Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi)

#31
Hi! am descoperit acum cateva zile ficul tau si pot spune ca m-a fermecat !Nu-mi vine sa cred ca este primul tau fic fiindca era atat de bun. Adica am vazut multe prime ficuri si al tau e chiar bun .Chiar foarte bun .Imi place mult si ideea ficului (yaoi :X i love yaoi ) si felul in care te exprimi .De acum sunt printre cele mai mari fane ( caci nu cred ca iti pot intrece surioara/surorile .Stiu ca o surioara e cea mai mare fan al tau indiferent ce faci sau cat de bun :P )Anyway , I like you 're fic very very very much! Abia astept capitolul urmator .Miros un triunghi amoros :pls: Toti baieti! Ce e mai cool ca asta?? :pls: .Spor la scris si Gambate ! :bv:
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#32
Sunt foarte dezamagita...nu ai continuat ficul...astept de atata timp si nimik...m-am saturat sa tot insist pt k se vede k nu ma bagi in seama.Eu renunt...dar ar fi pacat sa nu-l continui.Imi place prea mult si cum a spu si L:"Am asteptat prea mult si nu mai pot astepta!"
Hai,pt numele lu' D-zeu fa-ti timp si pune continuarea,stiu k esti okupata dar incearka sa-ti faci timp si pt fik.Cum am mai spus ar fi pakat sa-l lasi fluturat de vant.Orcum tu faci kum vrei,nu te pot obliga.Makar dak nu mai vrei sa-l continui anunta sa nu mai asteptam degeaba.
Pot doar sa te rog sa-l continui.
Akum sunt suparata si sper k nu te-am jignit cu ceva.Dak da,gome.
Sa mai sper k vei continua fikul?

#33
Buna vreau sa-ti spun ca am citit ficul tau si mi-a placut foarte mult ceea ce am citit. Imi plac personajele, iar idea e foarte buna si originala.:chuu:
Revenind la fic...L ar trebui sa o ia mai usor cu Light si sa incerce sa-i arate cat de mult il iubeste si sper sa fie impreuna pana la urma. Astept sa pui continuarea :pls: si stiu ca nu sunt prima care iti spune, deci ce mai astepti? ficul e super frumos si ar trebui sa-l continui. gambate :bv:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#34
^:)^^:)^Imi cer mii de scuze pentru ca v-am facut sa asteptati atat de mult dar scoala mi-a ocupat tot timpul. Am reusit in cele din urma sa scriu un mic capitol acest fic si sper sa fie corect scris.Avand in vedere ora care este sunt mult prea obosita pentru a vede toate greselile.Mi-ar fi placut sa scriu mai mult insa nu am avut timp.Din nefericire va mai dura ceva pana o sa vina capitolul urmator deoarece se apropie tezele ~x(si cred ca stiti cu toti cum este).Oricum capitolul urmator va fi mai lung si va contine yaoi.Sper sa va placa si acest capitol.Inca odata imi cer scuze pentru ca a durat atat de mult si v-am facut sa asteptati.Nu o sa renunt la scris deoarece este una dintre pasiunile mele.
Si acum capitolul...desigur astept parerile voastre..Si va multumesc mult tuturor pentru sfaturi, critici si pareri.Ma bucur ca v-ati facut timp sa cititi si sa postati.Promit ca urmatorul capitol sa fie yaoi in toata regula,adica sa ma revansez pentru caitolele in care yaoi-ul a lipsit.



