Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dinastiile imperiale

#31

Deci...Aaaa mor, cum spui tu de obicei 21. Iubesc acest capitol, aproape la fel de mult cum va iubesc pe voi doua. Imi pare atat de rau pentru Gabriel, in momentul asta as vrea sa...omor aproape fiecare vampir din ficul acesta. Ceea ce a facut Albert mi sa parut de-a dreptul adorbil si Armin, din nou apare din neant dezmortind atmosfera cu parul lui roscat. Cand am inceput sa citesc acest capitol fata mi-a devenit tenebra :" Plecarea lui Gabriel se apropia." Am fost atat de trist, credeam ca nu am sa aflu de ce Gabriel nu crede in vampiri si de ce uraste atat de mult ocultul, stai nu cred ca ura e cuvantul potrivit, dar fie. Acea amintire cruda pe care mi-ai prezentat-o, ma facut sa plang ( la propriu), nu cred ca stiai, dar am si eu un verior de 2 ani pe care il cheama Alex si de la inceputul amintiri pana la sfarsitul ei, in mintea mea am fost eu cu el.
Acum sa continui cu aceasta critica dura 4 Lexy-chan, pot sa ii spun Lexy-chan, nu? Sper ca da, caci oricum asa ii spun. Lexy-chan e o fata ce ma intriga, as vrea sa cunosc si eu in realitate o fata asa ca ea. Desi se pare ce a iesit din peisaj impreuna cu Gabriel, speram sa aflu mai multe despre lucru care a cauzat aceea bipolaritate a ei. Oricum sper sa fie fericita impreuna cu el.
In incheiere am sa iti pun o intrebare pe care vreau sa ti-o pun de mult, La tine care e diferenta dintre un lup demon si un varcolac? Adica din cate stiu eu, un lup demon e un varcolac... Sper sa vina next-ul cat mai repede, chiar si fara Gabriel si Lexy tot il astept cu nerabdare. Kissu pupic
P.S. Sper sa mai auzim de Gabriel si Lexy. Si mai sper sa aiba o viata fericita impreuna si minim un copil.
P.S.S:Mi-ar place sa faci un fic cu viata lui Gabriel, de cand a fost mic pana o sa moara 10

#32
Ura capitol nou!Wow...nu imi vine sa cred prin ce a trecut Gabriel,sa isi vada prietenul cel mai bun,cel mai iubit de catre el,devorat de un vampir asa de brutal si infricosator a fost un lucru care l-a terorizat si marcat pe viata,as putea spune, mai ales ca asta s-a intamplat cand avea o varsta asa frageda.Ma bucur ca incearca sa treaca mai departe si ma bucur si pentru ca nu il invinovateste pe Albert pentru cea ce a facut acela vampir.Imi pare foarte rau,extrem de rau,mega rau de sarmanul Alex,nu merita o asemenea moarte.In fine,sa terminam cu lucrurile mai putin fericite.Deci Lexandria a plecat cu Gabi,asta este o veste buna,sunt sigura ca il va face fericit, pentru ca el chiar merita,ce pot sa zic...casa de piatra celor doi :d .Debea astept sa citesc cum mai evolueaza povestea de dragoste a lui Albert si a lui Armin in capitolul viitor.Spor la scris si bafta in continuare.P.S:Sper,Kuppuru, sa m-ai scrii si cate ceva despre Gabi si Lexandria din cand in cand.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#33
Multumesc mult pentru comuri.
Mikky draga : imi pare rau, dar Albert si Armin sunt vedetele de pe podium. O sa mai auziti de Gabi si Lexy. Am revenit iar la persoana I.

