Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste Infinita

#41
heloo
Sper sa raman prima, chiar imi doresc sa fiu cea dintai care iti lasa un comentariu. Capitlul a fost foarte bun... Descrierea a curs usor si frumos, ai cuprins cititorul foarte mult. Actiunea a fost lenta, placuta si uimitoare. Ideea chiar daca la inceput era ca un cliseu, acum este mai surprinzatoare. Dilaogul... nu este mult, ultima replica, chiar daca nu este decat un nume, lasa un suspans frumos. Sasuke a ajut niste ganduri "frumoase " pentru Ino.


:bye:

#42
Trec si eu cu un mic comentariu.

Draga mea, vad ca ai foarte multa naratiune si descriere, desi pe ea nu o amplifici si uneori o stergi cu naratiunea. Lasa descrierea sa curga lin, nu o intrerupe..pentru ca asa arata ca e fortata. Incearca sa faci capitolele putin mai mari.
Deci brunetul nu stie ce a patit Sakura, insa stie de ce e in stare Ino. Oare ce va face Sakura, se va schimba chiar asa brusc? Eu abia acum am realizat ca sunt atatea capitole doar pentru o singura zi de scoala, surprinzator. Ce-i va spune brunetul? ceva declaratii sau isi va cere scuze..:o3

Te pup :*
:bye:
>Rose<
[Imagine: h8v.gif]
 

#43
Buna. Hey, ti-am citit si eu ficul si imi place foarte mult, este genial. Imi place foarte mult felul in care descrii si felul in care stii sa linistesti actiunea. Chiar te pricepi la scris, ai un talent unic. Clar asta este ficul meu preferat, ma rog nu am citit eu prea multe ficuri, dar al tau il iubesc. Eu sunt clar fanul tau numarul unu.
Deci eu astept cu cea mai mare nerabdare nextul, mor sa vad ce o sa-in spuna Sasuke Sakurei, sper totusi ca o sa-i spuna ceea ce simte pentru ea, hai mai, te rog fa-i sa se sarute, te implooor. Sunt perfect sigura ca toti cititorii tai vor ca cei doi sa se sarute in sfarsit. Hai pune-te repede pe scris, te rog mult de tot, vreau nextul.
Spor la scris si multe idei. Sper ca nextul o sa vina curand. Apropo poate poti, daca nu este deranjul prea mare, sa ma anunti si pe mine cand postezi nextul.
:bye:

#44
Hey, hey iubita mea prietena. Vai, ce ma bucur ca mi-ai zis de minunatul meu fic, dar m-ai suparat ca nu mi-ai zis mai de mult. Oricum eu il iubesc. L-am citit de la cap la coada fara intreruperi si am ramas cu gura cascata. Wow, deci nu-mi vine sa cred cat de tare scrii, eu stiu ca tu scrii misto dar nu imi imaginam ca scrii chiar atat de misco, este extraoridiar.
Sa mor eu, chiar ai avut dreptate, actiunea aia chiar se misca mult mai incet ca melcul, minunat.
Vreau sa aduci nextul repede, deci hai, pune-te pe scris o data si pune-l azi asa cum mi-ai zis pe mess.
Hai ca te las. Spor la scris si multe idei, pe care stiu deja ca le ai, genila mea iubita :*

P.S: Da-mi un buzz pe mess mai tarziu, avem ceva super mega extra important de vorbit. Cred ca stii ce vreau sa zic ;)

#45
Hey dragelor, va multumesc mult, foarte mult, enorm de mult pentru comentarii. Ma bucur foarte mult ca va placut capitolul anterior. Acum am revenit cu un nou capitol, dar vreau sa va spun de la inceput ca este foarte scurt si nu este prea reusit. Oricum ma voi revansa in celalalt capitol. Astept cat mai multe comentarii, critici cat mai dure si pareri cat mai multe. Va urez: Lectura Placuta!