Capitolul 9


Seara se asterne peste agitata capitala nipona. Mii de faclii lumineaza cerul, pregatindu-i oarecum pe locuitorii aglomeratului oras pentru intrarea misteriosului astru, care nu se lasa foarte mult asteptat, ci isi face simtita prezenta cu obisnuitele sale raze pline de farmec.
In camera de hotel, cei doi tineri stau intinsi pe canapeaua din living urmarind un film destul de plictisitor si mult prea siropos pentru gusturile lor. Totusi erau doi baieti si chestiile �mult prea dulci� nu erau chiar genul lor.
-Chiar trebuie sa ne uitam la porcaria asta? intreba plictisit satenul, dupa circa jumatate de ora in care incercase sa urmreasca si sa inteleaga ceva din film, insa tot efortul se dovedi in zadar, el fiind total pe langa subiect. Sincer nu-mi place deloc si chiar prefer sa facem altceva...
-Cum ar fi? intreba argintiul cu o sclipire perversa in ochi. Ce altceva am putea face? continua pe acelasi ton provocator, in timp ce i-a o inghititura destul de mare din lichidul rosiatic, ce se afla in paharul din mana sa, agitandu-l putin, astfel incat cuburile de gheata se lovesc intre ele scotand un zgomot slab, dar in acelasi timp placut.
-Pai...incepu tanarul sa vorbeasca evitand privirea patrunzatoare a argintiuui, dar nu stie ce sa zica, nu-si gaseste cuvintele potrivite asa ca se opreste, continuand sa priveasca plictisit televizorul.
In urmatoarele cateva zeci de minute, in camera in care se afla cei doi tineri domneste o liniste apasatoare provocata de incercarea nereusita de a gasi ceva mai bun de facut decat sa se uite la televizor si se pare ca nici unul dintre ei nu gasesc cuvintele potrivite pentru a sparge acea bariera a tacerii ce pune stapanire pe ei. Totusi linistea este perturbata de catre saten, care scoate un mic tipat, in momentul in care simte doua brate puternice incolacite in jurul taliei sale. Isi intoarce uimit privirea si intalneste ochii calzi ai prietenului sau. Acestia aveau aceeasi sclipire ciudata in ei, ca si mai devreme, poate amplificata si de razele luni, care se revarsa in incapere prin imensele ferestre, de la balconul apartamentului in care domneste un trandafir japonez de mari dimensiuni.
-Ce faci? intreba satenul confuz, dupa cateva secunde in care incercase in zadar sa se elibereze din mainile prietenului sau.
-Mi-e frig...se plange argintiul, asemeni unui copilas si nu vreau sa inghet. M-am gandit ca prietenul meu cel mai bun nu ar fi capabil sa ma lase sa racesc, chiar acum innainte sa plecam in Anglia, continua acesta pe un ton lingusitor si cu o privire de catelus. Gandeste-te si tu putin...asta ar putea sa ne intarzie plecarea cu cateva zile, in care tatal tau te-ar putea gasii si...dar nu isi termina fraza, fiind intrerupt de catre Light care intelege, intr-o oarecare masura, cea ce vroia Sanji si ii raspunde:
-Bine...gata, gata am inteles ideea. Doar ca trebuie sa ma intelegi si tu pe mine...Cum sa-ti spun eu...stii sunt mai sensibil la chestii de genul acesta si...Adolescentul nu poate continua fraza pe care tocmai o incepuse datorita faptului ca inca nu ii spusese argintiului despre intamplarile petrecute cu frumosul detectiv si nici nu stie daca o va face candva. Intr-o oarecare masura ii este frica sa nu fie considerat un ciudat chiar de catre cel mai bun prieten al sau, si unicul care ii era alaturi in aceste momente destul de grele din viata. Este constient ca cea ce facuse nu este un lucru rau, deoarece fiecare este liber sa faca in viata privata ce vrea, insa nu se simte pregatit sa infrunte prejudecatile societatii. Cel putin nu inca, dar va avea destul timp sa analizeze si aceasta problema in timpul calatoriei. Nu merita sa piarda un prieten precum Sanji doar pentru o noapte petrecuta cu un alt baiat, pentru care nici macar nu stie daca simte ceva, cat despre acea noapte el nu fusese de acord...cel putin nu la inceput...
