Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Darkness Land

#11
Imi place.AI mai imbunatatit descrierea,desi la inceput ai grabit putina ctiunea.
Sper ac fata sa nu se indragosteasca prea repede de cineva
Sunt curioasa peste cine a dat.
Imi place reactia lui Alex
Astept nextul!

#12
Imi place:x...

Sa o luam cu inceputul;))...
Ideea e interesanta si originala.
Descrierea a fost OK si in primul si in al doilea...evident, se poate mai bine:-j
Nici cu dialogul nu stai prost...
Greseli de tastare ai avut, dar s-au zis deja...

Incearca sa nu mai folosesti apostroful cand ai ortografie, ci foloseste cratima.
Apostrfoful se foloseste in alte locuri...
Fii totusi mai atenta, si corecteaza inainte sa postezi.

Sunt curioasa ce se va mai intampla...astept nextul!:*:)

Bye!:-h
Kisses:*:*

P.S.:Ne-ai rugat sa nu fim duri...am incercat sa fiu blanda:-s...mi-a iesit?;;);)):d
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#13
Salut:D
Imi place foarte mult acest fic.
In primul rand ca user name-ul este darkness titlul acestui fic este la fel.Iar in al doilea rand tot ce scrii tu este parca rupt din viata mea.Si eu am un frate enervant cu care nu ma inteleg bine, ne certam tot timpul. :))
Ca sa nu mai vorbesc despre originalitatea acestui fic.
Ce sa mai zic.....
Spor la scris in continuare si sa pui cat mai repede urmatorul capitol, ca de nu...
I :crazy: and you :die: :dead:

#14
ohayo! deci am aterizat si eu la tine in fic si mi-a placut ce am vazut.
ideea e originala, dialogul e bun, deci nu e sec, descrierea buna, greseli nu am vazut.
se poate si mai bine de atat. astept nextu'
chu & gambate & kissu':*:*:X:X
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#15
Hey minna ! Arigatou pt. ca ati trecut pe aici si ca ati comentat ficul, stiu ca nu sunt prea buna la scris, dar sper sa devin din ce in ce mai buna si sa va placa ficul meu.Mai intai, vreau sa-mi cer scuze ca vin asa tarziu cu capitolul 3, dar am timpul ocupat cu scoala si.. stiti voi cum e.Inca o data tnx pt comentarii si scuzati-ma daca mai am greseli de tastare, dar ne.. asta e!Tastatura proasta si sunt si cam neatenta :)) .


