Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

#51
Dear diary,

Ca de obicei m-am trezit foarte greu, daca era dupa mine mai stateam vreo doua-trei ore in pat.
La scoala totul a decurs plictisitor, normal, nu s-a intamplat nimic iesit din comun. La prima ora, cea de desen a trebuit sa facem un desen Stop-violentei! si m-a ascultat urmatoarea ora la franceza, inca nu stiu cat am luat.
Dupa cele sase ore plictisitoare am ajuns acasa nu inainte ca baietii sa ne inchida in curtea scolii pe mine si inca pe doua colege si a trebuit sa asteptam sa ne dea drumul.
Acasa, desigur nu putea lipsi cearta zilnica cu sora mea care a durat vreo cinci minute ca apoi a iesit afara.
Deci astazi a fost o zi normala si o sa mai stau cateva minute si ma culc.
Pa-pa, Jurnalule!
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#52
Ok:
Dear Diary,

Ce mai zi! Fericita, ca zilele astea am si eu in sfarsit liber, si nu ma mai duc la scoala, mi-am oprit alarma de la ceas aseara si am spus sa dorm cat pot eu de mult ca oricum astazi ma trezesc la ce ora vreau. Da de unde, am uitat sa-mi controlez agenda, prin urmare astazi la 9:45 imi suna telefonul intruna, si pana la urma ametita si cu nervi raspund la colega care a indraznit sa ma trezeasca din somn la ora aia. Pregatita sa ma rastesc la ea, aflu ca am uitat complet de cursurile in engleza cu studentii straini(din alte tari) de la ASE, la care ar fi trebuit sa fiu prezenta tocmai la 10. Wtf?! La 10:00? Cum naiba sa ajung la 10:00 tocmai in capatul celalalt al Galatiului?
Ma imbrac ca printr-un foc, si alerg repede pana in statie, iau maxi-taxi, si ajung intr-un sfarsit la facultate, binenteles cu o juma de ora intarziere....se uita aia la mine ca la pisica in calendar...eu: Sorry, sorry, i'm late si ce-am mai spus eu pe acolo...ma asez pe scaun, la care colega, in spate rade intruna, iar eu nu inteleg de ce toti se holbeaza asa la mine zambind...apoi realizez ca mi-am pus bluza pe dos in fuga si ca am parul zburlit si ma bufneste si pe mine rasul...
Ma rog, ajung acasa intr-un sfarsit, moarta de foame si ametita de parca m-as fi imbatat cu aer, rascolesc frigiderul care e cam gol, din pacate si ma pun la laptop, incercand pana in momentul de fata sa-mi amintesc ce mai am de facut si daca am mai uitat ceva...
Pana la urma am hotarat sa-mi rezerv o zi libera, iar de maine sa ma apuc de invatat serios pentru tezele de dupa aceasta mini-vacanta...
Doamne ajuta!

#53
Mda...
Ei, jurnalule se pare ca mi-am parasit prietenii cei adevarati cu scuza ca o sa devin mai puternic.
Imi pare rau si regret fapta facuta. Ei vor sa ne impacam si sa refacem legaturile, dar n-au curaj s-o spuna, dar imi arata prin lucruri mici ca asta vor. Imi pare rau de ei si mi se frange inima cand ii vad ca sufera, dat nu am curajul sa-mi cer iertare. Acum, am ajuns sa-i urasc. Ma consider puternic cand sunt plin de furie, dar defapt sunt foarte trist. Daca as auzi o incurajare, furia mi s-ar preschimba in fericire si iubire frateasca, cum mi s-a intamplat de multe ori.
Imi este greu si nu prea am cu cine sa discut. Recent am aflat ca au si altii probleme mai mari ca mine. Am discutat despre cum eram noi batuti cand eram mici si cum am ajuns puternici, fiind responsabili de a-i ajuta pe cei ca noi.
Trebuie sa uit trecutul pentru a putea privi spre viitor sau trebuie sa ma-npac cu el? Voi afla, iar cand voi sti iti voi spune.

