Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste Infinita

#21
Am adus nextul. Sper sa va placa. Lectura Placuta !!!


Dragoste Infinita



Capitolul 8



- Premiul -


Ma intorc brusc si vad ca este chiar Sasuke. Nu sunt chiar de loc uimita, ma asteptam sa ma caute, dar cum de m-a gasit atat de usor? Sper ca nu m-a urmarit sau ceva de genul asta pentru ca o sa vada el ce se va intampla.

Probabil ca isi asteapota premiul, acel premiu pe care nu-l am sau poate da? Cred ca stiu exact ceea ce isi doreste el, dar nu prea stiu ce sa fac. Off, de ce naiba nu am putut sa-l tin mult timp? De ce a trebuit sa se prinda el de faptul ca incercam sa-l fac sa pierdem ca sa nu-i mai dau nici un premiu? Firar sa fie de premiu tampid. Ce a fost in capul meu de i-am zis ca va primi un premiu.

De fapt, cred ca tocmai mi-a venit o idee, cea mai tare idee posibila. Oh, da, chiar o sa functioneze. Stiu ce vrea Sasuke ca premiu, dar va primi mai mult, mult mai mult decat poate suporta. Stiu exact ce o sa fac. Nu cred ca o sa-I placa atat de mult premiul, dar daca asta a vrut asta va primi. Ii voi da un bonus.

Zambesc malefic si totodata pervers la gandul meu, dupa care simt cum un fior imi trece pe sina spinarii. Cred ca ar fi momentul perfect sa-mi incep planul. Vai, ce n-as da sa vina si Ino pe aici in curand, o sa fie surprinsa de ceea ce va vedea. Hmm, cred ca va trebui sa gasesc un mod in care sa o fac si pe blonda sa apara, dar cum? Oare Sasuke va fi atat de hipnotizat incat o va chema sau trebuie sa fac totul de una singura? Cred ca voi incerca tot ce-mi trece prin minte pentru a o aduce aici sa moara de invidie. Vai, ce o sa-mi mai placa sa ma distrez pe seama astora doi, sunt atat de fraieri.

Chicotesc incet, in asa fel incat sa nu ma auda Sasuke, apoi ii fac semn cu degetul sa vina. El pare un pic derutat, cred ca stiu si de ce. Am fugit ca disperata de el dupa ce a adus victoria echipei noastre, iar acum il chem pentru o pauza plina de perversitate. Destul de culmea nu? Eh, ce sa fac si eu, am idei extreme.

Brunetul incepe sa faca pasi. Avea chef sa mearga cu incetinitorul doar ca sa ma enerveze pe mine sau ce? Cu greu, ajunge in vreo doua minute la doar un metru de mine. Sa mor eu, ia luat atata doar ca sa merga cativa centimetri, cat ma streseaza asta.

Fara sa ma astau pe ganduri il apuc cu degetul de tricou si il trag, destul de greu, aproape de mine. Ne privim fix in ochi. Iar simt cum ma pird in acel abis fara sfarsit, atat de plin de durere. Simt ca ascunde ceva, dar ce? Ce n-as da sa pot vedea in interiorul sau numai privindu-l in ochi, sa-i pot citi gandurile, sa aflu cum este el de fapt.

El isi lipeste corpul de al meu, dupa care isi pune mana pe talia mea, mangaindu-ma lin, iar pe cealalta si-o plimba incetisor prin parul meu moale. Simt cum inima imi bate din ce in ce mai tare, atat de nebuneste, parca ar fi o minte ce sare si nu se mai poate oprii, este atat de interesant. Adrenalina imi trece atat de mult prin sange, incat simt cum buzele ma obliga sa le ataing pe ale sale. Oare sunt dulci? Exista un singur mod de a afla, dar nu se va intampla chiar acum.

