Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Huni,

M-am saturat de scoala! Gosh, nici n-am inceput bine si deja m-am saturat! o.o Profu' ne preda ca un nebun la mate si naiba intelege ceva, iar la romana se presupune ca merg la olimpiada anul asta. Miercuri am stat acasa dintr-un motiv sau altul. Azi am fost la ziua unei colege, unde ne-am umflat ca spartele. Pe la 7 stateam in ploaie cu Miru si asteptam sa vina taica-sau s-o ia, si-am avut un girls' chat. Ma simt bine ca macar unii ma considera o buna prietena si nu atat de hard cu altii. Acum, macar, nu mai simt asa rau ca nu le fac lor jocul, si totusi nu stiu daca-mi sunt adevarate prietene. Mi-am propus multe sa schimb asta, dar toata lumea stie ca ce imi propun nu se intampla niciodata.
Prajitura cu mac e noua mea preferata! E asaaaaaaa bunaaa *nomnomnom*.
In sfarsit e weekend, dar nu prea am chef sa stau in casa, am stat prea mult departe de calculator. Poate incep ficul ala insfarsit si poate fac cateva haine pe hartie, caci am gasit un site chiar cul cu tutoriale de design. Poate mai lucrez si in PS. Prea multe pentru doua zile! Ah, si mai am si teme /facepalm.

Acum stau si ma uit la episodul doi din SaiKano: The last love song on this little planet care e pretty good si vorbesc cu Mao-chan. Vreau vacanta inapoi.
Asta a fost tot pe azi, huni, pumpkin, choco chip in a cookie.

regards.
[Imagine: sig24forkitu.png]Thanky Mao-chan! <3
[Imagine: 1znbkwk.png]
Thx Mimi! <3
My Tumblog.<3
“There midnight’s all a glimmer, and noon a purple glow, And evening full of the linnet’s wings.”—W.B. Yeats
The perfect bad girl. <3


Dear Diary

Poate că tuturor li se întâmplă asta, deci nu este o noutate.
A trecut deja priam săptămână de după vacanţa de iarnă a anului 2012 şi pot spune că din nou mă simt asaltată de teme, lecţii şi lucrări care văd că nu se mai opresc din a rula pe bandă.
Norocul meu este că am început cu dreptul la lucrarea de română, care a fost dată desigur din Moromeţii pe care eu nu i-am terminat, dar cu noroc şi minte am reuşit să o termin prima şi destul de bine... Am o singură întrebare din cele 9 care mi se pare că nu am răspuns complet sau am încurcat eu datele, rămâne o enigmă, nici nu am de gând să mai revizuez şcenele din carte, deoarece nu am chef.
O săptămâna destul de aglomerată, deja simt că-mi ies nervii pe urechi - mâine (luni 23.01.2012) dau lucrare la engleză din câteva unităţi din carte (minunat sunt multe, la fel şi tema) ,cât şi la info. Trist ,dar adevărat, va trebui să suport în speranţa că se va termina cât mai repede şi nu foarte dureros.
Mă plâng, fiindcă sper ca anul acesta din clasa a-X-cea să fie mult mai blând cu noi şi desigur mai puţin aglomerat.

Weekend-ul trece repede, parcă ieri a fost vineri şi astăzi este duminică seara.
Asta este, va trebui să mă obişnuiesc cu ideea, norocul me ar fi dacă trec zilele şi lunile super sonic şi vien vara.
Astăzi am de gând să mă apuc de un fic, sper doar să pot să scriu capitolul... slabe şanse, trebuie să mă mai gândesc + doresc să urmăresc o j-drama şi la fel, nu ştiu dacă pot măcar primul episod să-l văd. Ţin de asta de o săptămână.

Sfârşit.
22.01.2012

Dear Diary,

A trecut o jumatate de an de cand nu am mai intrat pe Zup. Nu stiu de ce nu am mai dat pe aici; nu prea stiu nici de ce m-am intors. Cred ca aveam nevoie sa nu uit cum sa ma exprim in romana.

In alta ordine de idei, a inceput scoala si nu stiu cum o sa supravietuiesc. Din punct de vedere social, pentru ca nu am nicio problema cu notele. Orele de matematica au devenit cele mai placute, imi cam scade interesul pentru informatica, poate din cauza faptului ca urasc modul in care se desfasoara orele. Vreau sa merg la olimpiada la mate dar ma tem ca nu stiu nimic din ce ar trebui, ca nu sunt nici pe departe atat de capabila cum as vrea, sau cum mi-am imaginat. Am pierdut un coleg de clasa si mi-e dor de el, pentru ca dintre toti, el era singurul la care tineam cu adevarat. Acum probabil ca ne vom indeparta de tot asa cum se intampla de obicei.