Capitolul 3

Inca stateam pe jos, simtind podeaua rece sub mine, insa privirea imi era atintita asupra chipului angelic al baiatului peste care cazusem.Nu ma ridicam de jos si continuam sa-l privesc, oarecum uimita si el facea acelasi lucru.Ma tot gandeam ce ar trebui sa zic si ce sa fac in continuare. Cine va rupe primul tacerea oare?Ei bine, se pare ca el a facut-o .
-Ce bleaga esti ! O spuse el ironic.Vocea imi era destul de familiara.Haide, da-mi mana sa te ajut!In timp ce spuse asta, isi intinse mana spre mine si astfel eu m-am agatat de ea si m-am ridicat destul de repede in picioare.Cand am facut acest lucru m-am apropiat tare mult de el si incepeam sa-mi simt obrajii cum ardeau, era clar ca ma inrosisem.Dar de ce?Ce se intampla cu mine?De ce rosisem in halul asta?Doar era fratele meu .
Norocul meu fusese ca atunci cand am cazut pe jos nu mi s-au imprastiat toate cartile, cred ca atunci m-as fi facut si mai rau de ras.M-am aplecat repede in jos si mi-am luat geanta.Am privit-o, putin incruntata si suparata pentru ca se murdarise.Am dat cu mana peste ea si praful a disparut imediat.Simteam privirea fratelui meu cum ma urmarea, era atent la fiecare miscare pe care o faceam eu.In cele din urma mi-am pus ghiozdanul pe umar si am facut cativa pasi,vrand sa plec spre clasa.
-Stai! Striga deodata la mine Alex.Sti unde e clasa?Adica.. nu vrei sa mergi cu mine in clasa?De data asta vorbise mult mai frumos decat pana acum.Era totusi ciudat acest lucru.Ce schimbare brusca... acum cateva ore ne priveam urat unul pe altul de parca am mai fi avut putin si ne-am fi luat la bataie.Nu ca fratii nu ar face asta cam des... insa noi nu prea aveam de ce.
-Sigur,daca vrei tu... Am spus eu dand din umeri, putin indiferenta.
El afisa un zambet frumos si apoi o lua inainte, in timp ce eu mergeam in spatele lui si-l urmam.Coridorul era atat de lung de parca nu s-ar mai fi terminat.Erau multe clase si ma intrebam cand vom ajunge si la cea in care voi invata eu.Sincer, aveam multe emotii si inima incepea sa-mi bata din ce in ce mai tare.Era ca si cand as fi inceput iar clasa I.Cu totii cred ca ati avut atunci multe, chiar foarte multe emotii .
In fine, eu continuam sa-l urmez pe fratele meu in timp ce studiam cu atentie elevii de pe hol.Eu ma holbam la ei si ei la mine, probabil pentru ca nu ma recunosteau.Vedeam multi baieti ce-l salutau pe Alex, se pare ca era destul de popular, insa el pe unii nici nu-i baga in seama.
Continuam sa merg in liniste,fara sa scot macar un cuvant.Din senin am simtit cum ma lovesc de trupul bine facut al lui Alex, se pare ca ajunsesem la clasa.El statea in fata usii fiind gata-gata sa apese pe cleanta si sa o deschida.Inima mea batea din ce in ce mai tare, aveam emotii si ma simteam cam ciudat.
-Intra tu prima.Imi zise el autoritar.
Ei bine, de data aceasta nu am mai comentat si l-am ascultat.Am intrat in clasa si toate privirile au fost indreptate asupra mea, iar in acel moment am simtit cum ma imbujoram incet incet.Niciodata nu mi-a placut sa fiu in centrul atentiei sau sa ma priveasca atata lume cand eu stiam cat de bleaga sunt.Puteam sa cad pe acolo si sa ma fac de ras.As fi inceput-o cu stangu daca faceam asa.
Profesorul ma privi pret de cateva clipe, apoi ma recunoscut.
-Tu esti Robin, asa-i?
Eu nu am spus nimic, insa am incuvintat din cap in semn ca da.
-Cum am mai spus saptamana trecuta, vom avea o eleva noua.Ea e Robin Stewart, va fi noua voastra colega.Va rog sa va purtati frumos cu ea.
Eu am zambind scurt, inca rosie in obraji.Dupa ce m-a prezentat intregii clase, mi-a aratat o banca libera de la fereastra.Eu m-am indreptat spre ea si m-am asezat jos.Langa mine statea o alta fata.Parea destul de inalta, avand ochii albastrii cu nuante de gri, o combinatie foarte ciudata dupa parerea mea insa imi placea culoare.Parul ei parea a fi blond ca spicele de grau , insa se mai puteau zarea si cateva suvite negre prin parul ei lung si foarte drept.La prima vedere parea o fata OK, era draguta si speram sa ma intaleg bine cu ea.
-Buna ! Auzi eu deodata vocea ei usor vesela.Un zambet larg se afisa pe fata fetei.Eu sunt Kate, ma bucur sa te cunosc,Robin! Se prezenta ea.Din cate vedeam , era destul de prietenoasa si parea genul de fata vesela mai tot timpul si lipsita de griji.
-Robin.M-am prezentat si eu, chiar daca imi stia numele deja, poate ca o facusem din obijnuinta.Incantata! Am spus, incercand sa schitez un zambet.
Ea ma privea atenta si incepuse sa ma studieze.Eu una nu eram chiar asa frumoasa preum ea.Aveam parul usor carliontat de culoarea neagra la fel ca si culoarea carbunilor, ochii mei fiind verzi ca smaraldul.Recunosc, fata mea era cam palida si cam alba, mereu fusesem asa si nu-mi placea deloc.
-Sper sa iti placa pe aici.Deci, din ce oras vi?Incepu ea cu intrebarile si incercand sa faca conversatie.
Eu tocmai deschisesem gura ca sa-i raspund la intrebare, dar profesorul ne-a intrerup si ne-a anuntat ca ora incepuse si azi tocmai facea o lectie noua, asa ca trebuia sa nu mai vorbim si sa fim atente.
Se pare ca el era dirigintele nostru.Numele lui era O Neill si preda istoria, o materie ce imi placea foarte mult sincer si chiar ma pasiona.Neill nu parea sa aiba mai mult de 40 de ani.Avea putine riduri pe fata din cauza ca era putin batran.Cateva suvite albe i se puteau observa printre cele negre.Chipul lui era foarte bland si ochii lui erau la fel.Parea sa fie un profesor bun.Eh, pana la urma cred ca-mi va placea aici destul de mult.
