Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Darkness Land

#21
Buna! Am trecut si eu pe la ficul tau si imi place foarte mult.
Greselile de tastare si de exprimare ti-au fost spuse...din pacate:((
Descrierea si naratiunea mi-au placut, dar ai cateva probleme cu semnele de punctuatie!
Imi place foarte mult ideea ficului si ultimul capitol a fost mai bun decat celelalte...chiar se vede o imbunatatire.
Abea astept urmatorul capitol si sper sa-l pui cat mai repede si nu ne mai ti in suspans atat de mult!
So...cam asta am avut de spus Chu&Gambate&Kissu! bye:-*

#22
Ok, va multumesc tuturor pentru ca mi`ati citit ficul, pentru ca v`ati spus parerea si fiindca ati criticat. Imi pare rau ca v`am facut sa asteptati atata timp continuare, baka me, but, nu am avut timp dar nici chef.
Deci...

Capitolul 5



Robin dormea in continuare si deja intrase in lumea viselor. Din cand in cand zambea prin somn, iar uneori murmura cate ceva, cea ce-l facea pe Alex sa rada, insa adora sa stea si sa o priveasca. Pentru el, era cea mai frumoasa faptura de pe lume, inocenta, gingasa, inteligenta... ii vedea numai calitatile, aproape ca i se parea perfecta.
Il furase putin somnul, dar se zbatea sa ramana treaz, asta pentru ca vroia sa o admire in continuare pe sora sa. Pentru un moment isi inchise ochii, se hotarase sa se odihneasca, macar cateva ore, insa in momentul acela melodia de la telefonul lui incepu sa rasune in toata camera. Baiatul tresari, apoi se dadu jos din pat, cu grija, ca sa nu-i tulbure somnul fetei. Lua mobilul de pe birou, apoi raspunse la el, timp in care iesi din camera.
- Buna Alex, deranjez? Intreba o voce de fata, iar el o recunoscu imediat. Era o colega de-a lui, numele ei fiind Ruby. O fata draguta, inteligenta, era printre cei mai buni elevi din clasa si in plus era foarte frumoasa. Parul ei lung si foarte bogat putea fura privirea oricui. Era de un rosu aprins, precum sangele si destul de lung. Ochii ei erau intr-adevar fermecatori, iar culoarea lor era ciudata. Uneori erau verzi, ba albastri, ba caprui, deci erau schimbatori si intr-un fel ciudati.
- Ah, Ruby! Buna si tie! Ii raspunse el in cele din urma, putin somnoros, in timp ce-si aranja parul ciufulit.
- Alex, vroiam sa te intreb ceva... Stii, peste o saptamana este petrecerea de Halloween la scoala... si, ma gandeam ca poate... poate vrei sa mergi impreuna cu mine. Ce spui? Vorbi fata cu cateva intreruperi, balbaindu-se putin. Ea il placea de vreo 2 ani, dar niciodata nu reusise sa-i spuna asta, insa Alex nu era deloc atras de ea, fiindca o iubea doar pe sora lui.
Pe acelasi ton somnoros, baiatul ii raspunse:
- La petrecere? Ei bine, am promis deja altcuiva si in plus nu stiu sigur daca mai vin.
- Bine atunci, sper ca nu te-am deranjat... Ii zise, dezamagita, vrand sa intrebe cu cine avea de gand sa mearga , totusi baiatul inchise, inainte sa faca asta.
Alex tranti telefonul pe jos, nervos ca Ruby il deranjase. Cand vru sa se intoarca in camera dadu ochii cu Robin in timp ce urca pe scar. Ea avea parul foarte ciufulit, mult mai ciufulit decat fratele ei, iar hainele ii erau sifonate, nu aratau deloc bine pe ea acum, dar cu toate astea lui Alex ii se parea la fel de atragatoare.
- Numai dormi? Intreba, in timp ce veni langa fata si incepu sa-i aranjeze parul.
Robin se uita la el somnoroasa, casca, ducandu-si in acelasi timp mana la gura, apoi, dupa cateva secunde raspunse:
- Ba da, dar m-am trezit cand a inceput sa-ti sune tie telefonul. Apropo, cine a sunat? Adauga apoi, cu o nota de curiozitate in glasul ei.
- Doar tata, vroia sa stie ce mai facem. Alex mintise, nici el nu prea stia de ce. Intr-un fel se gandea ca Robin va fi geloasa daca ar afla ca-l sunase o fata si ca-l invitase la petrecere. Haide, inapoi la culcare, trebuie sa fi foarte obosita! Dupa ce spuse asta o saruta scurt, pe frunte, si in acelasi timp o lua in brate si o duse in dormitor.
