Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dexter's laboratory

#11
Desenul asta era cu adevarat amuzant 21 radeam la el de nu mai puteam. E un desen la care chiar regret ca nu m-am mai uitat de mai mult de un an. Ma distra DeeDee cand venea si zicea: "OOO What does this button do?" (mda... varianta in engleza, de pe vremea cand CN inca mai era in aceasta limba, imi placea mai mult). Vocea ei era atat de stupida 21 Si Mandark ala care era indragostit de ea si uneori renunta la dusmania cu Dexter pt a-l ruga pe acesta sa-l ajute sa-i atraga atentia blondei... 71
[Imagine: sig_reinoir.png]

#12
Cât iubeam şi iubesc desenul ăsta. Ţin minte că aşteptam cu sufletul la gură să înceapă, şi mă distra îngrozitor să mă uit la el. Dexter deştept, DeeDee mai bleagă. :]]. E foarte amuzanz, nu ştiu dacă acum mai e, sincer nu prea mă mai uit pe Cartoon Network . 39

#13
Filmul cu Dexter's Lab l-ati vazut? Se numeste Dexter's ego trip si povesteste cum va "salva" Dexter viitorul, ajutat de ... tot de Dexter 21
Face echipa cu el insusi la varsta de.. vreo 20 de ani, pe la 40, si pe la batranete, cand e surd si chel si toti patru calatoresc in timp, luptandu-se si cu versiunile similare ale lui Mandark 4

#14
Flaw, cand am citit ce-ai zis despre film parca imaginile lui mi se perindau prin fata. Da, eu l-am vazut, dar nu prea-l mai tin bine minte, insa am fost amuzant.
Dexter era printre desenele mele favorite si recunosc, poate si acum as mai urmarii un episod sau doua, insa mai mult ca sa ma distrez, ca nu imi mai plac desenele animate, prefer animeurile ^^
Ma amuza foarte mult cum zapacita aia de Deedee intra in laboratorul lui si ii facea totul praf pe acolo. Ahm si cum as putea uita de vesnica faza:
" - Uuu, ce face butonul asta?! "
" - Deedee nu, nu apasa aia! " dar ea o facea si BUFF. 24
A fost frumos desenul la vremea lui si acum imi aduc si eu aminte de Mandark, mai ales de rasul lui stupid xD.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#15
Haha, a fost frumos episodul in care a fost prezentata povestea lui Mandark 4
Era copilul unor hippies si ii dadusera nume de fata. Si prima data cand s-a intalnit cu Dexter, a fost luat la misto din cauza numelui, infuriindu-l pe Mandark, care s-a schimbat atunci radical. Si-a tuns pletele cu castronul (la propriu), care castron avea si o crapatura intr-o margine, hence the "M"-shaped fringe, si a devenit malefic, setandu-si ca scop distrugerea lui Dexter 19

#16
Dexter chiar a fost ceva .. Îmi amintesc că atunci când eram mică CN-ul era în engleză şi nu înţelegeam mare lucru , dar tot mă uitam.. În fine , acum nu mă mai uit . Nu cred că mai e pe CN , cel puţin eu nu l-am mai văzut. Oricum de ceva timp nu se mai dau decât chestii cu bătăi , în care e un clasic super-erou care îi salvează pe toţi şi Happy End. De asta am cam renunţat să ma uit la CN. xD
The time I burned my guitar it was like a sacrifice. You sacrifice the things you love. I love my guitar.


#17
Wow,cat am iubit desenul asta. Nu am mai auzit nimic de el, nici ca l-am mai urmarit pe internet. Era un desen frumos, amuzant. Tin minte ca nu exista zi in care sa nu ma uit la el, imi placeau foarte mult mai ales episoadele noi cand grafica era mai acceptabila. Adica se vedea mult mai bine o_o Nu imi pasa daca vedeam acelasi episod de sase ori, nu ma saturam niciodata. Acum nu il mai urmaresc, deoarece nu ma mai impresioneaza. Totusi va ramane unul dintre desenele mele preferate. Imi placea mult de Deedee, desi era mai mereu enervanta. Avea si ea un rol important in acel desen, din cauza ei Dexter patea atatea lucruri xD
Un desen foarte frumos, la care nu ai nimic de criticat, episoadele nu au fost niciodata plictisitoarele, fiecare avand ceva special. Nota 10 din toate punctele de vedere.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#18
Vazand topicul asta, mi-am dat seama si readus aminte ca nu se mai difuzeaza pe CN. Il adoram, sincer. Oricum, nu voi uita niciodata clasiciele si inconfundabilele :

Mandark's Laugh

Si "DEE DEE, GET OUT OF MY LABORATORY!!". Secventa pe care, din pacate, n-o gasesc.
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#19
Chestia cu butonul mare si rosu~ era mai mereu haioasa. :]] Distrugea, dar totusi, isi iubea fratiorul. Imi aduc aminte de episodul in care l-a facut blond si parca toatea lumea era superbuna cu el si altele. :]] Si chestiia aia cu masiniile (va prindeti voi pana la urma). Da, asta e unul dintre desenele animate la care frati-miu s-a uitat pe la 19-20 sau 21 de ani. 65 Yeah, ce pot zice, ne uitam impreuna. xd Mi se pare ca desenele bune nu au varsta.

@Flaw, inca n-am avut onoarea sa vad filmul (nici n-am stiut de existenta lui). o.o' Multumim, oh, tie, Preamaritule Flaw ca ne luminezi si iluminezi cunostintele! praise Buddha!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#20
Era desenul pe care abia asteptam sa il vad cand veneam amiaza de la scoala. Mereu ma intrebam cum ar fi fost sa am si eu un laborator la fel ca ala asa ca, atunci cand eram mica, fratele meu + alti prieteni facusera o gaura mare in gradina noastra vrand sa faca un laborator subteran. 21 Nu imi amintesc daca ne-a certat tata sau nu, dar a fost epic cat a durat. Si la un moment dat eram asemanata cu Dee Dee la caracter, fiindca il sacaiam mereu. Desenul mi-a placut intotdeauna, desi fusese un episod cand Dexter vedea oamenii si fiintele intr-un mod scarbos, si ma speriau fetele pe care le aveau si caracterul, avand doar 8-9 ani pe atunci.
A fost frumos cat a durat, cred ca il dau si acum astia de pe CN, n-am mai intrat pe posturile astea de o vesnicie. L-am vazut pe Boomerang luna trecuta cand ma plimbam printre posturi, acum ma intreb cum de nu observau parintii cand era casa deformata de laborator sau cand nu era nici o schimbare la casa desi laboratorul era asa mare.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)