In sfarsit, ora incepuse.Nu prea aveam chef de cursuri azi, eram cam plictisita.Luam notite intr-una si deja ma durea mana .Profesorul vorbea in continuare, spunea ceva despre nu stiu ce piramida din Egipt.Eu deja stiam lectia asa ca m-am gandit sa iau o pauza.
Am inceput sa privesc in jurul meu, studiind fiecare elev in parte.Clasa era destul de mare, avand si un numar mare de elevi -34- . Insa, privirea mea se opri asupra unui singur coleg si in acelasi timp fratele meu.Il priveam cum lua notite, hm.. uneori putea fi cam enervant, insa uneori nu.Cred ca ma ura putin, dar nu stiam de ce.Cand vorbea urat cu mine, o faceam si eu intrucat ajungeam la cearta.Cine stie de ce se purta asa... sau poate ca asa era el! Nu puteam intalege.
<Tic-tac-tic-tac> Auzeam intr-una sunetul provocat de ceasul de pe peretele din spatele clasei.Ma tot uitam la el si asteptam cu nerabdare sa se sune.As fi vrut sa plec acasa, dar nu puteam sa o fac.Se pare ca azi voi avea o zi luuunga si destul de grea avand in vedere orele care urmau -matematica, engleza,informatica,biologie si chimie-
Am cascat deodata si am vrut sa ma intind, totusi nu am facut-o pentru ca daca m-ar fi vazut profesorul... s-ar fi suparat cam rau pe mine.
Ma plictiseam din ce in ce mai mult.Am inceput sa ma joc ba cu creionul, ba cu o suvita din parul meu.Timpul a trecut cam greu, sper ca nu vor fi asa si urmatoarele ore.Deodata am auzit un sunet, un sunet ce parca m-a trezit la realitate.Era clopotelul care suna de zor si anunta pauza.Cum am auzit, am si sarit din banca.Kate, bine intales a venit dupa mine.Incepuse sa ma urmeze peste tot si imi punea tot felul de intrebari, cum ar fi : de unde sunt, ce culori imi plac, ce muzica ascult, care e filmul meu favorit, daca am cumva un prieten acasa la mama, de ce am venit aici la tatal meu si multe alte intrebari, care , bine intales erau foarte banale si ma cam secau.
Am iesit cu ea prin curtea scolii care era imensa si plina de elevi.Era o harababura totala.Era galagie si multi elevi, iar majoritatea veneau la mine sa ma cunoasca.Iaras ma simteam in centrul atentiei, nu era de bine.Tin minte ca l-am vazut si pe fratele meu printre ei si am incercat sa alerg prin multime ca sa ajung la el, insa nu am putut.Am reusit sa ma si impiedic, chiar in propile mele picioare.Norocul meu ca nu am cazut pe jos, ma puteam rani si in acelasi timp sa ma fac de ras.Un baiat m-a prins la timp inainte sa cad.Cred ca era in aceeasi clasa cu mine, dar nu eram chiar asa sigura fiindca nu retinusem prea multe figuri.
El avea tenul la fel de alb ca si mine, parca ii era de portelan.Ochii lui erau blanzi, aveau o culoare putin ciudata.Nu prea imi puteam da seama daca erau verzi sau caprui.Parul sau de culoarea neagra era lins si destul de scurt.La prima vedere parea foarte dragut.Era inalt, iar trupul il avea bine facut.
In urmatoarea clipa ochii lui blanzi ma fixara si deodata se auzi vocea lui incantatoare care-mi sopti:
-Esti in regula?
Eu mi-am ridicat privirea putin jenata .
-Da, sunt.Am murmurat .
-Sunt Mark!Tu esti Robin, asa-i?
-Da... dar de unde sti numele meu?
Cam am pus intrebarea aceasta a inceput sa rada incet.
-Esti in clasa cu mine.A raspuns el imediat.
Acum intalegeam tot, de aia mi se paruse mie asa de cunoscut tipul.Era destul de dragut insa nu-l placeam, desi era amabil cu mine.Cand s-a sunat chiar s-a oferit sa ma conduca in clasa.Pana acolo am mers impreuna cu el, iar Kate mergea in spatele nostru.La fel ca toti imi punea tot felul de intrebari, intrebari ce ma plictiseau si care erau tare banale.
M-am asezat repede in banca mea si mi-ai scos in graba o carte si un caiet de matematica.Ora incepuse si a venit si profesoara.Cheful de ore imi disparuse inca de la istorie.Ma plictiseam din ce in ce mai tare si-mi doream sa ma duc acasa.Iarasi m-am oprit din a nota ce se scria pe tabla si mi-am indreptat privirea pe geam.Vedeam cum mii de sageti arginti cad pe pamant.Soarele cu razele sale parca de miere topita aproape ca dispruse, iar cerul devenea intunecat cea ce-mi dadea un sentiment de frica.
Doamna de matematica m-a obsevart ca nu sunt atenta asa ca mi-a facut observatie.M-am scuzat putin jenata apoi am inceput sa fiu atenta.Orele treceau atat de greu, chiar foarte greu.Muream de nerabdare sa plec acasa insa stiam ca asta nu se va inampla prea curand.
Sincer, ora de engleza mi s-a parut cea mai interesanta fiindca vorbisem despre o carte pe care tocmai am terminat-o de citit si, care bineintales, mi-a placut foarte mult.
De cand mi s-a facut observatie la ora de matematica am inceput sa fiu mult mai atenta si ma si concentram la ore.Mai mereu stateam cu mana pe sus.Asa a trecut si ziua mea, desi a fost cam plictisitoare.
Clopotelul a inceput sa urle foarte tare anuntand faptul ca toti eram liberi.Mi-am luat geanta si am iesit din clasa, apoi din scoala.Eram in curtea scolii si priveam pierduta multimea de elevi ce se imbulzeau sa iasa din curtea scolii.Cand nu mai era asa multa aglomeratie am inceput sa merg si eu sper iesire.Din mersul meu domol iti puteai da seama ca eram cam obosita si plictisita.Deodata din spatele meu am auzit cum cineva imi striga numele.Iarasi acea voce familiara si incantatoare, era fratele meu.A fugit pana ce m-a prins din urma .