Ea isi infasura mainile in jurul gatului lui si se cuibari in bratele baiatului, pana ce ajunsera in incapere, unde Alex o aseza cu grija pe pat.
Fata se freca in jurul ochilor, apoi se uita pret de cateva clipe la fratele ei. Dupa cateva secunde il prinse de-o mana si-l trase mai aproape de ea. Alex o privea putin mirat, nu prea intelegea ce-i cu gestul acesta, insa profita de situatie si incepu sa o sarute suav. Din pacate acest moment dura putin, fiindca ea opri sarutul si continua sa-l traga de mana pana ce-l aseza pe pat, langa ea.
- Ia-ma in brate, te rog! Ii spuse in soapta, obrajii devenindu-i trandafirii.
Alex ramase surprins, insa ii facu pe plac si o stranse in brate. Din nou, ea se cuibari acolo, era un loc comod, pentru ea cel putin. Dupa cateva minute adormi si la fel facu si Alex.
Nici macar nu mancasera, dar nu le mai pasa. Alex si Robin dormeau linistiti, in timp ce camera era luminata putin de lumina lunii. Noaptea trecu pe nesimtite. Ceasul, care era asezat pe o mica mascuta de langa pat incepu sa sune. Robin fu prima care se trezi, fiind foarte vioaie.
- Haide lenesule, e timpul sa mergem la scoala! Striga ea vesela, zgaltaindu-l intr-una pe baiat.
- Da, da, inca cinci minute...no
Aceasta il lasa, spunandu-i ca se intoarce imediat, si cand o va face ar fi bine ca el sa fie deja in picioare. Alex, somnoros se dadu jos din pat si se aseza pe pervaz, luand o gura mare de aer. Afara era destul de placut, soarele isi facuse de mult aparitia si stralucea vioi pe bolta. Cateva frunze dansau in aer, apoi aterizau pe jos, copacii ramanand astfel goi. Numai plouase de cateva zile bune. Gradina arata minunat, parca ar fi fost o imagine viu colorata, desprinsa dintr-o carte nou-nouta. Baiatul se bucura de acest peisaj mirific, in timp ce sora lui se pregatea pentru scoala. Statea in baie de 10 minute. Pentru prima data se machiase, numai pentru Alex. Vroia sa fie mai frumoasa, sa fie sigura ca el o va placea mereu. Dupa cateva minute reveni in camera, unde fratele ei statea cocotat pe pervaz.
- Sunt gata... dar tu?
Auzindu-i glasul minunat si vesel, baiatul se dadu jos si se apropie de ea. Vru sa spuna ceva, insa ramase mut cand o vazu pe fata machiata.
- Ce ai facut fetii tale frumoase? Intreba, in timp ce ii sterse cu degetul machiajul.
Robin insa numai raspunse, in schimb rosi toata. Cand o vazu asa, Alex zambi in sinea lui si o imbratisa pentru un moment.
- Asteapta-ma in hol, vin si eu imediat.
Robin iesi din camera, in timp ce Alex se imbraca si isi lua ghiozdanul. In cateva minute cobora jos, ajungand imediat in hol. Fara sa mai zica nimic o lua pe fata de mana, apoi iesi impreuna cu ea afara.
- Hai sa luam masina, nu am chef sa merg pe jos... Spuse baiatul, iar in clipa urmatoare se urca in masina, iar Robin facu la fel.
Cu masina drumul li se paru foarte scurt si ajunsera in 5 minute in fata scolii. Coborara in acelasi timp, apoi intrara in curtea scolii. Cativa baieti ii facura lui Alex cu mana, iar acesta le raspunse la salut. Robin mergea in spatele lui, indreptandu-se spre clasa. Cei doi se strecurara prin multimea de elevi, ajunsera in scoala apoi in clasa. Mai erau doua minute pana la inceperea primei ore. Robin se aseza in banca ei de la fereastra, iar Alex in alta, undeva mai departe de sora lui. Vru sa-si puna ghiozdanul in banca, insa cand o facu vazu un biletel acolo. Putin mirat, il lua si il desfacu incepand sa citeasca.
" Vin-o pe acoperis inainte sa inceapa prima ora, ai grija sa nu te urmareasca cineva." Iar in josul paginii se afla un nume, acela fiind "Ruby". Alex lasa ghiozdanul pe scaun si fugi repede din clasa, inainte sa se sune si profesorul sa intre in clasa. Cand Robin observa asta se ridica din banca si incepu sa-l urmareasca, se intreba unde avea de gand sa mearga. Il urmarea, mergand pe varfuri ca el sa nu o auda, in timp ce Alex alerga. In cateva clipe ajunse pe acoperisi, unde se afla si Ruby. Se apropie de ea, apoi o privi lung, fara sa spuna ceva. Robin se ascunsese undeva in apropierea lor, dupa un dulap vechi care fusese pus acolo fiindca nu avusese loc in subsol, oricum peste cateva zile urma sa fie dat la fiare vechi.
