Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Draga jurnalule,

Ieri am zugravit b-). Da,da,da sunt foarte fericita. De mult asteptam sa-si faca timp parinti sa ma ajute cu zugravitul. Acum camera mea este veeeerde. Doamne cat pot sa ador culoarea asta105. Huh, pai cum mai am 3 saptamani de scoala, astept sa le termin si apoi sa-mi caut de lucru. Cred ca la inghetata. Dupa vacanta de asemenea cum 10 colegi vor pleca la profesionala, vor fi locuri libere si vom avea colegi noi. Abea astept sa-i cunosc. Curiozitatea ma omoara21. Hmm, pai astazi cam atat am avut sa-ti zic, acum te las caci ma duc sa-mi savurez caffeauna. Zbye
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

Buna, dragule,

Ce faci? Cum mai esti? Te simti bine? Ai reusit sa treci cu bine peste treaba aia care te framanta de vreo luna? Mananci bine? Acum poti dormi? Ai citit tot ce ti-ai propus? Cu desenatul cum mai stai? La ce seriale te mai uiti? Cu cine ai mai iesit la plimbare? etc...

Aleg sa incep prin a-ti pune niste intrebari, my virtual buddy, intrebari pe care ma asteptam sa le aud de la niste persoane care-mi sunt dragi si carora le sunt draga. Cat de draga, nu mai stiu. Nu o sa fiu egoista, totusi, si o sa ma impac cu idee ca nu sunt singura cu probleme si nu voi incerca sa-mi arunc oful pe nimeni. Let's face it, pana si relele trec so why bother? (:

Am avut o luna nitel agitata din multe puncte de vedere. De obicei nu sunt eu persoana care se consuma si isi face griji din cauza a ceva de care stie ca o sa treaca cu bine. Daca e asa, atunci ce-am avut luna asta? Bun, a trecut, asteptam pana la sfarsitul lui iulie sa vedem ce se intampla. O sa-mi revin, fireste, cand voi vedea ca totul a mers bine. Si atunci de ce m-am agitat? Energie risipita aiurea, d'uuh. Not quite my thing. De aceea n-o sa-mi permit sa fac risipa de energie si in luna ce urmeaza.

Smile and face the damn hot weather.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Dear Diary

9 ore si 36 minute la calculator fara oprire in care am citit 20 capitole din Katekyo Hitman Reborn. Ma doare spatele si popoul de la scaunul asta si am fost nevoita sa ii dau telefonul meu unui pitic care imi este frate ca sa se opreasca din plans. Ascult magicfm la un casetofon din '97 din ala cu casete, care culmea, mai si functioneaza. Imi e somn si parul imi sta ca o maciuca. Gata, m-am confesat destul.

20:22 Leater
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


Hey! Astazi ziua mea a fost plictisitoare si totodata una normala.M-am trezit la 06:30 si am ascultat muzica pe telefon, dupa care l-am lovit de toti peretii ca mi se terminase bateria la "Got to love tou".Frumos inceput de zi,nu?Apoi am deschis calculatorul si am intrat pe Zup.Pentru un inceput de zi bun,intrati pe Zup,nu?Apoi am verificat daca nu aparuse cumva Naruto Shippuden chapterul urmator si a a aparut doar dupa-masa asta,va dati seama? Am facut o criza de nervi.Pana atunci, s-a trezit sora-mea si mi-a mancat budinca.Apoi m-am uitat la Naruto Shippuden Blood Prison (Movie 5)si am inteles de pe Zup(poate o eroare de-a mea) ca aparea si Sasuke.M-am uitat la tot(a fost cool,intr-adevar)dar nu aparuse Sasuke!Din nou a inceput criza de nervi si mi-am dat seama ca era vorba de Naruto 2,pe care-l vazusem demult.Apoi am mancat ciocolata si strugurasi si mi s-a dus randul de la calculator.Abia acum am mai intrat si eu.Am cautat pe Youtube programe pe calculator.Sincer, nu va luati dupa asa ceva ca nu-i posibil dupa cum arata in filmulete.Apoi am adormit si am intrat pe mess si cred ca toata noaptea nu voi putea dormi, caci nu mai am somn pentru ca Vara nu dorm !Si ma enerveaza la culme.In rest, ma bucur ca a venit vacanta si pot sta linistita in pat toata ziua, fara sa vad vreun caiet sau pix rosu.Este atat de frumos incat se va termina in curand. Nuuuuuuuuuu! Ei cam atat.MA duc sa sparg ceasul ca nu sta locului.Daca nu mai vedeti maine ceasuri in orasul vostru, sa nu va mirati.Bye!!!
[Imagine: ItachiSig.jpg]






Draga jurnalule, nu am mai trecut de mult pe aici sa ma plang la tine, oricum nu ti-a fost dor de mine.
Zilele mele sunt din ce in ce mai proaste. Plictiseala a pus stapanire pe mine si este doar inceputul.
Deja imi urasc camera si nu mai stiu cum sa scap. Ma tot plimb pe afara incercand sa gasesc ceva dragut de fotografiat.
Azi a fost o zi banala in care m-am plictisit pe mess si ..atat. Sper sa fie mai bine cand o sa ies afara. Ieri a fost destul de bine, cu exceptia faptului ca fug copii de mine. o.O
Oficial am atins apogeul nebuniei, o sa fac ceva sau o sa mor incercand. Tot ieri am avut un moment de patriotism extrem si am inceput sa cant "Treceti batalioane romane carpatii" -varianta editata de mine, desigur 21-.
Abea astept sa se faca 8 si sa plec alergand din casa.
Cam atat pentru azi jurnalule, mai vorbim.
[Imagine: YWk6O.jpg]