Dragoste Infnita




Capitolul 15


- Oare fuga e raspunsul? -



- Sakura, spune-mi te rog ce s-a intamplat in baie. Cand ai iesit de acolo nu aratai prea bine si pareai speriata. Ti s-a intamplat ceva rau? Are cumva legatura cu Ino, am vazuyt-o iesid din toaleta si m-am gandit ca poate ti-a facut ea ceva …

Imediat ce aud numele lui Ino simt cum un nod mi se pune in gat si nu mai pot sa respir. Toate amintirile de acum cateva ore din baie. Toata acea duere, acea suferinta pe care o simteam atunci imi trece prin corp, prin vene, parca obligandu-ma sa-mi amintesc totul din nou, sa retraiesc totul de la capat inca o data, sa simt din nou acea duere, sa-mi vad inca o data sfarsitul in fata ochilor.

Nu ii pot spune ce s-a intamplat intre mine si nenorocita aia de Ino, chiar daca stiu ca nici el nu o suporta si vrea sa scape de ea. Daca i-as spune probabil ca m-ar crede o incapabila, o lasa, o fetita amarata ce nu se poate apara singura si ii este frica de oricine, o persoana care are nevoie tot timpul de cineva langa ea care o fereasca de oricine si orice, chiar daca asta sunt eu cu adevarat, probabil, cred, nu stiu, nu il pot lasa pe el sa isi dea seama de asta. Sunt asa o lasa cand ma gandesc ce am lasat-o pe Ino sa-mi faca, dar ce puteam face? Nu sunt in stare nici macar sa ma apar, dar barem sa o infrunt pe vrajitoarea cea rea?

Raman blocata si nu mai pot face nimic, simt cum totul se invarte in jurul meu si cum eu ametesc. Cred ca ma dezechilibrez, deoarece ii simt mana lui Sasuke peste a mea, tinandu-ma strans, parca nevrand sa-mi mai dea drumul vreodata. La contactul pielii mele cu mana sa moale si fina simt cum un fior imi trece prin tot corpul, facandu-mi inima sa bata din nou cu putere, sa-mi sara iar din piept. Contactul ce se creeaza intre noi ma face sa inebunesc, sa o iau razna. Simt cum uit sa respir si cum inima imi bate din ce in ce mai tare. Fiecare particica din mine simte cum un val de caldura si bucurie ma cuprinde, facand-ma sa-mi pierd controlul si sa fac o prostie.

- Imi pare rau! Ii soptesc cu cea mai mare blandete si parere de rau in glas, in timp ce il imbratisez dulce si dragastos.

In momentul in care bratele mele mici si firave ii inconjoara corpul bine facut, simt cum parfumul lui misterios si dulceag imi invadeaza narile, facandu-ma sa-mi pierd si mai mult mintile. Nu exista nici un locusor, cat de mic, in interiorul meu care sa nu fie invadat de mirosul sau aparte. Simt cum tot corpul meu reactioneaza total invers fata de ceea ce vreau eu sa faca. Eu nu am vrut sa-l imbratisez si nici sa-I cer scuze. De ce i-am cerut scuze? Doamne, imi pierd de fiecare data mintile cand sunt in preajma lui si fac sau spun cele mai tampite lucruri posibile.

Deodata in minte imi apare un mic plan, care nu este prea bun, sa scap de el. Ma gandesc sa fug departe, spre cel mai indepartat loc posibil, unde Sasuke sa nu ma mai gaseasca niciodata, iar eu sa pot trai in continuare fericita, exact ca inainte de a veni aici.

In cateva secunde ma desprind din imbratisare si fara sa mai stau pe ganduri incep sa fug sper iesirea din scoala. Sasuke nu are de gand sa ma lase in pace si incepe si el sa alerge dupa mine. Off, ce ma enerveaza, de ce naiba nu poate sa ma lase in pace sa-mi vad in continuare de viata mea? Copitul asta este chiar stresant!