- Ma bucur ca ai venit... Spuse roscata, intorcandu-si privirea spre baiat.
- Ruby, de ce m-ai chemat? Intreba el scurt, in timp ce o privea curios.
- Alex... Ii pronunta ea numele si se apropie de el. Am vrut sa-ti zic asta de mai mult timp, dar nu am avut curaj, am fost o proasta si sper ca nu e prea tarziu. As fi vrut sa vi cu mine la petrecere si sa-ti zic acolo, dar... daca nu ai vrut am fost nevoita sa te chem aici, sa-ti zic. Facu o scurta pauza, apoi continua. Eu... te iubesc!
Aceste cuvinte il lasara pe baiat mut, stand nemiscat ca o statuie, impietrit de uimire. Ruby, vazand ca el nu zice nimic indrazni si se apropie de el, furandu-i un sarut.
Robin, care urmarise scena vru sa fuga de acolo, incercand sa nu faca zgomot, totusi, cand se ridica se impiedica in propile ei picioare si cazu.
Alex auzi sunetul si cand isi intoarse putin privirea o vazu pe sora lui. Fara sa-si dea seama o impinse pe Ruby mai in spate. Ea isi pierdu echilibrul, dar nu cazu. Alerga spre Robin si o prinse de maini, ajutand-o sa se ridice.
- Lasa-ma! Striga ea destul de tare, apoi cand se elibera din stransoarea acestuia incepu sa fuga.
Roscata privea mirata scena dintre cei doi frati si nu intelegea deloc ce se intampla. In schimb baiatul ii arunca o privire urata si incepu sa alerge dupa Robin. Ea alerga destul de repede si in curand ajunse in biblioteca, unde nu era nimeni. Incerca sa se ascunde dupa rafturi, dar Alex fu destul de rapid si o gasi.
- Stai, nu e cea ce crezi tu, eu nu o plac!
- Sa i-o spui lu' Mutu! I-o intoarse ea, in timp ce mii de lacrimi cristaline ii curgeau pe obrajii ei fini.
Alex o stranse in brate foarte tare, ca ea sa nu poata scapa. Robin insa se zbatea si striga sa o lase, dar el tot nu-i dadea drumul. In cele din urma ea renunta, iar el continua sa o tina in brate, in timp ce inima lui batea din ce in ce mai tare. Se dadu un pas in spate, apoi se uita bland la Robin.
- Eu doar pe tine te iubesc, intelegi?!
- Da... da, inteleg... Robin incerca sa-si stearga lacrimile cu manecile de la bluza. Cand observa asta, Alex o imbratisa iar si, folosindu-si degetele ii sterse incet lacrimile de pe obraz, apoi incepu sa o sarute.
Ea isi inchise ochii si-i prinse fata intre maini, in timp ce-i raspunse la sarut. Alex isi strecura o mana pe sub camasa fetei si incepu sa si-o plimbe pe abdomen, in urmatoarea clipa impingand-o mai in spate, pana ce o aseza pe o masa. El se lasa purtat de val, uitase ca se afla intr-o biblioteca si ca, in orice clipa ar putea intra cineva peste ei. Uitase de tot, Robin era singuru lucru de care-i mai pasa. Incepu sa-i desfaca nasturii de la camasa, in acelasi timp dandu-i cate un sarut destul de scurt. Robin se opri si-l impinse repede pe fratele ei.
- Esti nebun?! Daca ne gaseste cineva? Si in plus eu nu vreau sa fac asta, nu acum...
Alex se lovi cu palma peste cap, amintindu-si unde se aflau cei doi.
- Iarta-ma, m-a luat valul. In timp ce zise asta se apropie de ea si incepu sa-i incheie nasturii. Sa stam aici pana se suna, bine? Mergem la a doua ora.
Ea il aproba clatinand din cap, apoi se dadu jos de pe masa si incepu sa caute o carte, daca tot erau la biblioteca. Alex o urma, privind-o atent. Robin vazu cartea pe care o vroia, apoi se ridica pe varfuri si incerca sa o ia. Cand o lua de acolo cateva carti cazura pe jos, iar ea, pierzandu-si echilibrul cazu la randul ei peste Alex. Acest lucru starni rasul, iar ei se oprira deabea peste cateva minute. Incepusera sa se alerge prin biblioteca, sa se gadile unul pe altul, se prosteau ca doi copii mici si se distrau de minune, dar in cele din urma un sunet ce se auzi in toata cladirea anunta pauza. Cativa elevi intrara in bliblioteca, iar ei doi iesira, indreptandu-se spre clasa.

