Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Deseneaza Limitele Dragostei - [+18]

#21
Suberb ! WOw , ce frumos descrii , unii ar putea invata multe de la tine :X:X , vorbesc serios :)) Da ! Da tu mah ' =)) , scuze , lipsa de somn , e , ce sa-i faci :)) Deci , actiunea e super bine pura la punct . I-ai Aratat tu iei :ha: Stiu , sunt cam nebuna ..Lipsa de sooomn..asa , deci , deja salivez dupa urmatorul capitol . Apropo , ador cum ai descris momentul intim dintre Sas'ke si Sakura , a fost genial . Mirific ! :x Bravo , chiar meriti laudele noastre . Si ale mele si ale retu' familiei si a toturor userilor care mai bantuie pe aici :))

Eu iti urez multa inspiratie , rabdare si sa vi cu nextu ' ca alt fel :die: :))

Bye bye :bye:

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#22
Miky xD Surioara mea mica si scumpa :o3. Ce ma bucur ca ai pus nextu xD. Nici nu stii cat il ador xD. Devine din ce in ce mai interesant si asta imi place ^^. Sper ca Sakura sa pateasca ceva la sediu lu King *evil face*. Sunt diabolica I know :]]. Descrierea este frumoasa, chiar mi-a placut si nu am ce comenta la ea. La fel si cu naratiunea. Actiunea nu mi se pare grabita deci e foarte bine. Dialogul nu este sec si bla bla bla. Greseli de tastare nu am vazut. Si mai bine. So, cam atat am avut de spus. Aaaa si ce ziceai ca se intampla cu Melissa ca tot nu mi'ai spus :-". Gata am terminat nu ma mai injura. =P. Astept nextu` si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye!



Bisous, Kira
[Imagine: EnvYQ.png]

#23
NUUUUU. Nu este corect... De ce nu ai mai postat nici un capitol? :(( . Sunt suparata pe tine de acum inainte.
Cat despre fic pot sa spun ca la inceput ma plictisea la culme, imi venea sa sar peste mi de paragrafe si fraze, dar la sfrasit mi-a crescut interesul, chiar placandu-l. Sper ca Sakura este bine si Sasuke nu o sa faca mare prostie, ca doar nu vrea s-o raneasca pe "ingerasul lui roz". Descrierea nu este tocmai nula, este placuta, la inceput ma enerva, dar acum este mai bine. Actiunea este lenta si placuta, chiar reusita. Ideea este chiar originala, mai ales ca mie imi place la nebunie Death Note. Sper ca urmaorul capitol o sa apara curand, chiar vreau sa vad ce anume o sa se intample in viiiitor.
Bafta!!!!!!!!

#24
Deci e genial ficul tau si astept asa de mult urmatorul capitoooool 8-> sper ca se apropieeeee asteptarea asta e grea:)))
[Imagine: 306730_245054908863082_100000757233598_5...6812_n.jpg]

#25
Sakura:

