Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#11
hmph.. mi sa zis des k seman cu itachi, fioindca sunt insensibil si calm mereu.. desi mi se pare cam aiurea, nu ma consider chiar asa styled ca itachi.. cert este ca sunt foarte rece si destul de distant, dar pana la itachi e drum lung 21 ma regasesc mai degraba in Maes hughes din FMA.. pt k de obicei sunt foarte aiurit si par distrat, dar am o memorie excelenta si nu imi scapa nici un detaliu.

So i guess a combination between Hughes (FMA) si Itachi (naruto) desi sunt pers diferite.

#12
Banuiesc ca ma aseman...oarecum cu Tenko din Kamisama Kazoku![Probabil n-ati auzit de ea..xD]
Mi se pare ca povestea ei se aseamana destul de mult cu viata mea cotidina,avand in vedere ca si eu ma tot invart pe langa un baiat pe care il stiu din copilarie (la fel ca Tenko)...Si suntem prieteni buni...and stuff!
La fel ca ea,si eu sunt geloasa pe o anumita nou venita...Desi ea imi este o prietena buna,nu pot sa spun ca o am prea mult la suflet![Like Tenko]

#13
Pai cred ca seman cu Lina Inverse.Mananc mult[da' nu ma ingras],fac numai tampenii si sunt un pic nebuna...deci ne potrivim perfect^^
Ar mai fii cu may din KS.Imi place sa gatesc[sau sa dau foc la casa..tot una e 21 ]amandoua avem o gura mare...dar eu spre deosebire de ea nu sunt asa de luptatoare.
Si ca personaj masculin ar fi Shuichi.Sunt copilaroasa...imi place sa cant[pardon,sa sparg geamurile] dar sunt si acteva lucruri la care nu se asemanam dar in general da^^

#14
wow Yagami Light O.O
21 sa revenim

eu seaman foarte mult cu Hinata(doar in viata reala)-sunt foarte rusinoasa de cele mai multe ori
apoi mai seaman si cu Misa Amane -nu ma opreste nimik sa fac ceva ce imi doresc foarte mult(NIMIK)
as mai semana si cu Naruto (doar pe forumuri)21- sunt enervanta mai ales pe shout(nu glumesc 21)
o.o" wot

#15
pai mai multe personaje...majoritatea timpului seman cu yusuke din yyh apoi as mai semana cu hinata(prin timiditate),cu kurama sau toushirou(pentru ca sunt calma,ar mai fi prioadele in care prietenii mei sunt mai nebuni ca mine sau cand sunt cu familia )si parca am si ceva din hiei sau zaraki kenpachi in mine(cateodata in vine asa o sete de bataie noroc ca trece repede10-adica incepe cand ma uit la naruto de obicei sau la bleach sau tenjo tenge-makes me wanna fight and kick ass)...si poate cu lina inverse-faza cu mananc mult e de mine faza a 2a e ca eu slabesc in loc sa ma ingras(mama ma tine sub regim de multe ori 21 )si cu siguranta seman cu naruto(ne place ramenul)...

#16
In multe cazuri ma aseman cu Hinata [Naruto] din cauza timiditatii si din cauza ca-s introvertita ... Un alt personaj anime ar fi Light Yagami [Death Note] din cauza ca-s sadica ... [si poate si pentru ca tineam cu el 71 desi cred ca s-a limitat la prea putin ... *evil face* ]

Altii ... ar mai fi Youko Kurama [YuuYuu Hakusho] din cauza ca-s calma ... de cele mai multe ori ... Si ... maybe Yuki Eiri [Gravitation] ? Si din cauza personalitatii, si din cauza pasiunii pt literatura ^^

#17
Intrebare...eh,nu porea sunt sigura dar seman oricum cu personajele astea mai nebunatice.
Semen intr-un fel cu Rukia din Bleach cam ca ea si aceiasi privire 24 si sunt zapacita ca ea.(multi care ma cunosc bine imi zic k semna cu ea,mai ales la cum arat)
Mai seman si cu kaname ,k ma bat mereu cu baietii si sunt certareata.
Poate si umpic cu Eclair..nu prea stiu sigur.Dar in mod sigur cu Rujia seman mult.
Si ca personaj masculin imi zicea mie cineva ca semn cu fraieru de Gourry din slayers furios
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#18
Pai sunt multe personaje cu care seman, cred ca in fiecare anime gasesc cate un personaj cu care as putea sa ma identific. Insa cel mai mult seman cu:
Usagi [ Sailor Moon ] - aceasta este o fire destul de copilaroasa, insa si matura cand este momentul sa fie, isi ajuta prietenii si ajuta si alte persoane, este o fire mai vesela, foarte prietenoasa, care plange destul de mult si destul de aeriana.
Ei bine cam asa sunt si eu, de aceea ma aseman foarte mult cu ea.
kappuchu ... ^_____^ ... chuu

#19
Eu ma indentific in mai multe personaje [personaje pe care mi s-a pus si pata de asemenea xD]

Cu Kurama, ca sunt un copil ascultator fata de parinti si invatz foarte bine si de asemenea sunt chiar populara in liceu Smile
Cu Yuki, ca imi place sa scriu si sunt o persoana care apare tacuta si rece si mi se castiga greu increderea 10

#20
Eu cred ca seman cu cateva personaje... Sa le denumesc:

In primul rand cu Yuki Eiri fiind ca shi mie imi place sa scriu (Bineinteles nu romane). Eu mai scriu poezii cand mai am timp.
Si cred ca seman putin cu Enma Ai fiindca sunt genul de om sensibil dar misterios si imi place culoarea sangelui. Daca ar exista Jigoku Tsuushin as avea pe cine sa ma razbun si cred ca as fi multumita.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.233 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)