Well, cam atata... presupun ca este cam scurt capitolul si nu e cine stie ce, dar sper sa va placa ^^

Ja`ne.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#23
=)) ..Sti ..Seamana la unele faze cu "i love my little syster":)) ...ma rog ..anime-ul :)
E chiar asa de asemanator ...Dar imi place :-bd ..
Nu ai greseli si sa speram ca vi cu cap 6 mult mai repede .
Mie una imi place nespus de mult >:D< ..
Astept nextu...Bye bye :-h
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#24
Aleluia a dat domnul sa mai vad si eu continuarea la ficul asta , credeam ca imbatranesc si nu o mai apuc of of . Oke sa vedem ce e pe aici :

Ochii ei erau intr-adevar fermecatori, iar culoarea lor era ciudata. Uneori erau verzi, ba albastri, ba caprui, deci erau schimbatori si intr-un fel ciudati. - repetitie la cuvantul ,,ciudata\ciudati '' plus ca ti-as sugera alta exprimare la a doua propozitie : uneori erau verzi , alteori albastri sau caprui ...etc .

ce urca pe scar - ce urca pe scari

Numai dormi - nu mai dormi ?

Adauga apoi - taie acel ultim ,,apoi'' suna cam aiurea e de ajuns ,,adauga''

intr-una - in contextul acela se scrie : intruna

acoperisi - acoperis

sa vi - sa vii

deabea - de abia

Well , pot spune ca nu m-ai dezamagit nici de data asta . Sunt incantata , as spune ca a meritat sa astept si nu as minti . Mi-a placut sincer si abia astept sa vad o noua continuare daca se poate de data asta ceva mai repede oke ? Sa vedem , in afara de greselile astea pe care deja le-am prezentat nu cred ca mai sunt si altele . Vad ca ai fost destul de atenta de data asta , lucru care ma incanta . Perfect , si mi-au placut si ideile acestui capitol , mai ales faza cu biblioteca , foarte original si chiar si putin amuzant . Bravo , succes in continuare si sper sa nu ne tii prea mult in suspans . Gambate kudasai !
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#25
Imi place foarte mult ficul tau! Poate ai avut cateva greseli de tastare, dar eu chiar nu le-am observat!
Dialogul a fost bun si nu a fost sec
Descruierea mie mi-a placut dar parca mai trebuia
Naratiunea a fost bunicica!
Abea astept continuarea si sper ca nu te-ai lasat de fic pentru ca mie imi place foarte mult!
So cam asta am avut de spus! te astept repede cu nextu! Bye and kiss you!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Overload with darkness [yaoi] Verrine 14 7.736 30-10-2011, 06:56 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  Stranger in a Strange Land Wolves 0 1.778 22-04-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Stranger in a Strange Land Wolves 0 1.755 22-04-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  The fallen angel raises from darkness metin 0 2.425 17-01-2008, 07:33 AM
Ultimul răspuns: metin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)