Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drawings.

#41
Ideea desenului e buna doar, ca nu stii sa colorezi. Nu colorezi fluent si lin. Pot zice ca desenezi brutal. Nu ai nevoie de creioane de 30 de lei ca sa colorezi mai frumos. Parca totul ar fi facut dintr-o linie. Fata cu rochie albastra parca nu are cap. Gatul si capul se despart printr-o linie. Umbre nu ai. -.- La picioarele fetei cu rochie albastra, piciorul din spate*stangul*, mi se pare plea inclinat in partea opusa celuilalt picior. Si ii da picioarelor o instabilitate. Fata parca ar avea doar un singur picior. Liniile picioarelor, mai ales cand sunt suprapuse, trebuie accentuate mai mult. Si de la aceasta accentuare intervin si umbrele mai apoi.
Ai grija la anatomie.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#42
Umm... Eu nu prea mă pricep la desen, dar îmi voi lăsa şi eu părerea. O să aleg şi desenele dinainte care mi-au plăcut în special.

Dr. Stein- Îmi place cum i-ai făcut privirea. Exact ca în anime :X Şi ochii ăia nebuni... Îl ador. A ieşit foarte asemănător cu adevăratul Stein.
Ciel- Ador cum a ieşit şi cum i-ai făcut părul. Şi ochiul ăla mă hipnotizează 4 Craniul îmi dă un fior, ţi-a ieşit bine.
Sebastian- Îmi plac buzele şi tristeţea pe care mi-o inspiră.
Pikachu- Îi ador ochişorii şi feţişoara :X Pălăria a ieşit foarte drăguţ şi pe total e un desen adorabil.
Game Over- Îmi place faţa. Pare foarte sweet fata. Ador cum a ieşit rochia şi mâna. Interesantă şi tema 4
Deer Girl- Iubesc cum arată coarnele. Părul arată interesant şi îmi place privirea. Ca de căprioară.
Self Portrait- Ador faţa. Este superbă şi cam totul a ieşit bine. Mie îmi place mult.
Intrarea la DOTM - decembrie - Îmi place mult ideea, originală. Îmi place poziţia fetelor. Hainele sunt frumoase şi îmi place cum arată picioarele. Fata în albastru arată puţin ciudat. Cred că ar fi arătat mai bine dacă i-ai fi făcut faţa mai în profil sau dacă măcar îi desenai bărbia.

Cam atât. Eu am zis ce-mi place, că nu mă pricep să critic... Succes în continuare, îmi plac desenele tale hug

She's wiskey in a teacup.



#43
Intrarea la DOTM - tema: Smile.

Hospitality is my name.



Te iubesc

Un Pikachu, nu aşa reuşit din punct de vedere al realizarii, but...it's cute. 3:

Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#44
nu apasa pe spoiler daca nu esti Ang
hai bă cu mineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Tu, stii, mie mi-a placut nebunul ala cand l-am vazut prima data, dar se vede din China ca te-a luat lenea cand sa ii hasurezi parul. Incepi tu frumos de la perciuni apasand bine sa fie inchis, apoi te-ai plictisit. Si ma mai enerveaza ca la gat ai pus acolo niste "umbre", dar la fata nu ai mai vrut, unde vine lenea din nou, adica ai pus cateva, dar te-ai grabit. Si ai gresit putin la umeri. Imi place gura, dar limba aia parca e o funza mai degraba. 21 Asa subtire cum e ea. A, si imi place cum ai facut textul! si tac ca ma bati luni

Chibi-ul e foooarte cute, dar cred ca ti-am zis si pe celalalt forum despre ciuful ala, in spatele lui trebuia sa continui forma capului. Nu-mi prea place hasura, fiindca e in toate directiile in unele locuri, te grabesti, fiti-ar! Dar in rest e cute, mai ales gura aia :3.

Elenuș: ce satana de copil
Elenuș: esti un demon

19 stiu ca ma iubesti.

edit:
vezi de ce trebuie sa vii cu mine? 19 ca ai retusuri de facut. : >
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#45
Multumesc Aggiuta. Si nu, nu vin nicaieri cu tine. Te las sa fii un purice intr-o blana stufoasa si o sa vezi ca supravietuiesti. 5

2b pencil, took 3 hours aproape.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#46
Ai gresit mult la hasura, adica acolo jos prin zona gatului nu ai facut trecerea cum trebuie, iar in rest pare cam dezorganizata, exceptand bucata aia cu gulerul de la haina, unde ai hasurat fin. In schimb imi place cum ai detaliat parul, plus chestia aia, orice o fi ea de la gura, sa-i zicem "dinti falsi"? 21 (nu ma uit la Bleach). Ar trebui sa exersezi mai mult la hasura si umbre, si in primul rand sa nu te mai grabesti, fiindca nu te fugareste nimeni, eu nici atat. 19

edit:
esti o vaca!!!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#47
Cadou pentru un prieten.

Vine muzica si-mi zice c-o doare
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#48
Pentru un prieten? 15 65

Trebuie sa-ti spun ca e una din cele mai geniale lucrari ale tale, imi place cum ai detaliat craniul, desi nu inteleg ce e cu gaurele alea mici (sprancene, barbie, nas) si de ce am impresia ca la hasura ai dat cu degetul in unele locuri? Fiindca asa se vede. Asta e cam tot ce voiam sa-ti spun, in rest e un craniu reusit, cel putin mie una imi place. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#49
~ Uh la la ~

Interesant. Chiar foarte interesant. Un craniu cu casti, ascultand muzicuta 15 ? Foarte cul'. Imi place foarte mult, nu prea am ce comenta in legatura cu el, ea ma rog .. da, e un " el " 21. Zici ca's eu, cand ascult excesiv muzica, ma fac mult prea batrana in acele momente =] Aggie, te sustin ! Asta da craniu reusit ! Si eu mi-e imi place, il ador pur si simplu .. l-as privi toata ziua, dar mi-e imposibil, ma scuzati .. toata noaptea si sa-mi dau seama cum de ti-a iesit asa bine! 3 Ai talent. No comment ! -.-''
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#50
Winston Churchill
Portret facut pentru un prieten, dupa o poza cu genialul Winston. Nu a durat mai mult de 15 minute - de-aia nu-i nici asa stralucit.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)