Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum faceti rost de anime?
prin torrent
19.11%
30 19.11%
prin direct download
10.83%
17 10.83%
ma uit online [aka online streaming]
43.95%
69 43.95%
iau dvd-uri de la prieteni
0.64%
1 0.64%
cumpar dvd-uri originale
0.64%
1 0.64%
prin DC++
3.82%
6 3.82%
ma uit la TV
14.65%
23 14.65%
I don't need futile downloads. I watch anime directly in my head muahahaha
4.46%
7 4.46%
altceva [mentionati]
1.91%
3 1.91%
Total 157 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cum faceti rost de anime?

#11
La începutul începuturilor mă uitam la Tv, dar apoi m-am modernizat şi eu şi am ajuns să le văd online- e mult mai simplu, găseşti tot ce vrei şi plus că nu trebuie să aştepţi ca episodul nu-ştiu-care să apară.
Am vreo două site-uri foarte bune de văzut anime- aici mă refer în special la calitate, care este aproape excelentă- şi, deşi uneori folosesc torrent-ul, tot mai simplu îmi este să le văd online.
She is a living existence of selfishness.


#12
Prefer sa mi le descarc pentru ca asa le pot revedea daca mi se face iar pofta de ele .
- prin torente
-direct download
- uneori le vizionez si la televizor , reluari si alea alea ca nu urmaresc un anime cap coada pe animax niciodata .
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#13
Deseori vizionez animeurile online pentru că îmi este mult mai uşor şi că nu trebuie să aştept până se descarcă. E practic şi nu-i foarte greu sau obositor. Siteurile care nu sunt româneşti sunt foarte utile şi... mie îmi e mai bine să le văd online.
Când îmi place un anime sau un episod dintr-un anime mai mult, îl descarc pentru ca să-l pot viziona până mă satur de el :]] .
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#14
online si torrent

cine zice ca torrentul nu are calitate buna inseamna ca nu stie grupurile care lanseaza episoade de buna calitate...3 10 partea nasoala e cand nu gasesti decat in acest format, iar torrentul e 'mort'...
online... sunt si site-uri cu calitate foarte buna, dar nu cred ca youtube e unul din ele, desi poate sunt si exceptii

imi pare foarte rau ca veoh nu mai merge vazut din rom, dar in fine >.>

#15
Phh... de cand cu avalansa de mkv si mp4 (la care calculatorul meu are o placere aparte sa le admire inceeet si tacticooos, lasandu-ma pe mine fumegand de partea cealalta a ecranului ca aud ce se intampla dar nu vad decat ce s-a intamplat acum 5 minute), am ramas fidela mai degraba vizionarii online (preferabil megavideo)...

De pe torrente e mai fain... din pct meu de vedere e mai usor de gasit, si totodata pot sa descarc serii intregi in ecelasi timp... and trick the internet provider with za downloading speed. FTW!!!
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#16
In general prefer sa vad online seriile, pe animefreak.tv sau animeftw.tv (asta din urma are anime-uri la o calitate superioara) dar din cand in cand le mai si descarc, chit ca lucrul asta se intampla tare rar. De fapt, daca unele anime-uri nu ar fi atat de rare incat e greu sa le gasesc si ca torrente/download links, cu atat mai putin online, nu cred ca as descarca vreo serie. Ah, si alt impediment ar fi faptul ca unele serii sunt doar pe megaupload, si mi-e lene sa astept 72 de minute dupa ce vad 3 episoade, asa ca in astfel de cazuri prefer sa descarc episoadele urmatoare in avans 4

#17
Eu obisnuiesc sa ma uit online la seriile care imi plac.In cazul in care nu le pot vedea,intru pe torrent si le descarc,dar este plictisitor sa astept atat.Nu am timp sa ma uit la animeurile de la televizor asa ca aleg metoda cea mai simpla unde pot sa derulez,sa opresc si in plus,ma pot uita la orice ora.Insa problemele apar atunci cand episoadele nu sunt de calitate si se blocheaza sau nu merg...:grr: si sunt obligata sa le descarc.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#18
Le descarc de pe torrente, de obicei când mă uit la serie e una bună și îmi place să mă uit la mai multe episoade, la tv nu mă uit, iar online nici nu intră în discuție cu conexiunea mea de net în slow mo`. Doar că demult n-am mai găsit o serie care să mă țină lipit de monitor.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#19
De obicei ma uit online pentru ca NU am rabdare sa le descarc . Plus ca mie daca-mi vine sa ma uit la un anime , e ceva de moment si daca nu ma uit cand imi vine cheful , apoi clar nu ma mai uit . Plus ca nu trebuie sa astept cateva ore sa se descarce toate episoadele , iar dupa ce ma uit sa le sterg . Nu m-as indura . Am descarcat cateva serii si primele 3 filme din KNK pe care nu am reusit nici acum sa le vad , pentru ca , dupa cum spuneam , imi piere cheful O.o' .
La TV nu . Cand deschid si eu TV-ul sa ma uit pe animax , ba e ceva neinteresant , ba e trecut de 2 , ba o vreo emisiune .
Deci am votat "ma uit online" xD .

#20
Ca fiecare user de aici si eu tot online sau le descarc de pe utorent. In timp ce ma uit la un anime descarc altul in acelasi timp. Cool nu? Strong dc ++ sau alte programe asemanatoare lasa de dorit, deobicei descarc de pe siteuri private la care primesc invitatie de la anumiti useri.Toti cei care au precizat ca nu le place ca dureaza sa descarce pe utorent le sugerez sa faca ca mine plus eu le salvez pe dvd-uri si le pun in carcase ca alta data sa le pun la dvd player pe tv si nu se compara21. La tv nu are rost , ba pierd un episod ba se termina seria etc etc, cnd eram mica mergea dar acuma am evoluat21.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)