Capitolul 8

Imi parea rau ca Gabriel si-a pierdut prietenul tocmai din cauza semenilor mei, dar nu am ce-i face. Viata merge inainte. Priveam pe geam cum soarele era gata sa apuna, iar cerul avea tente rosiatice. Am lasat draperiile trase ca sa continui sa admir acesta imagine. M-am indreptat spre pat si m-am asezat in sezut, frecandu-mi tamplele. Simteam ca imi plezneste capul. Nu am dormit prea mult in ultima vreme si nici nu am mancat. Nu am pofta de nimic, doar de roscatul meu. Ma intreb unde? Nici el nu e intr-o stare prea buna. A dormit mult mai putin decat mine.
Am inchis ochii pentru cateva minute, dar am tresarit cand am auzit usa deschizandu-se. L-am vazut pe Armin intrand cu o tava plina de bunatati. Se puse pe pat langa mine si isi aseza tava in poala.
-Nici tu, nici eu nu am mancat cum trebuie in ultimul timp, spune el.
-Nu am pofta de...
-Nu vrei sa mananci cu mine? Ma intrerupe el. Taie cu tacamurile de argint o bucata de friptura impreuna cu putina branza elvetiana si imi duce furculita la gura. Cum as putea sa refuz? Probabil mi-ar infige furculita in gat. Armin era o fire aprent calma si nepasatoare, dar cand se enerveaza e iadul pe pamant. In cel mai rau caz as ajunge la urgente. Si atunci as speria toti doctorii, fiind deja mort. Sa ajung disecat la morga e ultimul lucru pe care mi-l doresc.
Am deschis gura si am luat bucata de carne care era acoperita de branza, ce era aproape topita. Nu-i rau! L-am vazut zambind victorios.
-Stiam eu ca nu o sa ma refuzi, spune el dupa care isi taie si el o bucata.
-Nu vreau sa ajung la morga, ii spun dupa ce inghit mancarea. A pufnit in ras aproape scuipand mancarea.
-Crezi ca te-as baga in spital? Spune el razand.
-Asta daca am noroc.
El inca continua sa rada in hohote. Rar il vedeam razand. Acum ma bucur enorm vazandu-l amuzat.
-Spun adevarul.
-Nu sunt chiar atat de periculos, spune el. Cum sa nu? Daca nu l-as cunoaste as crede cu siguranta. Steam amandoi in sezut cu fata catre geam, luminati de razele soarelui. Armin ma luat de dupa gat si imi saruta scurt buzele.
-Mhm! Ce dulce. Mai vreau unul, spun eu trecandu-mi limba peste buze. Ma uitam in ochii aceia verzi, care ma priveau amuzati.
-Dupa ce terminam, spune el si incepe sa taie dintr-o placinta cu carne. Se pare ca nu am de ales.
-Eu ma satur doar cu buzele tale, ii spun zambindu-i cuceritor.
-Sigur sigur. Taci si inghite, spune el ducandu-mi furculita la gura. A oftat vazand ca abia am deschis gura si a tras furculita chiar inainte sa inchid gura. Lua bucata si o baga in gura, mestecand-o pentru cateva minute, apoi ma trage spre el si ma saruta. Am deschis gura lasandu-i cale libera limbii sale jucause care imi pasase bucata mestecata, dupa care se departa, rupand sarutul.
-Eu ar fii trebuit sa fac asta, spun imbufnat.
-Doar pentru ca esti mai mare nu inseamna ca poti sa faci tu totul.
-Vrei sa ma rasfeti?
-Tu...Esti mereu ocupat cu treburile castelului si afaceri. Intodeauna te intorci obosit si in ultima vreme nu ai mancat aproape nimic. Nu vreau sa patesti ceva, marturiseste el, lasand capul in jos si aproape izbucnind. I-am luat tava din brate si am pus-o pe noptiera. L-am tras in bratele mele, asezandu-l pe picioare.
-Sunt bine. Nu vreau sa-ti faci griji pentru mine. Din cauza asta ai incetat sa mananci?
-Nu-mi place sa mananc fara tine. Ar fii in zadar, ca si cum nu as manca nimic oricum.
Nici macar nu ma privea in ochi. Isi pusese capul pe umarul meu, ascunzandu-si privirea. I-am ridicat barbia si i-am cuprins buzele cu ale mele. Mi-am strecurat limba in cavitatea sa, cautandu-mi partenerul. S-a alaturat jocului, ezitand putin la inceput. I-am mangaiat pielea gatului, coborandu-mi apoi buzele pe pielea lui fina, muscand incet. Mi-a luat mana intr-a lui, tinandu-ma strans. Am urcat cu buzele sus pe barbie si am sarutat-o bland.
-H-hai sa mancam! Spune el. Era rosu ca racul. I-am dat un sarut pe nasuc si am luat tava, punand-o la el in brate. Mi-a zambit, intorcand capul intr-o parte si dandu-si iar o suvita dupa ureche.
Fiecare gest al lui ma facea sa ma pierd in nori. Nu am crezut ca o sa ma indragostesc vreodata.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#34