-Mergem impreuna,da?A intrebat el.Glasul lui era mai prietenos, cea ce ma mira pentru ca la inceput se prutase cam urat cu mine.
-Sigur ca da,Alex.I-am raspuns eu apoi am incercat sa schitez un zambet.
El m-a privit putin mirat, ridicandu-si o spranceana.
-Alex?Spune-mi frate, te rog!
Eu nu am mai spus nimic,dar de acum inainte aveam sa ii respect dorinta, daca el vroia...
Inca mai ploua, dar nu asa de rau ca la ora de matematica.Parul meu era putin ud.Mergeam, in timp ce-l priveam pe fratele meu printre suvitele ude.Deodata am observat ca a deschis umbrela si a pus-o deasupra capului meu, dar si al lui.
-Nu e mai bine asa?Uita-te la tine! Esti uda leoarca!
-De parca tu nu ai fi! Am zis eu zambind jucaus si chicotind.
Nu a mai spus nimic, doar ca incepu si el sa rada.Drumul spre casa nu era prea lung, am mers amandoi, impreuna.Eram cam tacuti, doar din cand in cand ne mai intrebam cate ceva.Defapt, numai Alex punea intrebari si eu raspundeam, cea ce ma enerva pentru ca eu nu aveam subiecte de discutie.
Am inceput sa grabim putin pasul caci ploaia se punea din ce in ce mai tare.Mergeam si mergeam, din ce in ce mai repede, aproape ca incepusem sa alergam, asa ca am ajuns repede acasa.Am vazut ca masina tatalui meu nu se afla in fata casei cea ce era ciudat pentru ca el se intorcea deobicei devreme de la servici.In fine, nu l-am intrebat pe Alex de ce nu e acasa, caci m-am grabit sa deschid usa cu cheia.Cum am facut-o , am dat buzna in casa.Tremuram toata, caci ploaia ma udase, o umbrela nu fusese de ajuns sa ne fereasca pe amandoi de acea ploaie groaznica.Mi-am dat bluza de trening jos si am ramas in tricou.
-Du-te si fa un dus, apoi baga-te in pat.Am sa-ti fac un ceai si o sa-ti dau o pastila, ca sa nu racesti.
Cea ce mi-a zis m-a lasat cu gura cascata,era tare ciudat ca era asa grijului cu mine, insa eu nu m-am impotrivit.Am fugit repede pe scari, apoi m-am dus la baie si mi-am dat drumul la apa.Am asteptat putin timp ca sa se umple cu apa fierbinte.Mi-am dat hainele jos , punandu-le pe jos, in baie.M-am privit in oglinda putin timp.Chipul meu era asa de urat, iar parul imi era lins si umed, aratam groaznic.
Mai intai mi-am bagat un picior in apa ca sa verifica daca nu cumva arde, apoi am intrat in cada.Stateam acolo, incercand sa ma relaxez si sperand ca nu racisem.Ma gandeam si la fratele meu, acum cred ca era prin bucatarie preparandu-mi mie ceaiul.
Curand, am inceput sa ma sapunez si sa-mi fac baie.Insa, de la usa cineva ma privea, dar eu nu stiam asta.Era chiar fratele meu.Am lasat usa intredeschisa, proasta idee!Tragea cu ochiul la mine, ce pervers!
"Nu... nu imi pot lua ochii de la ea.Ce e cu mine?!"Isi zise acesta in gand, putin frustrat caci nu-si prea intalegea sentimentele pentru mine.Continua sa ma priveasca, atras , probabil de formele corpului meu."Atat de frumoasa..." Apoi a plecat repede si s-a dus in camera lui, luandu-si niste haine uscate.
Eu am terminat baia destul de repede.Mi-am pus halatul alb, lung si pufos pe mine, apoi m-am indreptat spre camera mea.Ma grabeam sa ajung acolo caci pe coridor era cam frig.Fara sa observ m-am lovit de fratele meu care tocmai iesise din camera lui si astfel am cazut ."BANG!" S-a auzit cand am aterizat peste el, pe jos.
Mi-am inchis ochii, jenata si rosind puternic.Inima mea incepuse iar sa bata tare, iarasi mi se intampla asta.Mana lui statea pe unul dintre picioarele mele.Ii simteam pielea rece foarte bine.El isi fixa privirea asupra mea, in timp ce ma privea atent.
-Scu..scuze ! Am zis incurcata.Roseala din obraji mi se acentua.
-Hei, esti bine?Ma intreba el cu o voce blanda.
-Da! Am strigat apoi am fugit la mine in camera.
Cum am intrat in incapere m-am inchuiat acolo, lipindu-ma de usa.Siroaie de margaritari se zdrobeau de podeaua rece din camera mea.Incepusem sa plang din cauza ca ma simteam asa ciudat.De ce roseam asa de tare in fata fratelui meu?Si de ce inima imi batea atat de tare cand ma apropiam de el?Nu puteam sa-mi intaleg sentimentele!Asta ma facea sa ma simt nervoasa si putin ciudat.M-am aruncat in pat, incepand sa plang din ce ince mai tare.Alex incerca sa intre in camera mea dar era incuiata usa asa ca la un moment dat a incetat sa incerce sa o sparga si sa mai strige atata la mine.Eu am continuat sa plang pana ce m-a luat durerea de cap, dar dupa doua ore am adormit.Speram ca un somn lung imi va face bine si ca durerea de cap imi va disparea.Intunericul invaluise intregul oras, iar luna palida imi ocrotea somnul.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#16
Yeah ..O_O ..e lunggggggggggggggggggggggg,,,,deci e bine:))
Oricum ...Greseli nu am vazut ...defapt nu am fost indeajuns de atenta la greseli so ..:-"
Imi place ideea si doamne ce bleaga e Robin:)) Si Alex ..doamne ...Bha da ..
Doamne nu stiu ce sa zik dar sincer ..ramasesem fara respiratie :))
Whatever ..Umm ...ma bucur ca ai postat ...O continuare atat de lunga
Ja!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#17
Oooo in sfarsit capitol , de cand il astept eu . Sa vedem ce e pe aici :