Sasuke incearca sa-mi gaseasca buzele, dar eu nu-l las nici moarta. Imi las privirea in jos, apoi incep sa-l sarut pe gat, mergand usor spre urechea sa dreapta. Imi dau seama ca se gandeste la cele mai perverse lucruri posibile, dar nu va fi de loc ceea ce isi imagineaza el. Imi pun o mana pe piepul sau atat de bine lucrat, iar pe cealalta in parut sau, tragandu-l usor de par. Un zambet micut isi face aparitia pe chipul meu, dar eu il inlatur repede continuand sa-l sarut in jurul urechii. Simteam nevoia de a ma urca pe el, de a face cele mai nebunesti lucruri posibile, dar deocamdata ma abtineam. Incep sa-i ling usor urechea, apoi simt cum si el are intentia de a face acelasi lucru, dar nu-l las.

In cateva cilpe deschid incet gura, cu intentia de a spune ceva. Cuvintele nu vroiam sa iasa, erau lipite de limba mea. Inchit repede in sec, dupa care imi reiau fata de dura. O frica ma cuprinde imediat. Oh, nu, nu asta. Daca isi va da seama ca imi este frica planul meu este ruinat si nu pot permite asta, trebuie sa-mi inving teama. Inima incepe sa-mi bata din ce in ce mai tare, facandu-ma sa-mi ies din minti. Cum puteam ascunde asta fata de el, mai ales acum, cand suntem si lipiti unul de celalalt, mai mult ca sigur isi va da seama, daca nu a facut-o deja. Ce sa fac? Ce o sa se intample daca afla? Off, nu stiu, sunt total pierduta, desprinsa de realitate, ma aflu intr-o lume a fricii, unde sunt numai temerile mele ingrozitoare. Aceasta este lumea in care pasesc atat de des incat am ajuns sa nu o mai suport, sa incerc sa o urasc si sa o uit, dar nu pot sau poate nu incerc indeajuns de mult.

Incerc sa-l mai sarut inca o data pe ureche, dar de data asta nu o fac cum trebuie. Limba imi tremura mai rau dacat buzele, iar la contactul cu pielea sa un fior mi-a cuprins tot corpul, un fior ce m-a facut sa tresar si sa tremur atat de tare incat, mai mult ca sigur, brunetul si-a dat seama de frica din inima mea. Simt cum hormonii mei o iau razna, nestiind ce sa mai fac. Toate imaginile pasionale din ora de sport imi trec prin minte. Oh, doamne, ce ma fac? Sasuke isi da imediat seama de starea mea si imi da un sarut dulce pe obraz. A fost scurt, a fost ca un sarut pentru a ma face sa-mi revin. Pe moment nu am simtit nimic, dar acum simt cum totul in interiorul meu revine la normal, mai putin inima, care imi batea cu putere, din ce in ce mai tare. Bataile ei sew accentuau cu fiecare secunda ce trecea, iar asta ma facea sa-mi ies din minti cu totul.

Iau o gura mare de aer, ca sa ma asigur ca nu ma nai blochez inca o data si imi reiau fata de perversa. Fara sa mai stau pe ganduri ii soptesc usor la ureche lui Sasuke:

- De data asta tu nu trebuie sa faci nimic, ma lasi pe mine sa fac totul. Totusi, eu zic sa mergem intr-un loc mai retras, ce zici, ai vrea? Asa as putea sa te fac sa te simti mult mai bine, iti promit.

El zambeste ciudat la auzul cuvintelor mele, dupa care se indeparteaza repede de mine. Acum ii puteam vedea zambetul mult mai bine. Pare un zambet atat de fortat, ma intreb de ce. El ma ia de mana si incepem sa mergem.

Nu avem nici cea mai mica idee unde ma ducea, dar totul mi se parea atat de ciudat. In momentul in care mana mea a facut contac cu a sa ceva s-a intamplat. Nu stiu ce, dar s-a intamplat. Ma intreb unde mama naibii vrea sa ma duca,este atat de enervant. Sunt mult prea curioasa sa vad ce are de gand, dar nu indraznesc sa il intreb nimic. Cred ca la urmatoarea ora voi chiuli, dar as vrea sa o fac singura. Oare unde sa ma duc sa …

Gandurile imi sunt intrerupt de vocea lui Sasuke, care ma intreaba pe un ton bland:

- Esti pregatita?

Huh? Pregatita pentru ce? Acum obnserv sa suntem in fata unei usi albe, destul de prafuita, pe care scria ‘Magazie’. Acum inteleg. Dau afirmativ din cap, dupa care el deschide usa si ma impinge inauntru. Ii spun sa inchida usa, iar el o incuie. Hmm, de unde are oare cheia? Ma rog, voi afla eu cumva, nu stiu cum dar voi afla multe despre el.

