Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca ai gasi un portofel plin cu bani ce ai face?

#11
`` Fugiţi fraţilor cu banii ! `` -> am citat pe cineva, dar are dreptate 24.
Sinceră să fiu, m-aş uita în el să văd dacă e vreun buletin sau act de identitate ceva [ nu că m-ar interesa prea mult xD ] şi apoi aş lua banii, dacă nu este. [ Dacă nu sunt mulţi, înseamnă că proprietarul a fost zgârcit 24 ]
Dar dacă este ori îl las jos, ori îl duc la poliţie 65. [ Depinde cât chef aş avea să ajut persoana respectivă şi dacă sunt în toate bune -> lucru care nu se întâmplă prea des = )) ]
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#12
Exact cum spune si Snow`. Are dreptate. 33 Mai intai de toate, intr-adevar, m-as uita in portofel, cine stie al cui poate fi. Ofc, daca este de-al vreunui dusman de-al meu... xD Mai vedem... >:]
Dar sa fim seriosi acum oricine gaseste un portofel este tentat sa pastreze, si nu portofelu` ca n-are ce sa faca cu el chiar daca e de piele. :]] Bani - e evident ca toti vor bani. =]]
Deci... Ca si o concluzie, poate ca as fi luat banii. depinde cine era " proprietaru` "... : - ? Well, poate ca-s zgarcita. [-9
24 9

#13
Ce raspunsuri... Nici nu ma mira. S-a intamplat sa scape unu' bani cu duiumu' (erau multi, omule). Bine, erau in elastic, am fost tentata, chiar vroiam sa ma duc sa-i iau (propietaru' era cu spatele, cu fata spre masina), dar cand sa fac al doilea pas, buna si generoasa AjLover/M.z i-a banii si ii da propietarului de drept, cat m-am suparat pe ea atunci. Oricum, daca as gasi, i-as returna. Banii sunt un pacat. Poate Cutarica chiar a avut nevoie de ei, n-am niciun drept sa-i iau. Nu sunt ai mei, da-i. Daca n-ar exista niciun act de indentitate sau orice altceva care sa-mi dea de inteles a cui e portofelul, m-as uita dupa vreun propietar (desi cred ca multi ar zice ca e a lui chiar daca n-ar fi, iar la politie, poate iau ei banii -cine stie). Daca i-as lasa pe jos alt om poate ar lua banii si si-ar cumpara ce-ar vrea, si n-as vrea, adica, am avut ocazia sa-i iau, nimani sa nu mai aiba. Oricum, din greseli inveti, asa ca poate i-as lasa pe jos, dar poate as incerca inainte sa gasesc propietarul indiferent de starea in care as fi si, daca ar fi unui tip sau tipe care ma uraste, tot i-as inapoia banii. ;-?? Si pana la urma, m-as simti groaznic sa iau banii care nu-mi aparatin. Si, din nou, pana la urma... sunt o persoana, cred eu (deci, DOAR cred) cinstita *who knows*. ;-??
[edit] Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ@, defapt, Dumnezeu ne pune la incercare. E egoista si o sa-i ruineze ziua acelui om sau o sa fie un crestin bun sau cel putin cu bunul simt si o sa-l dea inapoi sau macar o sa incerce sa-l dea? Pentru ca atunci cand iti doresti cu adevarat ceva, se poate. Si mai e o chestie: Ce unuia nu-i place, altuia nu-i face. ^^ Daca as pierde bani si i-as recupera, as ramane indatorata, as fi fericita si m-as ruga pentru el fiindca nu i-a pastrat pentru el sau i-a lasat la voia intamplarii (poti sa faci si asta) and so on. :-??
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#14
Eu sincer m'as uita în jurul meu şi dacă nu îl observ pe posesor... iau portoflelul dar normal că fără să mă vadă nimeni şi mă duc să cheltuiesc banii21 hai să fim serioşi... ispita e prea mare TT-TT !... şi ce îţi oferă Dumnezeu trebuie să iei nu 105 ?
[Imagine: GoAwayCL.jpg][Imagine: 5-4.png]

