Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosplay la Otaku

#1
Scurt si la obiect: cine va face cosplay anul acesta la Otaku?
V-a venit vreo idee?

In caz ca va tenteaza, gasiti mai multe informatii aici: http://otakufestival.com/2011/cosplay/in...-generale/

P.S. Din cate am aflat de la unul dintre organizatori, anul acesta sa va incerca mentinerea ordinii in sala in timpul concursului. Altfel spus, adio idioti care fac glume proaste si huiduie in timpul prestatiei. Ce parere aveti si despre acest lucru?

#2
O sa fac in a 2a zi, adica duminica, cosplay, tot la interpretatii ma bag si de data asta. O sa fiu Aisaka Taiga din Toradora.

Ne vedem acolo. ^ ^

Edit.

Prima zi O:
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#3
O sa fiu in ambele zile prezenta desi particip numai la individual,o sa fiu Miku Hatsune xD

#4
Hmm, ma gandesc ca daca sunteti mai multi de pe Zup care veti face cosplay, sa organizam toti membrii site-ului care vin la Otaku si sa va facem tuturor galerie, in mod organizat si sustinut 4

#5
Cosplay-ul mi se pare un hobby minunat. Costisitor, dar minunat. Eu una nu pot sa particip, dar probabil ca o sa fiu prezenta la Otaku. Asa ca o sa va sustin pe toti astia care aveti curajul de a participa. Cu cat mai multi, cu atat mai bine.
Citat:Hmm, ma gandesc ca daca sunteti mai multi de pe Zup care veti face cosplay, sa organizam toti membrii site-ului care vin la Otaku si sa va facem tuturor galerie, in mod organizat si sustinut 4
Agree 10
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#6
Interesant...îmi place ideea cu menținerea ordinii în sală în timpul concursului,desi mi-e greu să cred că așa o să fie..eu una m-am săturat de chestiile astea.
Mi-e greu să cred că de acum o să fie liniște,pentru că mereu se trăzește câte un fraier să comenteze...

Cât despre cosplay,chiar nu știu,aș face dacă reușesc să îmi termin costumul.Am atatea lucruri de facut acum..să mă ocup cu muzica,cu dansul și în plus mă resimt și eu după atâția ani..
Am fost mereu stresată ca totul să iasă bine,pentru ce?ca cineva să îmi spună "wow ,ce costum ,este cumpărat de pe net" și alte chestii 21 dar știu...este greu să mulțumesc pe toată lumea, ei cred că noi cosplayerii suntem roboți... în afară de asta.. nu mai apuc să îmi amintesc pentru ce vin de fapt...adică să mă distrez.
Oricum o să încerc să termin ..pentru că mi-ar plăcea să fac ceva pe scena dar fără să particip în concurs 4.
Sincer,este prima dată când chiar nu îmi mai pasă de concurs XD sper măcar că în pauză dacă o să mi se permită,să pot face o surpriză,să fiu "in character" cum s-ar zice ^.^ pentru că e sigurul lucru pe care mi-l doresc să-l fac pe scenă.
În cazul în care nu termin ce mi-am propus vin pur și simplu fără cosplay,o zi ^_^ că vreau să mă mai distrez la karaoke ca anul trecut ;3.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#7
o sa fiu Ryuzaki din death note, sunt primu care m-am inscris Zuppy06
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

#8
Eu am incercat sa-mi fac un costum ca cel a Sakurei din Naruto Shippuuden..da nu mi-a iesit Zuppy03 ...si totusi m-am gandit sa-mi creez propriul personaj Naruto..ar fi mai interesant..
App Silviu,abia astept sa fac o poza cu tn Zuppy02 .Nu as fi crezut k cnv s-ar costuma in Ryuuzaki...Am noroc anul asta Zuppy04
Feel The Way
[Imagine: Nyu.gif]
And Do It
[Imagine: member5-1.png]
MyAnimeList | DeviantArt | Drawings|| Blog

#9
S-a afisat baremul pentru costum:

http://shinju.japanese.ro/2011/05/09/bar...ufestival/

#10
As vrea si eu sa viin 8 .
Doar ca mi`e aiurea sa vin singura :'> .
N`am mai fost niciodata ^^ .
Nu e careva prin Berceni sa ne intalnim sa mergem impreuna? 4 21 .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O sa faceti cosplay la Otaku? Shuichi 1 3.216 01-04-2013, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Festival Otaku Cosplay Elly 0 3.198 21-04-2012, 12:07 AM
Ultimul răspuns: Elly
  Primul meu Cosplay si emotiile de dinainte de Otaku - can u help me? - i Ramenn. 6 6.013 03-02-2012, 02:31 PM
Ultimul răspuns: ssakura3
  Intalnire (cosplay) la Otaku ssakura3 8 5.678 18-05-2011, 01:06 PM
Ultimul răspuns: SilviuSsj5


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)