Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragonball: Evolution

#1
Hey!
M-am gandit sa fac un topic despre acest film deoarece am vazut ca multora la place foarte mult noile idei ale filmului Dragonball, iar altii le urasc.
Parerea mea este ca filmul e si fain si naspa. Unele parti chiar imi plac...cum ar fi lupta intre Goku si oamenii simplii21...a fost antrenat bine. In rest...nu stiu ce sa zic...dragonul mi sa parut ca arata chiar naspa...mai bine il faceau ca si in anime...foaarte lung...in film e mai mic si e galben21
Acum astept si parerile voastreSmile
[Imagine: JigokuShoujo.jpg]
[Imagine: chibi_549.gif]
Chibi-ul lui Nox-yu-Corax

Egoist Stained with jealousy
Where is it, your being?
You are fixed by a spell.

#2
Gee, inca imi amintesc ca asteptam filmul asta cu sufletul la gura. Dupa ce il vazusem pe Justin Chatwin in The Invisible, unde fata lui nu exprima nimic decat continua si constanta durere, de abia asteptam cum avea sa fie un Goku...insa a reusit sa ma surprinda. To make it clear from the beginning, filmul nu a fost demential, nici macar delicios, ci doar watchable. Ca plot, ma asteptam la ceva un pic mai complex, mai multa pasiune, dar singurul loc in care s-a observat o pasiune iesita din comun a fost in jocul actorilor, care au dat clar de inteles ca ei chiar s-au distrat pe platourile de filmare, pentru ca totul pare atat de lejer- kids' play.

Totul pare sa se desfasoare atat de repede incat nu mi-am dat seama unde trebuia sa imi schimb starea de spirit...de fapt nici nu cred ca diferentiam ceva lejer de adrenaline rush. Fara nici o intentie de a duce critica la extrem, efectele speciale kinda sucks...and I know I shouldn't have been bothered, but I kinda was. Pe cat de entertainning a fost, pe atat de putin imi amintesc din el. Emmy Rossum a fost o Bulma foarte originala, doar ca lipsita de "sentiment" pentru personajul ei.

So per total, filmul e watchable, daca faci abstractie de coerenta narativa si vizuala care lasa de dorit, si se situeaza undeva sub nivelul marii.
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)