Nu stiam ce sa mai cred. Ma respinge, ma apropie... Ma iubeste, ma uraste... Dar ce e cu mine?! Normal ca nu ma iubeste! Eu sunt singura fraiera care detine in ea acest sentiment suparator... Acest sentiment idiot pe care mai bine nu l-as fi simtit niciodata! Dar nu pot sa-i spun... Si aici nu intervine chestia de curaj. Aici e vorba de frica. Dar nu de reactia lui. Daca a trebuit sa petrecem o noapte impreuna ca sa salvam un copil... Ma gandesc ca poate sunt si restrictii in ceea ce priveste asta, poate ca nu trebuie s-o facem decat regulat si la o anumita perioada de timp... saruturile. Poate ca si ele trebuiesc facute conditionat... Pentru ca el a fost un detinator al caietului. La fel si eu. Dar nu stim toate regulile. Nu stim aproape nicio regula in ceea ce ne priveste pe noi doi impreuna... Si de asta imi e cel mia frica. Asta este exact ceea ce eu urasc la caietul asta, pe langa alte lucruri jalnice care ma enerveaza. Nu stiu ce trebuie sa fac, pe cine trebuie sa iubesc, cui trebuie sa-i spun adio...
Dar asta se va sfarsi. Ma aflam in baza de date a lui King. Cu un somnifer, am adormit paznicii, iar cu un spari si u difuzor care sa blocheze razele am trecut si de alarma. Aveam sa termin cu chestia asta cat de repede as fii putut! Si apoi, aveam sa ma intorc in Japonia. Sa plec inapoi cu inima franta... Inca imi umblau prin minte imaginile de noaptea trecuta. Ce e drept, nu ma duruse prea tare... Aproape deloc, chiar daca instinctiv, am tipat...
-Sakura? Cand am auzit acea voce, un fior mi s-a urcat pe sira spinarii. N-o cunosteam. Si de aceea imi era frica. Hei, tu esti S!
S? Cu aceasta expresie, m-am mai linistit. Era Zac, sau mai bine zis, acel Z care ii trimisese mailul cu poze lui Sasuke. M-am intors cu fata la el, zambindu-i.
-Prefer Sakura.
-Ce faci aici?! Cum ai intrat aici?!
Am inceput sa-i explic procesul prin care ajunsesem aici, in incaperea asta. Zac m-a ascultat cu atentie, apoi m-a sfatuit sa ma grabesc, pentru ca e doar o chestiune de timp pana cineva avea sa intre aici. Sau cel putin, asa credea el. Amintindu-mi astfel de caietul geaman, l-am intrebat unde il pot gasi, si de unde a gasit el pozele. Mi-a zis ca el a gasit pozele in baza de date a lui King si ca nu stie exact unde se afla caietul. M-am asezat la calculatorul cel mai apropiat si i-am dat drumul cat am putut de repede. Nu oi fi eu chiar atat de proasta pana la urma, nu? Am trecut de cateva protectii umplute cu virusi, cat sa aut-odistruga toate date, inclusiv pe ele insusi si sa le transporte in alt calculator. Iar, la cate calculatoare vazusem acolo, in acea incapere imensa, nu cred ca aveam timp nici daca as fi cautat ani intregi. 600 de calculatoare. In care avea sa le transporte virusii aia? De aceea, preferam sa ma misc repede, dar cu atentie, astfel incat sa nu distrug ceva.
-Aici ai nevoie de parole, imi spuse Zac aratand cu degetul spre ecran. Este singura protectie de care nu am putut sa trec pentru a salva toate datele bazei si sa i le trimit lui Sasuke.
-Cum?! Ai spart parolele a mai mult de 10 baze de calculatoare ale lui King dar n-ai reusit sa treci de protectia unui calculator?
-Am un program special care introduce 10.000 parole posibile pe minut. Da niciuna nu merge! Este aproape imposibil de ghicit!
M-am dat in cea mai mare graba la o parte de la calculator.
-Mai incearca! Si repede! Eu caut in cutiile astea. E inevitabil sa gasesc ceva cat de cat palpabil aici.
Am laut la mana una dintre cele mai mari cutii pe care le-am gasit si am inceput sa iau la mana dosare, manuscrise reeditate, fisiere uitate ale calculatoarelor, trase la imprimanta, si o multime de documente importante. Le-am citit si am separat cele mai importante documente deoparte. Zac m-a asigurat ca le poate trece din documente reale in unele virtuale, un fel de copiute pe calculatoare. Astea aveam sa i le dau lui si sa le trimita in 100 de mailuri fix catre Sasuke. El avea sa le citeasca pe toate. O sa ma asigur eu de asta!
-Asta e! Rasuna vocea amicului meu Z. Am reusit!
-Rascoleste documentele de acolo!
-Am rascolit deja... mormaie el. Si nu stiu daca o sa-ti placa ce am gasit.
M-am apropiat, privindu-l usor mirata.
-Dosarul Melissa.
-Exista asa ceva?! intreb eu apropiindu-ma de calculator.
-Se pare ca da. Nu m-am uitat inaunturul sau deocamdata. Vreau sa le vad odata cu tine.
A deschis pagina dosarului, lasandu-mi vizor liber sa citesc.

Sasuke:

La naiba! Cine ar fi crezut ca insusi King are atatia pasnici?! Incepusem sa ma lupt cu aproape toti pasnicii pe care ii intalneam. Desi ranile ma dureau, nu prea tare, am incercat sa lupt cu fiecare dintre ei. Desi erau prea multi, iar eu doar unul singur. Ce avea sa faca Hannu?! Era doar o holograma, practic. Nu putea atinge materialul. Putea insa sa ma priveasca cum stau si ma zbat intre bodyguarzii lui King si incerc din rasputeri sa ma tin pe picioare pentru a-mi salva ingerasul. Pentru ca eu o iubesc nespus de mult pe Sakura si nu am de gand sa o las nici daca ar fi sa mor! Dar Hannu nu putea sa ma ajute. De ce am mai luat-o cu mine, atunci?! Poate ca doar aveam nevoie de cineva care sa ma coordoneze spre Sakura, dar nu oricine. Cineva care sa treaca prin pereti, prin obiecte solide si sa-mi fie un fel de ghid. Dar asta era ultimul lucru de care aveam nevoie. La ce bun daca eu nici macar nu puteam sa intru?!
Si, la acest gand, m-am infiorat. Daca eu, cu toata forta mea de barbat, cu toata puterea cu care ii imping, ma intreb oare ce o fii patit Sakura?! Dar acest gand a palit repede. Alarmele s-au aprins peste tot, in fiecare sectiune a cladirii. Si nu numai eu, ci si Sakura, eram ca si morti. Trebuia sa fac ceva... Dar ce?! Puteam doar sa ma zbat si sa ma rog sa nu primesc vreo lovitura fatala, ca sa o pot proteja pe iubita mea Sakura... Desi nu stiu daca mai rezist.
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#26
Actiune in acest capitol, mi-a placut foarte mult c-ai dat un alt ritm ficului, nu drama si romanta ce a fost pana acum, si o actiune frumoasa si bine aleasa. Sper ac idiotul ala de King sa cada in cap, nu-l sufar din acest moment. Dar oare de ce exista un dosar cu sora lui Sasuke? Cine este acest King care nu ne da pare, nu ma lasa pe mine sa dorm linistita. Sper ca Sakura si Sasuke sa iasa din cladire teferi si nevatamati, dar si cu cateva raspunsuri, nu cu toate ca dupa aceea este prea plictisitor sa sti tot.