In primul rand ma bucur ca am sa mai aud de Ley si Gabi, data viitoare sper sa apara si un mini Gabi sau un mini Lexy sau mai stii poate si mini Gabi si mini Lexy, dar sa lasam asta la o parte, pentru cand se vor intoarce in scena personajele mele favorite. Cat despre acest capitol, desi nu fac asta de obicei, am gasit o mica greaseala de tastare presupun, pe care mai bine o rectifici de pe acum. Ai scris la un moment dat:"Nici tu nici eu nu am mancat..." si nu ca sunt eu expertul in gramatica sau ceva ( chiar nu stiu gramatica, decat ce mai invatat tu 4 ) dar corect era: "Nici tu, nici eu...", cam atat am avut de spus despre capitolul gramatica si daca mai e ceva, las pe seama celor mai experimentati ca mine. In acest capitol ai scos in evidenta ca Armin este extrem de periculos, dar pana acum nu am aflat nimic despre aceasta parte diabolica a micutului roscat, sper sa aflam mai multe. Descrierea scenelor dintre cei doi devine din ce in ce mai ampla, ceea ce e bine, cred 21 Astept next-ul cat mai repede, stii tu ca de obicei, fara graba, scrie in ritmul tau, dar mai repede 4.
P.S. Mi-ar place sa aflu mai multe despre trecutul lui Armin, dar si despre trecutul lui Albert. Kissu pupic

#35
Wow,capitol nou,cat l-am asteptat!Cat ma bucur ca ne-am intors la fotomodelele prezentarii de moda 21 ,adica la Armin si la Albert.Armin este cel mai tare,dragut,protectiv si periculos pe deasuprea,ce mai pot cere mai mult de atat.Sper ,totusi ,ca Armin sa nu se enerveze prea des,Iadul sta bine acolo unde este acum si nu am vrea sa il deranjam.Ma bucur ca Albert isi asculta sotul,asta pentru binele lui,ca daca nu l-ar asculta, cred ca ar face o calatorie dus in cel mai apropiat spital.Ei bine...nu cred ca Armin ii va face asta iubitului sau,dar macar sa stie Albert ce il asteapta.Acum ,la final,iti urez spor la scris si bafta in continuare. Astept cu nerabdare next-ul.P.S:Mi-l si imaginez pe Armin rosu la fata,ce simpatic e!!!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#36
Dragilor, multumesc pentru comuri. Dupa o lunga pauza in care nu am mai scris nimic, m-am intors cu un nou capitol. Sper sa va placa. I'll do my best. Enjoy.