Ma gandesc sa fac ceva. Gata stiu, sunt hotarata, il voi sarutra, apoi va incepe cu adevarat actiunea. Ma intrep hotarata spre el, apoi ii sar in brate. El nu face nimic, nici macar nu misca, apoi hotarata incerc sa-l sarut, dar el … .

#22
heloo
Bravo, Sasuke ! Carecterul Sakurei a inceput sa ma calce pe nervi, perversitatea nu ma enerveaza, dar se foloseste de el ca sa-i faca rau lui Ino, seamana cu Karin. Descrierea a fost buna, ca de fiecare data, a stai, capitolul precedent nu a fost la fel bun, am gresit. Dialogul bun, naratiunea in regula, actiunea lenta ( au ajuns cam repede la magazie), ideea buna. Sper ca Sasuke si-a dat seama de ce pune la cale Sakura.

:bye:

#23
Scuze că nu am mai dat pe aici, dar am tot amânat şi eh..se înţelege:]] oricum, acum sunt aici, gata să comentez!
Mi`au plăcut foarte mult părţile astea, chiar dacă nu au fost cine ştie ce reuşit din punct de vedere artistic, că să spun aşa, a fost frumos realizat.
M`au deranjat umpic greşelile de tastare care într`unul dintre capitole au fost destul de multe, dar se mai întâmplă. În rest, mi`a plăcut acţiunea. Sincer, e puţin cam ciudat ca ea să devină aşa..dintr`o dată. Mai ales că începe să devină şi narcisistă, ceea ce nu`mi place absolut deloc..nu ar trebui să fie chiar aşa \"încrezuta\" sau mnah, sigură pe propriile ei \'puteri\' [da, ştiu că asta e ideea..]. În rest, singurul lucru care mă mai nedumereşte este faptul că..ea cică nu ţine la el, dar doreşte să`l cunoască şi toate alea..So, dacă ea chiar nu îl place şi asta doreşti şi tu să ilustrezi, e destul de ciudat să se comporte aşa. Ar trebui să fie mai rece..asta dacă nu cumva îl place cu adevărat şi ascunde asta [ar fi frumos].
Cu Sasuke nu ştiu ce e. Poate şi`a dat seamă de ce intenţionează ea şi deşi îi place, e dezamăgit că e doar atât, că doar îl foloseşti că pe o păpuşă..sau..altceva nu pot să`mi explic.
Mor de ciudă că m`ai lăsat din nou în suspans, nu că nu m`am obişnuit deja, daaaar..:]]
AÅŸa..
Descrierea a fost destul de bună, deşi naraţiunea a fost multă, uneori chiar în exces. Are momente când vorbeşte prea mult cu interiorul ei, că să spun aşa. Şi asta..nu ştiu, uneori e enervant. Sunt nişte momente când chiar nu ar fi nevoie de aşa ceva. Sau..nu ştiu, sună aiurea să fie chiar aşa de..nu ştiu, poate personalitatea ei mă face să văd lucrurile aşa, nu neapărat stilul de redactare. Eh, oricum, cred că am să mă obişnuiesc încet încet cu asta.
În rest, nu ştiu dacă am ce să spun.
Da..mă bucur că ai pus atâtea continuări, am avut măcar ce să citesc xD.
Şi pe final, am cam rămas fără ideei. Îţi urez baftă la scris şi..să pui next`ul cât mai repede. Oh, uitasem, mulţumesc că m`ai anunţat de fiecare dată, eşti o scumpă >;d<


*Hugs`*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#24
Fetita mea ai adus nextu >:D< Scuze ca am intarziat.
Ceea ce nu a aratat bine au fost unele greseli de tastare [unele ti le voi arata eu] si la fel si cu semnele de puntuatie, ai mai mancat uneori virgula sau nu puneai semnu corespunzator, mai ales cand Sakura se intreba pe ea.
tampid-tampit
Ce a fost in capul meu de i-am zis ca va primi un premiu.- nu era \".\" trebuia pus \"?\" era o intrebare.
Inchit-inghit