Am inceput sa ma droghez cu seriale. The big bang theory ma ajuta sa uit din probleme si ma face sa rad, Sherlock ma tine cu sufletul la gura si simt cum mintea mi se goleste de orice gand cotidian, iar Grey's Anatomy ma face sa plang si vad ca viata mea nu e nici pe deaparte atat de grea cum imi imaginez. Si totusi... faptul ca nu gasesc telecomanda sau ca blugii mei preferati sau cam ros si trebuie inlocuiti e de ajuns ca sa ma enervez. Am ajuns sa ascult Adele si Avril Lavigne pentru ca in versurile lor ma regasesc. Patetic si atat de necaracteristic mie.

As vrea sa ninga... sa fie totul alb si sa se simta ca e iarna macar pentru putin timp. Toata tara e inzapezita, in Timisoara e potop. Toarna cu galeata de o saptamana.

Si vreau doar sa plec intr-un loc unde nimeni nu imi stie numele...
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Ba,jurnalule:
Ok nu am multe de zis,caci nu am facut multe si nu vreau sa detaliez.Ziua mea incepe pe la 8:30,cand ma scol ma invart umpic in cerc (la figurat) apoi ma duc sa mananc.(la liceu nu merg pentru ca am rubeola).Cum nu am voie sa ies din casa ce poate face un copil?? Normal,cum alte talente nu prea am deschid PC-ul,ca in fiecare dimineata verific cele 3 site-uri(facebook,tpu,deviant),mai raspund ce raspund pe tpu apoi ma pun pe joaca.Am crescut la play-eri aia de ma-m plictisit (aion).Si aceasta actiune se termina pe la 17:10. Mai manac mai iau o pauza de la pc (iasasi invartinduma in cerc[tot la figurat]) Ma mai uit la niste video-uri,si ajung sa postez pentru prima oara aici.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

Draga jurnalule, momentan ascult Saving Abel - Addicted. Ieri ma gandeam la niste Doujinshi-uri cu animale +18 si astazi, de cateva ore, ma uit la unele pe care inainte le-am trecut cu vederea, ori recitesc unele cam la nimereala. Nu inteleg de ce imi apare 1, 117 de posturi... Parca mi se stersese... Dar nu vreau sa intreb pe nimeni, lenea. Am avut o reactie ciudata la remake-ul de la Ai no Kusabi. Mi s-a miscat vena si m-am speriat. Mi-am retras "coltii" din pielea degetului si am vazut ca era rosie, cu urme putin adanci si durea. A trecut. Ce nu face omul ca sa nu isi trezeasca cumnatul. 22 Si inca ma "uit" la remake... defapt am pus pauza si am facut toate lucrurile "posibile". Mancat, dat cu aspiratorul, patul, ore de DJ, discutii pe messenger, o manga, alte DJ-uri, muzica... 21 Ce sa mai fac... Cainele femeii aceleia a murit. Riki era dragut. Chiar era. 22 Desi imi era frica de el... (am o trauma din copilarie cu cainii, dar tot ii ador, desi latru la ei si imi vine sa le dau picioare si sa le sucesc labele cateodata *rolling on the floor*). Mi-am amintit moartea doamnei Paulei... Era o persoana buna... Ma considera ca si fiica ei, la fel si mamaia ma considera... si... *sigh* Oriiiicum... Nu am bunici. De nici un fel. Ultimii care mai ramasesera au murit dupa un an si ceva, jumatate (cred), dupa moartea altei persoane dragi mie. Si Piciorus (cainele care ma alerga toata strada cand ieseam din casa si ma musca fara pic de mila de picior si trebuia ca sora mea mai mare sa imi dea cu spirt si tipam). Imi aduc aminte... T________T Bietul de el. Vreau sa il revad pe Grasu'. Inca nu pot uita cum ma punea sa jucam basket si facea atatea chestii si eu fiind scunda nici nu ajungeam sa bag minea in cos. ._.'' Dar il iubesc. Multe persoane au facut parte din viata mea. Unele m-au hranit si au incercat sa vorbeasca cu mine despre cele ce s-au mai intamplat... Acum ca vine vorba... gandindu-ma la perioada aceea in care mancam doar oua... incepe sa mi se faca greata. Multa vorbarie, nu? Si da, am o problema sa incep de la capat. 21 Nu ma judecati.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear Diary,

People are stupid. Really stupid. Truly stupid. Did I mention stupid?

