Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Dear Diary,
Am avut o zi cum numai eu puteam avea, of course -.- 7 ore de şcoală care mi-au stors şi puţina viaţă pe care o aveam în mine, plus că am dat două teste. Sper să iau note bunicele, dar nu promit nimic.
Bineînţeles, am avut de suportat şi jignirile de la "dragii" mei colegi. Lumea nu s-a prins încă că dacă o ignor mă aştept la acelaşi tratament. Nu am avut un moment liniştit, că numai gura colegilor râzând pe seama mea se auzea. Bine măcar că două zile stăm acasă. Raiul pe pământ. Poate cu ocazia asta termin şi de scris şi mai citesc şi eu câte ceva.
What doesn't kill you makes you stronger!¤
She's wiskey in a teacup.



Draga jurnalule, nu ti-am zis despre vis, nu? Pacat. A fost frumos. Altceva? Da. Se pare ca verisoara unei colege de ale mele o sa intre pe ZUP (dupa ce le-am dat numele forumului -colegei mele ca sa ii dea verisoarei ei) pentru concursul de desen. Mda... chiar nu sunt asa generoasa. Doar ca se uita la mine si se uita si astepta sa ii dau forumul si eu eram: *smulgandu-si parul* DE CEEEEEEEEE?!!!!! Dar pana la urma i l-am dat. M-am gandit sa zic ca eu am adus-o (daca e sa intre) insa daca e sa se uite prin postari si vede unde comentez si AFLA toata scoala? Bine. Nu ma intereseaza. Sa ma strige cum vor. Atatia ani cu copiii batjocorandu-ma si razand pe seama mea, spunand ca sunt o balena ucigasa si facandu-ma sa plang. Ce mai conteaza si altceva? Oricum, chiar s-au maturizat si m-am schimbat si eu. ^^ Ieri Marius a zis ca vorbesc PREA tare. L-am ignorat, incepuse sa imi dea lacrimile, nu mai vedeam ce citeam, ridicam cartea prin aer ca sa pot citi, Marius isi cerea scuze si ma mangaia pe mana spunandu-mi ca nu a zis-o cu rautate. Dupa aceea doar am fost de acord cu el la ceva, in rest mi-am petrecut timpul in banca. Mda... Stefi si-a scos aparatul dentar. Si si-a luat o mama de bataie de la Dya in ora de muzica, iar Marius incepuse sa dea si el in Stefi (asta s-a intamplat saptamana trecuta). Mdaaaaaaaaaaaaaaaaaaa~. Ieri am facut si dregut la o masca cu Dya, dar a fost frumos. Azi sunt libera; tot pe la sapte-opt m-am trezit. Trist.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear diary,
Weekend-ul trece așa de repede! Parcă nici nu am avut timp să mă bucur de el. Vreau vacanță. Hm, adică, cine nu?
M-am apucat de Angel Beats zilele astea, la recomandarea lui Irukandji, spunându-mi că e o capodoperă. Am văzut doar 6 episoade, dar îmi place până acum.Îmi propun să urmăresc Mawaru Penguindrum, dar gosh, am atâââtea pe lista de Plan-to-Watch!
Mâine e luni. Urăsc zilele de luni. 7 ore plictisitoare și obositoare de școală. 7 ore pe care le petrec cu imbecilii din clasa mea. Nu îi suport pe majoritatea, sunt prea proști și și și agh... Am și sport la prima oră, genial!
„Cu fiecare zi în care respiri, viaţa mea devine mai grea.” - cât pot adora citatul ăsta,apropo o.o
Nyan, cam atât. Merg să îmi termin temele.
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

Draga Batman,

Azi noapte am adormit chinuitor de greu, am stat si am invatat la Biochimie si dupa ce am simtit ca imi explodeaza capul din cauza influxului de informatie, m-am decis sa ma culc. Slabe sanse, intrucat toate gandurile mele au decis ca vor sa imi declare razboi. Stomacul meu era in piuneze si sunt sigura ca daca se va continua asa, ajung iar sa am probleme cu ulcerul. Am fost constienta de anul trecut, tot pe vremea asta, ca problema nu va disparea, dar ma rog. De obicei ma obisnuiesc cu acidul si incerc sa adorm. Am nevoie de Xanax, sunt mult prea stresata, dar nu stiu de unde pot face rost, pentru ca fara prescriptie nu am sanse. Trebuie sa vorbesc cu Dany, poate stie ea ceva.

Cred ca renunt la A level-ul de Law anul asta, este MULT prea MULT de INVATAT. Nu stiu sincer ce sa mai fac...

Matematica... ma descurc eu cu ea, si la fel si Biochimia, Engleza... meh, cumva cumva tot iese. Dar la Drept e mult de invatat (mai ales ca este vorba de legislatia britanica si tot ce tine de ea) si abia mi-am primit cartile acum 3 saptamani.

Nu fac fata in stilul asta, si acum inca nu imi e ocupat timpul de munca...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Draga jurnalule,


Relatiile la distanta sug. Dar e mai bine decat sa nu-l fi cunoscut niciodata, chiar daca in momentul asta mi-as dori sa inventeze cineva teleportarea. Si nici macar nu-i asa mare distanta si nici nu mai e atat de mult pana in septembrie cand ma mut, dar sunt cateodata momente nesuferite ca asta cand simti ceva cald in suflet si iti vine sa imbratisezi tot ce gasesti si toate in jur sunt pufoase, roz si dragute si your sweetheart e la juma' de tara distanta.

