Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Destine ÃŽncruciÅŸate

#31
Doamne, doamne, doamne, doamne !
Te iubesc bai ! :]] Si sti de ce ? Pentru ca ai un fic absolut superb ! Ahh.. pai in primul rand vreau sa-ti urez : Sarbatori fericite ! >:D<
Asa.. ficul acum. Cum a zis si Marina. ficul este genial ! Ai niste idei absolut minunate.
Descrierea este cea mai tare dintre toate ! Ador felul in care descri sentimentele Sakurei. Naratiunea e la locul ei iar dialogul il ador la fel de mult ca descrierea ! :X Iar actiunea nu e deloc grabita.
Imi place cum se comporta Sasuke, iar pe Sakura o ador pentru ca nu se lasa prada cuvintelor lui.
So.. cam atat am avut de zis. Inca o data Sarbatori fericite !
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare ! >:D<
:bye:

#32
Este superb. Minunat, magnific.

Ce pot spune? Este minunat! Ar trebui sa-i multumim Mosului? Atunci multumesc Mosule, vin-o mai des :))
Pai nu am cuvinte, este minunat. Descrierea este splendida. Parca simt prin ceea ce a trecut biata Sakura. Astea da clipe grele. Dialogul este la locul sau. De naratiune nici nu mai am ce spune. Totul este perfect.
Ce frumos a fost finalul :X
Incep sa o invidiez pe Sakura. Momentele pe cale le petrec cei doi sunt minunate. Ce-mi place ca Sasuke se mai joaca (,) cu Sakura. Insa are o atitudine ciudata. Ba este rece ba este bland si rada. Ce mi-ar placea sa se intample si in anime asta. Mai ales sa-l vedem zambind.
Dedicatie pentru mine si Marina, neh? Multumesc!! :X:X
Stii, ficul tau este printre singurele ficuri de aici la care atunci cand apare ceva nou, fie si un comentariu ma duc cu inima la gat sa vad.
Imi place foarte mult cum povestesti totul. Stii, daca vrei scrie vreodata o carte sa sti ca eu voi fi prima care ti-o va cumpara.

Abia astept urmatorul capitol!! Iti urez mult succes in continuare!

#33
TE URASC ! :((:((:(( . De ce nu ai pus capitolul urmator, mi-ai oprit cititul pe care nu doream sa-l opresti. Ai o poveste uimitoare, este cea mai frumoasa in momentul de fata ( am citit multe povesti frumoase) . Lasa in colo de facultate ( fara suparare) si ocupate de fic, ma faci sa plang :(( :((:((.

Din cate am inteles exista un site unde este pusa intreaga poveste? Vreau sa mi-l dai. Daca nu faci asta te impusc. Dami-l , e un ordon de la o cititoare a ficului spre autoare.

#34
ma bucur ca v-a placut capitolul si o sa incerc cat de curand sa mai scriu ceva, dar in curand o sa vina sesiunea :(
Myranda:ma bucur ca ai trecut pe la fic-ul meu...despre ce site e vorba? este adevarat ca postez fic-ul pe mai multe site-uri, dar o fac in paralel si ceea ce ai citit aici vei citi si acolo...iti spun sincer ca nu am mai scris nimic in afara de ce am postat pana acum

chiar m-ai pus pe ganduri cu site-ul asta...ma face sa ma intreb daca cineva imi copiaza fic-ul
daca mai afli ceva de site-ul respectiv te rog sa ma anunti ;)

si cu facultatea chiar nu am cum sa o las balta...sunt la medicina si crede-ma, nu am cum sa zic "azi nu invat, stau sa scriu la fic"...incerc sa mai strecor cateva randuri scrise printre materia pe care o invat, dar imi va fi foarte dificil in urmatoarele saptamani

incerc sa mai scriu ceva saptamana asta, dar nu promit nimic


see ya ^_^
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#35
Stati putin si nu manati ca am trecut si eu p'aci
Pai sa vedem...Fata iti iubesc ficul, ideea e originala cat se poate, cel putineu nu am mai citit un fin cu ideea asta
Descriere, naratiune, dialog, toate la locul lor
Greseli de tastare sau de ortografie, gramatica nu am vazut, app iubesc partea in care Sasuke devie mai tupeist, cum a mai zis cineva pe aici nu mai stiu cine "de ar fi asa si in anime" tare m'as bucura
Te astept cat mai curand cu next-ul
Te ybesc :x si
Ja ne! :D

#36
se pare ca totusi am gasit cumva timpul necesar sa mai scriu, desi destul de putin...incerc sa termin capitolul maine, pentru a nu intra in noul an cu lucruri pe jumatate facute :P...inca o data multumesc celor care si-au facut timp sa comenteze si ma simt sincer flatata cand citesc...chiar daca voi nu ma vedeti va spun sincer ca ma inrosesc cateodata :P...nu ma asteptam sa am asa succes cu ce am scris :P

nu mai bat campii aiurea si va las cu o mica parte din capitolul 8



Capitolul 8


A doua zi m-am trezit bine-dispusă gândindu-mă la ce se petrecuse cu o seară în urmă, dar totul s-a năruit în mintea mea în momentul în care mi-am pus întrebarea: oare am visat? Răspunsul ”Da” era cât se poate de logic și am oftat dezamăgită.