Ce bine ca holul este gol, asa nimeni nu se va mai mira cat de anormala sunt si cum fug de la detentie. Nu stiam unde o sa ajung dupsa ce voi iesi din scoala, stiu doar un singur lucru: ca nu ma voi oprii din alergat nici macar daca ar fi sa mor daca Sasuke va ramane pe urmele mele, o sa alerg pana nu mai pot de loc, absolut de loc si pana cand picioarele mele nu vor mai putea sa ma tina si o sa cad pe jos de oboseala, nu il voi lasa pe Sasuke sa ma prinda, chiar nu mai suport interogatoriul asta din partea lui, pana la urma ce-l intereseaza pe el ce s-a intamplat in baie, nu are nici un motiv pentru care sa ii pese, nu este vorba despre el.

Prinsa prin gandurile mele, nu imi dau seama ca doar ce am iesit din curtea scolii si ma impiedic de o piatra si cad. Ah, nu, acum Sasuke o sa vina si iar o sa inceapa interogatoriul, este din ce in ce mai incomfortabila prezenta brunetului.

#46
Buna iubita :x Maersi mult de tot ca m-ai anuntat si imi pare foarte rau ca nu am lasat comm mai devreme.

Mi-a placut foarte mult capitolul asta.", este chiar foarte reusit, dar un pic cam scurt. Pe urmatorul sa-l faci mai repede si sa-l postezi ca vreau sa vad ce o sa se intample in continuare, ai inteles? Si nu uita sa faci capitolul 16 mult mai lung, exact asa cum ai promis, da?

Cam atat am avut eu de sous, nu stiu ce as mai avea de spus, adica totul mi se pare perfect, eu nu am nimic de criticat.

Astept nextul cu nerabdare si sper sa vina repede. Spor la scris si multa inspiratie si foloseste-ti mai repede toate ideile alea geniale.

Te-am pupat extrem de dulce :*:*:*
Bye :bye:

#47
In primul rand la multi ani ziua de azi si mersi ca mi-ai zis, scuzee intarzierea.

Nu inteleg de ce Sakura nu vrea sa-l mai aiba pe Sasuke aproape si de ce nu ia acceptat pretenia. Io fi frica sa nu se ajunga mai departe :-? dar deja da semne ca se indragosteste de el, iar fatuca trebuie sa faca o schimbare daca vrea sa o invinga pe Ino. As fi preferat sa vad putin mai multe figuri de stil, ma mir ca e micut capitolul. Stiu ca nu le faci asa. Actiunea nu zic nimmic, e lenta si nici daca o bati cu ciomagu nu se grabeste :))
O greseala ce mi-a sari in ochi si e la final:
"de loc" -deloc [e un singur cuvant]

Te pup si sa vedem cu ce ne surprinzi :*
[Imagine: h8v.gif]
 

#48
Hey dragelor, va multumesc mult de tot pentru commentari. Dupa atata timp m-am gandit sa aduc si eu nextul. Vreau sa va anunt de la inceput ca este un capitol scris fara nici un pic de inspiratie, chef si cu o extrema lene. Oricum sper sa va placa. Va urez: Lectura Placuta kiss


Dragoste Infinita





Capitolul 16


- “- … intoarce-te, te rog! Nu pleca, te implor!" -



Imi intorc repede privirea spre brunetul ce alerga obosit in spatele meu. Pe fata lui nu se putea citi nimic, oricat de mult m-as fi straduit sa-mi dau seama ce simte, ce gandeste, ce vrea, nu pot reusi, deoarece el are o fata simpla, sumbra, rece, fara sentimente. Nu pot sa inteleg, de ce nu pot sa imi dau seama de nimic legat de el, nu ar trebui sa fie atat de greu. Are aproape tot timpul aceasi privire, acea privire care este atat de rece, inghetata, indiferent.

Ma intreb de ce nu zambeste mai des, are un zambet incredibil. Acel zamet care ma face sa uit de orice este in jurul meu, imi incurca toate gandurile, ma inebuneste. Doamne, ce naiba tot zic aici? Eh, dar pe cine pacalesc, este total adevarat.

Prinsa prin gandurile mele nu observ ca Sasuke este langa mine, uitandu-se ingrijorat la mine, cerandu-mi din priviri sa-I dau o explicatie. Nici macar eu nu stiu de ce am reactionat asa, habar nu am ce as puteai lui sa ii spun, daca ii spun adevarul nu stiu daca ma va crede. Oare am fugit de el, am vrut sa scap de acea privire hipnotizatoare a sa? Nici macar eu nu stiu. Cateodata sunt atat de complicata incat nici eu nu ma mai inteleg, cred ca acum este unul dintre acele momente.