Capitolul 9 partea 1

Dupa tot ce s-a intamplat in ultima vreme, poate e timpul sa ne relaxam si noi. Fiind printul mostentior al unui imperiu presupune a lua parte la afacerile familiei, a avea tot felul de responsabilitati, care mai de care mai obositoare, chiar si pentru mine. Poate ar trebui sa ii propun lui Armin sa mergem intr-o vacanta, imediat ce isi termina dusul. Ce-i drept, e un dus destul de lung.
Chiar nu stiu ce astept. Stau inafara propriei camere, asteptandu-mi logodnicul sa iasa, cand as putea pur si simplu sa intru si astept linistit pe patul acoperit cu cearsafuri din satin. Dar nu, el a spus ca trebuie sa stau afara, pe hol. Ce nu as da sa-l vad facand dus acum. Desi am mai facut dusuri impreuna pana acum, de data asta a insistat sa ies afara, ca sa nu trag cu ochiul. Ma indrept spre pervazul geamului ce era in dreptul usii, privind mirificul peisaj de afara, in ciuda faptului ca era ceata. Casc somnoros si privesc spre holul gol. De ce sunt eu singurul care sta pe hol? Ma simt de parca as fii fost aruncat in strada. Deodata il aud pe Armin strigandu-ma, dincolo de usa masiva. Oftez resemnat si intru in camera, dar nu il zaresc. I-am auzit din nou vocea, venind din baie. Am batut politicos la usa.
-Armin, m-ai chemat?
-Da. Poti sa intrii.
Am ramas surprins, insa am apasat pe clanta, deschizand usa. L-am vazut pe Armin doar intr-un halat de matase fin, lung pana la genunchi, stand in dreptul cazii, care era plina cu apa si petale de trandafiri galbeni. Nu stiam ce sa spun. Era impresionat. M-am indreptat spre el cu pasi calculati, ca un pradator. L-am prins de talie si mi-am apropiat chipul de al sau. Privirile noastre se intersectau. Eram vrajit de acei ochi verzi.
-Intram? Ma intreaba putin nesigur, intorcand capul intr-o parte pentru a-mi evita privirea. Mi-am dat jos toate hainele, aruncandu-le pe podeaua din marmura alba, si am intrat in cada cu apa fierbinte. Armin mi-a urmat gestul, dandu-si jos halatul si intrand in cada. S-a asezat in bratele mele, punandu-si capul pe pieptul meu. Ii dezmierdam spatele cu mangaieri si atingeri, iar el imi mangaia gatul cu degetele sale fine si delicate.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#37
Yai,capitol nou,ma bucur ca l-ai postat 4 .Hmm 39 Armin se pricepe la facut surprize 21 m-a lasat fara cuvinte,a pregatit totul,petalele de trandafiri si sa nu uit de halatul de baie, asta da logodnic ce se gandeste la partenerul sau.Mi-l si imaginez pe Albert cum statea el singur-singurel pe hol,am avut sentimentul ca era asemenea unui copil mic de gradinita pus la coltul pisicii de catre invatatoare.Dar sunt sigura ca a meritat asteptarea si sunt sigura ca si el este de acord cu mine in privinta asta.In final pot sa spun ca debea astept partea a doua din acest capitol,spor la scris si bafta in continuare.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#38
Multumesc tuturor pentru comentarii. Am adus un nou capitol. Nu stiu cat de bun e sau cat de lung, dar sper sa va faca placere sa-l cititi. Enjoy~