-Eu o sa merg la somn, spuse acesta oprindu-se din visare. Maine am ceva treba de facut, vreau sa rezolv niste probleme cu un vechi prieten, continua acesta vazand privirea intrebatoare a prietenului sau.
Acestea fiind spuse tanarul parasi incaperea, indreptandu-se spre dormitor. Era atat de cufundat in propriile-i ganduri incat aproape ca se lovi de usa dormitorului. In mai putin de zece minute se imbraca cu o pereche de pijamale moi, aruncandu-si hainele de pe el peste tot prin camera si se aseza in pat, adormind intr-o clipa, fiind foarte obosit dupa o zi mult prea grea din punct de vedere psihic. Luna isi revarsa bland razele peste chipul tanarului, in timp ce intreaga iincapere este cufundata intr-o liniste mormantala.
Fara sa mai stea prea mult pe ganduri Sanji isi urma amicul, doar ca se hotara ca in aceasta seara sa doarma pe canapeaua din living, deoarece nu aveau doua dormitoare si astfel nu mai era nevoit sa-l deranjeze pe saten, care probabil adormise deja. Cu toate astea in mintea lui se invarteau cu totul si cu totul alte ganduri. Nu ar avea curajul sa recunoasca, insa de ceva vreme incepe sa aiba noi sentimente pntru prietenul sau. Nu stie ce anume simte, daca e dragoste, compasiune, iubire sau doar o prietenie foarte mare, dar este constient ca nu se poate impotrivii dorintei de a merge in camera in care se afla Light pentru a-l strangea puternic in brate. Are nevoie sa-i simta trupul langa al sau, buzele lui sa i le dezmirede pe cele ale satenului...poate si mai mult de atat...insa nu-si mai continua gandul. Isi scutura cu putere capul in incercarea de a-si indeparta toate aceste vise si fantezii, care, de cateva zile nu ii mai dau pace, bantuindu-l oriunde si oricand.
Noaptea trece pe nesimtite, iar soarele isi reia mandru locul pe cer, trezind intreaga planeta la viata. Razele sale scalda pamantul intr-o baie de lumina si caldura. Cei doi baieti se afla in living, pregatindu-si bagajele pentru plecarea ce este programata a ora 11. Este abea ora 9, dar acest lucru nu-i impiedica pe tineri sa-si impacheteze hainele cu o vieza uimitoare, astfel in douazeci de minute bagajele sunt gata si asteapta langa usa de la intrare. Aeroportul de unde trebuie sa ia avionul spre Londra nu este la foarte mare distanta de hotelul in care cei doi se afla, astfel, pot ajunge acolo in douazeci de minute,insa satenul este si mai grabit deoarece are ceva de rezolvat innainte sa plece.
-Pentru numele lui Dumnezeu! tipa exasperat argintiul, ai de gand sa-mi spui unde anume vrei sa pleci? Deja te-ai razgandit ? Gata cu plecarea? Anulezi totul?
-Iti spun pentru a mia oara ca nu m-am razgandit, doar vreau sa-mi iau ramas bun de la un prieten innainte sa plec. Nu stiu cat o sa stau la tine, dar nu mi-ar place sa nu-l salut. Nu-ti face griji, la 10:30 o sa fiu aici, gata de plecare si nu o sa pierdem avionul. Ai inteles, sau trebuie sa-ti fac si un desen? Credeam ca ai depasit etapa de gradinita, dar se pare ca m-am inselat...veni raspunsul oarecum iritat al adolescentului. Nu are sa-si amane plecarea, asta este clar, dar este destul de agitat incat nu are nevoie sa-l mai streseze si Sanji.
-Bine...ceda acesta intr-un final, putin mai increzator in vorbele prietenului sau. Atunci ne vedem la 10:30, aici in camera, altfel iti spun adio deoarece eu plec indiferent daca vi sau nu.
