Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Din ce divizie ati vrea sa faceti parte?

#1
Eu as vrea sa fac parte din divizia a 13-a cu Rukia pentru ca-mi place si capitanul diviziei, Ukitake Shiro-sama, dar si din a 10 cu Hitsugaya Shiro-chan si mai ales Matsumoto ca e prea tare tipa,dar as vrea sa fac parte si din divizia a 6-a desgur sa fiu cu bunaciunile de Renji si Byakuya desigur ca ar fi cam greu sa il am capitan pe Bya dar as suferi alaturi de Renji
Asa, din ce divizie vreti sa faceti parte?
[Imagine: hina_hb20060603.jpg]
PEANTRU CA NU MAI STIM DACA EXISTA VIATA DUPA MOARTE ,ASA CA MAI BINE TRAIM IN DURERE AICI PE PAMANT!!!!!![Imagine: chibi_2480.gif]
Suidi Sepada, chibi-ul lui Rinako


#2
am in minte 2 divizii:una, din care as vrea sa fac parte cel mai mult este divizia 10.Hitsugaya Toushiro este un capitan foarte bun si are grija de subordonatii sai.Rangiku e cam dusa, dar e amuzanta.
si desigur, divizia 114 I know, sounds crazy, dar mie chiar imi plac bataile si pe tema asta m-as intelege destul de bine cu Kenpachi-taichou.Eh, daca ma provoaca la lupta in fiecare ora e o problema 4.Yachiru e kawaii, Ikkaku e un tip de treaba iar Yumichika nu e asa de rau dar e cam disperat dupa "frumusete" o.O.

Daca ma gandesc mai bine, cred ca mi-ar placea si in divizia 9, cu Shuuhei ^^'
[Imagine: robin-1.jpg]

#3
Divizia 11 rullz!! Nici nu incape indoiala, fara nici un dubiu si in mod sigur Divizia 11. Dupa cum spuneam, Zaraki este personajul meu preferat, aici alegand dintre toate personajele tuturor anime-urilor pe care le-am vazut pana in momentul de fata.
Da, as fi intr-o continua lupta, as fi in alerta tot timpul si... nu stiu de ce, dar am impresia ca as tipa destul de des. 21 Etto... as tipa la lume. 4
La fiecare episod in care aparea Zaraki, incepeam sa urlu prin casa si sa rad ca nebuna. Ma umple de energie personajul asta! E perfect!
Yachiru e la fel de plina de viata ca si Zaraki atunci cand se lupta. 4 Ikkaku si Yumichika fac o pereche pe cinste. (da, da, stiu, stiu... nu aduc vorba de yaoi aici, ma refer doar la ei ca si personaje intr-un anime normal 21 )

In fine, concluzia e ca in mod sigur aleg Divizia 11. 4
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]

#4
lol! ce intrebare. Pai hai sa le luam pe rand.

1 - Capitanul cel mai smecher, cu un locotenent vai de mama lui. Ai putea avansa usor, dar n-ai putea fi niciodata seful suprem.

2 - Diviza lui SoiFon. Ar fi interesant din moment ce ea are control asupra Onmitsukido-ului.

3 - Divizia lui Ichi... lui Kira. Ca locotenent este excelent. Ca si caracter de multe ori ma regasesc in el.

4 - Sa spal podele si chiloti? O las pe aditzagirl sa faca asta.

5 - Hmm! Cea ce a fost tradata de Aizen si are ca lider actual cea mai slaba dintre capitani. Rightttt , let's all join in.

6 - Foarte puternica si e , desigur, divizia ce are ca si capitan pe cineva ce face parte din aristocratie. Ar fi kewl, but naaah.

7 - Deci bataie mai mare decat Sajin n-a luat nimeni in tot Bleachul. No way !

8 - Diviza lui Kyoraku. Da, ar fi ceva. Pe langa faptul ca el e cel mai puternic capitan dupa Yamamato, tolereaza lenea, perversitatea si pedofilia. Asta da divizie ! 8

9 - Sa fiu condus de un orb? No way. Bine ca macar mai e Hisagi sa mai dea ceva ceva viata pe acolo.