Draga jurnalule bine te-am regasit!
Astazi a fost o zi plictisitoare si totusi am reusit sa ma ciondanesc putin cu mama, din cauza lipsei mele de alimentatie. Mmm, de dimineata m-am apucat sa bantui arhiva si sa curat, insa cum ma dor ochisori am luat o pauza momentan O.o; Lucrurile au decurs lin astazi si e doar 6:48?! Doamne, repede mai trece timpul cand ai o ocupatie. Pai, au mai trecut pe la mine cativa amici in incercarea de a ma scoate din casa, insa fara rost. Nu o sa parasesc, curand casa doar pentru un meci de basket din cauza lenei si pentru ca nu am chef. Maine mama se duce la spital. Poate naste7 cine stie?! Abea astept sa vina surioara mea mica pe lume :3 o sa am grija de ea si-o sa o smotocesc toata ziua. Noaptea sa aiba mama grija de ea. Cam atat am vrut sa-ti marturisesc astazi. Mersi ca m-ai ascultat. Ja nee~
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

E o chestie idioata care mi s-a intamplat azi si pe care simt nevoia s-o impart cu cineva, sau macar s-o scriu undeva unde s-o gasesc mai tarziu si sa pot sa zambesc in coltul gurii. Chestia e ca e sort of stupid si patetic.

Am 21 de ani, impliniti de curand. Ieri, inainte sa ies in oras mi-am prins parul in doua coculete mici Sailor Moon-ish. Maica'mea m-a intrebat de ce mi-am prins parul asa. I-am zis ca la varsta mea nu e inca penibil sa-mi fac o frizura traznita de copil, sa port doua codite si alte chestii de genul si ca vreau sa fac asta cat inca mai pot.

Astazi de dimineata cand ma pieptanam am vazut ca mi-a iesit primul fir alb.

(09-07-2012, 07:35 PM)Cersei A scris: Astazi de dimineata cand ma pieptanam am vazut ca mi-a iesit primul fir alb.

Haha, scuze, mi se pare amuzant. Stai calma, e semn de intelepciune. Cu asta incerc sa ma flatez, pentru ca si mie mi-au aparut pe la 17 ani, daca nu chiar mai inainte, cand eram bobocuta.


Azi am inceput procedurile pentru a-mi lua permis, asa ca mintal topai de 'colo-'colo, bucuroasa. Chiar mi-am dorit asta, nu stiu de ce. Ma simt eu bine.

In timp ce alergam prin oras cu acte, adeverinte, si altele, cred ca m-a batut rau soarele in cap, la propriu. Cre-ca si daca imi primeam o caramida ma durea acum capul mai putin.

Ce e frustrant e ca durerea de cap, mai ales in anumite perioade, are si o latura afectiva. Deci nu stiu daca prietenul, care uneori e capsoman de-a dreptul, si-a ales taman azi sa-si mai scuipe din EQ sa nu-i transpire capsorul, sau daca sunt eu ca un taur intre patru pereti rosi. Nu stiu. Cert e ca mi-as cumpara si eu un costum d-ala de Omu' paianjen, ca sa ma urc pe pereti cand e cazul.

Una peste alta, yay!, limonada!
[Imagine: ls.jpg]

Dear.

Dupa o gramada de timp, am vorbit astazi cu Ama si ne-am hotarat din cateva vorbe schimbate ca vrem sa megem la medicina dupa ce terminam anul asta, ultimul an de liceu. Sunt sigura ca voi reusi asa cum sunt sigura ca nu va fi deloc floare la ureche. Dar sunt entuziasmata pentru ca vom fi noi doua si ne putem incuraja reciproc. Am mai vorbit de ziua ei de nastere, i-am spus ca in urmatoarele saptamani trebuie sa imi iau carnetul de conducere si s-a mirat. E ca si cum uitam ca pana la urma, trebuie sa crestem. But there is a difference between growing old and growing up and I'm sure I will not be growing up too soon. Cu atat mai bine.
M-am mai uitat la cateva episoade din Doctor Who si mi-am adus aminte de vremurile bune. Chiar foarte bune. Am fost putin cu bicicleta si pana la urma, am sarit peste citit. Nu prea cred ca in perioada asta o sa am prea mult timp la dispozitie pentru a citi altceva in afara de acea carte uriasa ce trebuie s-o invat pentru carnet.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Batman,

I went yesterday to pick up my money from CBD and had a talk with Angela about finishing my Open Water since I need to redo my last dive and need an extra one for practice. And she kinda pissed me off because she started ranting in front of Jack about how bad my last dive was. Yes, my buoyancy was all over the place and I couldn't do that stupid mask replacement skill because my hair kept breaking the seal! FFS, I had so many things to worry about then that they weren't even pleasure dives. And I got like one dive a f***ing week! Unlike most people that in 4 days finish their damned course.

Anw, I'm tired as f*** and my back hurts. New job is not too bad, but man it's a lot of work. I've lost weight, you know. I haven't had 55kg since I was in highschool. Don't have time to eat, don't feel like anything and it's physical work. And my hair is sooo much longer and I'm loving it. At least I'm getting about a 1000 a month, which will enable me to pay back all my debts and get a decent holiday in November. America 105 actually, Barcelona - Cartagena - Malaga - Cadiz - Tenerife - La Palmas and then Transatlantic for 7 days, and then Ft. Lauderdale in Orlando, Florida. 5 days in Sea World, Disneyland, and the gigantic Malls. I'm finally going, finally! 4 years of f***ing work.

Afterwards I'm hoping I'll get this RCCL job as an assistand bartender and before I go for my contract at sea, go to England and see my beloved. I miss him so much it hurts...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)