Tu ai o rabdare de fier daca nu i-ai pus sa se sarute inca si bine a zis Sakura..Sasuke se comporta putin ciudat, poate prea mult. Acum ce o sa mai faci, ce urmareste brunetul pana la urma? Mister, ar trebui sa fiu obisnuit, dar nu sunt :))
Descrierea pui, insa nu pricep de ce nu vrei sa adaugi mai multa...sa surprinzi, chiar sa descrii locuri/ peisaje si le poti asocia cu unele sentimente. Vreau sa zic, ca nu lucrezi destul de mult la o emotie, treci la alt element mult prea repede.
Naratiune ai prea multa, Sakura are cam multe nedumeriri si vorbeste mult prea mult cu ea. Incearca sa inlocuiesti cu descrierea. Cu dialogul nu am ce comenta.
Te pupa mama ta :* :BYE:
[Imagine: h8v.gif]
 

#25
Am adus nextul ! Va multumesc pentru commuri >:D< Ma bucur ca va place. Sper sa va placa si acest capitol, desi nu este docmai stralucit, l-am facut fara nici un pic de inspiratie. Acest capitol ii este dedicat lui Ele :*:X>:D<
Lectura PLscuta !!!


Dragoste Infinita


Capitolul 9

- Emotiile Apar -


El nu face nimic, nici mscar nu misca, apoi hotarata incerc sa-l sarut, dar el ma impinge in spate si da negativ din cap. Ce-a fost cu reactia asta? Nu-l mai inteleg de loc, are un comportament atat de ciudat, adica acum cateva minute el incerca sa ma sarute in disperare, iar acum ma respinge, de ce? Hmm, chiar nu inteleg ce l-a apucat.

Simt o neliniste sufleteasca. Inima imi bate cu putere, iar palmele incep sa-mi transpire. Oh, nu, cred ca iar ma emotionez. Asta nu o sa se termine prea bine, sunt sigura. Vai, ce ma fac daca isi va da seama? Am un fel de slabiciune fata de el, dar nu-mi dau seama de ce, ce se intampla de ma comport asa.

Incep sa tremur ingrozitor de tare. Oh, vai, nu stiu ce sa mai fac, inebunesc. Cum sa ascund acest sentiment de teama? Daca brunetul isi va da seama o sa mor, nu stiu cum o sa reactionez, nu o sa fie de loc bine.

Sasuke se indreapta incet spre mine si imi spune sa stau jos. Dau negativ din cap si ii zic ca nu vreau, apoi zambesc pervers si ii zic ca am chef de ceva actiune. El se uita la mine ciudat, ca si cum nu ar intelege ce vreau sa spun. Nu stiu ce sa fac, ce sa-I zic. Simt ca ma pierd, ma desprind cu totul de realitate, asta se intampla din cauza lui, numai si numai din vine lui, este atat de enervant, ma inebuneste.

Ne uitam unul in ochii celuilalt, incercand sa ne cititm gandurile. Parca ar fi prima data cand ne intalnim, acest lucru imi da fiori. Nu stiu de ce, dar el ma face sa ma simt atat de ciudat, de apreciata, de … iubita, dar de ce? Aceasta intrebare o sa ma omoare, nu o mai suport, de cand simt acest sentiment indescriptibil in interiorul inimii ma gandesc numai la el. Ce mi-a facut de nu mi-l mai pot scoate din minte, eu il urasc, nu se poate sa ma gandesc la el daca nici macar nu-l suport. Gandurile mele imi dau fiori.

El se apropie de mine incet. Inimia mea iar o ia razna, incepe sa zburde ca nebuna in interiorul meu, parca vrand sa aiba pe cineva langa ea. Nu stiu ce sa fac, de ce ma simt asa, cum sa scap de acest sentiment ingrozitor. Ma uit uimita la Sasuke. Pe fata lui nu se putea citi nimic, este atat de inexpresiva. De ce este atat de ingandurat, la ce se gandeste, la ce? Trebuie neaparat sa aflu, daca nu o voi face o voi lua razna, sunt extra curioasa, dar imi este atat de frica sa-l intreb. Nu ar trebui sa-mi fie frica, pana la urma ce se poate intampla? Bine, cred ca mai binre nu-mi puneam aceasta intrebare, acum sunt si mai nelinistita, simt ca ceva ce ma va surprinde ma va intampla, sunt sigura de asta, dar ce?

