Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum faceti rost de anime?
prin torrent
19.11%
30 19.11%
prin direct download
10.83%
17 10.83%
ma uit online [aka online streaming]
43.95%
69 43.95%
iau dvd-uri de la prieteni
0.64%
1 0.64%
cumpar dvd-uri originale
0.64%
1 0.64%
prin DC++
3.82%
6 3.82%
ma uit la TV
14.65%
23 14.65%
I don't need futile downloads. I watch anime directly in my head muahahaha
4.46%
7 4.46%
altceva [mentionati]
1.91%
3 1.91%
Total 157 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cum faceti rost de anime?

#1
Sunt sigura ca ati incercat macar 2 metode din cele din poll, dar pe care o preferati si de ce? Din cauza vitezei, usurintei, etc? Nu de alta, dar vreau o statistica xD [ok, si din cauza zupilor pt rpg, so stfu kids, the internet is serious business]

Eu una prefer prin torrents. Unu la mana: eu nu am cum sa las o fereastra deschisa pt a descarca o serie, pentru ca impart PCul cu frate-miu , iar el ar incepe sa faca scandal ca downloadul ii face lag la jocuri lol Asa ca prin torrent pot sa resum transferul mai tarziu fara sa pierd nimic. Doi la mana, in modul asta pot sa iau chiar mai multe serii o data, iar viteza e ametitoare <3

Mai folosesc si online streaming destul de des ca sa urmaresc serii ongoing [de ex, Hetalia] .

Whut about ya guys?

#2
Cel mai des prefer sa ma uit online la anime-uri.* Too lazy to wait for a download* Caut episodul pe net, mi se incarca repede, ma uit la elsi daca chiar gasesc o serie sa-mi placa mult de tot pot sa o si downloadez (dar asta se intampla mai rar). Mai apelez la download atunci cand nu pot gasi episodul on-line. Filmele anime e sigur doar ca le si downloadez.
Totusi cel mai des apelez la on-line streaming, ceea ce am si votat.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#3
Le vad online,pe site`uri fara veoh,care se incarca foarte repede[myspace is a really good player] dar mai si downloadez prin torrente,cele care nu le gasesc online..si sunt muuulte.Altele le vad si pe extra pt ca o oblic pe marina sa mi le puna mwhahah.Am si dvd`uri originale[2 xD] si alte dvd`uri xD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#4
De obicei vizionez anime-urile online. Desi nu prea imi place deoarece in cele mai multe cazuri, sunt low quality si asta poate fi chiar deranjant si obositor. Insa nu am rabdare sa le downloadez asa ca prefer sa ma chinui.
Desigur, mai sunt si cazuri in care nu gasesc anime-ul online asa ca folosesc torrent-ul.Si acesta este bun, insa uneori stau de-mi vine rau pana reusesc sa downloadez un anime..Si sunt cazuri in care nici nu stiu ce descarc si ma mai trezesc ca nu are subtitare sau nu e ceea ce cautam.
Asa ca raman la online 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#5
Sunt foarte putine serii pe care le dowloandez, foarte putine pe care le-am dowloandat, serii scurte precum Elfen Lied, Papa to kiss in the dark, OHSHC si alte putine.
In mare parte le vad online, imi e mai usor decat sa-mi incarc memoria pc-ului. In plus, se gasesc foarte usori la o calitate buna daca ai rabdare si stii cum.
In plus, daca le descarc, cum s-a mai zis, pot sa nu fie subtritrate sau chiar sa gresesc anime-ul so... prefer vizionatul online, e mult mai bine asa.
" I see humans but no humanity "

#6
Eu ma uit online pe un site destul de bun si vizitat de oameni(nu-i romanesc) care actualizeaza la timp lista cu episoadele noi sau cu anime-urile noi.Acolo ai o gama foarte larga de anime-urii dar din pacate nu prea au anime-urile din anii 80 .Ma uit logic si pe la tv dar degeaba nimic interesant peste masura iar cu DC++,cumparat dvd sau altele nu.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#7
De la un timp ma uit numai online... le gasesc pe tot felul de site-uri, si ma uit...
Inainte preferam torrentul, dar cum nu ma induram sa le sterg dupa ce le vedeam ocupau mult prea mult spatiu in calculator, asa ca ma multumesc sa le vad online.
Exceptie de la regula fac seriile care imi plac mult...pe acelea le downloadez direct cu o inima de fier uriasa asteptand si rugandu-ma ca netul sa nu-mi cada, sau sa nu dea vreo pana de curent electric, peste mine, ca apoi sa fac o criza de nervi...
N-am

#8
Eu ma uit online tot timpul [am terminat colectia de yaoi/shounen-ai de pe you tube :d].
Dar cateodata, cand vinerea sau sambata, cand dupa o saptamana obositoare nu mai pot sa stau nici pe scaun, ma intind pe canapea sau pe pat si dau drumul la Animax ca sa ma mai destind, iar cand sunt la tzara, reusesc pana sa si invatz cum se deseneaza unele anime-uri de la TV.
Ah si originalul originalelor, ma uit pe telefonul mobil cand n-am PC sau TV la indemana.

#9
torrents for life <3
[rant]gahh...De fiecare data cand aud pe cineva ca zice, "oh torrent-urile nu merg","they fail","le urasc", mi se face paru maciuca.Invatati sa il folositi si o sa fie cel mai bun prieten.[/rant]
OK, il folosesc pentru ca intotdeauna gasesc ce imi trebuie...este ideal pentru serii complete, dar si pentru cele ongoing si se descarca repede.
I like my anime in top quality! 21

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#10
Eu ma uit la anime atat la tv [asta cand nu am ce face si am de gand sa revad anime-uri pe care le-am vazut deja], ori ma uit online [desi nu prea imi place sa fac asta pentru ca au o calitate care lasa de dorit si nu prea gasesti site-uri calumea], mai folosesc atat Odc-ul cat si torrentul [is bune si astea cand vrei sa ai in pc seria completa la nustiu care anime...]




Ja ne...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)