Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca erai...

Daca eram o floare, eram regina noptii 10

Daca erai o creatura mitologica...
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


Daca eram o creatura mitologica eram Zeus b-)

Daca erai un elicopter...
[Imagine: EnvYQ.png]

Daca erai o floare... as fi fost cu siguranta liliac. Mirosul sau ma inbuneste.

Next: Daca erai o pisica...
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

Flyaway eu am zis Daca erai elicopter... da ma rog. Daca eram o pisica o zgariam pe Profa de fizica. ^^

Daca erai un animal
[Imagine: EnvYQ.png]

Eram un....lup.
Daca erai un parfum...
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

Daca eram un parfum, as imbata toti amantii cu aceasta mireasma. 19 Yeah, nu mai gandesc limpede. 21

Next - Daca erai un fir de ata....

Actualul : Daca erai un fir de ata ...

Raspund : Daca eram un fir de ata eram unul alb si lung,lung,lung pana in Panzele albe. Mai eram un fir de ata incapatanat care nu vroia sa se innoade si caruia ii placea sa stea pe un ghem de lana si sa se uita la ace cum alearga pisica.

Next: Daca ai fi o felie de salam ...
[Imagine: Jun0xCa.png]

As sariiiiii pe ZuZu` si nu as lasa`o sa ma manance 19 8 21)) [Capsuna descreierataa de desupra mea15 ]

Next: Daca ai fi un ac...
:chuu: :bye: LoVe, MoTzY !!

Actualul: Daca ai fii un ac ...

Raspuns: Daca as fi un ac as fi unul gigantic care sa te impunga draga mea Hmm...Monik grr ! Cum sa nu ma lasi sa te mananc ? De aceea eu o sa te intep pana te dezumfli, adica as fi fost un ac mare si rautacio si buclucas si infuriat.

Next: Daca erai o ciocolata ...
[Imagine: Jun0xCa.png]

Daca erai o ciocolata ... cred ca m-as fi mancat pana acum 21

Next: Daca erai o geanta...
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)