Atatea intrebari fara raspuns se afla in capul meu, incat ma fac sa vreau sa nu ma mai aud, este deja enervant.

Sasuke se pozitioneaza in fata mea, cu o privire plina de blandete si intelegere. Hmm, ce are de gand? Ce o fi in mintea sa? Chiar as vrea sa-l cunosc mai bine, nu stiu de ce, dar simt asta. Eu ma asez jos si ma uit mirata la el. Zambeam copilareste. Privesc cu atentie chipul sau perfect. Ma simteam atat de ciudat, nu mai simtisem niciodata acest sentiment, dar totusi imi placea. Sunt fermecata de chipul sau ce pare perfect.

Lumina slaba a becului este atintita asupra sa. Ma facea sa ma simt din ce in ce mai ciudat, ca si cum ar urma sa ma intrebe ceva imposibil de raspuns sau ca si cum ar trebui sa-i spun cel mai mare secret al meu, este intr-un fel incomfortabil.

Sasuke se aseaza langa mine. Acum nu ne mai priveam in ochi, ceea ce ma facea sa simt un sentiment de vinovatie in interiorul sufletului. De ce ma simteam vinovata, nu aveam motiv, nu facusem nimic! Chiar imi doresc sa-I revad ochii. Senzatie pe care o simt in momentul in care privirele noastre se intersecteaza este atat de speciala, de memorabila, de fermecatoare. Pur si simplu nu pot sa stau sa nu-l privesc in ochi.

Deodata imi amintesc de respingerea de mai devreme. Ce il apucase? As vrea sa il intreb dar imi e mult prea rusine. Nu cred ca mai pot sa stau aici mult, cu el. O sa inebunesc daca il mai vad mult, el o sa ma inebuneasca. Off, Sakura, haide, poti sa rezisti, pana la urma este doar un baiat, exact ca oricare altul … sau poate nu. Ce are el atat de special fata de oricare alt baiat?

Chiar vreau sa-l cunosc mai bine, sa vad cum gandeste, cum se comporta de obicei, cum este el. De ce vreau asta nu stiu. Stai! Ce naiba m-a apucat azi? Nu ma mai recunosc, cum de m-am schimbat atat de brusc, de ieri pana azi, in doar cateva ore? Cum de s-a intamplat asta?

Atatea intrebari imi bantuie minte, incat nu stiu daca mai gandesc limpede. De cat timp vorbesc oare cu mine? Cred ca ar trebui sa mai vorbesc si cu Sasuke, dar ce? In momentul de fata imi este mult prea greu sa-I spun ceva, sa ma uit la el sau orice altceva legat de el.

Deodata el se intoarce cu fata spre mine. Imi dau seama ca ma analiza. Oare la ce se gandeste? Ah, ce-as vrea sa-I pot citi gandurile, ar fi mult prea tare. Se apropia din ce in ce mai mult de mine. Ii puteam simti respiratia calda aproape de mine. O data cu acea rasuflare a sa mai pot simti si mirosul sau divin. Nu exista nici un coltisor al mintii mele care nu era invadat de mirosul sau special, era incredibil. El ma mangaie incet pe par. La fiecare atingere simteam cum imi trece cate un fior prin tot corpul. Nu stiam ce vrea sa faca, ce sa fac, deveneam din ce in ce mai confuza si mai nelinistita. Inima incepe sa-mi bata cu putere, sarea in interiorul meu extrem de tare. Se pare ca brunetul de langa mine observa cum se zbate inima mea acolo si zice hotarat:

- Sakura, ce se intampla? Nu nega nimic, pentru ca imi dau seama ca se intampla ceva dupa felul in care inima ta o ia razna cand ne apropiem. Prima data cand ne-am atins nu a fost asa, atunci erai o perversa extrema, plina de curaj si extra tupeu, ce s-a intamplat intre timp? De cand am cazut in sala de sport bad ca se tot repete, poti sa-mi zici ce ai? Iti este frica, frica de mine, frica de ce? Ce ai patit? Spune-mi !