-Stai linistit, o sa vin. Pe mai tarziu! reusi satenul sa zic innainte sa paraseasca in graba incaperea. Este foarte stresat si nu intelege de ce face asta insa o forta superioara lui il impinge spre biroul detectivului. Cu toate ca promisese ca nu avea sa mai calce niciodata in acea cladire, nu se poate tine de cuvant. Dorinta de al mai vedea o data pe brunet este mult mai mare decat ar fi crezut si ii este imposibil sa i se impotriveasca. Paraseste hotelul cu pasi grabiti. La doar cativa metri de la iesirea din cladire este parcat un taxi pe care tanarul il comandase, fiind ca este mult prea mare distanta dintre cele doua cladiri pentru a fi parcurgsa pe jos intr-un timp atat de scurt precum este cel pe care il are la dispozitie Light. In cinsprezece minute se afla in fata impunatoarei cladiri, se opreste pentru cateva secunde din mers si o priveste trist. Isi aminteste de clipele frumoase petrecute in ea, alaturi de intreaga echipa care partichipase la celebrul caz �Kira�. Nu putea nega faptul ca traise multe momente frumoase alaturi de Ryuzaki si acum, intr-o oarecare masura, le duce lipsa. Este constient ca plecarea la Londra va fi pentru o perioada de cateva luni, timp in care va putea sa-si analizeze viata, sa-si faca ordine in ganduri, dar acest timp il va petrece departe de familie, prieteni, colegi si cel mai important departe de L. Poate cand se va intoarce va fi pregatit pentru o relatie, fie cu Ryuzaki sau cu orice alta persona, desi este destul de greu de imaginat ca va fi alta persoana devreme ce gandul sau este in cea mai mare parte la brunet si la saruturile pline de pasiune ale acestuia. Chiar si dupa atatea zile, trupul sau inca mai simte atingerea fina si catifelata a mainilor detectivului, parfumul lui inca ii rasfata simturile. Fiind atat de cufundat in ganduri, nici nu-si da seama cand ajunge in fata biroului, unde petrecuse multe momente placute dar si mai putin placute. Ciudat este insa faptul ca din interiorul incaperii se fac auzit sunete destul de ciudate. Acestea nu-i prevestesc nimic bun baiatului, care ramane cateva clipe in loc pentru a auzi mai bine despre ce este vorba. Din nefericire incercarea lui de a trage cu urechea la discutia ce se purta in acea incapere nu are nici un rezultat. Totusi reuseste sa isi dea seama ca alaturi de brunet se afla un alt baiat, iar gandul ca L ar putea fi cu altcineva il enerveaza destul de tare pe adolescent, care simte cum furia devine din ce in ce mai mare si nu se mai poate stapanii. Strange cu putere pumnul mainii stangi, trage adanc aer in piept si deschide usa, insa imaginea din fata lui il lasa fara cuvinte. Nu isi imaginase niciodata sa-l gaseasca in acea impostaza pe baitul la care incepuse sa tina din ce in ce mai mult. Incet simti cum obrajii ii sunt brazdati de lacrimi fierbinti ce nu puteau fi oprite, deoarece veneau din inima. Se intoarce si paraseste incaperea fara sa zica un cuvant. Defapt nici daca ar fi vrut sa zica ceva nu stia ce, poate era vina lui pentru cea ce facuse brunetul, doar il respinsee de nenumartae ori. Nu putea pretinde ca acesta sa il astepte pe el pana ce isi va da seama de cea ce simte, insa nici nu isi imaginase ca avea sa-l ilocuiasca atat de repede. Nu mai este cale de intoarcere, asta este picatura care umple paharul, daca pana acum existase o sansa, chiar si de 1 % sa-si amane plecarea, acum aceasta se spulberase, la fel si toate planurile lui ce aveau legatura cu detectivul. Poate totusi nu fusese o alegere atat de buna sa isi incalce promisiunea. Acum regreta ca facuse aceasta alegere...


