Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Defecte

#1

#2
Well am vazut si eu acest topic si m-am gandit sa incerc si eu sa ma gandesc la propriile mele defecte...
Pai in primul rand ar fi faptul ca sunt prea pesimist, apoi ar fi faptul ca sunt prea insistent si nu in cele din urma faptul ca sunt cam orgolios
Anyway the fact is that I cand be very strange sometimes and I am not going to tell anything about this because it's taking a lifwetime and it won't be finished
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#3
Sunt egoista ego-centrica, posesiva, geloasa, aroganta, enervanta, perversa, obsesiv-compulsiva, sadica....oh, stai, astea sunt toate calitati 21).
Dar daca astea sunt calitatile mele, banuiesc ca nu vreti sa aflati care sunt defectele 21

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#4
Hmm, vad ca multi se sfiesc sau le este rusine sa ne povesteasca despre defectele lor. Well, daca asa stau lucrurile, o sa dau curaj tuturor anuntand o stire BOMBA: Subsemnatul, oricat de greu ar fi de crezut pentru toti, in ciuda maretiei, frumusetii si omniscientei lui, are si el ca toti zeii defecte 21....pana la urma si Zeus avea slabiciunile lui, nu? ^_^

Marele meu defect este lipsa de motivatie, nu prea am lucruri pe lumea aceasta care sa ma faca sa lupt pentru ele in mod consecvent sau sa ma intereseze intr-atat incat sa ma stresez prea tare....asta nu inseamna ca sunt un tip lenes, deoarece imi place sa fac miscare, sa fiu activ si am perioade de entuziasm cand sunt in stare sa trec prin orice pentru a obtine ce imi doresc, insa acestea de obicei dureaza un timp limitat pana sa imi pierd din nou determinarea.....mai pe scurt ma plictisesc repede de un lucru, obiectiv, vis. Prin urmare, se poate spune de asemenea ca perseverenta imi lipseste cu desavarsire.

Al doilea defect ar fi timiditatea atunci cand sunt pus fata in fata cu persoane sau situatii care imi sunt straine, dar dupa prima intalnire respectiv incercare, imi trece si ma comport degajat si natural.

Al treilea defect este dependenta de dulciuri, nu trece o zi fara sa mananc o prajitura sau o ciocolata....probabil cand voi muri, o sa mor de diabet si de nimic altceva 21

Cam astea sunt cele mai importante, restul sunt mai putin insemnate si nu atat de omniprezente in viata mea de zi cu zi.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#5
Oh~

Defectele mele sunt muulte~ Am ditamai lista,dar o sa spun doar catevaCrazy-monkey-emoticon-159

Sunt o fire foarte baietoasa, uneori complexata, negativista, sadica, perversa, aeriana, zapacita, emotiva, sacaitoare, posesiva, sometimes orgolioasaCrazy-monkey-emoticon-081
I'm a chocoholic ^^ vitezomana, agresiva, abuziva bla bla bla~
[Imagine: jug0ly.gif]

#6
Sunt directa si imi place asta la mine, poate fi si un defect intr-adevar dar nu il iau ca pe unul. Dar ca sa nu fiu off-topic, hai sa vedem. Pot fi incapatanata si asta nu e bine, uneori. Mai ales daca e vorba de persoane apropiate si daca ajung da le jignesc chiar daca din greseala, imi e greu sa recunosc. Mai am de lucru aici. Nu ma emotionez atunci cand e cazul, cum ar fi o inmormantare. Nu una random, chiar daca e vorba de cineva mai apropiat. Poate ma aseaman cu o sirena, nu pot sa plang. Si daca plang, o fac la seriile mele preferate, anime, TV shows and movies. Plang mai rau daca se intampla ceva cu pisicile mele decat cu vreaun nepot/nepoata. Tin sa cred ca din acest punct de vedere, ma aseaman cu otosa. Daca ma supar pe cineva, oricat de mica ar fi supararea, tind sa dau totul afara. Tot ce ma enerveaza legat de ei, absolut tot ce ma calca pe nervi, ma descarc. Devin obsesiva din mai multe puncte de vedere. Folosesc sarcasmul de foarte multe ori, cateodata nu intr-o situatie potrivita.
Probabil ca mai sunt o gramada, dar ma opresc aici, pana nu dau in despresie. DeDal out.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#7
Hm...Cred ca am o gramada de defecte. Nici nu stiu de unde sa incep...Sunt foarte incapatanata. Chiar daca stiu ca nu am dreptate, de multe ori, tot imi sustin parerea. De obicei sunt aeriana. Sunt perversa, dar asta nu o iau neaparat ca un defect. Injur cam mult si asta as vrea sa schimb. Sunt total nehotarata, imi e foarte greu sa iau o decizie. Ma enervez repede. Toata lumea imi spune asta. Si uneori ma ia gura pe dinainte si spun lucruri pe care mai tarziu as fi preferat sa nu le spun. Ar mai fi multe, dar nu vreau sa intru in detalii. Nu sunt mandra de defectele mele.

