Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drawings.

#11
In primul rand Ang , imi sti de acum opinia , esti ok nu am nimik cu tine , dar lucrarile sunt geniale Smile.
prima poza este foarte tare nu prea am ce comenta incearca sa fi mai atenta la detali.
a doua ... baiatul are umpic capul prea lung in spre stanga
a treia e un personaj interesant , caricatura mai bine zis 3chill jane kill
a patra ... haios capul ei maret asa 21 dar picioarele le puteai lucra la detali
a cincea mi-se pare mie sau seamana cu un ardei ? what ever ... e ok
a seasea este interesanta , o mica observatie i-ai uitat ochiu din stanga 24
Ando este mentorul meu , ma bazez pe el ca sa fiu un el :bv::bv::bv::study:

#12
Cat m-ai lingusit la topicul meu... na, m-am simtit obligat sa postez si eu la tine.21 [mersi de post, si de ce ai zis in el 4]
Nu o sa comentez decat la desenele de la ultimul post.

Pot spune ca te pricepi la desen, adica stii cateva lucruri despre anatomie, si ai aratat asta in desenul cu robotul, care e destul de reusit, dar trebuie lucrat mai mult la el ca sa-ti iasa ceva misto.
Ciel, nu mi-a placut niciodata kuroshitsugi21 imi place craniul in schimb 4 foarte tare.

Sweet my life:
nu zic nimic de cal, stiu cat de greu e sa faci un cal, crede-ma, eu am facut studiu dupa craniu de cal care e IMPOSIBIL. cat despre domnitza, anatomia fetzei e oarecum corecta, pacat ca nu ai pus-o in valoare prin umbre.
trebuie sa mai lucrezi la maini... 21

la celelalte doua nu mai zic nimic, nu-s specialitatea mea21

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#13
Robotel - detaliile sunt...infiorator de ... nu`mi vine cuvantul. Oricum , desenul e foarte reusit. Sincer.
Ciel - pe Cielut al meu l`ai facut cam stramb. La parul & ochiul lui mai aveai de lucrat. Craniul e naiz.
Sweet my life - yeah , il ador. E numai desenul meu , numai si numai al meu. Cand am vazut ce ai scris jos am fost...praf. Nu am cuvinte , ador desenul.
Bommie - De ce are capul mare ? =) Dragut desen. Seamana cu Zuza.
Grell - 24 mereu rad la desenul asta. E asa comic . Si`mi place , foaaaarte mult~.
Sebastian - desenul asta cred ca e preferatul meu [ inafara de cel cu acel cal ]. Cand ma uit la el simt ceva , transmite ceva , nu stiu daca intelegi. Ah si se vede ca ai lucrat mult la el.

spersamaipostezi.teiubesc.


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


#14
Bunăăă xDD păi, am văzut desenele tale acum câteva zile şi m-am gândit să-ţi las şi eu un mic comentariu; o să fie părerea mea sinceră cu desenele tale :3 .

1. Roboţel - cred că e unul din desenele mele preferate de la tine; cred că ai muncit mult la el, nu? Adică, mie mi se pare foarte bine desenat. xD
2. Ciel - îmi place craniul; el e drăguţ, iar la ochi şi nas mai aveai de lucrat.
3. Sweet my life - mi se pare că ochii sunt puţin cam îndepărtaţi : - ?; profa mea de desen mi-a spus, pe la începutul anului, că distanţa dintre cei doi ochi e cam de un ochi, iar la tine mi se pare puţin mai mare, cred. Mai trebuia să lucrezi la mâna aia +.+ .În rest, îmi place, calul e superb :3 .
4. Bommie - desenul e drăguţ.
5. Grell - îmi place mult desenul xDD.
6. Sebastian - e desenul meu preferat de la tine :3 dar mi se pare gâtul puţin cam gros o.o ' .
Enfin, mie îmi plac desenele tale xDD am văzut că ai lucrat mult la ele >:d<. Sper să mai postezi.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#15
Mulumesc mult pentru comentarii! xD

Am revenit cu alte desene. =]

Viata in acvariu. 21
Pikachu
Rob
Rawr

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#16
Deci, în primul rând vreau să ştii că m-am uitat la toate desenele tale care sunt - waah O.o - . Îmi place foarte mult cum desenezi, ai un stil minunat. O să comentez puţin desenele de la ultimul tău post, so ...