Ei, am aflat.
Nu trebuie sa uiti trecutul si nici sa nu-ti mai pese de el. Trebuie sa inveti din greselile trecutului si sa analizezi cum au evoluat lucrurile.
Iar trecutul nu e asa de important ca viitorul, caci ne putem repara greselile trecutului in prezent, avand impact si asupra trecutului si asupra viitorului.
Daca nu intelegi, simplu spus: Iarta si iubeste Smile
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#54
Draga jurnalutule animezupian

[align=left]Astazi a fost o zi ingrozitoare. Dupa ce ieri am castigat cupa ( in campionat) astazi fericirea mi-a fost spulberata. La religie doamna ne-a pus sa coloram O.O (OMG! suntem clasa a cincea!) Apoi, a urmat cosmarul ce a durat doua ore. Teza la romana, prima teza din viata mea. Limba si literatura romana este o materie frumoasa, doar ca a fost extrem de greu astazi. Dupa cele doua ore, in care m-am tras de par ca sa ma concentrez, a venit ora de matematica. A fost relativ placut, avand in vedere ca dupa urma ora de franceza, unde avem o profesoara foarte simpatica, ce stie sa ne explice foarte bine expresiile pe care nu le cunoastem. Intoarsa acasa, inca nerefacuta in totalitate dupa teza, m-am relaxat o ora si am inceput temele. La matematica (unde ne-a dat 10 exercitii, ceea ce nu cred ca e mult, avand in vedere ca suntem ca niste pici de clasa intai acum, in gimnaziu) am terminat fortuit ( nu ma omorati, e mai scurt decat neasteptat) de repede. Cel putin, asa mi se pare. Acum stau pe animezup, ma gandesc ca imi voi transforma media de 9 la sport intr-un 10, ca vine vacanta, plus o teza la mate din partea casei.

Semneaza Irina, piticoata de pe Animezup .
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#55
Dragă jurnalule,

Astăzi a fost o zi absolut normală. Singurul lucru mai agitat a fost cearta dintre mine şi un coleg, dintr`un motiv ce nu vreau să îl menţionez. Am avut teza la matematică, la care iau 8 sau mai puţin T.T, căci nu am făcut un exerciţiu, iar la altul am înţeles în loc de "reductibilă", "ireductibilă". M`am supărat şi pe prietena mea cea mai bună, ceea ce mi`a făcut ziua puţin cam rea. Am fost la pian 2 ore, căci se părea că aveam mare chef de asta. Apoi am ajuns acasă şi mi`am învăţat la istorie, apoi am mai pierdut vremea prin casă fără un motiv anume. Colac peste pupăză, calculatorul meu nu merge, iar laptop`ul îl luase mama, dar am reuşit să`l conving pe tata să mă lase la cel din sufragerie. So... I`m still on internet. Meow =^.^=.

P.S. Şi am realizat că cei din clasa a cincea se cred foarte maturi pentru colorat. Ce bine că eu nu eram aşa în a cincea.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#56
Dragă jurnalule,

Astazi a fost o zi plictisitoare exceptand anumite parti. Am primit teza la mate si maine dau teza la romana. Cea mai ciudata faza din aceasta zi a fost atunci cand am aflat ca o colega din clasa mea si-a taiat venele. Cand am aflat am ramas muta, are doar 13 ani.
Inainte de ora de engleza[in pauza] in clasa era un haos de nedescris. Parca tocmai ce am scapat dintr-un razboi. Suntem o clasa foarte....foarte ''cuminte''.
In rest totul a fost la fel ca in orice alta zi si acum scriu la un one-shot.
Pa, Jurnalule
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#57
Dear Diary ~

11.12. 2009

Astazi am luat vacanta, fapt ce trebuia sarbatorit. Eu impreuna cu colegii mei am inceput sa aducem mancare, si ca nebunii, sa sarbatorim in familie. Si cum azi era ziua unui coleg de clasa, am avut deja pregatit desertul si bauturile. Si ca ziua sa fie mai frumoasa, s-au anulat ultimele ore, si nimeni altele decat religie si matematica. Ce bine, insa trebuia sa facem dirigentie. Dar..uite ca nu ne-a suras norocul, ca in locul orei de romana cu diriga, apare profa de mate cu notele de la teza ... de care vreau sa uit cat mai repede >.<
Minunat. Apoi...am inceput petrecerea, exeptional ... baieti nu au avut alceva de cumparat cadou pentru colegul nostru iubit si sarbatorit , cu banii ramansi, decat prezervative ... Cand a auzit diriga, se uita la noi de parca tocmai am distrus scoala, in timp ce noi eram pe jos de ras.
Good. Totul a decurs minunat pana cand a venit vorba de curatenie ca sa putem manca in liniste...avand in vedere ca clasa noastra era intoarsa pe dos, a devenit si mai intoarsa.. upps...se pare ca s-a rupt o banca ^^" ... bine macar ca elevul care sta in aceea banca, era undeva prin pat, asteptand sa-i treaca raceala, sau daca nu ma insel..mai degraba in fata calculatorului, jucandu-se nu stiu ce joc O_O"

Intr-un final , ajutati de diriga, am reusit sa stragem tot ce era pe acolo, si sa indreptam putin lucrurile, cu putin regret stiind ca dupa o sa revina cum au fost.