10 - Ma, orice ati zice voi, mie nu-mi place Hitsugaya si cu asta basta. De Matsumoto nu pot spune acelasi lucru totusi 4

11 - Oh , da . Ar fi viata nene in Divizia 11. Nu are rost s-o descriu.

12 - Capitan Mayuri. Mai are rost sa explic de ce nu?

13 - Hmm, capitanul e mereu bolnav iar diviziei ii lipseste un locotenent. Sounds kind of dangerous.

Deci spunand toate acestea as oscila intre cea de-a 3 si cea de a 8-a.

#5
Sa le luam pe rand 21

Squad 1: ‘Yama ala e prea strict, nu-mi place 21
Squad 2: Cu Soi Fon? Ar fii interesant, mai ales ca are control asupra Onmitsukido-ului.
Squad 3: Pai cu Gin ala care a plecat, acm naspa. Macar il mai au pe Kira.
Squad 4: Nu prea detin putere. Nu as vrea sa fiu in asta.
Squad 5: Cu Aizen care a plecat, si cu Hinamori? Neah, nu prea cred.
Squad 6: Byakuya si Rnji in aceasi echipa?! :chuu:
Squad 7: Cam seriosi. Neah..
Squad 8: Se permite cam orice aici. Ar fii tare
Squad 9: Hisagi e ala care mai salveaza ceva...Ca Tousen e si el un amarat pe acolo 21
Squad 10: Una din preferatele mele 21 Matsumoto capu' distractiilor si nebuniilor. Si Hitsugaya, care are el ceva, nu stiu ce, dar ma atrage. E unul din personajele mele favorite de Anime
Squad 11: Nebunii, uite nebunii!
Squad 12: Poate doar pe vremea cand era Kisuke capitan, si Hyiori locotenent, ca altfel no way
Squad 13: Daca era si Kaien alive, atunci da21

Cred ca dupa toate astea pot sa spun ca as ramane in divizia a 10a sau a 6a 4
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#6
Rokubantai (Divizia 6) asta e clar! Cu Byakuya ca taichou si Renji ca fukutaichou - 2 din personajele mele favorite-, e divizia perfecta :love:!
"There are people in this world that enjoy being alone, but there isn't a single person who can bear solitude."
- Makarov to Gajeel [Fairy Tail]

#7
Divizia 6- Byakuya si Renji in aceeasi echipa :bv: Nu pot sa rezist- sau Divizia 11-Yachiru, Kenpachi si restul nebunilor.
[Imagine: oh0j9c.gif]

#8
Divizia 0, tati. Ca tot sunt "la moda", mai nou. Nu stiu daca mai e nevoie sa explic si de ce, anyway. xD

#9
Divizia 10, clar!
1. Pentru ca ador capitanul. Hitsugaya e personajul meu favorit numarul unu din anime.
2. Matsumoto e prea tare. are femeia aia un stil si o atractie pentru a face tampenii de vai de viata mea.21
3. Combinati capitan-locotenent e prea bine facuta. El e serios si cu capul pe pamant, ea e magnet pentru belele.
[Imagine: in7bfb.jpg]
:chuu: Ma vrei? Vin-o sa ma iei! :chuu:
Fiction Blog

#10
Evident~ As vrea sa fac parte din Divizia 6!
De ce este evident?! Pentru ca este divizia lui Renji, personaj pe care il ador, deci e o decizie normala. Si nu numai pentru asta; pentru mine Divizia sase este cea mai puternica; nu-mi pasa de ce spun ceilalti, dar eu asa vad. Este divizia cu cel mai fain capitan, Byakuya, si cu cei mai nesanatosi membrii.
Un alt motiv ar fi faptul ca sase e numarul meu preferat~
P.S: Nici 11 nu e de uitat, dar na'... trebuie doar o divizie!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)