Sti unde - stii (acest verb la persoana a doua se scrie intotdeauna cu doi ,,i'' tina minte ;) )

in timp ce eu mergeam in spatele lui si-l urmam - de vreme ce mergea deja in spatele lui era logic ca il urma , nu crezi ? alege intre verbul ,,a merge'' si verbul ,,a urma'' ambele inseamna acelasi lucru in acest context .

cleanta - clanta

ma recunoscut - of simona tocmai tu faci greseala asta ? m-a recunoscut...bleah , te pun la lucru las ca vezi tu :))

Eu am zambind scurt - eu am zambit scurt (mai multa atentie pitico )

obijnuinta - obisnuinta
preum - precum

din ce oras vi - din ce oras vii (mai multa grija mey ca trebuia sa stii chestiile astea )

ne-a intrerup - ne-a intrerupt
intalege - intelege
bine intales - bineinteles
Iaras - iarasi
propile - propiile
sa ma face - sa ma fac
Cam am pus - probabil ,,cand am pus'' ca altfel ar suna aiurea
intalegeam - intelegeam
mi-ai scos - mi-am scos
dispruse - disparuse
cea ce-mi - ceea ce-mi
obsevart - observat
sper - spre
prutase - purtase
Defapt - de fapt(si ti-am mai zis de cateva ori cum se scrie :|)
cea ce - ceea ce
deobicei - de obicei
servici - serviciu (sa vezi bataia a naibii ce iti dau)
grijului - grijuliu

dar eu nu stiam asta.Era chiar fratele meu.Am lasat usa intredeschisa, proasta idee!Tragea cu ochiul la mine, ce pervers! - pey hotaraste-te stia sau nu stia ? ca daca nu stia nu putea sa faca ultima afirmatie sa stii ;)

inchuiat - incuiat
din ce ince - din ce in ce

Bun , ma bucur ca ai facut un capitol lung si ideile mi-au placut foarte mult ! Waiiii , ce dragut ca se indragostesc unul de altul(chiar daca sunt frati) . Imi place fic-ul si ai idei foarte bune serios ! Dar cam foarte multe greseli mey , ce s-a intamplat cu tine ? Nu prea ai fost atenta ! Ei bine , muuuuuuulte repetiti si greseli de tastare . Vad ca semnele de punctuatie le-ai respectat ceea ce ma bucura ! Ai mai multa grija la timpurile verbale ca le alternezi cam mult si nu imi place asta . Hotaraste-te la unul sau cel mult doua si nu te mai amesteca atata . Revenind , nici la tastare nu ai fost prea atenta si descrierea de data asta cam lasa de dorit . Am citit de vreo 5 ori ca se plictisise de scoala si ca abia astepta sa plece . Repetitie inutile mey ca se intelegea si de prima data sa stii ;) ! Ai avut greseli si la intelegerea textului , dar astea deja le-am vazut si le-am corectat ! Vezi cum imbini gandurile lui cu exprimarea ei ca sa mearga mana in mana ! In rest , sa zicem ca e ok , desi ma astept la mai multa atentie din partea ta ca te stiu fata desteapta si nu ma insel ! Abia astept urmatorul capitol si iti cer mai multa atentie sa stii ! Gambate kudasai !
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#18
N-am timp sa critic asa cum as vrea, asa ca o sa-ti zic doar parerea generala.
Nu-mi place capitolul asta, nu-mi place cum decurge actiunea. Partea la scoala ai lungit-o si ai descris doar 2 ore, si acasa 5 minute. Mult prea brusca schimbarea tipului. Fetita e cam foarte emo. Ai multe greseli de tastare, pe care le-a zis Mada, si pe ici pe colo iti mai scapa cate un verb deala la prezent care ma zgarie pe creieri la propriu.
Chestia cu spionatul si faptul ca spune chiar fata e ciudat. Nu suna bine deloc, e aiurea total. Pune-te putin in locul ei...Cum doamne iarta-ma sa povestesti cu cuvinetele tale de ceva anume de care nu esti constienta?!:|
Am vazut ca nu prea lasi spatiu dupa semnele de punctuatie....doar cand iti aduci aminte mai lasi vreun spatiu, doua, si ala din joi in pasti...

Capitol plictisitor...descrierea si naratiunea pe care ai facut-o in legatura cu ziua ei la scoala era sa ma adoarma. Si a fost o chestie care m-a deranjat enorm, faca in care zice de razele de soare [ nu mai gasesc citatul acum ]. E aiurea rau de tot, dat fiind faptul ca scrii la persoana I.:| Nici descrierea nu se imbina bine cu naratiunea...
Poate capitolul viitor o sa scrii ceva mai interesant...
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#19
OK, ok, se pare ca am facut un capitol varza, stiu asta. Ma scuzati, m-am grabit si dupa ce am corectat capitolul am uitat sa-l salvez in world, la naiba in puii mei #-o. Oricum, ma bucur ca ati fost sincere si ca mi-ati zis verde in fata ca nu e un capitol bun. Merci mult pentru comentarii, pareri, sfaturi :*. Acum capitolul urmator, sper sa va placa si sper ca nu l-am facut si pe acesta varza :]].