End.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

Dear.

Astazi a fost o zi destul de frumoasa, cel putin pana acum. Spre marea mea uimire, am reusit sa dam astazi olimpiada la Engleza. Am vorbit cu profa, chiar am fost si inca sunt foarte uimita. Si da, m-am impacat cu Ade, chiar daca inca stiu si cred ca a fost vina ei. Dar parca sunt prea plangacioasa, nu?
Maine raman acasa, am vorbit cu tata, de fapt el mi-a sugerat. Nu ma supar chiar deloc, poate in sfarsit o sa reusesc sa citesc ceva bun, dupa sute de episoade si dupa atatea seriale bune. " Sherlock " ramane favoritul meu pe moment dar nici " Supernatural " nu iese din calcul, no sir.
Totusi duc dorul unei discutii bune, in genul celor pe care le aveam cu dragul meu cumnat. Acum ca e plecat din tara, nu am cu cine. Colegii mei sunt prea adanciti in seminte si ...muzica. Nu ii invinuiesc dar nici macar prietena mea nu e interesata, pacat, mare pacat. Nu conteaza daca as castiga sau nu argumentul, simt ca in afara de scoala nu vorbesc deloc. Diriginta noastra draga ne mai da cateva idei si franturi, doar franturi. Destul incat sa nu imi fie foame tot timpul. Sunt la dieta, se pare.

[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diary,

Azi am fost la olimpiada de info. Atat. Am stat trei ore pe un scaun storcandu-mi creierii si am plecat. De facut program ca lumea nici nu poate fi vorba.

Acum stau si ascult Epica, incercand sa imi ridic moralul; poate nu sunt chiar atat de proasta. Nu am chef de nimic, nici de mate (ceea ce e mare lucru) si mi-e dor de o anumita persoana. Nimic nu e mai dureros decat sa treci de la a vorbi cu cineva in fiecare zi, la a nu mai auzi nimic de respectivul o luna intreaga.

Am nevoie de shopping; nu doar pentru ca am o gaura in blugi si trebuie sa ii inlocuiesc, mai de graba pentru ca nimic nu ma face sa ma simt mai bine decat actiunea de a proba tot ce vad. Daca la sfarsit plec cu ceva dragut acasa, atunci chiar sunt euforica.

Atat.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


Dear Diary,
Azi am dat Olimpiada la Română. Nu cred că o să fac cine ştie ce. Mi-a lipsit total inspiraţia şi mai mult ca sigur am dat-o în bară cu gramatica. Mereu mă pierd în cazuri, funcţii sintactice, moduri şi aşa mai departe.
Nu mai am chef de nimic. Nu mai am voinţă să fac nimic. Dacă ar fi după mine, aş sta degeaba tot timpul. Şi mai nou, nimic din ceea ce fac nu e bine. Peste tot numai critici peste critici. Serios, lumea nu se mai satură? Ai mei îmi tot reproşează că nu fac nimic pentru şcoală şi să mă pregătesc de evaluarea naţională. Adică, serios... Puţină înţelegere din partea lor nu ar strica -.- Şi mă tot presează că am programul încărcat toată săptămâna. Realizez şi eu dar nu am cheful necesar să fac ceva. Până la urmă pentru 5 teste şi o olimpiadă se învaţă! Dar uneori am impresia că profesorii ne consideră roboţei, să dăm două teste zilnic.
Şi peste tot dau numai de idioţi. Cineva mă vrea moartă. De fapt, trei sferturi din clasă mă vrea moartă. Surprinzător? Ei bine, nu le fac nimic! Nu e vina mea că-i deranjează comportamentul meu anti-social şi faptul că nu fac nimic. Şi mă bucur totuşi că există acele persoane geniale care sunt lângă mine. Le iubesc şi sunt gata să fac orice pentru ele. Mulţumesc.
Oare numele câinelui vine de la deşert sau numele deşertului vine de la câine?
She's wiskey in a teacup.



Draga jurnalule, una dintre acele zile frumoase, fiindu-mi lene sa me ridic din pat. De dimineata m-am cococat pe patura si am folosit-o drept perna. A fost frumos. Eu cu pilota si o alta patura pe mine si cu patura de pe patul lui tata (ma inveleste noaptea si imi da patura lui) imi era chiar bine. 43 Iar tata incepuse sa imi dea peste nas in joaca si eu incepusem sa il impung cu nasul in varful degetului si eram ca niste copii mici. 21 Vreau sa ma uit la filmul "Arthur" (nu cel original) si sa imi delectez privirea cu bunaciunea din rolul principal. 43
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)