Apoi ni se facuse foame.... haideti copii si papati, papati pana va umflati ca niste baloane 4

A fost o zi minunata..fara intamplari prea mari, [usi rupte..bla bla bla...] ahh am uitat de banca 4 ..se repara :-J

Bye-bye ^_^
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#58
Dear Diary,

"Ce mai faci dragutule? Ca de cand nu ne-am vazut, multa vreme a trecut..." O zi destul de frumoasa. Mi-a placut sa vad ca ninge si ca nu mai este chiar atat de frig ca acum cateva zile. M-am dus la scoala in graba unde m-am mai intalnit cu niste colege. A m vorbit despre cat de nesimtiti sunt colegii nostri de sex masculin, de bulgarii de zapada pe care i-am primit in ochi si in gura, etc. Am mai discutat despre "superbul" test la engleza de doua ore din tot ce am invatat. Din fericire pentru noi, nu ni l-a mai dat. Ticurile mele nervoase si verbale l-au cam suparat pe colegul meu de banca. Ora de franceza a fost chiar draguta, am invatat un cantec nou si n-am primit tema de vacanta. La romana am facut articolul nehotarat si cazul nominativ. Nici la muzica n-am primit tema de vacanta si ne-am uitat la musicalul "Veronica se intoarce". Personal, nu mi-a prea placut, dar a trebuit sa ma uit. Am fost fericita ca a nins si ninge in continuare si ma gandesc la ziua de maine care va fi buna dupa parerea mea, facand doar doua ore de cursuri.

#59
Dear diary,
Prefer sa trec direct la subiect si sa fiu sincera cu tinehug am bagat a doua directoare in spital(macar asta inca este in viata=D ), saracuta profa de geografie inca nu isi mai poate misca mana stanga, dar inca scrie cu dreapta la tabla, deci ne ocupam mai tarziu si de celalalt membru39 Ma gandesc neincetat la el!!! Da, la planul meu absolut perfect(cel putin asa ar trebui sa iasa^^) al carui rezultat(din nou perfect) va face din pitipoancele de la cealalta clasa de a 7-a niste broaste raioase care vor atarna tot restul vietii de scheletul din cabinetul de biologie... disecate:]. Din pacate, nu este adevarat(dar e un vis atat de frumos:X de ar aparea si profa de franceza cu un topor in capul ala atat de sec, incat s-ar auzi ecou cand am lovi, visul meu ar fi[dupa cum ai ghicit deja, jurnalule] perfect!!!). Oricum, azi a fost o zi cam plictisitoare... partea buna este ca am scapat de ora de sport si de cea de geografie din cauza unui concurs la care sper ca mi-a mers bine, dar putin imi pasa4. Am o groaza de invatat pentru simularea FCE din weekend 22 si nu o sa pot iesi in oras cu prietenii din cauza simularii, dar am planificat o escapada vineri dupa ore cu toata lumea, aparatele foto, mancarea si luam si distractia cu noi 21.
Trebuie sa plec la tocit(invatat71 ), jurnalule
P.S: Imi lipseste iubirea vietii mele, Teava:14adica caloriferul din vestiar... e cel mai calduros de pe toata planeta si doar al meu 19 (
bye :bye:

#60
Dear diary,

Yess~ Tocmai am terminat un capitol din fic-ul meu pe care îl citeşte numai o colegă şi şi-a făcut o impresie proastă despre personajul principal. Niciodată nu înţelege că trebuie să aştepte >.> Doar i-am zis că se va întâmpla ceva care îl va face bun, dar nuoooooh >.> Oooh, whatevah~
Azi mi-a zis profu' media la mate and I was like "Who did what? O.O I....10?LOLWTFHUHNOSHIT *faints*" şi m-am certat cu profu' *nu..nu din cauza mediei mele, ci din cauză că a fost nedrept cu colegii mei...4 că nu au ştiut o definiţie idioată?! sheesh...*. Booon~ Apoi le-am bătut pe colegele mele la Conquiztador de 3 ori la rând în ora de info în timp ce cântam şi făceam karaoke pe scaun *şi stăteam fix lângă profa care se uita la mine ca la un mutant xDD* Fuwa Fuwa Time trebuie cântată neapărat...yess~ And then, profu' de desen a încheiat şi el mediile. Oh..şi am uitat că îmi calculasem media la fizică şi eram pe jos...8?!8?! Meritam mai puţin >.>
Oh well~ trebuie să fac şi capitolul următor deoarece colega mea mă omoară dacă nu-l fac... şi sunt prea tânără ca să mooor T^T"

So~ GOOD NIGHT, TOKYOOOO~ Over :3
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~




Utilizatori care citesc acest subiect:
16 Vizitator(i)