Capitolul 9 partea 2

Dupa ce apa a inceput sa se raceasca , am iesit amandoi din ea ca nu il las pe Armin sa raceasca. I-am infasurat trupul intr-un prosop, totodata si pe al meu si am mers in camera. M-am indreptat spre dulap, dar imediat cum am incercat sa-l deschid, Armin m-a tras la o parte, zambindu-mi copilaros. Il priveam intrebator si nu stiam la ce sa ma astept, asa ca m-am rezumat doar la a ofta.
- Ce vrei sa faci? Il intreb suspicios.
- Vreau sa aleg eu cu ce te imbraci. Pot? Intreaba facand ochi de pisicuta inocenta. Uh, urasc privirea aia, cu toate ca ma inmoaie. Parca in spatele ochisorilor dulci se ascunde o rautate intruchipata.
- Fie, dar sa nu fie roz si cu buline, ii spun.
- Stai calm, imi spune razand. Vazand privirea aceea, m-am rugat in gand sa fie orice, numai rochie nu. Daca m-ar vedea mama, m-ar interna intr-un spital. Ma asez pe pat si imi pun coatele pe genunchi, privindu-l pe roscat cat timp scotoceste prin dulap, care bineinteles era si al lui.
- Ah, nu ai voie sa te uiti, Al! Inchide ochii, imi spune pe ton autoritar, dar si putin glumet.
- Cum doresti, printul meu, ii replic. Am inchis ochii, visand la momentele frumoase pe care le-am petrecut in toti acesti ani alaturi de Armin si la vacanta surpriza pe care o planuiam. Nici macar nu stiu ce locatie sa aleg. Sunt atat de patetic. Trebuie sa ma gandesc ce loc i-ar placea lui Armin. Cald? Rece? Poate Hawaii?
- Albert, poti sa deschizi ochii acum, spune el, trezandu-ma din visare. Privesc buimac si apoi ma uit la hainele alese de el. Sa vedem : un tricou alb cu o ratusca pe el si cu un pinguin fotograf si o pereche de blugi albastrii cu lanturi. Dar eu nu tin minte sa-mi fii luat tricoul acela.
- Ah, in cazul in care te intrebi, tricoul e de la mine. Ale tale sunt putin cam demodate, sincer, spune el.
- Aaa! Dar stii, nu sunt chiar mos, ii spun zambind amuzat.
- Nu esti, dar ai nevoie de haine noi. Tocmai de aceea maine vii cu mine la cumparaturi.
- Unde? Cum? Il intreb socat.
Isi da ochii peste cap si apoi imi da hainele sa ma imbrac, in timp ce el se intoarce timid cu spatele. Ce dragut! L-as manca cu fulgi cu tot.