M-am ridicat cu greu din sacul de dormit și am dat de răcoarea dimineții. M-au trecut câțiva fiori și am tremurat ușor, dar mi-am revenit repede și am ieșit cu pași leneși afară din templu pentru o gură de aer. M-am așezat pe ultimele trepte, picioarele mele desculțe atingând câteodată iarba plină de rouă. M-am uitat în jurul meu la peisajul superb ce se întindea înaintea mea și brusc m-am simțit insignifiantă. Pădurea de un verde crud se întindea la nesfârșit, întunecându-se pe măsură ce priveam din ce în ce mai departe. Arborii cu trunchiurile lor groase și noduroase, acoperite parțial de mușchi, erau aici de sute de ani, fiind ultimii martori tăcuți a celor petrecute. În jurul templului copacii fuseseră tăiați, însă de ceva timp începuseră să se refacă, lăstarii plăpânzi unduindu-se ușor în adierea vântului care se juca cu câteva șuvițe de-ale mele mai răzlețe.

Am închis ochii și m-am întins ușor pe trepte, relaxându-mă sub soarele blând al dimineții. Am vrut să profit de ocazia ivită și să mă bronzez puțin - știam că nu era momentul, eram în misiune, însă Sasuke nu se refăcuse complet și nu puteam pleca încă – așa că mi-am dat jos bluza de pe mine și am rămas numai în sutien și în fustă. Pentru că nu mă simțeam comfortabil pe trepte m-am ridicat și am coborât în iarba udă. Roua de dimineață strălucea ca mici cristale pe firele verzi și m-am aplecat trecându-mi degetele prin iarbă, zâmbind tot timpul. Am început să alerg și să sar simțindu-mă fericită fără motiv, după care m-am lăsat să cad moale pe patul verde de sub picioarele mele și am rămas nemișcată în timp ce simțeam cum razele mă încălzesc sub atingerea lor.

Cred că la un moment dat am ațipit pentru că atunci când am deschis ochii soarele era prea sus pe cer și razele lui deja ardeau. Roua din jurul meu se evaporase de mult, dar fusta mea tot era udă. M-am ridicat și am căutat adăpost de razele nemiloase la umbra pădurii. Mi-am dus instinctiv mâna la cap și am simțit rana de ieri și sângele închegat în păr. Trebuia să găsesc măcar un pârâiaș unde să mă spăl, dar nu voiam să mă îndepărtez de templu prea mult.

M-am îndreptat înapoi la templu, alergând pentru a nu sta prea mult în soarele arzător și m-am oprit când am ajuns cu bine la ultimele trepte. M-am așezat acolo pentru că încă nu aveam curajul necesar de a intra, așa că încercam să trag de timp cât de mult puteam. Dacă ceea ce s-a întâmplat aseară a fost real, mă întreb de ce până acum Sasuke nu a dat niciun sem de viață. Părea dornic să mă convingă de ceea ce simte, dar în felul acesta nu va ajunge nicăieri.

- De ce ești așa încruntată? l-am auzit pe Sasuke în spatele meu.
Nu-mi dădusem seama când venise în spatele meu și am tresărit speriată. M-am încruntat din nou la el:
- Nu știi că nu te furișezi în spatele oamenilor? i-am răspuns în timp ce se așeza lângă mine. Și e treaba mea care e motivul pentru care stau încruntată, am continuat și m-am ridicat cu gândul de a mă duce înăuntru.
Deci nu a fost un vis? Faptul că am realizat asta m-a trăsnit ca un fulger și m-a paralizat o secundă, dar mi-am revenit rapid și am început să merg din nou. Nu am mai făcut decât un pas pentru că Sasuke mă apucase de mână și mă privea direct în ochi. M-am încordat să nu-mi pierd echilibrul pentru a nu se întâmpla ceva asemănător cu seara precedentă.

- De ce ești așa dificilă câteodată? a oftat Sasuke, spunând asta mai mult pentru el.
- Ce vrei să spui cu asta? am cerut eu să știu indignată.
- Nu contează.
- Pentru mine contează, Sasuke, i-am replicat și am tresărit amândoi când numele lui a plutit în aer.
Era prima dată când mă adresam așa lui și trebuie să recunosc faptul că mi-a plăcut. Simțeam cum masca de supărare crapă pe măsură ce continuam să mă uit în ochii lui, așa că m-am întors la locul meu în timp ce Sasuke încă mă ținea de mână. Când m-am așezat el mi-a tras mâna spre el și și-a trecut degetele printr ale mele, strângându-mă strâns.
- Ce voiai să spui totuși? am mai încercat o dată pe un ton mai blând.
A oftat, și-a trecut o dată mâna prin păr și mi-a spus că nu înțelege de ce câteodată sunt atât de iritată când îmi spune ceva. Cum puteam să-i răspund? Curiozitatea lui bruscă pe care o afișa câteodată pentru mine mă lua pe nepregătite și nu știam cum să reacționez, așa că puneam un zid între noi. Deși tânjeam cu fiecare fibră să-l simt aproape de mine, când o făcea cu adevărat mă speriam și îl respingeam.