- Sasuke, eu …

Dar nu am timp sa raspund, deoarece in momentul in care m-am intors cu fata spre el, acesta …. .



Melodia Capitolului:

http://www.youtube.com/watch?v=lniWsOmPluc

#26
Buna fic\'mea >:D< mersi ca mi-ai zis. Sa vedem:
Ai destul de multa naratiune in acest capitol si descrierea ai pus-o pe locul 2, nu prea ai avut ceva profund. In mare parte Sakura a vorbit cu ea insasi si se umplea de intrebari >.<\" si unele erau chiar repetate, doar ca le schimbai putin forma. La figuri de stil am vazut doar enumeratie si nu pricep de ce nu doresti sa aduci ceva comparatii si sa dezvolti putin mai mult.
Ai un dar sa ne tii pe jar, ce o sa faca brunetu..e destul de calm cu Sakurasi se pare ca ii pasa cat de cat de ea. Vor iesi scantei in sensu bun :]]
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#27
Eu am asa o lene sa\'ti dau comm dar ca sa\'ti spun ca imi place destul de mult fic\'ul o sa\'ti dau unul scurt, fara suparare. Deci pot spune ca Sakura daca isi bate joc de Sasuke, ceea ce nu prea cred ca este posibil, mi mi\'ar place. Invers este mai bine, dupa parerea mea. Sasuke parca este alt om, uneori pervers si indiferent alteori dulce si bland si nu prea imi place ca trece de la o stare la lata asa de repede. Oricum titul este destul de dragut iar ideea nu este nici originala dar nici una obisnuita, dupa parerea mea. Cat despre descriere, uneori ai si\'mi place dar uneori mai lipseste din peisaj, Actiunea nu e prea grabita iar dialogul nu este prea mult si ma cam plictisesc sa citesc, vreau sa vorbeasca, sa-i spuna ca-l iubeste, etc. Si inca ceva: folosesti de prea multe ori offf si vai si mie una mi se pare ca suna cam urat. Isa abia astept continuarea si merci ca mi\'ai spus de el. Apropo: sper ca nu te\'am suparat cu commu me`o. Multa inspiratie!
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#28
Am adus si nextul. Va multumesc pentru comentarii, am incercat sa tin cont de ele, sper ca mi-a iesit destul de bine capitolul, voi decideti. Sper sa va placa. Va urez: Lectura Placuta !!!


Dragoste Infinita

Capitolul 10


- “Vrei sa fim prieteni?” -




Dar nu am timp sa raspunde, deoarece in momentul in care m-am intors cu fata spre el, acesta ma ia prieteneste in brate. Ce l-a apucat? Baiatul asta este intreg la minte sau nu, mie nu prea mi se pare, isi schiba atat de repede felul de a fi incat nici nu stiu ce sa mai cred despre el. Isi schimba comportamentul chiar mai repede ca mine. Si eu care credeam ca eu sunt aia ciudata, de el nu mai comentez.

Totusi nu pot spune ca nu-mi place acesta imbratisare, este chiar placuta, ma face sa ma simt mai bine. Bratele sale puternice imi infasoara corpul mic si firav. El ma strange destul de tare la piepul lui, ceea ce pe mine ma doare un pic. Ma simt ca un mic ghiocel plapand care este acoperit de o piatra mare si groasa. Sunt ca un ghiocel ce trebuie protejat toata ziua, deoarece daca nu poate face numai prostii, sa intre numai in belele, iar Sasuke este acea piatra ce ma face sa na simt incomod, ma sufoca. Ii simt corpul atat de aproape de al meu. Respiratia lui este acum pe fata mea. Aerul emanat de el este atat de cald, incat daca face contac cu pielea mea ma face sa ma simt protejata, imi mangaie sufletul, incalzindu-l cu o simpla rasuflare a lui. Ma simt atat de comod in brate sale puternice, imi place extrem de mult. Acum ma simt cu adevarat eu.