,,The words I’m saying right now
I don’t know if they’ll hurt you
They’ll probably make you hate me forever
You say that I’m not the same as I used to be
It’s not completely untrue
This new me is a stranger to me too"


[Imagine: Userbarrr.png]

#15
Pai in primul rand m=as uita de acte ca poate ii portmoneul meu si du-aia imi cheltui singur banii ca un cretin. Apoi daca nu e al meu ma uit la fata celui din acte, daca are fata de cotzcar rozaliu care toata viata lui o mancat ceafa de porc nu cred k o sa simta lipsa banilor, iar daca arata a om amarat atunci nu are rost sa ii fac viata si mai amara.
[Imagine: 853388ce6bdb7277cc789988ed3b2175_zps2236a6e0.gif]

#16
Mmm...grea intrebare, deoarece sunt indecisa :]] Pai, cum au spus si majoritatea...ma uit dupa vreun act de identitate O_O Si ma orientez si in functie de bani, adica daca e o suma destul de mare nu as luao...deoarece probabil acei bani sunt foarte importanti pentru persoana respectiva....daca ar fi vorba de o suma mare de bani si daca as gasi actul de identitate as merge pe la politie si as incerca sa dau de persoana respectiva...daca nu e niciun act de identitate si suma nu e mare, nu stiu...cu siguranta l-as lua eu :]]] Adica, mai degraba doar banii. Nu am nevoie de portofel.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#17
I'as lua bineinteles10 si nu m'as simti vinovata 19
depinde cati bani sunt: daca sunt 300 lei mi'as lua tenesi noi converse XD
daca sunt mai putin de 300 mi'as lua haine\
daca sunt mai mult de 300 nuj ce mi'as lua...stiu doar un lucru: mi'as lua ceva ce nu e ieftin XD
My broken wings/Still strong enough to cross the ocean with/My broken wings,/How far should I go drifting in the wind?/Higher and higher in the light...

Fan Art : My Drawings smile
[Imagine: No_Thank_You___K_On_by_DChristine.gif]

#18
Eu am pierdut odata niste bani ,m-am ofticat de am zis ca mor de necaz,numai eu stiu cat muncisem pentru eifurios(care i-ati gasit,ma?)19
Dar, daca as avea si eu norocul sa gasesc un portofel plin cu bani,nici o secunda nu m-asi gandi sa ai dau inapoi si i-asi cheltui pana seara pe toti (preferabil haine).Decat grija,mai bine dorul.
Banii sunt puterea, banii sunt mandria si banii sunt totul.

#19
Sa fim sinceri toata lumea l-ar fi luat21 glm,eu daca as gasi pe strada un portofel cu bani depinde de ce suma este vorba,daca sunt akolo 3-5 milioane il duc l-a politie sau ma uit in buletinul celui care l-a pierdut si daca sta aproape de mine il duc la destinatie daca nu,la politie pentru ca poate aia erau bani omului si de ce sa ii iau eu poate omu ala are o familie de ingrijit cu bani aia,intretinere deci trebuie sa te gandesti de doua ori inainte sa faci ceva prostesc.

#20
Hey,lume!Am un raspuns sincer venit din inima 21.FUGI-TI CU BANI! Hai sa fim seriosi putin...de ce sa nu-i luam???Domnu' e sus si daca el a facut sa se intample asta de ce sa nu-i luam? Eu i-as lua dar ghinionul meu sunt mica si mama m-ar certa..dar exista o solutie mai bine spus un "noroc" sa nu fie portofel ci bani asa aruncati pe starada ca la "Fara numar,fara numar!" si a uitat sa si ia inapoi 21 .Da norocul meu asta ar fi nu portofel nu mare caz.Si daca totusi as gasi un portofel il duc mamei si gata.Si daca tot sunt zgarcita iau si eu acolo putin...5,10,100..1.000.000 intr-un trilion de ani 21 .Bine l-as duce proprietarului si daca spune de ce lipsesc bani ii spun ca asa a fost,asa l-am gasit looser.Acesta a fost raspunsul meu.Pace Lume!! victorie
R



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati face daca v-ati trezi langa userul de deasupra? Cherie 308 138.013 05-09-2011, 03:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)