Brunetul fermecator din fata mea imi intinde mana, ajutandu-ma sa ma ridic de pe asfaltul caldut. Ma ridic repede, dupa care imi indrept privirea spre cer. Capatase o nuanta mirifica de albastru, atat de deschisa, de fermecatoare, de pura. Soarele statea mandru pe albastrul acela, iesind in evidenta. Tocmai acum constat ca este noiembrie, iar afara este atat de cald, parca fiind inca vara, este superb.

In scurt timp imi intorc privire spre Sasuke care inca astepta o explicatie de la mine. Eu ma uit ingrijorata la el, nestiind ce sa-I raspund. Brunetul pare dezamagit de mine. Imi las privirea in jos, ne mai rezistand sa-l privesc. Oftez nestiind ce sa spun, dupa care imi inchid ochii, incercand sa-mi stapanesc lacrimile ce vroiau sa-mi iasa cu putere.

Deodata imi deschid ochii larg si imi sterg micile picaturi de tristete. Ma uitam fix in fata mea si raman uimita. Sasuke nu mai este aici. Sunt socata. Off, Doamne, ce-o fi in mintea lui acum? Nu am vrut sa-l fac sa plece. Simt cum sufletul imi explodeaza de durere, iar o lacrima nevinovata se prelinge incetisor pe obrazul meu fin.

Fara sa mai stau pe ganduri fac stanga imprejur si incep sa alerg inceyisor. Sasuke nu era la o distanta prea mare de mine, ceea ce imi dadea mie un avans de a-l ajunge. Fara sa gandesc ceea ce avea sa scot pe gura, incep sa urlu dupa Sasuke, crezand ca asa ii voi atrage atentia si il voi face sa se intoarca:

- Sasuke stai, intoarce-te, te rog! Nu pleca, te implor! Ramai langa mine, este tot ceea ce vreau, ce am nevoie cu disperare. Te implor, nu ma parasi …

Dar nu am avut timp sa termin ceea ce aveam de zis, deoarece …



Acesta a fost capitolul 16. Sper ca va placut. Stiu ca e extrem de scurt dar nu am avut absolut deloc inspiratie. Astept cat mai multe commuri.
Va pup dulce de tot.
Bye.


#49
Mersi mult ca mi-ai zis.

Vad ca ai foarte multa naratiune, Sakura vorbeste mai mult cu ea insasi. Descrierea este, dar nu e amplificata, sa ne faci sa simtim si noi, mai multe figuri de stil. Puteai descrie putin mai mult acea privire a brunetului, asociata de unele figuri de stil; deasemenea cand erau fata in fata si rozalia nu stia ce sa zica, puteai descrie acea lipsa de cuvinte. Acel sentiment ce ea inca nu-l cunoaste.
Ce sa intamplat? Nu si-a terminat ce a avut de zis, pentru ca... vine Ino la ea, il calca masina pe brunet. Mii si mii de variante si te pricepi sa lasi lumea suspandata in aer.

Te pup dulce fetita mea :*
[Imagine: h8v.gif]
 

#50
Buna buna >:D< am trecut si eu pe aici dupa mult timp de hibernare. sa vedem :
1) mi se pare ciudat cum brusc Sasuke se razgandeste in privinta Sakurei,mai ales dupa ce fusese atat de ingrijorat
2)ai recunoscut ca nu ai avut inspiratie si eu respect asta,dar cum spune Rose puteai baga mai multe figuri de stil ,puteai accentua trairile Sakurei .
Nu-i nimic crestem cat un pic pic pic >:D< inspiratie multa data viitoare ,i can't wait to see what's happening ^^
“Toți trăim sub același cer, dar nu toți avem același orizont.” (Konrad Adenauer)
:zz:




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dragoste Infinita Alle 1 2.154 10-11-2012, 07:34 PM
Ultimul răspuns: mady


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)