Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste purtata de vant

#21
merci mult ptr comentarii...sper sa nu va dezamagesc:d...
ahh...si...:-s imi cer scuze daca-i prea scurt.

Capitolul 7: Sperante


M-am dat jos din pat si m-am indreptat spre oglinda. Mi-am aranjat putin parul, apoi m-am dus jos. Mama deschisese deja. Era logic. Ea nu lasa niciodata pe nimeni sa astepte.
Cand am ajuns pe hol ele nu mai erau acolo, ci in biroul mamei mele. Mi-am ingustat ochii, incercand sa fac pe „sanatoasa”, dar n-a tinut. Am intrat in noul „cabinet psihologic”, am salutat politicos, apoi m-am asezat pe fotoliul de piele din fata biroului. Doctora s-a asezat si ea, insa de cealalta parte a mesei si a rugat-o pe mama sa ne lase singure...

In timpul sedintei totul mersese bine, psiholoaga m-a asigurat atat pe mine cat si pe mama ca nu am avut decat un soc, ca nu o sa mai am iluzii si ca dupa inca o sedinta, „Iti poti lua adio de la mine.”
Am condus-o pe femeie, apoi m-am dus in camera mea, m-am aruncat in pat, mi-am luat telefonul si am sunat-o pe Michelle. Ea vorbise cu mama si o tinuse la curent cu tot ce mi se intamplase.
-Buna Alyssa. Cum te simti?
-Buna...am sa-ti dau mai multe vesti.
-Orice ar fi, te rog sa incepi cu aia buna!
-Stai linistita. Nu e niciuna rea. Sunt acasa, in patul meu, fara perfuzii sau alte porcarii. Mai am decat un bandaj pe care trebuie sa mi-l desfac azi...am fost intr-un consult cu un psiholog si...
-Stiu de psiholog.
-Si nu am nimic. Mi-a promis ca nu o sa mai am iluzii si ca nu e necesar sa ne mai vedem decat intr-o singura sedinta...iar cea mai buna veste, (cel putin pentru mine) e ca azi vreau sa ne vedem!
-E logic, mai ales ca afara e vremea frumoasa...unde sa ne intalnim? Si la ce ora?
-Ma gandeam la cafeneaua aia din centrul orasului. Stii ca e singura care imi place.
Michelle a ras.
-Figuranto! Tie nu-ti convine niciodata nimic.
-Bine ca esti tu diferita. Unde ne-am gasit noi asa...
-La scoala.
Amandoua am ras.
-Ok, atunci ne vedem acolo...la trei?
-Si un sfert. Am zis eu inainte sa inchid.

Mi-am desfacut bandajul cu grija, apoi m-am uitat in oglinda. Pe fruntea mea se putea observa deacat o mica zgarietura ce se acoperea cu ajutorul bretonului.

Am pus pe mine o pereche de pantaloni negri, stramti si (asa cum sunt majoritatea hainelor mele), simpli, alaturi de tricoul albastru care era, de asemenea fara model si m-am incaltat in baschetii negri ce aveau sireturile albe.
Am iesit din casa si am pasit destul de apasat si grabit.
...simteam ca cineva din spate ma fixa cu privirea, mergea in spatele meu supraveghendu-ma indeaproape. Nu vroiam sa ma uit inapoi, deoarece stiam ca „E poarta ghinion”...
Cu siguranta nu putea fi o iluzie, deci in mod sigur cineva ma urmarea.
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#22
so...i`m first:x

cap 3 a fost si mai scurt asa ca...:)):-j

ai mai evoluat un pic...
greseli de tastare eu nu am vazut:d...

eu totusi cred ca stiu cine e nemernicu` care o urmareste pe Alyssa...de fapt, e logic:d...[cel putin pt mine];))
...
succes la scris in continuare!
astept continuarea...

pha:-h
pwp:*
`ubb`:x

#23
hmmm ... Am indraznit si eu sa intru pe la ficu' tau :D . Ideea e putin cam banala dar poti s-o faci altfel prin felul tau de a scrie :P . Ma intriga partea cu iluziile ... Si ultimele cuvinte care le-a zis Bobby la restaurant . Ai evoluat de la primul capitol [ nu cred ca sunt in masura sa-ti zic asa ceva :)) dar imi dau si eu cu parerea :D ] . Imi place ca ai mai multa descriere, naratiune si ai piperat un pic actiunea . Te-as sfatui sa adaugi si mai mult piper [ asta daca ai idei - pfiu , ce rime :)) ] si mai multa descriere , naratiune . E foarte bine , in comparatie cu primul capitol , dar sunt sigura ca poti si mai mult :P .

Astept nextu' si spor la scris :* :*
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic


#24
Din nou eu :D...

Cum am mai zis, ma incanta ideea cu psihologul si nebunia Alyssei (oare de ce ? :)) ) . Da, ai mai putea adauga cate ceva pe ici , pe colo, ceva care sa-l includa pe Bobby, caci fara el nu e nimic >.

-Figuranto! Tie nu-ti convine niciodata nimic.
-Bine ca esti tu diferita. Unde ne-am gasit noi asa...
-La scoala.
. Mi-a placut mult tentativa asta de dialog... :)) E chiar amuzanta relatia dintre cele doua; ceva puternic ...

In fine, abia astept continuarea...

Chu!

#25
monik....e bine ca nu am mai vazut dezacorduri!
nu e bine ca ai asa de putina descriere si prea mult dialog! incerca sa le imbini pentru ca asa, daca te uiti cu atentie vei observa ca ai cam prea mult dialog in acest capitol si si mult prea putina descriere si naratiune prin comparatie.
capitolul e intradevar cam scurt, dar asta nu s-ar fin intamplat caca ai fi pus mai multa...ce? :-/ aha! descriere!
greseli de tastare nu am vazut si asta e bine!
actiunea mi-a placut dar, cum a zis si crissta mai sus, puteai sa il pui si pe Bobby pe acolo, ca nu stiu...fara el a fost cam gol
in rest...astept continuare si vezi ce faci! sa nu ma dezamagesti, da?

kisses :*:x:* me vedem!
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.269 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Flori purtate de vant Whisky 15 9.614 23-02-2011, 02:48 AM
Ultimul răspuns: Vero


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)