Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cuvantul preferat

#11
Cuvantul meu preferat ... Hm, pai ar fi - intuneric - .

De-obicei, imi place sa-l iau cu sensuri ca: singuratate, intuneric peste mintile altora, prostie, liniste.
"Intuneric" defineste parerea mea despre majoritatea oamenilor ce ma-nconjoara [cu sensul de 'prostie'], defineste un crampei din personalitatea mea: introvertita, singuratica.
Si-ntr-un final, linistea ... Linistea sufleteasca de cele mai multe ori.

O, da. Asta e cu siguranta cuvantul meu preferat.

#12
Eu am doua cuvinte preferate : enervant si noapte. Enervant imi place pentru ca atunci incep necazurile si noapte pentru ca este frumoasa.

#13
Ei bine... Cuvantul meu preferat este...

Lol
"Lol"... chiar imi place "Lol" ... Am inceput sa devin obsedata acum 2-3 ani de el. Fiindca pot sa'l folosesc cand vreau si pentru ca pot fi si sarcastica. Ex.: Esti un geniu! lol.
Sau il pot folosi atunci cand ceva e chiar amuzant.
In fine... Nu pot sa explic in cate forme si in cate contexte se poate folosi "Lol".

Voua ce cuvant va place?

#14
eto..39...nu stiu dak este un cuvant sau nu dar "cuvantul"meu preferat este "g..gao..."^^


Edit : nu ai precizat absolut nici un motiv pentru care iti place, unde,cum si de ce il folosesti,mie-mi suna a spam.tie? [jigoku]
[center]rose|My Anime List|
[Imagine: ssjdgdgd.png]
"Oyasumi ,boku no yousei!" rose[/center]

#15
hmm...cuvantul meu preferat este...hmm..."baka" ? O_o...Nu il folosesc chiar cu sensul de "prost", poate "prostut", "naiv", in unele cazuri chiar "prost", dar zilnic am ocazia de a da peste un exemplar.

#16
Cred ca am doua cuvinte preferate...
"Sec" - in loc sa zic "E aiurea" spun "E... sec >.>"
I mean it 22

Si al doilea: "mood"
De obicei nu am o stare chiar buna, asa ca 39
"Not in the mood" = "Get lost" 21 dar mai placut 71

B'byeeee >D<

#17
Cuvantul meu preferat este 'Chii' Smile
De cand am vazut anime-ul sunt innebunita dupa acest cuvant.

#18
Cred ca am o multime de cuvinte preferate si care le folosesc des o.O'
Well sa zic asa cuvantul meu preferat e : lacrima / lacrimi @_@ nu stiu de ce dar cuvantul asta imi atrage atentia in mod special, suna atat de sentimental si imi place. Tot cuvinte preferat ar mai fi si Symphony si Rhapsody care sunt pe engleza si imi plac foarte mult @_@
Cuvinte folosite des : genial, kawaii, boo bye si mai nou lol care de fapt e o prescurtare nu un cuvant o.O' hmm cam atat cred n_n

#19
Well , eu am doua 10 ... primul e cam egocentrist stiu => dark ... I just love this word @___@ and it's every possible meaning xD
Si al doilea e baka 21 de fiecare data cand ma enerveaza careva apelez la el si e de efect deoarece de multe ori tipul/tipa ramanae => O__O wtf ? 21 so ... baka & dark FTW 4
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#20
Pai,sa ma gandesc la cuvantul meu preferat...presupun ca este ''muzica'' ,deoarece,de fiecare data cand sunt suparata sau plictisita,dau drumul la winamp,pun albume de la o singura trupa sa cante(nu`mi plac lucrurile amestecate)si apas pe play.Ar mai fi un motiv :nu stiu sa cant la nici un instrument,iar vocea mea cred ca ar sparge geamuri...








Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evita cuvantul DA sau NU :P:P:P white angel 1.352 411.363 29-06-2011, 05:51 PM
Ultimul răspuns: History


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)