Dupa ce m-am schimbat in hainele alese de el, l-am tras peste mine in pat si l-am privit lung in ochii aceia verzi care ma vrajeau de fiecare data, ca doua smaralde cu puteri fermecate. Degetele mele ii mangaiau atent buzele care ardeau de dorinta de a fi sarutate pasional. Cum sa rezist tentatiei? Trupul mi se aprindea ca o torta si nu stiam cat imi mai puteam stapanii instinctele de vampir. Armin probabil ca a observat asta si si-a lasat coltii la iveala, ca sa ma intarate.
- Haide, poti sa-i scoti, spune el provocator. Am facut intocmai cum mi-a spus el, lasandu-mi la iveala caninii ascutiti. Roscatul se apropie de mine si ma musca de buze. Inima mea a luat-o la galop instant cum am simtit sangele prelingandu-se pe barbie. Buzele sale coborau in jos pe gatul meu ce pulsa de nerabdare, pana cand coltii sai m-au strapuns cu putere, facandu-ma sa gem. Era minunat sa simt cu sangele imi parasea trupul, in timp ce simturile imi erau complet acaparate de persoana care mi-a furat inima. Imediat ce s-a departat de gatul meu, m-am napustit asupra buzelor sale, dezmierdandu-le cu ale mele si tachinandu-le cu limba, pana cand am introdus-o inauntru. Atat de cald! Lacasul sau imi dadea simturile peste cap, facandu-ma vulnerabil si slab in fata lui. L-am intors pe spate si l-am prins mainile deasupra capului. Cateva fire din parul sau rosiatic ii alunecau pe fata, dar ii le-am indepartat repede ca sa nu-i acopere ochii. M-am aplecat pana in dreptul urechii, in locul unde avea pierce-ul si l-am muscat usor, facandu-l sa tremure si sa-si incolaceasca picioarele de talia mea. Gatul sau cerea alintare si asta aveam de gand sa-i ofer, coborandu-mi buzele pana la vena ce pulsa de nerabdare si ma provoca sa-mi infing coltii, la fel cum a facut si el cu mine. Cand l-am strapuns, l-am simtit arcuindu-se si murmurandu-mi numele in soapta. Sangele cald ma facea si pe mine sa tremur de placere, dorind sa gust si mai mult. Mi-am trecut limba peste muscatura si am urcat spre buze, pe care le-am tachinat pana cand nu am mai rezistat si le-am acoperit cu ale mele, dand nastere unui joc senzual pe care trebuiau sa-l joace doi. Stiind asta, Armin s-a alaturat, duelandu-se cu mine, in timp ce imi ridica tricoul si isi plimba mainile pe spatele meu. Inimile noastre bateau la unison, una pentru cealalta.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#39
Sa vedem, sa vedem, sa vedem...exceptand faptul ca personajele mele favorite au iesit din peisaj, pt asta ai un BUUUU! nu am aflat de ce Gabriel nu crede in creaturile supranaturale si care e smecheria cu adorabila Lexy-chan, dar fie, sa zicem ca nu*mi placeau ce-i doi( asta e o minciuna, ii adoram).
Cat despre capitolul 9 si asa impartit in doua parti, mi se pare actiunea putin cam grabita, ceea ce intr-un fel, dupa parerea mea, omoara putin tensiunea... nu, tensiunea nu e cuvantul potrivit, desi poate fi folosit cu sensul figurat, dar mai bine folosesc cuvintele pasiune si senzualitate. Asa, sa revin, ca am deraiat de la subiect precum trenul. In opinia mea, care e umila, ca na, doar sunt un simplu muritor ce, din pacate, nu le poate stii pe toate, actiunea grabita ucide pasiunea si senzualitate dintre cei doi.
Ca sa ma fac inteles mai bine, am decis sa explic pe un paragraf din textul tau: "Am ramas surprins, insa am apasat pe clanta, deschizand usa. L-am vazut pe Armin doar intr-un halat de matase fin, lung pana la genunchi, stand in dreptul cazii, care era plina cu apa si petale de trandafiri galbeni. Nu stiam ce sa spun. Era impresionat. M-am indreptat spre el cu pasi calculati, ca un pradator. L-am prins de talie si mi-am apropiat chipul de al sau. Privirile noastre se intersectau. Eram vrajit de acei ochi verzi." Dupa cum bine observi, cel putin asa sper eu, crezi un cadru destul de intrigat, perfect pentru a expune pasiunea si dorinta de a se unifica, sa ii spun asa, a celor doua personaje, dar in schimb, tu decizi sa inchei scena printr-un atac rapid al lui Albert.
Povestea pe care am expus-o mai sus, se repeta de cateva ori, si nu am de gand sa o scriu pe fiecare caz in parte...Cam atat, cred 21
P.S.: Mi-am amintit alta buba 21) "Dupa ce apa a inceput sa se raceasca , am iesit amandoi din ea ca nu il las pe Armin sa raceasca." sunt sigur ca ai inteles de ce ti-am aratat asta 4
P.P.S. : MAI VREAU GABRIEL SI LEXY, plz 4 Astept si spor la scris, pupici pupic Crazy-monkey-emoticon-138

#40
Awww~ in sfarsit next <3 stii cat a trebuit sa astept? Mult! Te rog sa ai milaaa!!!
Uhhh, ce scena fierbinte au avut baietii, aproape ca salivam pe tastatura si sincer merita acest capitol mult mai mult decat atat. Apropo, sa nu uit, foarte simpatic tricoul cu ratusca.. he he he...
Poi stai asa, ca nu am terminat, urmeaza scena waaaa~..... si-au baut sangele unul de la altul?!!!! Crazy-monkey-emoticon-084 Sunt Crazy-monkey-emoticon-189 ce?... Ok, asta m-a surprins, mult chiar , nu ma asteptam sa fie o scena asa de fierbinte si abi se sarutau. E prea buna facuta scena incant sa mai adaug ceva in afara de bravooo! Bravo!
Adu next odata si las un com mai mare, daaaa???Crazy-monkey-emoticon-036
*hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)