Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosplay la Nijikon. O sa faceti ?

#21
Bine v-am gasit <_< . Ma bucur ca sunt atatia care se anunta la cosplay anul acesta la Niji.

Lynn de ce nu folosesti bumbac? ^.^ E usor de cusut, de purtat. La magazinul Bucur Obor au vreo 2 raioane numai cu bumbace <_< , rosu aveau parca un bumbac -saten (e putin lucios , dar nu e bumbac satenat in adev sens -nu se intinde ).

Bistretch e un material care se intinde in ambele sensuri - e destul de dificil de cusut daca nu ai experienta.

De minimat nu prea am auzit sa se foloseasca prea des, se fac fete de masa din el...deci e mai batos ppun ca bumbacul, e si 100% poliester ...dar te lamuresti la raionul de textile ^.^.

Succes!!

Ce anime o sa fie anul acesta "vedeta" ? XD

#22
Oh,nu as avea nicio sansa sa ajung la Nijikon,din diverse motive :
- Distanta foarte mare,ganditi-va ca eu sunt de pe langa Vaslui,mai exact sunt din Barlad,pana in Bucuresti e foarte mult.
- Nu ar avea cine sa ma insoteasca (etto,sunt minora -__-")
- Nu stiu in cine as putea sa ma cosplayez xD.
- 23-24 octombrie nu e in timpul scolii?
Wah,mi-e asa de ciuda20. Daca nu eram minora cred ca era mai simplu,gaseam un cosplay care sa-l fac si ma duceam pana la bucuresti,chiar daca era departe.Dar asa,nu are cine sa ma insoteasca. Si nici nu stiu daca e scoala atunci 2.
Oricum,va urez succes celor care mergeti,si va rog sa faceti niste poze la Nijikon sa le vedem si cei mai ghinionisti care nu avem cum sa venim ^^.Mi-ar placea sa vad poze de la standul Zup si cateva cosplayuri ale membrilor.Pretty please,cine poate sa faca niste poze ^^
Succes guys ^^
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#23
(20-08-2010, 01:50 PM)Tsuki A scris: Bistretch e un material care se intinde in ambele sensuri - e destul de dificil de cusut daca nu ai experienta.

De minimat nu prea am auzit sa se foloseasca prea des, se fac fete de masa din el...deci e mai batos ppun ca bumbacul, e si 100% poliester ...dar te lamuresti la raionul de textile ^.^.

Succes!!

Ce anime o sa fie anul acesta "vedeta" ? XD

Um...nu e adevarat bistrechul si minimatul sunt foarte bune,eu am folosit la shinigami si a mers de minune.Mi se pare unul din materiale care nu ma chinuie,nu stiu cat de experimentata esti tu dar in orice caz eu pe materiale ca astea am invatat Smile.
In nici un caz nu recomad Obor,sunt foarte scumpe si nu gasesti mai nimic.Mai bine cauta magaziul Sahara este cel mai bun,e plin cu materiale + ca sunt destul de ieftine si sunt multe camere spatioase Smile sau ai putea sa mai cauti si pe lipscani dar acolo sunt foarte scumpe.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#24
(09-07-2010, 02:14 PM)Flaw A scris: @Elusive wolf: Heh, tu stiu ca ai avut costum misto data trecuta, la Otaku, asa ca banuiesc ca si la Nijikon vei veni cu ceva frumos 4 Mult succes, sunt tare curios sa iti vad costumul!

@Rx~: Faci parte din vreun grup de cosplay? Ca ma gandesc sa fac ceva pe Zup care sa promoveze grupurile de cosplay din Romania.
Si o sa faceti toti cosplay in Kuroshitsuji sau vor fi si din alte anime-uri?
De asemenea, succes si voua! O sa va vedem la Niji 4

Hmm, as face si eu cosplay dar nu stiu in ce 39

Stiti vreun personaj mai cunoscut din anime care sa aiba par saten si lung si care sa nu necesite un costum prea complicat?


