese Bands : The GazettE , Cult , Alice Nine , D , LM.C , Nightmare , 12012 , Zoro , ViViD , SuG , Vamps , Sulfuric Acid , Abingdon Boys School <3 , Megaromania , Hime Ichigo , V-Neu ,D=out , BY-SEXUAL , 176BIZ , Sadie *and so on xD ! *
Fav Look : Visual kei , Lolita , R&B , Gothic , Childish stuff =]
TV Show : Non x- x !
Stuff : Teddy toys <33

[ ~ ' ~ ' ~ ]

Dacă aveţi întrebări nu ezitaţi să mi le adresaţi =D !
Se`ya around !
[center][Imagine: ssssh.png]
♥
Credits to Me xD
[Imagine: taemin10.png]
Just Call Me Dae :]

[/center]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Shalentir!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit pe anime zup. hug Eu sunt Andreea, incantata de cunostinta, Mihaela. Scrisul e cam mic si te cam chiorestasi cu el (s-ar putea sa-ti zica asta si un moderator), ai putea si ai dori sa-l schimbi?
Uh, si eu vroiam sa vad kdrama asta in vacanta. T_____________T Dupa Bad Guy cu frumosul si genialul, talentatul (etc.) Kim Nam Gil.
Imi place descrieerea ta. Cateva intrebari:
Animeuri preferate? Mangauri preferate? Visul cel mai mare? Ai vrun talent? Daca da, atunci care si cum l-ai descoperit (106)? Pe ce forumuri ai mai fost? Yaoi, iti place? (pentru orice caz, poate nu intelegi la ce ma referisi)
Nickname-ul e interesant, de unde ti-a venit ideea pentru acest nickaname? Si... care crezi ca ar fii melodille tale "de suflet"? Preferatele?
Sa ai o zi exceptionala, geniala si sa te distrezi mult, mult, mult, mult, Dae! >;d< *macar aici sa fiu prima T____________T*
:bye:
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
* God take me now ._. *

Întrebări . . . puţine ._.
* let's begin . . . *

1 . Animeuri preferate ? Pute-am să jur că le-am adăugat undeva pe-acolo la descriere ._.
2 . Manga . Mdeah , nu prea citesc . Dar mi-a plăcut mult ''Kaikan Phrase'' ( eh ce să-i fac , am citit-o de nevoie că anime-ul avea o grafică de toată ''frumuseţea'' o-o ) şi ''Sazae-san'' . Oh , era să uit de '' Dangeki Daisy''._. ( noroc de o prietenă ce mi-a recomandat-o , altfel nu ajungeam eu la ea )
3 . Să-mi deschid o galerie în Franţa ._. Da' mă mulţumesc şi cu o simplă întâlnire live cu cei de la B1A4 xD .
4 . Desenul . Um , în clasele I-IV adoram să desenez , dar nu-mi ieşeau cine ştie ce caricaturi . Am făcut o pauză de un an jumate . Doar muţulachi pe caiete ._. La sfârşitul clasei a V-a am pus mâna pe (,) pensulă şi am început să pictez . Am observat că mă descurc mult mai bine la îmbinarea culorilor de apă .
5 . În general eram înregistrată pe multe forumuri cu tematica anime sau JRock . Momentan mai sunt doar pe două dedicate Coreei şi trupei B1A4 .
6 . Îmi plăcea . Um , mai simplu : eram obsedată de aşa ceva , acum o las mai moale ._.
7 . Păi nickname-ul are o poveste ceva mai ciudată . . . Tot aveam replica '' ce mă dor şalele , maică '' ._. <-- my inspiration o-o
8 . Melodii de suflet ? Păi . . .
- Alisu 9 -Q
- The Gazette : Calm Envy
- The ThaX - Over The Rainbow ( varianta rock ._. )
- Bigbang - Cafe
- Gackt - Lost Angels .


Mulţumesc pentru întâmpinare , întrebări şi toate alea , restu' de pe-acolo ._. !
[center][Imagine: ssssh.png]
♥
Credits to Me xD
[Imagine: taemin10.png]
Just Call Me Dae :]

[/center]

#5
Hewo Hewo Shalentir si bine ai venit!
Descrierea ta ma face sa cred ca esti o persoana foarte directa...am dreptate sau nu? [de fapt cred ca si modul de scris]. Ehm si desi sunt majoritatea informatiilor 'bout you there, tot mai am un brat de intrebari. Promit ca e scurt...