Dar sunt intr-un mod ciudat multumita cu viata mea cum e acum si cu parte din alegerile pe care le-am facut.

Im surprinsingly not in bad place right now. And I wanna share that with everyone! Smile


Dear fan-boy,

Astăzi credeam că o să explodez de singurătate. Încerc de.. *counts* ..2 săptămâni să vorbesc cu P., simt că mă sufoc la gândul că n-am reuşit nici până acum să-i spun nimic. Problemele mele de respiraţie s-au dovedit a fi de fapt un semn că trebuie s-o las mai moale cu stresul. Care stres, guise?
Trebuie să redactez articolul ăla zilele astea, să termin un portret şi să mă apuc de tema la engleză dar, zău, vreau doar să moţăi cu pisica în braţe o zi întreagă. *head/desk* Yawn, Sparta, come here kitty-kitty.
Am zis că revin la Shippuuden, sunt pe la finele episodului 30 dar numai când mă gândesc că mă aşteaptă 200+ episoade îmi vine să-mi îndes un ghem de lână pe nas. Şi trebuie să văd La corda d'oro şi 5 centimeters per second. Am văzut I love my younger sister, mi s-a părut ciudat, ce-i drept, dar a fost drăguţ iar personajele erau desenate frumos. A început să-mi placă din ce în ce mai mult Milow, chelia lui e foarte creativă. ^^
Şi, owo, deja mă întreb la ce facultate o să dau. Mai sunt 3+ ani, goddammit.
Cred că-l concediez pe motan şi mă apuc de temele alea. I'm outtie. Revin unknown.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


@Beki: B.o.B. face tot timpul o treaba grozava Smile

2Pac feat. Hussein Fatal, Papoose & Carl Thomas - Dumpin
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear.

Astazi a fost o zi cat se poate de interesanta. M-am trezit tarziu, am putut si nu peste mult timp a trebuit sa ies din casa, normal. Nu ca m-ar deranja, dar as fi preferat sa imi petrec duminica departe de rudele mele infometate. Asa. O ora mai tarziu au aparut ei, gata de gratar, impreuna cu toate cele sfinte. Sincer, chiar nu am vrut sa iau parte la reuniunea de familie dar cumva, cu ajutorul nesperat a mamei am reusit sa plec, dupa masa. Cred ca au mai stat o ora, eu era prea ocupata cu 'Sherlock' ca sa imi mai pese.

M-am decis ca nu vreau sa ma stresez pentru maine asa ca fuga de la ultimele ore e necesara. E ultima luni, a treia oara la rand dar nu ma deranjeaza. Chiar deloc. Nu ma simt obligata. Tot ce vreau acum e sa o vad pe Ama, un ceai si un somn bun. Nu cred ca cer prea mult. Oricum sentimentele mele sunt total date peste cap.

[Imagine: ak8THBQ.png]


Draga jurnalule, astazi am fost cu tata si Andia (Dya/Aerith) la cimitirul mamei, apoi am fost la nasa mea (unde ne-am facut poze si eu cu Lila eram de nedespartit in mijlocul bucatariei 21), apoi eu cu ea am coborat la MC, iar tata s-a duc acasa. Dupa ce am terminat cu MC-ul ne-am dus sa ne plimbam in parcul din spatele MC-ului. Apoi am iesit prin Plumbuita (dupa ce ne-am dat prin leagane). Am luat inghetata pe drum si dupa o despartire... grea fiecare a ajuns la casa lui (bine, adica eu, Dya si cu mine eram in fata portii ei). Acum stau si ma gandesc... HOLY CRAP! MY HOMEWORKS! Si daca cumva o sa intru la un liceu de r*ahat o sa fie din cauza lenei mele. >.>
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Draga jurnalule,

I'm going to see a friend for her birthday and I haven't gone out to shop for the gift yet. Stiu ce vreau sa cumpar, am banii, iar magazinul e literally peste drum, dar imi vajaie capul si as dormi, dar n-as dormi. Plus ca nici n-au deschis inca.

Imi place sa calatoresc, imi plac pana si pregatirile dinainte de ziua cea mare (in cazul de fata maine), insa faptul ca n-am putut sa dorm ma face sa fiu irascibila si lenta, in concluzie nu foarte eficienta.

Mai am cam o ora de pierdut pana cand ar trebui sa merg la dus si sa ma schimb ca sa ajung exact cand se deschide magazinul si ma chinui sa imi tin ochii deschisi, mai am putin sa-mi tin pleopele la distanta cu scobitori ca in Tom si Jerry.

My friend e mare fana Harry Potter si am stat cam doua ore azi noapte pe "falsificarea" scrisorii de admitere la Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, asta o sa fie o parte din cadou. E bine ca blocul meu de desen are foaia un pic mai galbena decat hartia obisnuita, acum nu mai trebuie decat sa o ard pe margini ca sa-i dau un aspect dramatic si vrajitoresc (am scris-o cu penita, m-am chinuit putin la caligrafie) and it's all done. Im really excited, abia astept sa-i dau cadou si sa-i vad figura cand o sa deschida plicul.

Also, abia astept sa-l vad pe the boyfriend, its been a month since I last saw him si mi-e foarte foarte dor de el.

Acum vreo doua zile am notat in jurnalul personal ca n-am mare lucru de spus cand lucrurile merg bine. Acum imi dau seama ca e la fel de tentant sa vorbesti despre mai multe lucruri mici decat despre unul mare.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)