Viaţa în acvariu: Îmi aduce aminte de desenul ăla de pe Disney Channel :]] . Sincer e foarte haios, chiar am râs când l-am văzut :]]. Îmi place pentru că este foarte colorat, iar de umbre nu era nevoie deoarece şi aşa este încărcat de la atâtea culori. Felicitări~!
Pikachu: E tare simpatică, o ador deja~! *love* . Poate ar fi dat frumos şi cu mai multe umbre la haine [ atât ], dar e adorabilă şi aşa.
Rob: Ăsta e genial, ce să mai. Îmi place pentru că este colorat, iar de umbre nici nu e nevoie. E perfect aşa cum e şi de altfel foarte simpatic <3. Îl ador :]].
Rawr: Deci pe bune, faci nişte desene tare simpatice. La ăsta poate la păr mergeau câteva umbre [ cu toate că nu ştiu cum puteai să le faci cu carioca : )) ], dar e bine şi aşa. Anyway, îţi ador desenele, ce aş putea spune mai mult?

Îmi place să văd atâtea desene bune şi, sincer vorbind, te admir foarte mult *blush*. O să-ţi urmăresc desenele de acum deoarece îmi plac foarte mult. Spor la desenat, Ang. ~! *hugs*
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#17
Multumesc pentru comentarii! xD

Desen nou, desen nou!

Full of cuteness

Imi cer scuze pentru urma de pe gat. Aceea se presupunea a fi o umbra. grr Scanner-ul meu mega-extra-ultra-performant nu imi scoate umbrele ca lumea ._. Scuze, again.

I hope you like it! C:

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#18
Uite că ai mai pus un desen : > . Perfect, am ce comenta. :- " Păăi, uite că nici nu ştiu ce să zic :]] - pe bune - În primul rând îmi place că le colorezi, mie îmi plac mai mult aşa, sincer. + Este un desen tare simpatic *love*
Nici nu ştiu ce să critic, serios vorbind. Eu ţi-am zis că desenezi bine, dar dacă tu nu mă crezi ... :]]
Păcat de umbre ... aşa e şi la mine, am un scanner foarte 'bun'. În fine, probabil că la hanorac [ aia albastră e gluga de la hanorac, nu? O.o ] mai puseseşi umbre, dar na. =.= Îmi imaginez că şi la pielea lui, ureche, gât and stuff ai pus umbre, dar ce să-i faci ... Păcat că nu se văd, sincer. Anyway, e frumos şi aşa, stai chill *hugs*. Ai tu un stil aparte, deci ce să o mai lungim atâta.
Mă cam enervează părul [ la amândoi ] deoarece e colorat în toate părţile [ probabil negrul ăla e mai intens şi nu se vede la original, dar când scannezi se vede - ştiu foarte bine asta ptr. că aşa mai fac şi eu părul :]] ]. Ăăh, la chibi`ul ăla am observat că mâneca nu e chiar terminată. Mie îmi pare ciudat fără linia aia [ sper că ştii la ce mă refer ] sau era o pătură? Deoarece aşa se explică lipsa acelei linii.
Oricum, per ansamblu e un desen bun, chiar foarte bun. Îmi place cum faci oamenii din profil <3. Nu-i aşa că o să ne mai încânţi cu desenele tale? *smile*
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#19
Va incant, acum va incant.

Pai, Neko. Aia e patura! [ca sa scap *laughs*] Nu e patura si asa am vrut sa fie maneca, sa dea impresia ca ii e foarte mare bluza, la fel ca pantalonii, sa dea impresia ca e micuta si adorabila si si da, e o ea. *laughs* Mersi pentru sfaturi.

O sa mai postez unul. Cam asa desenez cand sunt nervoasa si am pe fundal o melodie screamo. xD
Voiam sa mazgalesc o foaie, toata neagra, initial, dar dupa m'am gandit sa'l fac pe Alucard si uitati ce'a iesit. C:

again, my scanner sux. =.=

Alucard

I hope you like it! OuO
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#20
Ahh, gata, mersi că m-ai lămurit :]] Oricum, trecând peste asta ...
Un desen cu Alucard, în regulă. Te avertizez de pe acum că nu am ce scrie deoarece mie mi se pare chiar bun :]]. Aah, vârfurile de la păr mi se par cam groase, totuşi. Oo, da, şi faptul că se vede ochiul stâng prin şuviţele alea de păr. =.= În rest îi ador expresia feţei [ doar e Alucare, nu? *laughs* ] şi ochii *love*.
Probabil faza cu umbrele e valabilă ca la precedentul desen. Asta e, oricum îmi place. Poate au mai fost greşeli, poate nu, dar eu oricum nu sunt o expertă [ recunosc ].
Ce frumos desenezi când eşti nervoasă şi când asculţi rock~! :chuu:
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)