Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Da o nota AMV-ului

#11
Well, din partea mea nota 9. E un AMV bun, melodia se potriveste cu imaginile triste sau pur si simplu imaginile de viata. Mi se pare ca ma duce cu gandul la faptul ca viata e grea, ursuza si ai tot timpul un frown, fie ca stii sau nu, fie ca vrei sa nu. Dar tristetea aceea m-a prins, tristete amestecata cu putina speranta. Din multitudinea de serii prezente si din cele pe care le-am recunoscut, au fost alese acele parti ce te pun pe ganduri, cumva catre macabru. Pana la urma, totul se potriveste ca o manusa. So, nota 9.

[Imagine: ak8THBQ.png]


#12
Editarea la acest AMV este destul de buna, sunt cateva sync-uri destul de precis executate mai ales cele pe refrenul catchy cu "Boom, boom, Clap", imi plac de asemenea momentele cand pe un acord mai puternic imaginea alb negru se schimba imediat in color, ideea nu este ceva orginal, insa e bine implementata. De asemenea calitatea imaginii este top notch, HD rullz. Minusul din punct meu de vedere este melodia totusi, nu prea imi suna atat de bine, nu imi insufla nicio stare sau o emotie anume cand o ascult si privesc video-ul, nu ma face sa simt intensitatea scenelor prezentate. De asemenea parca totusi lipseste o anume logica in desfasurea secventelor, nu prea are poveste. Nota 8 seems fair.

Now, I will rock your world with this one, editarea nu e cine stie ce, dar actiunea se potriveste cu melodia superb, din punctul meu de vedere desigur.

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#13
Nu merge videoclipul, srry.

Ca sa nu stea in loc, asta e unul din AMV-ul mele preferate, Mada-kun <3

https://www.youtube.com/watch?v=znQaKaQXZUM
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#14
Mdeah, se pare ca userul si-a inchis canalul de youtube.

AMV-ul de mai sus il stiu foarte bine, deoarece il am chiar in playlist-ul meu Youtube pentru AMV-uri, cred ca l-am vizionat de vreo 100 de ori pana acum si asta pentru ca melodia se potriveste excelent cu actiunea si chiar poate reprezenta theme song-ul lui Madara fara nicio problema. Cu toate acestea, editarea este aproape inexistenta, pur si simplu se deruleaza un fragment din episod pe fundalul melodiei, iar efectele sunt aproape absente si ele, singura modificare vizibila fiind doar acel fast forward al actiunii de la sfarsitul video-ului. Insa in ciuda tuturor acestor lacune, de fiecare data cand ma uit la acesta, nu pot sa nu simt senzatia ca as fi in stare sa bat tot cartierul cu propriile mele maini asa cum o face Madara jumatate din AMV, adrenalina si entuziasmul meu atingand de fiecare data cote maxime.

Acestea fiind spune nu pot sa ignor acest sentiment puternic de omnipotenta si incredere de sine care mi-l induce, ce multe AMV-uri editate profesionist nu reusesc sa mi-l ofere, so voi fi cat se poate de subiectiv cu nota mea aici si voi acorda un 10 curat.

Hai ca am gasit AMV-ul sters de mai sus in alta parte. Este cam in acelasi gen cu acesta, insa cu o editare mult mai buna.

P.S. Nu uitati sa urmariti HD.

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#15
In general imi plac toate AMV-urile, fie ca sunt cu personaje din anime-urile pe care le cunosc fie nu. Pentru acest AMV iti dau nota 8...pentru ca imi place melodia si este integrata bine.

Ce ziceti de AMV-ul acesta?

[youtube]WihjT3Auirc[/youtube]

#16
Foarte fain editul, simt ca acel fan service n-avea ce cauta in AMV-ul asta, cu melodia asta, dar ma rog, Japan. Tipa cu parul mov e geniala, la fel si partile de actiune, grafica e un plus, ii dau un 9.

https://www.youtube.com/watch?v=bZ1DlJxsUg8 - one of the best out there.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#17
7

Editul este foarte bun si pentru asta isi merita primele 5 puncte. Problema este ca in rest sunt doar cateva scene cu dialog si scene asemanatoare din diverse animeuri din 2013. Nu pot sa zic ca vad o poveste si legatura intre muzica si animatie variaza de la ok la meh la muzica e acolo ca sa nu fie liniste.

https://www.youtube.com/watch?v=j1F4_LtGewQ
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#18
E foarte reusit acest AMV, interesant si amuzant in acelasi timp. Ce sa zic...imi place. Nota mea pentru acest AMV este 9.

[Imagine: tumblr_ncd7w2Ysyl1rkuc5no2_r1_500.gif]
[Imagine: tumblr_ncd7w2Ysyl1rkuc5no1_500.gif]

#19
That last Tokyo Ghoul AMV is really good.
Inceputul e cam lackluster but after that things just keep going up.

I think the slower parts of the song are also handled fairly well, and thats amazing considering they used footage from only one episode.

Overall I give it a solid 8, because I'm a sucker for AMVs that choose to edit out bits of songs for the sake of the final product - If it had done that I would have probably given it a 9.

Edit: Sorry, i apparently forgot to post an AMV for the next person to rate.



Here, have one of my favourite AMVs.

Spoiler warning for HUNTER x HUNTER for the following arcs:
Mild (to nonexistent) spoilers: Yorknew City Arc, Heavens Arena Arc
Heavy-ish spoilers: Greed Island Arc, Chimera Ant Arc
I think you are very unlikely to spot them if you havent seen those scenes/characters before.
If you just started watching the Chimera Ant Arc i think you should skip this one.
[Imagine: tumblr_n68tec3tqU1t5muapo3_500.gif]

#20
Ii dau un 9 din mai multe motive xD. Melodia e super-cute si se potriveste cu ceea ce pare a fi o prietenie stransa, imi place cum a fost editat dar poate ca daca ar fi fost ceva mai lung, mi-ar fi placut mai mult. Anyway, scenele emotionante se pare ca isi gasesc si ele locul, asa ca pe langa fun avem si drama, I like it. Daca totul ar fi roz, nu m-ar atrage prea mult. Altceva? Puterile baietilor imi par interesante si modul in care au fost scoase in evidenta scenele de lupta. Like I said, 9.

Next: One Piece *spoiler alert*

[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)