M-a facut sa uit de toate temerile si planurile mele. Nu mai aveam in minte nimic inafara de el. Imi invadase mintea cu totul. Numai un lucru in interiorul meu nu reusise sa linisteasca, inima mea, zburda ca nebuna in interiorul meu, parca asteptand ca ceva sa se intample si ea sa se linisteasca, dar ce mai astepta? Simteam cum inima mea saritoare mai avea putin si exploda de nerabdare. Ma obliga sa-l sarut, dar creierul meu era de alta parere si nu ma lasa. Nu stiam daca acum ar trebui sau nu sa-l sarut. Chiar mi-as dori sa-i gust un pic micile fructe rosii si catifelate. Daca ma uit atent la el pare perfect, ca si cum nu ar putea vreodata sa aiba vreun defect, dar oare chiar asa sa fie?

Ii simt parfumul atat de dulce, imi invadeaza cu totul narile, facandu-ma sa inebunesc, sa-mi pierd mintile. Eram din ce in ce mai tentata sa-I ating buzele, dar nu aveam cum, nu puteam sa o fac, eram oprita de mine insami.

Ne apropiam fetele din ce in ce mai mult una de cealalta. Cu fiecare clipa ce trecea eram si mai aproape. Intre noi este o distanta milimetrica, se mai afla doar un loc minuscul, cam cat gaura acului de mic, pe unde putea trece doar aerul.

Totul parea atat de romantic, de fapt chiar era. Aratam ca un cuplu fericit. Totusi, tacerea este intrerupta de catre Sasuke, care imi sopteste pe un ton atat de dulce incat ma facea sa ma topesc toata:

- Sakura … te simti mai bine? Nu mai tremura, te rog si spune-mi ce s-a intamplat. Linisteste-te si povesteste-mi. Sunt aici ca sa te ascult.

Am ramas cu gura cascata. A fost atat de dragut ce mi-a zis. Acum imi dau seama ca de fapt situatia mea se agraveaza, am inceput sa tremur din ce in ce mai tare, parca imi vizioam viitoarea moarte, asta simteam in momentul cand tremuram. In colturile ochilor mei smaraldii au aparut mici perlute cristaline. Incercam sa le opresc sa csada dar imi era imposibil. Simteam cum incep sa ma intepe ochii incet-incet. In gat mi se pune un nod ingrozitor. Simteam cum ma inec.

Spre marele meu noroc Sasuke ma strange si mai tare la pieptul sau, reusind sa ma calmeze, dar nu in totalitate, picaturile ce erau in ochii mei cad lin pe obraji, facandu-ma sa tresar. Sasuke vazand ca nu ma simt bine imi saruta incet fruntea. Era atat de dragut. La contactul buzelor sale cu pielea mea fina un zambet gingas imi apare pe buze, iar lacrimile ingheata pe fata mea.

Privirile noastre se intalnesc. Priveam abisul interminabil din ochii lui atat de blanzi. Nu puteam trece de acel negru ucigator. Incercam sa trec mai departe, sa privesc prin ochii lui direct in sufletul sau, in inima sa, in mintea lui. Privirile ni se adanceau din ce in ce mai tare cu fiecare secunda care trecea, totul devenea mai romantic. Imi placea atat de mult sezatia ce mi-o oferea simpla lui prezenta, chiar daca cateodata ma omora pur si simplu numai orice gand legat de el. Stateam si ne priveam linistiti in ochi, fiecare fermecat de privirea celui din fata sa. Adancesc si mai mult cantactul vizual, facand ca totul in jurul nostru sa dispara. Mai ramasesem doar eu, el si o camera care nu avea importanta. Ma pierdeam in ochii lui atat de mult incat nu credeam ca o sa mai pot sa imi dezleg vreodata privirea de a sa. Este ceva magic, total ireal pentru mine ceea ce se intampla. Pana acum cateva ore nici nu aveam idee cum e sa atunci un baiat, iar acum simt cu totul altceva, simt ca toata lumea mea s-a dus si ca reincep una nou, una perfecta, in care nu vom ramane decat eu cu el, doar noi doi, impreuna, pentru totdeauna, oriunde, oricand.