Imi cer scuze pentru greselile care mi-au scapat, l-am corectat insa sunt sigura ca am multe greseli pe care nu leam vazut.Pooop

#35
Te iubesc!Te iubesc!!!:love:In sfarsit continuarea,am asteptat-o de cateva secole...glumesc,Frumos capitol, dar L cu altu?! Te omor!:grr: L cu Light,trebuie sa ramana impreuna,trebuie sa se intalneasca inainte sa plece!!!:chuu:
Nu poate pleka!Trebuie sa se intample ceva pt a anula plecarea!!!
Abia astept continuarea sunt atat de curioasa ce se va intampla mai departe!!!!
Offff si nu ai mai intrat pe mess.M-ai fa-ti timp si pt fic si nu ne mai tine cu sufletul la gura sa murim pe aici! Sunt prea tanara sa mor!!!
Spor la scris si revin-o si mai in forta!!!!:victorie: :bv: :bye:

#36
Am citit si eu capitolul si tot ceea ce pot sa spun e ca e minunat si ca ma bucur ca in sfarsit ai postat continuarea :love: Insa nu ma asteptam ca L sa fie cu altul si chiar nu vreau sa fie asa :go:. Vreau ca Light sa fie din nou cu L dar poate ca inainte ar "trebui" sa se intample ceva si intre Light si Sanji...stiu ca unii nu vor sa se intample asta, dar ar fi interesant. In rest ce as mai putea sa spun doar ca astept cu nerabdare urmatorul capitol care sper sa fie si mai frumos si incearca sa-l postezi cat mai repede ( stiu cum e cu scoala:stress: dar sper ca macar o ora poti sa-ti rezervi in weekend :bv: )
ja ne :* :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#37
super...^^ de cand nu am mai citit un fic bun $-) foarte interesant cap ...
ma gandesc ore ce-o fi vazut satenul? :-j
Greseli nu am observat .. ai evoluat foarte mult,bravo se cunoaste ...
astept urmatorul cap cat mai curand..(stiu te inteleg.. scl asta, yahh..>.< succes la teze.. ;) )

#38
Man! Mult ti-a mai luat!:)) Eh, te inteleg, nici mie nu-mi prea permite scoala sa am ceva timp liber. Soo... sa corectez:

Citat:innainte
-> INAINTE!

In rest... cateva greseli de tastare, nu le mai caut acum ca mi-e lene.
Firl narativ e bun, dar faza a fost destul de previzibila. Totusi... nu e consumata treaba, daca pleaca inseamna ca am intuit total bine. Si acum ca stii si ce am intuit ai face bine sa nu "regizezi" chiar asa:))

Whatever... felicitari! E un capitol chiar bun, Sanji ma dispera, L ma enerveaza si Light...:-??

Deci, GAMBATE! Si tine-o tot asa ca noua ne place mult ficul!:zuppy11: [WTF? ce smiley:)) ]
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#39
Ce s-a intamplat? Nu mai continui? Asteptam cred ca de o luna sau mai mult.Nu mai stii?Nu mai ai timp?Inspiratie?Chef? Noi te-am ruga sa pui continuarea fiindca chiar ne place ficul tau :P
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#40
:zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04::zuppy04: Sunt curioasa ce va urma.Oare Light o sa petreaca o noapte fierbinte cu Senji?:perv:
Ce super ar fi dar tot cu L vreau sa ramana pt k sunt adorabili impreuna!
o//o
Spor la scris si pune repede continuarea.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Indragostit de o greseala Katsu 31 16.911 12-09-2013, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Dark And Light VadSuneteAudCulori 5 2.837 03-07-2011, 11:21 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.780 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dark light Alany Aysee 3 3.452 17-01-2010, 02:34 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Greseli [shonen-ai / yaoi] chrissta 8 5.856 26-12-2009, 11:04 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Nocturnal Light's Acsi 8 4.704 14-12-2009, 04:04 PM
Ultimul răspuns: Acsi
  Vanatorul s-a indragostit de prada Elina 24 15.824 08-12-2009, 07:05 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  You are just my boy[shonen-ai;yaoi] Teh 72 36.129 08-06-2009, 06:31 PM
Ultimul răspuns: myuu
  Angels Love [shonen-ai / yaoi] Strawberry Ice 9 8.012 04-05-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Dark Shadow
  Raining in Paradise [shonen-ai] Kaoru Fuji 9 7.030 04-05-2008, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Dark Shadow


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)