Am cateva intrebari:
~ CUm poate fi imblanzit un desen? Scri "bland" pe foaie deasupra lui? Nu inteleg.
~ De ce este atat de periculos caietul? El nu face decat animale, care nu pot sa distruga nimic, nu au nici o putere.
~ DE ce vrea King caietul? Si de unde are caietul geaman? Ai specificat ca Sasuke afost primul, deci nu putea sa treaca prin mana lui King. Si nu ar cauta caietul lui Sakura daca ar avea unu.

Sper sa-mi raspunzi candva.

#27
(19-04-2011, 11:33 PM).::Min::. A scris: Am cateva intrebari:
~ CUm poate fi imblanzit un desen? Scri "bland" pe foaie deasupra lui? Nu inteleg.
~ De ce este atat de periculos caietul? El nu face decat animale, care nu pot sa distruga nimic, nu au nici o putere.
~ DE ce vrea King caietul? Si de unde are caietul geaman? Ai specificat ca Sasuke afost primul, deci nu putea sa treaca prin mana lui King. Si nu ar cauta caietul lui Sakura daca ar avea unu.

Sper sa-mi raspunzi candva.

1. Gandeste-te de exemplu la Hannu si la Zanra. La dragoni, in general. Ti se par astea fiind fiinte usor de imblanzit? Sasuke a adaptat o tehnica prin care sa le imblanzeasca. De aceea Hannu si Zanra s-au facut nevazuti pentru lumea oamenilor (cand ei pot acum oricand sa-si dezvaluie formele umanilor), datorita lui Sasuke, dar odata cu aceasta, a disparut si abilitatea lor de a ajuta. Pe cand, daca celelalte desene nu sunt imblanzite, vor putea si vazute si vor putea distruge. Sper ca te-am lamurit :D

2. Raspunsu' ti l'am dat pe undeva la intrebarea 1 :P

3. Mmm... aici nu mai e ceea ce pare. O sa vezi mai incolo despre ce vorbesc :->
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#28
Buna, dear. Nu ai scapat de mine. Pai vad ca incepi sa tii cont de ceea vorbesc eu aici. Ai avut descriere, ceea ce ma incantat. Imi place cum ai inceput. Ai stricturat frumos capitolul desi te-as ruga sa lasi spatiu intre fragmente e mai usor de citit asa. Sa stii ca ai stat bine la modurile de expunere. Mi-a placut si actiunea. Cum a spus si Min, nu a fost doar romantism, a fost si aventura, suspans sa vezi ce se intampla. Si eu sunt curioasa ce e cu acel dosar Melissa:-? dar doar tu stii si vad ca ne surprinzi mereu. Sper ca Sasuke si Sakura sa iasa intregi si cum a zis my cousin, sa nu ne dai toate raspunsurile deodata, chiar daca murim aici:)) si eu sunt curioasa cine e acel King, ca l-ai tinut in umbra si mister pana acu si ador asta:))
Astept next. Spor la scris si bye>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#29
Hey ^^ Scuza-mi intarzierea dar am luat o mica vacanta de la comentarii ^^". Don't kill me please. xD. In fine. Mi-a placut nextul. Asta e nextul meu preferat sa fiu sincera pentru ca a fost actiune si imi aduce aminte intr-o oarecare masura de Death Note *Mai am doua episoade :((*. Descrierea este prezenta in cantitati mari, exact cum m-ai obisnuit si deea imi plac ficurile tale. Actiunea nu a fost grabita dialogul nu a fost sec. Greseli de tastare nu imi amintesc sa fii avut, dar daca erau imi cer scuze ca nu le-am precizat ^^". So, atat am avut de spus. Astept nextu` si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#30
Buna! Îmi pare rău ca am întârziat atât de mult, dar PC-ul meu s-a stricat, dar... sa lăsam asta și sa trecem la lucrurile ce ne interesează. Îmi place tare mult ficul tău și știu ca ți-am mai spus asta, dar nu m-am putut abține:D . Hmm... ca e obicei, aceste ultime doua capitole pe care abia acum le-am citit au fost foarte captivante și pline de acțiune... ador asta:X
Of...aștept nerăbdătoare următorul capitol si sper ca pana atunci sa-mi repar PC-ul.
Bye si ne vedem la next:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.212 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)