Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca ai gasi un portofel plin cu bani ce ai face?

#21
Depinde 39 Eu personal am gasit portofele pe jos dar mi-e cam frica si nu am luat niciunul pana acum. In schimb daca as gasi bani i-as lua. Pacat de ei , tot ii va lua cineva pana la urma.

#22
Am citit câteva replay-uri care m-au amuzat teribil. 21 Sunteți tari!

Eu, personal, dacă aș avea ghinionul să găsesc un portofel pe stradă, cum sunt al dracului de curioasă l-aș ridica și m-aș duce undeva să număr banii. Dacă e gol, îl pun de unde l-am luat, dacă are o sumă mică de bani - la fel, în schimb dacă are o sumă mare de bani încep să mă panichez și mă învârt aiurea (cum fac eu în situații mai puțin plăcute), întrebându-mă dacă să iau și eu bani să merg să-mi iau un milkshake sau creioane noi, sau să îi anunț dispariția ca să știe și retardatul/a care l-a pierdut că geanta sa e mai ușoară. Deși cred că e puțin probabilă varianta cu anunțatul poliției. 21
Cred că l-aș da primului om pe care l-aș vedea pe stradă ca să scap de el, după care aș lua-o la sănătoasa.

I make no sense. 22
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#23
Daca as gasi unul pe jos, mai intai as face urmatoarele lucruri:

- Ma uit prin jur si vad daca cineva se uita pe jos, asta imi da de banuit ca si-a pierdut ceva asa ca merg sa intreb doar, nu si arat portofelul, fiindca oricene poate sa minta.
- Intreb mai multe persoane.
- Merg la politie si fac si eu o fapta buna.

Cam atat pot sa fac.
Si daca am succes si gasesc proprietarul acelui portofel, sunt si mai multumita.
Nu imi place sa iau ce nu-mi apartine, sincer vorbesc fiindca stiu cum este sa-ti ia cineva ceva.

#24
Eu as pastra banii si as inapoia portofelul gol.
Daca nu ar fi criza, as fi facut o fapta buna pana la capat.

Daca esti intr-un oras cu milioane de locuitori, iar in portofel nu gasesti nici un indiciu ( fotografie, nr. de telefon ) al proprietarului, atunci cum ai putea sa il inapoiezi ?

#25
Ohooo, ce frumos ar fi ! Sa fie plin cu bani gen vreo 5000 de euro.. hai macar 1000. Pai ce sa fac, as lua banii, normal, probabil cu portofel cu tot, mi-as cumpara si eu tigari, mi-as lua ceva bun de tot si verde :-\" si multe alte chestii. Si desigur, nu as spune la nimeni ca am gasit banii aia.
[Imagine: Untitled-3-6.png]

#26
Pai eu am gasit o data un portofel pe stada cu bani, acte de casa, si buletinul pe deasupra...
asa ca l-am luat , m-am dus acasa si am cautat in cartea de telefon numarul domnului de fix, pentru ca nu avea nicaieri un numar de mobil. Dupa o ora a venit si si-a luat portofelul multumindu-mi (bineinteles)
Deci parerea mea este ca mai bine e sa inapoiem asa ceva de valuare cum ar fi un portofel.
~YuneSugihara~
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#27
Ma uit prin jur sa vad dacă cineva cauta un portofel. Daca da, il inapoiez. Daca nu, cine l-a pierdut sanatos sa fie.21 Cat despre pastratul banilor, depinde de cati sunt. Daca ar fi vreo suma d-aia obscena, m-as duce la politie.
[Imagine: LT_Shirena.gif?1239845173]

#28
Ce as face?????
Dak as gasi un portofel cu bani,l-as lua asa frumusel shi m-as duce tot mai departe...Acela care l-o pierdut,lasal caute dak ii trebuie.............De ce sa nui ai dak tu i-ai gasit....vorba aia-"Cine gaseste ala pastreaza,Cine pierde ala ofteaza":ha:

#29
Pff, sunt si eu egoista ca toata lumea. L-as lua, uitandu-ma mai intai daca sunt persoane in jurul meu, ce drq o sa creada :]]
Apoi l-as lua si as pleca, verific ce e in el knd scap de "populatie" :]]

#30
Eeeeh...Eu l-aş lua... Dacă ar fi bani mulţi aş putea merge până în Coreea, de ce nu....Dar totuşi, aş sta pe gânduri. Chiar dacă îmi doresc enorm să merg în Coreea, aş înapoia portofelul.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati face daca v-ati trezi langa userul de deasupra? Cherie 308 137.903 05-09-2011, 03:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)