Capitolul 4

" Intr-un fel nu-mi venea sa cred ce se intamplase pana in acest moment. Erau o groaza de intrebari fara raspuns. Simteam oare ceva pentru fratele meu?Daca da, ce anume?!
Acestea mi le amintesc destul de clar pana in momentul de fata. Acum stau, stau si plang....nu gasesc raspunsurile potrivite la nici macar o intrebare de-a mea . De ce se intampla asta ? De ce oare ? " Aceste idei se aflau in capul tinerei. Nu mai intalegea nimic si totusi isi dorea sa scape cumva de sentimentele pe care le avea pentru Alex. Sentimente ce nu prea le intelegea.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Incet, incet, lumina incepu sa-si faca aparitia in camera mica. Afara, fanfara codrului isi risipea acordurile in vazduhul ce respira veselie.Vrabiutele gurese saltau de pe o creanga pe alta, inganand un sonet. Frunzele uscate facand loc coltului viu de verde crud al ierbii, in timp ce pomii isi deschid buze de muguri ce saruta roua diminetii.
Din cauza luminii ce intrase in camera Robin reusi sa se trezeasca. Isi deschise ochii apoi incepu sa caste si sa se intinda in tot patul. Primavara tocmai sosise si trecusera deja 3 luni de cand ea locuia in orasul tatalui ei. Nu-i venea sa creada ca totul trecuse asa de repede.
Se ridica in fund apoi incepu sa priveasca in jurul ei.Era prea somnoroasa ca sa mearga la scoala, insa trebuia sa o faca. Se dadu cu greu jos din pat si se indrepta spre fereastra. Geamul fu deschis de catre Robin care scoase capul pe el, inspirand lacom din aerul curat.
"In sfarsit, a veni si primavara!" Isi zise aceasta in gand, apoi iesi in fuga din camera si merse in baie. Cand ajunse, tranti usa in urma ei.
In fata oglindei, incepu sa-si priveasca fata palida , observand cat de urat arata nearanjata. Incepuse iar sa se gandeasca la cele intamplate si incerca sa uite pentru un moment de Alex. Si-ar fi dorit sa nu se simta asa de ciudat in preajma lui, sentimentele pe care le simtea pentru el erau foarte puternice si tocmai atunci isi dadu seama. Il iubea. Il iubea mai mult ca pe un frate.
-Asta e o prostie! Striga Robin nervoasa, apoi dadu cu pumnul in perete. Trebuie sa fac ceva, nu vreau sa simt asa ceva pentru el, in plus, e fratele meu! Isi zicea ea, desi toate cuvintele acestea le rostea cu voce tare si inca foarte nervoasa. Facea acest lucru de parca nici nu-i pasa ca ar putea auzi-o cineva.
Incerca din rasputeri sa uite de Alex, macar pentru o clipa. Parca si-ar fi dorit sa nu fi venit aici. Era oare mai bine daca ramanea cu mama ei?! Iarasi in mintea ei se adunau o groaza de intrebari fara raspuns.
Isi facu toaleta zilnica, se spala pe fata, pe dinti si pe maini. Incepu sa-si descurce haosul din par si in cele din urma il prinse intr-o coada. Parul ei matasos incepuse sa creasca din ce in ce mai mult, era atat de frumos! Era chiar imposibil ca macar un baiat sa nu-si intoarca privirea dupa o fata ca ea. Aproape ca toti baietii de la scoala o placeau, devenise mai populara si in ultima vreme incepuse sa iasa in oras cu colegele ei. Se gandea ca daca e plecata mai mereu de acasa nu trebuia sa dea iarasi ochii cu Alex. Cand facea acest lucru se simtea ciudat si inima ei incepea sa bata din ce in ce mai tare cand se apropia de el.
In cele din urma iesi din baie si se indrepta spre camera ei, insa, pe coridor il observa pe tatal ei.
-Buna dimineata, Robin!
-`Neata! Mormai aceasta, oprindu-se in loc. "Daca m-a auzit?!"
-Hm... te simti bine? Te-am auzit vorbind prin baie singura...
"La naiba" Isi zise in gand, acum regreta ca vorbise cu voce tare.
-Vorbeam la telefon tata. Inventa ea o minciuna. Nu iti face griji, nu sunt asa nebuna incat sa vorbesc singura, crede-ma. Apoi incepu sa rada .
Allen, tatal ei, o privi putin ciudat, apoi bufni in ras.
-Am intales. Facu o scurta pauza. Ok, eu am plecat la munca. O sa merg cu un prieten, asa ca tu si Alex puteti lua masina mea ca sa nu mai mergeti pe jos pana la scoala. Ne vedem diseara scumpo! Zise acesta, apoi o saruta pe frunte in semn de la revedere, dupa care pleca.
-Cu Alex? Minunat..! Isi spuse ea oarecum everata de acest lucru.
Ofta scurt, apoi se indrepta spre camera ei cat de repede putu, sperand sa nu apara fratele ei pe coridor. Se schimba destul de repede. De data aceasta isi lua pe ea o pereche de blugi destul de inchisi la culoare.In sus, isi lua o bluza destul de subtire de culoarea alba, stramta, intrucat i se vedeau formele ei bine lucrate.Dupa ce se imbraca incepu sa-si faca si ghiozdanul, azi avea ore usoare. Pe sub pat gasi ceasul, de aceea nu auzise ea cand sunase acum o jumatate de ora. Observa ca acesta indica ora sapte, mai avea o ora pana sa inceapa orele, asta era bine. Iesi din camera apoi se indrepta in bucatarie, unde gasi pe masa niste sandvisuri, se gandea ca probabil tatal ei le facuse. Se aseza pe un scaun si incepu sa manance cu pofta. Intre timp, in usa aparu Alex, dupa care se sprijini de ea.
-Sper sa-ti placa sandvisurile facute de mine. Zise baiatul cu vocea lui femecatoare.
Cand ii auzi glasul fata aproape ca se ineca cu mancarea in timp ce incerca sa isi faca inima sa nu bata prea tare. El se apropie de masa si se aseza pe un scaun, dupa care lua o sticla de suc in mana si incepu sa bea din ea.
-Apropo, in seara asta tata nu vine acasa si nici maine, e plecat in alt oras cu niste afaceri.
-OK, am intales. Se auzi vocea joasa a fetei. Isi simtea obrajii calzi, deci clar se inrosise putin, dar incerca sa faca cumva pentru nu a se observa acest lucru.
Infuleca repede doua sandvisuri, bau putin din suc, apoi se ridica de la masa, aproape alergand spre camera ei de unde isi lua ghiozdanul. Cobora iarasi jos, apoi se duse la iesire.
-Haide sa mergem la scoala. Nu vrei sa intarziem, nu?! Striga Robin.
Alex, auzind asta fugi repede dupa ea, apoi iesira impreuna din vila.In fata casei se afla masina lui Allen.Se indreptara spre ea apoi intrara inauntru. Conducea Alex, caci Robin nu avea inca permis.