Cand il privesc fix in ochi simt ca ma aflu intr-o prapastie fara fund, o gaura neagra la care nu ii gasessti niciodata sfarsitul, un drum atat de lung, interminabil, etern. Un sentiment care simt ca va ramane in mine, in inima mea pentru totdeauna, un sentiment atat de pur, ce te face sa te simti perfect, un sentiment etern. Totusi, o data cu acest sentiment vin si multe dezamagiri, mii de rauri de lacrimi varsate degeaba, dar totul are si un final, iar cand ajungi la el te simti mai bine, mai fericit, mai iubit decat oricand altcandva, este un sentiment la care nu stiu cand voi ajune, dar presimt ca o sa o fac.

Deodata Sasuke se trezeste din transa in care a fost adus de catre imbinarea perfecta a privirilor noastre. El isi clatina un pic capul, la inceput facandu-ma sa tresar, apoi isi drege putin glasul si ma intraba hotarat:

- Saku-Sakura … as vrea sa-ti pun o intrebare. Ai vrea sa fim prieteni? Amici? Sau ceva?

Wow! Sunt total pe alta lume acum. Am auzit eu bine sau imi trebuie aparat auditiv? Sasuke Uchiha, marele Uchiha tocmai mi-a propus sa devenim amici, prieteni, adica ca fratii? Am ramas cu gura cascata la auzul cuvintelor sale. Nu simteam nimic deosebit fata mai devreme, poate doar fapytul ca inima imi batea mai tare, in rest nimic nu era nou. Sigur nu visez? Nici nu stiu ce sa-i spun, m-a luat total prin surprindere.

Brunetul astepta frustrat un raspuns, se vedea cu usurinta ca era incordat, nu stia ce aveam de gand sa spun, sincera sa fiu, nici macar eu nu stiam, ce puteam face? Sa aleh sa fim prieteni sau nu? Ce s-ar schimba daca am deveni prieteni si ce s-ar intampla daca nu? Exista un singur mod de a afla. Nu, gata, stiu, m-am hotarat ce aleg, sigur este alegerea corecta, cel putin asa sper.

Fac o fata foarte serioasa, dupa care ii spun, cu o anumita ezitare in glas:

- Sasuke, eu …. .


Acesta a fost capitolul 10. Sper ca va placut. Astept cat mai mult commuri.


Melodia Capitolului:

http://www.youtube.com/watch?v=QZ94nQoZekw


Va pup dulce pe toti cei care imi citesc ficul.
Bye :bye::bye::bye:

#29
Hey, ai venit cu nextu.
Pai sa-ti zic sincer se vede o usoara schimbare, adica Sakura nu mai vorbeste asa mult cu ea insasi, dar la descrierea tot mai ai de lucrat la ea [da, stiu, ti sa acrit de ea :))] Poti sa-mi ceri ajutorul daca vrei, oricand..pe mes. Ceea ce incerc eu sa te conving sa faci e sa fii in pielea personajului, imagineaza-te pe tine in ipostaza rozaliei si dupa descrie pana unde poti [cu figuri de stil multe] Greseli am vazut, sunt doar cateva momente de neatentie. Ma bucur ca nu ai mult dialog care sa inneabuneasca lumea si asta pe care il ai e foarte bun.
Pe aceasta prietenie a lor se va lega o dragoste fara capat dupa titlu tau :)) Te admir pentru modul in care eviti sarutul si faptul ca incerci sa ne surprinzi cu ceva nou. Misto melodia de la final..esti fana Bon Jovi? :-?
Cam atat, te pupa mami tau :*
:bye:
>Venus Roseta<
[Imagine: h8v.gif]
 

#30
heloo
Scuze ca a durat atat pana am venit, ieri nu am fost de loc pe zup, am avut o zi libera in care sa ma infund in literatura marelui scriitor Hector Malot. Capitolele, ca am pierdut unul, au fost ingenioase, dar nu mi-a placut ca replica lui Sakura o lasai mereu in aer, de ce vrei sa ne omori cu atata mister ? Sasuke vrea sa fie prieteni ? La cat s-a chinuit Sakura ca s-o faca geloasa, acum sunt prieteni ? Cred ca Sakura sufera, s-a indragostit de el, chiar daca ea nu realizeaza. Sper ca cap sa para in viitorul apropriat.

:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dragoste Infinita Alle 1 2.142 10-11-2012, 07:34 PM
Ultimul răspuns: mady


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)