Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Data nasterii si Zodia

Ziua mea e pe 24.06.1995 si sunt rac
iar in zodiacul chinezesc nush ce sunt
[Imagine: chibik.jpg]

Eu sunt nascuta pe 8 noiembrie si sunt zodia scorpion.
Si ce am gasit eu pe net despre zodia scorpion ~

23 octombrie - 21 noiembrie

Caracteristica generala a zodiei Scorpion: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Scorpion: Apa [ Nu mi se pare. ]
Calitate definitorie pentru zodia Scorpion: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Scorpion
Planeta guvernatoare: Pluton
Planeta carierei profesionale: Soarele
Planeta dragostei: Venus
Planeta câstigurilor financiare: Jupiter
Planeta sanatatii si a muncii: Marte
Planeta casei si a familiei: Uranus

Culorile zodiei Scorpion: rosu, violet [Rosu da, violet mai putin.]
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Scorpion: hematit, topaz
Metale caracteristice pentru zodia Scorpion: fier, otel
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Scorpion: marti [Waaah, cred ca iti bati joc de mine, urasc zilele de marti .__."]

Principalele calitati ale zodiei Scorpion: loialitate, hotarâre, curaj [Curaj mai putin]
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Scorpion: sa transforme
Defecte ale nativului din zodia Scorpion: gelozie, fanatism, spirit razbunator [Asta asa e.]

Relatii între zodia Scorpion si alte zodii
Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Pesti [Cu racii da, pesti nu prea cunosc.]
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Varsator [Varsator cu siguranta]
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Rac, Balanta


Personalitatea zodiei Scorpion

Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Nativul Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existentei.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos.

Sanatate : Un om al placerilor, nativul din Scorpion este victima acestora. Este predispus la boli de stomac, gât si nas, infectii, hemoroizi, intoxicatii. [ La cat de sensibila sunt eu in fiecare primavara am probleme cu gatul si cu nasul, adica ma doare in gat si mi se infunda nasul, dar asta nu e chiar o boala, iar intoxicatie am facut cand eram mica, totusi nu a fost o intoxicatie chiar asa de mare avand in vedere ca m-am intoxicat cu gaz, poate pentru ca atunci cand eram mica imi placea mirosul de gaz, ma rog.]



Si in zodiacul chinezesc sunt sobolan.

Sobolanul s-a nãscut sub semnul sarmului si al agresivitãtii. Sunt foarte expresivi si de asemenea foarte buni oratori. Le place sã meargã la petreceri si sã-si petreacã timpul stând de vorbã cu prietenii. Cu toate cã Sobolanul poate fi foarte tãcut câteodatã, sunt rare momentele în care poate fi vãzut tãcând pur si simplu. De obicei, oamenii Sobolan au mai mult cunostinte decât prieteni adevãrati pe care sã-i respecte si sã-i pãstreze în suflet. Odatã ce ai devenit prietenul lui te va trata ca si cum ai face parte din familie.

Sobolanul este rezervat si pãstreazã problemele doar pentru el. Nu se confeseazã nimãnui. Câteodatã rãu, limitat ca gândire si bãdãran în comportament, Sobolanul este totusi un om onest. Vor cunoaste întotdeauna succesul atât timp cât vor reusi sã se împace cu propriile nemultumiri si cu dorinta acerbã de a trãi în momentul prezent.

Sobolanul este inteligent. Majoritatea Sobolanilor realizeazã mai multe lucruri în 24 ore decât fac multi dintre noi în câteva zile. Sunt de încredere si au de obicei instincte bune. Încãpãtânarea lor îi face sã prefere sã trãiascã dupã propriile lor reguli decât dupã ale altora. Nu este un lucru usor sã lucrezi împreunã cu Sobolanul. De ce? Pentru cã sunt 100% niste perfectionisti. Sunt foarte organizati si talentati. Din pãcate, pe cât de usor câstigã banii pe atât de repede îi cheltuiesc. Asa se poate explica de ce Sobolanul este atât de atent atunci când împrumutã bani de la un alt Sobolan, pentru a nu fi luat prin surprindere de dobânzi mari.

Sobolanul nu este o persoanã romanticã, dar este senzual si iubitor. Oamenii Sobolan sunt greu de "citit" de la prima vedere deoarece sunt foarte protectori, dar chiar dacã nu este usor, meritã – întreabã pe oricine are un Sobolan ca iubit, pãrinte, copil sau prieten. Sunt foarte loiali si devotati familiei lor. [Asa e.]

(Ce e scris inclinat sunt parerile mele.)
[Imagine: 9qh35v.jpg]

Nu o sa plictisesc lumea cu multe detalii despre zodii si chestii
Sunt nascuta pe 5 septembrie 1996 si sunt in zodia Fecioarei...si atat....
[Imagine: screenshots71593.jpg]
I will kill you with my teacup!

Acum e randul meu ! Eu sunt nascuta pe 2 noiembrie 1995 si sunt in zodia scorpion ( nu mai pun caracteristici ale zodiei ca vad ca s-au mai postat , plus ca imi e si lene in momentul de fata Smile ) .
Dupa zodiacul chinezesc sunt mistret de lemn , dupa cel indian, turn , dupa cel druidic, nuc si dupa cel floral, bujor .
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold

eu sunt regina voastraaa 21) 18-08-1993 leu

18-8=10
19-9=10
10+10+3= 23 24) 2/3= 0,6666 :d

nu , nu sunt superstitioasa, dar e funny 4

11.08.1994 Leu si in zodia chinezeasca caine de lemn Smile
[Imagine: Anime_sig_by_sugarpoultry.png]

Hmm data nasterii : 17 aprilie 1993
Ca zodiac european sunt berbec, dar habar nam de cel chinezesc XD.. Ba parca am impresia ca e cocos O_O"
Cam ciudat! Dar in fine, nu stiu conteaza cas berbec. 21
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


pai io-s in 06 noiembrie '97 si sunt un scorpion in toata regula
cred ca in zodiacul chinezesc sunt sobolan
Hi :3

Eu sunt pe 13 Iulie , 1998. Sunt zodia gemeni. Zodia ghinezeasca nu mi-o stiu (si nici nu ma interseaza , cika)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

eu sunt nascuta pe 10 octombrie 1998 - 10.10.1998
zodia: balanta
zodiacu chinezesc: tigru 4 4
zodiacu floral: Floarea-soarelui
zodiac Indian :Uliu 4 4

cam atat despre mine!!!sunt noua pe site asa ca sper sa ma imprietenesc cu toti!!pupicpupicpupic
[Imagine: 8647989.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)