*Ai mentionat la fave movie ''100 Days With MR. Arrogant.'', dar ceva preferinte in preavizionatele filme americane? Sau romanesti spre exemplu? Actori preferati? [sau pe domeniul "orice exceptand asian" nu lucrezi?]

*Ceva despre preferinte literare? Daca ai bineinteles, o carte preferata, un autor preferat? Ce gen de carti preferi sa citesti?

*Daca viata ta ar putea fi reprezentata printr-un film, sau o carte, un anime, sau orice with a plot...ce ai alege?Sau chiar printr-o melodie?

Well gata, ma opresc aici. Again welcome, have fun and make yourself at home!
Hugs!
See you around.

Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#6
Cha-k` ._.
Chlo' s turn ;


1 . În mare parte ai dreptate Chlo' . Sunt acea persoană foarte directă şi ceva mai critică . Care adesea uită că şi ea are defecte , blah , blah . ( ignoranţa faţă de mine mă defineşte tot mai bine pe zi ce trece ) .
2 . Hm . Filme ; nici nu ştiu de când nu am mai vizionat un film american . Dar ca genuri ştiu clar că prefer comedia , acţiunea şi SF-ul ._.
Actori preferaţi , neh , n-am aşa ceva . Oricum dacă aş avea , sunt sigură că aş ajunge acel gen '' dacă nu joacă Cyrus , eu nu mă uit ! '' , nu-mi doresc asta :] . ( în general sunt mixtă , de ce să mă mulţumesc cu un fruct , când le pot încerca pe toate o-o ?! )
3 . Orice prezintă cazul unei poveşti de dragoste . Mdeah . Curios nu ? Eh , autor preferat - acelaşi răspuns ca mai sus . Nu-mi place să-mi aleg un cine ştie ce favorit să-l venerez :] .
4 . Carte - '' Jurnalul lui Cathy '' * literatura asta adolescentină . . . * ( recitită de vre-o două ori , după ce prima dată m-a bătut varmea la cap să o citesc , ei mi-a plăcut . Tipa ( Cathy ) mă reprezintă destul de mult . Şi melodie , îmi place să cred că D=Out - Sunrise .
5 . Stai că ăsta nu mai există ._.

Mulţumesc pentru welcomizare şi întrebări . * nu am cum să mă plictisesc cu voi pe-aici -_- * .
[center][Imagine: ssssh.png]
♥
Credits to Me xD
[Imagine: taemin10.png]
Just Call Me Dae :]

[/center]

#7
Bine ai venit pe AnimeZup, Mihaela! Daca ai nelamuriri, poti sa ma intrebi oricand.
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#8
Scurt si la obiect, Aline. T___________T

Ca tot venii vorba de Franta. Iti plac picturile? Vreo pictura care ti-a captat atentia intr-un mod... nemaintalnit? Sau o pictura simpla, care doar ti-a placut?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Bine ai venit pe AnimeZup >:d< ! Eu sunt Mihaela - ha, avem acelaşi nume - dar poţi să-mi spui Berry, sau Miha sau cum vrei tu. xDD Nu o să te mai întreb nimic, nici nu prea mai am ce o.o' mi-au luat-o alţii înainte 21.
De fapt, stai, că sunt curioasă cu ceva. 5 Cum ţi s-a părut filmul ''100 Days With MR. Arrogant.'' ? Vreau să ştiu dacă e bun, că aş vrea să-l vizionez. Alte filme sau drame coreene sau japoneze îţi plac? Şiii pot să-ţi recomand unele ? 200 Pounds Beauty; DO RE MI FA SOL LA SI DO; Dating on Earth. Ai văzut You're beautiful ? 8
Am spus că nu te întreb nimic, dar deja te-am asaltat cu întrebări. = )) Aşa, revenind la ideile principale, bun venit pe Zup 15 sper să ne mai vedem, adică citim pe aici.

>:d<
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#10
Bunăăăă! Welcome here. Sper să te distrezi, să-ţi faci mulţi prieteni [ nu m-ar mira dacă peste două zile te văd cu o groază de prieteni, la ce personalitate ai xD ].
Să faci multe posturi, să fi cuminte [ O.O'' ]. Poate am omis eu întrebarea...dar, care este data naşterii tale? Apropo, mă numesc Andreea, nu că te-ar interesa, sau ceva de genul 21. Vai, deci când am văzut K-POP, era să cad de pe scaun!
Îţi plac B1A4 aşa de mult? Frumos. Dar de Boyfriend ce zici? * fangirl moment * [ gemenii ăia mă omoară! ] .
Sper să ne înţelegem!
Bye Bye! Take care 10.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)