Dand drumul la motor, masina porni din loc. Robin aprinse radioul, dupa care-si lasa capul pe spate, in timp ce incerca sa se relaxeze. Drumul cu masina nu dura prea mult, doar 5 minute. Ajungand in fata scolii ea se dadu repede jos, iar de data aceasta nu-l mai astepta pe Alex.
El o privi oarecum mirat. Ce vroia sa faca Robin? Incepuse sa observe ca-l cam evita.
Intre timp, ea intra in scoala, incepand sa alerge pe coridoare pentru ca se sunase si era pe cale sa intarzie la ore. Dar, spre surprinderea ei, cand deschise usa de la clasa nu gasi pe nimeni inauntru. Pasi incet si se indrepta spre geamul din spatele clasei. Il deschise, apoi isi indrepta privirea spre cer. Se intreba de ce nu era nimeni in clasa. Si daca se gandea mai bine, nu era nimeni in scoala! Nu vazuse niciun elev, nici macar pe directoare sau vreun profesor. Asta era foarte ciudat! Isi scoase telefonul din buzunar, apoi se uita in calendar. Tocmai cand vazu in ce zi era isi aduse aminte. Azi nu se faceau ore deoarece era ziua scolii si nu venea nimeni decat seara la un fel de petrecere in cinstea scolii. Era mai bine, oricum azi nu avea chef de scoala, asa ca se indrepta spre iesire. Lua liftul, pentru ca ii fu cam greu sa coboare 3 etaje si in curand ajunse la parter. Iesi pe usa, apoi incepu sa mearga pana ce ajunse in mijlocul curtii, unde se opri in loc.
-Wow...! Exclama ea uitandu-se in jurul ei. Ce pustiu e pe aici, parca as fi intr-un film horror.
-Da, da... si eu ma simt la fel! Se auzi deodata acea voce familiara si superba. Era Alex, bineintales. Mergem acasa?
-Sigur, haide! Spuse ea, schitand un zambet scurt apoi alerga pana la masina si intra in ea.
Alex facu acelasi lucru si indata ce ajunse inauntru porni motorul, gonind pe strazi cu o viteza destul de mare.
-Mai incet! Ii ordona ea. Ce ai de gand? Sa facem accident? Sau sa te opreasca politia si sa-ti ia permisul?
-Hei, calmeaza-te! Ii zise el cu o voce blanda si in acelasi timp incantatoare. Asa merg eu mereu.
Robin nu mai scoase niciun cuvant si se intoarse cu spatele la el. Privea tacuta pe geam, dorind sa ajunga mai repede acasa si sa traga un pui de somn pentru ca noaptea trecuta nu reusise sa doarma decat 3-4 ore.
Ajunsera repede acasa, iar Alex baga masina in garaj. Iesira amandoi din ea in acelasi timp, dupa care se indreptara spre intrarea in casa. Alex cauta cheile prin buzunar si cand le gasi deschise usa. O lua inainte si intra primul. Robin isi lasa privirea in jos, facand un pas si dorind sa intre in casa, dar din neatentie se impiedica de prag. Era cam bleguta, asta era adevarul si nu-i placea deloc acest lucru. Norocul ei fu ca baiatul o prinse la timp si nu cazu pe jos. In bratele lui se simtea atat de bine! Isi dorea sa nu se mai sfarseasca acest moment. Ii placea la nebunie sa-si simta corpul lipit de-al lui, insa asta era doar o fantezie, si stia ca nu va fi niciodata cu el, doar erau frati.El ramase uimit cand simti cat de tare bate inima lui Robin. Nu mai stia ce sa zica si-n urmatoare clipa Robin ii putea auzi si ea bataile inimii foarte clar.
Amandoi se rosira automat, iar Alex ii dadu drumul din brate si se intoarse cu spatele la ea.
-Sunt bine, mersi de intrebare! Spuse fata putin rautacioasa.
Trecu pe langa el, fara a mai spune nimic si urca sus, in camera ei. Inauntru era cam intuneric caci draperiile erau trase. Se arunca direct in pat, punandu-si mainile sub cap. Incet incet, inchise ochii in speranta ca va adormi. La un moment dat in camera ei aparu Alex. Acesta o fixa cu privirea, in timp ce-si musca buza inferioara cand observa cat de bine arata.
Ea nu-l auzi pentru ca intrase foarte incet in incapere. Incepu sa se intinda prin pat, dar deodata simti trupul cuiva deasupra ei, iar mainile ei erau tinute intr-o stransoare. Speriata, isi deschise ochii si incerca sa tipe, dar el ii puse mana la gura. Acum se afla in stransoarea ca de fier a fratelui ei. Se zbatea si incerca sa tipe, isi dorea sa scape si era speriata.
-Taci! Numai incerca sa fugi atata de mine! Urla baiatul la ea, insa Robin continua sa se zbata. Opreste-te, proasto! Ce crezi tu?! Crezi ca nu stiu cat de mult ma iubesti? De ce?! De ce fugi de mine?! Spune-mi! Iti e frica sa zici ca ma iubesti, nu-i asa?! Continua el sa urle.
Ea ramase nemiscata, extrem de mirata cand auzi spusele fratelui sau. Acesta ii lua mana de la gura asteptand sa spuna si ea ceva.
-De unde sti?
-Crezi ca nu ti-am citit jurnalul? Crezi ca nu am vazut cat de tare iti bate inima si cum te inrosesti in preajma mea?
-Bine. Recunosc. Spuse, apoi facu o pauza, in camera facandu-se liniste, apoi incepu iarasi sa vorbeasca. Intradevar te iubesc, mai mult ca pe un frate.
Dupa ce zise asta, Alex ii acoperi gura cu-n sarut. Ea nu se opuse, ba din contra ii raspunse. Savura sarutul, bucarandu-se ca in sfarsit isi putea declara dragostea fata de fratele ei. Curand, Alex se opri.
-Prostuto! Si eu te iubesc... Spuse el pe un ton soptit, rosind putin.
Robin ramase nemiscata, impietrita de uimire.
-Nu as fi crezut asta vreodata, insa ma bucur ! Fata il stranse cat de tare putu in brate, apoi puse capul pe pieptul lui.
Alex o studia atent, zambind in acelasi timp. Incepu sa-i mangaie fata fina, din cand in cand sarutand-o pe frunte. Acum Robin se simtea cel mai bine si dorea ca sa nu mai plece vreodata de langa Alex. Nu dura mult si adormi in bratele lui. Baiatul nu o deranja, o lasa sa doarma in timp ce o privea. Ii facea placere sa stea si sa o admire in timp cedormea, arata minunat pentru el. Acum ca amandoi isi declarasera dragostea se simteau mult mai bine si mai fericiti.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#20
Eh , nu a fost chiar varza capitolul , dar in mod sigur se putea si mai bine piti chan ( ma refer la capitolul 3) . Acum sa vedem noul capitol ;) :