Cat de lung?? Ma gandeam la Kintaro din Golden Boy( are parul brunet dar sunt sigura ca nu va observa nimeni)Smile[posturi unite]
(20-08-2010, 03:59 PM)Katutza A scris: Oh,nu as avea nicio sansa sa ajung la Nijikon,din diverse motive :
- Distanta foarte mare,ganditi-va ca eu sunt de pe langa Vaslui,mai exact sunt din Barlad,pana in Bucuresti e foarte mult.
- Nu ar avea cine sa ma insoteasca (etto,sunt minora -__-")
- Nu stiu in cine as putea sa ma cosplayez xD.
- 23-24 octombrie nu e in timpul scolii?
Wah,mi-e asa de ciuda20. Daca nu eram minora cred ca era mai simplu,gaseam un cosplay care sa-l fac si ma duceam pana la bucuresti,chiar daca era departe.Dar asa,nu are cine sa ma insoteasca. Si nici nu stiu daca e scoala atunci 2.
Oricum,va urez succes celor care mergeti,si va rog sa faceti niste poze la Nijikon sa le vedem si cei mai ghinionisti care nu avem cum sa venim ^^.Mi-ar placea sa vad poze de la standul Zup si cateva cosplayuri ale membrilor.Pretty please,cine poate sa faca niste poze ^^
Succes guys ^^

Eu voi face poze! pe cuvantul meu de cercetas! Mai ales pentru ca vreau fac poze cu toata lumea...mai ales cu cosplay-arii si cu baietii care vor face stand-up....(va fi 3-ul de anul trecut? sau se schimba treaba???)[posturi unite]
Okey ...pey eu ma voi costuma in fata iadului sau in anna din shaman king. Pentru ca nu o puteam uita pe sora mea (13 anisori si clasa a 8-a)....ea se va costuma in anna din shaman king sau Misa Misa...nu s-a hotarat inca...
[Imagine: wqymg0.jpg]

#25
@deeaH2elen: Hmm, ai facut cumva cosplay in Anna si otaku?

Legat de parul meu... acum e iar scurt, ca mi s-a pus pata pe el si l-am tuns 21
Dar mi-am gasit pana la urma personaj de cosplay 65 O sa vedeti la Nijikon ce si cum

#26
(02-09-2010, 09:04 PM)Flaw A scris: @deeaH2elen: Hmm, ai facut cumva cosplay in Anna si otaku?

Legat de parul meu... acum e iar scurt, ca mi s-a pus pata pe el si l-am tuns 21
Dar mi-am gasit pana la urma personaj de cosplay 65 O sa vedeti la Nijikon ce si cum

Hey..din cate stiu totul s-a desfasurat in perioada 14-16....iar ziua mea este pe 16 mai deci nu am putut sa vin.(Eu sunt o Anna geniala...dar m-as indrepta spre Hell girl)...
Ah ceva detalii legat de costum>>>//?? Daca nu te recunosc eu sa te vada sora-mea...Smile e muult mai atenta decat mine
[Imagine: wqymg0.jpg]

#27
Secret, nu va spun 4
Oricum voi fi usor de recunoscut, voi aparea pe scena si voi trece si pe stand dupa aia.
Momentan insa... secret

#28
Ah! Hm...eu nu stiu cum arati dar banuiesc ca iti sta bine cu parul tuns..XD[posturi unite]
HM///cam pe unde este pozitionat stand-ul?? vin din 2008 si nu v-am vazut..(ORIENTAREA ASTA)
[Imagine: wqymg0.jpg]

#29
Serios? Am avut stand la toate editiile, mai putin prima.
In 2008 am fost pozitionati prin partea dreapta, langa standul A-XG, relativ aproape de intrarea in sala de cosplay.
In 2009 am fost in partea stanga, vecini cu standul Anime-Mania, si pana in coltul dedicat gaming-ului.

- standul din 2008: http://www.facebook.com/album.php?aid=61...1945775750
- standul din 2009: http://www.facebook.com/album.php?aid=61...1945775750

#30
Ce "noroc" pe ea...
Apropo, pentru cei carora le plac animeurile, de ce nu facem o lista cu siteuri de "desene animate online"... personal, am gasit cateva, vara aceasta (vre-o 5), untimul fiind desenele-noastre.ro, unde ma uit, chiar acum, la Naruto Shippuden.

Apropo, ce inseamna Shippuden? Dar cosplay? [Intrebari nemuritoare...]

Sunt nou in acest domeniu...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O sa faceti cosplay la Otaku? Shuichi 1 3.220 01-04-2013, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Cosplay la Nijikon 2012 Flaw 2 4.382 02-11-2012, 05:56 AM
Ultimul răspuns: Bl4ck Gam3r


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)