Am vrut să-i spun toate aceste lucruri, dar nu am avut curajul necesar să mă uit în ochii lui și să rostesc aceste cuvinte. Mi-am tras ușor mâna dintr-a lui și, fără să mai spun un cuvânt m-am ridicat și am plecat. Probabil și-a dat seama că a atins o coardă sensibilă și m-a lăsat să plec. Când am ajuns în dreptul ușii m-am întors din nou spre el și preț de câteva secunde l-am privit în liniște. Stătea pe jumătate întors cu fața spre mine, dar era prea absorbit în gândurile sale pentru a mă observa. Razele soarelui care ajungeau până acolo se jucau timide în părul său, formând reflexii albăstrui. Vântul care abia mai adia îi mângâia în treacăt fața palidă care acum era îngândurată. Și-a ridicat privirea la un moment dat și a întâlnit-o pe a mea. Fără să vreau am rostit:

- Într-o zi îți voi răspunde la întrebare, am spus șocată în sinea mea, după care am intrat fără să mă uit la el.



enjoy it

see ya ^_^
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#37
Dau edit dupa ce termin de citit

EDIT:

Doamne, este un capitol minunat! Esti cea mai tare, stii tu? Desi este doar o parte a capitolului este extraordina, minunat...nu mai am cuvinte. Sasuke are dreptate insa nici Sakura nu este pe departe.

Sa continuam. Dialogul-nu am probleme cu el. Este perfect ca in totdeauna. Actiunea nu o grabesti si...De fapt ce tot spun acum? Tu stii deja aceste lucruri. Greseli de tastare nu am vazut insa nici nu cred ca erau.

Pai inafara lucrurilor pe care ti le-am spus, si pe care le stiai nu mai am nimic de zis inafara faptului ca abia astept sa aduci continuarea si iti urez spor la scris!

#38
Vreau sa spun ca m-am indragostit de acest fic de la primul capitol.Incepusem sa il citesc pe Anime-Empire,doar ca acum a dat postarea in mine si m-am gandit sa iti las si tie un comentariu.Imi place de acest Sasuke,este chiar mai marfa decat jegosul din anime,dar Sakura e putin cam fraiera si il lasa pe Sasuke sa ii sufle in ceafa cam mult,adica mandria ei este inexistenta in fata lui.Dar ca sa nu fiu prea rea cu ea,mi-a placut cum si-a gasit puterea sa il salvese pe Sasuke,sincer.
Sper sa postezi si tu mai des cum ai facut in ultimul timp.;)

Astept continuarea.

#39
Buna! Deci, nu pot sa cred ca eu abea acum am vazut ca ai postat... ciudat!!
Pai... am vazut doar o greseala facuta din neatentie mai mult ca sigur:

Când m-am așezat el mi-a tras mâna spre el și și-a trecut degetele printr ale mele, strângându-mă strâns. -> Cuvantul "strans" nu mai avea ce cauta acolo avand in vedere ca as spus inainte "Strangandu-ma", insa stiu ca a fost facuta din neatentie.

In rest, totul perfect, ca intotdeauna si abea astept continuarea capitolului. Sunt curioasa sa citesc ce idei iti mai trec prin minte. Nici nu stiu ce anume sa mai zic... Ah, da, vreau sa iti urez un An nou fericit si vie ca toate planurile ce le ai pentru viitor sa ti se implineasca[ nu ma prea pricep la urari:))]

Bye si spor la scris:*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#40
Doaaaamneee !!!
Iti iubesc ficul ! =]] Tot iubesc !!! Ficul e absolut genial ! Si tu esti geniala ! :]]
Capitolul a fost superb. Ai avut tot ce iti trebuie. Inclusiv descrierea, pe care probabil sti ca o ador !
:]] Probabil te-am si innebunit cu ea. xD :]] Naratiune ai avut din plin ! Dialogul.. e la fel de tare ca descrierea. :X Sti sa te folosesti asa bine de el. :X Nu e deloc sec si nici mult. ^^
Ohh doamne, o sa ma satur intr-o zi sa-ti zic toate chestile astea. :]] Sti deja ca ficul e perfect.

Pai.. atat am avut de zis. ^^ Multa bafta si multa, multa inspiratie in continuare.
:bye:

P.S.: Iti doresc un an nou fericit. ^^
>:D<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.194 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Destine Incrucisate Akane Abukara 9 5.264 30-04-2009, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Khonsu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)