intalegea - mah si te-am si prevenit...nu mai scrie copilo asa ca te bat pana la urma :-w (intelegea omule 8-|)

in vazduhul ce respira veselie - respira O_O ? poate inspira sau ceva de genul...mi se pare mai potrivit decat respira ;)

Frunzele uscate facand loc coltului viu de verde crud al ierbii, in timp ce pomii isi deschid buze de muguri ce saruta roua diminetii. - vezi ca nu ai predicat in propozitia asta ...mai bine interveneai la inceput si spuneai faceau in loc de facand ;)

a veni si primavara - a venit poate

Il iubea. Il iubea mai mult ca pe un frate. - eu am inteles ce ai vrut tu sa zici tanti , dar din ideea asta se intelege ca nu il iubea decat ca pe un frate si sigur nu asta ai vrut sa zici nu ? (poti spune altfel : il iubea mai mult decat ca pe un frate )

Am intales - am inteles (dati-as una data viitoare fac urat sa stii :-w)

everata - enervata

intrucat i se vedeau formele ei bine lucrate - nu nu nu sa nu mai intalnesc asa ceva ca ma face sa ma gandesc la alte alea O_O forme bine lucrate au numai baietii tanti , fetele au forme da nu le lucreaza ;))

mai avea o ora pana sa inceapa orele - nu nu si iar nu ...ia sa eviti tu repetitiile de genul asta ca ne suparam ..nu merge de doua ori in aceeasi propozitie

Cobora iarasi jos - nu coboram niciodata sus draga mea (pleonasm)

Lua liftul, pentru ca ii fu cam greu sa coboare 3 etaje - glumesti O_O ? lift in scoala O_O? (asta nu e neaparat gresit , doar ca ma mira putin )

bineintales - bineinteles (ma abtin serios :-w)

O lua inainte si intra primul - mi se pare logic de vreme ce o ia inainte sa intre primul may (mai multa grija la exprimare )

Numai incerca sa fugi atata de mine - in cazul asta , cuvantul numai se scrie in doua cuvinte : nu mai ;)

Intradevar - intr-adevar (sa nu te mai prind cu greseli din astea ca te omor )

cedormea - ce dormea ( space piti-chan space :-t )

Bun , capitol superb recunosc , mi-a palcut cum ne-ai tinut in suspans pana la sfarsit dar...mereu exista dar....may fetita may ce ne facem noi cu tine ? Ai grija cu semnele alea de punctuatie ca ne suparam sa stii ! Uneori le pui alteori nu ! Nu e bine asa sa stii deci mai multa atentie acolo pitic ! Acum....la fazele cu scoala ...tanti draga mea ...ai cam grabit actiunea si asta nu-mi place , mai multa atentie si acolo . Vad ca celelalte greseli s-au redus , desi ai mai multa grija de data asta la greselile de intelegere a textului ;)! Ce mi-a placut....mama , ultima faza cu alex si robin a fost superba mey atat de intensa....absolut superba serios ! Eram cu sufletul la gura , nestiind cum sa citesc mai repede ! Foarte reusita faza ! In fine , de restul greselilor am mai zis...mai multa atentie tanti , dar fata de capitolul trecut este o imbunatatire ! Sa il scrii repede pe urmatorul ! Abia astept sa-l citesc , gambate kudasai ! ^_^
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Overload with darkness [yaoi] Verrine 14 7.710 30-10-2011, 06:56 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  Stranger in a Strange Land Wolves 0 1.774 22-04-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Stranger in a Strange Land Wolves 0 1.750 22-04-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  The fallen angel raises from darkness metin 0 2.424 17-01-2008, 07:33 AM
Ultimul răspuns: metin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)