#8

#9
Crazy-monkey-emoticon-140 Ahm....defecte....mda....well nimanui nu-i place sa recunoasca ca are defecte! 21 Cu exceptia mea!!! Eu am facut o arta din a-mi etala defectele!! 24 Asa ca sa-ncepem!!
1. Sunt extrem de alintata si mataita uneori,atat de mult incat devin obositoare si pentru mine!
2.Sunt insistenta si sacaitoare!Rau de tot!Adica la modul ca nu-i suficient sa-mi spui ca n-am voie ceva anume sau ca nu se poate o chestie!!! Eu insist pana obtin ce vreau sau pana mi-o iau! 24
3.Sunt foarte aeriana si imprastiata! Ma apuc de ceva,nu termin,ma apuc de altceva,nici asta nu termin,vreau sa fac ceva,in secunda urmatoare am uitat ce vroiam sa fac!!
4.Sunt egoista! Criminal de egoista! Nu ma intereseaza prea mult cum se simte cineva langa mine,sau daca vrea macar sa fie langa mine,atata timp cat eu ma simt bine langa acea persoana...it`s ok,maaan!!!!!
5.Sunt tot timpul in anti-teza cu mine insumi.Spun ceva,in secunda urmatoare ma contrazic singura,in cealalta secunda,imi contrazic contrazicerea! 24
6.Cred eu ca am personalitate multipla!!!! De exemplu pot sa fiu de o indiferenta cruda fata de durerea unei persoane si pentru altcineva sa-mi para rau pana la depresie!Si asta a fost doar un exemplu!!
7.Nu stiu sa fiu o iubita buna,chiar sunt jalnica la capitolul asta! But i`m a good friend!!
8.Ma plictisesc foarte repede de o situatie,si daca nu am posibilitatea sa o schimb rapid,devin depresiva,maniaca si terorista pentru cei care au ghinionul sa fie langa mine,in momentul respectiv!
9.Sunt exagerat de dura fata de slabiciunile oamenilor din jurul meu!Uneori incerc sa-i ajut,sa scape de ele,dar daca nu reusesc atunci le exploatez in favoarea mea!
10.Sunt ranchiunoasa,foarte ranchiunoasa!Si razbunatoare! Daca cineva imi face rau,doar de dragul de-a ma face sa sufar,poate nu-i platesc pe loc dar tin minte toata viata si cand am posibilitatea ma razbun crunt!!!!
11.Sunt inconstienta! De foarte multe ori m-am pus pe mine si pe altii in situatii periculoase,doar de dragul unor senzatii palpitante!
12.Sunt perfida,sunt fidela teoriei "spun ca tine,fac ca mine"! Si asta este cea pregnanta trasatura de caracter a mea!
13.Sunt impulsiva! De multe ori spun ceva fara sa gandesc bine si ajung sa ranesc oamenii si degeaba imi pare rau,dupa.Si iau decizii gresite si dupa aia ma plang cand trebuie sa platesc pentru greselile facute!
Si as putea sa o tin asa la nesfarsit!! Am toate defectele din lume,pentru ca a fost o vreme in care imi doream sa fiu perfecta si cand mi-am dat seama ca asta nu o sa se-ntample niciodata,atunci am intors foaia si mi-am perfectionat defectele si am lasat dracusorul din mine sa se desfasoare in voia lui!!! 24
Consider ca v-am terorizat destul,asa ca va pup! pupic

P.S.Postul asta este pentru toti cei de pe chat,ca sa stie cu ce s-au ales pe cap!Fie ca au vrut-o,fie ca nu!!! 24 24 24
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#10
Aight, aight, in primul rand sunt obligat sa postez aici, in realitate nu mi-as putea asuma eu raspunderea sa pot recunoaste vreun defect Isee
lol, glumesc, dar totusi here goes:

1. Sunt perfectionist.
Si nu in limita admisa..heh.. nu, sunt asa de perfectionist incat mi-e greu de multe ori sa pot aprecia ceva cu adevarat. Tre' sa gasesc eu si cel mai mic defect care acapareaza tot ce-i bun despre lucrul respectiv si-mi schimba complet opinia.

2. Sunt idiot.
Nu, nu felul de idiot care are idei, lol. Felul de idiot care s-ar trezi la 4 dimineata cu pofta de shaorma, si ar merge pe jos o ora intreaga pana gaseste prima shaormerie non stop. Felul de idiot care intarzie sau chiuleste complet de la scoala pentru ca in ziua respectiva incepe sa se uite la un episod dintr-un anime. Deci, un idiot d-ala... idiot.

3. Sunt lenes.
"Nu stiu, nu pot, nu vreau si nu ma intereseaza", a scris un coleg in teza de la biologie... Words to live by, i say. Am avut ocazia sa merg la olimpiade, in excursii gratuite si asa mai departe, si n-am fost doar pentru ca erau plasate in week-end.

4. Nu-mi pot asuma nicio responsabilitate.
Teme? in pauze. Invatat? in pauze.
Tfw sunt printre primii in clasa la invatatura, lel.

5. Am o imaginatie de autist.
Acum ma gandesc la capre, peste o secunda ma gandesc la nori.

6. Nu accept opiniile altora.
Trec prin mult brainstorming ca sa-mi formez o opinie despre ceva anume, iar atunci cand mi-am fixat-o, orice alta opinie devine invalida in ochii mei, si as merge si pana-n panzele albe s-o demonstrez.

7. Sunt manipulativ.
Am foarte multe prietenii cu anumite scopuri si pot aborda la absolut orice ca sa-mi ating scopul propus, de obicei nu-mi pasa peste cine calc.

8. Sunt milos.
De multe ori sentimentul de mila imi corupe felul de a gandi si trec cu vederea unele lucruri care n-ar trebui trecute cu vederea.

9. Nu suport prostia.
Sunt un om tolerant la baza. Poti sa fi orice: tigan, polonez, jamaican, extraterestru; si n-am treaba, dar daca consider eu ca esti prost, esti mort pentru mine.

Okay, that's all.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)