Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cuvantul preferat

#1
pai aici spuneti care este cuvantul tau preferat... suna cam sec topicul asta dar trebuia neaparat sa il fac pentru ca sa zicem care este cuvantul vostru
prefetat...
Pai cuvantul meu preferat este SEC....
pai toate lucrurile sunt seci: prajituri, lamai, varumio, pungile, sticsurile si lista poate continua.....
pai nu chiar toate lucrurile sunt seci....apa si sucu nu sunt seci.....

Care este cuvantul vostru preferat...???
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Cuvantul meu preferat este Dragoste ! =^_^=
Poate insemna : amor , sex , sarut , iubire , grija , afectiune ...

#3
Deci trebuie sa ne gandim la un cuvant care ne induce o anumita stare.Cred ca in cazul meu este vorba de cuvantul "kaliope"(mitologia greceasca).L-am intalnit ulterior intr-un anime(kiddy grade).

#4
O.o hmm...cuvantul meu preferat...nush cam greu de ales,avand in vedere ca vorbesc ca o moara stricata mai mereu >.>Dar cel mai mult imi place cuvantul "pom"...probabil ptr ca imi plac inaltimile,natura si teama de a muri...bine nu-mi place teama,dar senzatia aia de pericol iminent e mortala*.*Pe langa asta de cand ma stiu mi-a placut sa ma catar in pomi...in cei mai inalti^^'
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#5
Hmmmmmm.....interesant subiect.....
Dar cred ca am gasit raspunsul....cred.....Cuvantul meu preferat este "Eclair". Tradus in franceza, ar insemna "fulger". Imi place pentru ca ma defineste. Sunt ca fulgerul: instabila, ganditoare, nu stiu unde ma voi duce si pe cine voi ataca.....ati prins ideea......

#6
cuvantul,mai bine spus verbul meu preferat este simplu:"a dori".cred ca toata lumea doreste un lucru nu?Poate fi un obiect,un gand ascuns sau in baiat/fata(depinde de caz).Important e ca toti dorim!Mai ales yo...21
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#7
Cuvantul meu preferat este..hmm...stai sa ma gandesc ca sunt prea multe cuvinte dintre care trebuie sa aleg...cred ca este verbul "a iubi" pentru ca toti iubim pe cineva(parinti,frati,rude,priteni si multe altele...)si nu prea cred ca este cineva pe lumea asta care sa nu iubeasca nimic,nici macar pe sine insusi.....Si este singurul lucru care nu depinde de altceva(cum ar fi de bani,minte sau altele).

#8
Mi-am gasit alt cuvant preferat pe care il folosesc aproape in toate propozitiile pe care le zic...
cuvantul :MIRIFIC
mi-am dat seama ca orice poate fi mirific(extraordinar)... mai des il folosesc atunci cand is sarcastica .... ex: "Esti mirific"
.
.
.
.
.
.

zby,,,,
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#9
cuvantul meu preferat este de fapt, o expresie: "fonga fufu". habar n-am ce inseamna, da l-am intalnit intr-un anime cu anna si yoh din shaman king. yoh tot repeta expresia asta....mi s-a parur super funny and sweet in acelasi timp

#10
o.O cuvantul meu referat este ..... yume(vis).intodeauna visez si cred ca si voi aveti vise care pot/nu pot sa devina realitate.10
si cuvantul de pe locul 2 pe care il olosesc aproape cel mai des este malefik10
nu dau o definitie doar se stie ce inseamna .asa ca ......
o.o" wot



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evita cuvantul DA sau NU :P:P:P white angel 1.352 406.759 29-06-2011, 05:51 PM
Ultimul răspuns: History


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)