Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosplay la Nijikon. O sa faceti ?

#11
Ce mi-as putea dori mai mult decat sa merg la Nijikon? Oh, da! Sa o intalnesc pe Kipi 21
Dar nu cred ca se vor mi se vor indeplini dorintele prea repede. Sunt din Arad iar drumul pana la Bucuresti este destul de scump 20
[Imagine: 194imr.jpg]

#12
@WolfSakura: Succes! Sper sa iti iasa un costum cat mai reusit, sa avem parte de un cosplay pe cinste la Nijikon!

M-am mai gandit sa incerc sa fac cosplay in Killy, din manga-ul Blame!, dar e un costum destul de greu de realizat 39 As avea insa niste pantaloni negri, o haina de piele, bocanci.. mi-ar mai trebui doar multe curele si accesorii 21

@AyaneUmenii: Banuiesc ca esti eleva si cu trenul ar trebui sa ai reducere la bilet. Poate reusesti sa ajungi, Nijikon este un festival dragut

#13
Flaw,mi-au venit niste idei pentru cosplay dar nu stiu daca iti plac atat de mult personajele sau daca ti se par estul de cunoscute,anyway am sa iti zic ce idei am eu avand in vedere ca vrei sa iti folosesti parul:
Togusa - http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20...P01_01.jpg
Kira Sakuya - http://media.photobucket.com/image/kira%...2.jpg?o=34
Noriyuki Izuna - http://myanimelist.net/character/9795/Noriyuki_Izuna

Daca nu ma insel, ai zis ca ai vrea sa incerci sa il cosplayezi pe Portgas D. Ace,eu te sfatuiesc sa incerci cosplayezi pentru ca e destul de usor dar sa nu fie frig 21.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#14
Haha, ma gandeam aseara cum ar fi sa fac cosplay in Zuppy 8D
Adica, probabil nu se vede ca sunt fata.*looks at her tshirt**slams her head against a wall*
In plus, Zuppy nu are o anume imbracaminte...right?[and I'm talking about human form]
Like, Shiva ar putea face un poster cu el in imbracaminte casual, eu sa gasesc ceva asemanator, posterul sa il lipiti pe perete iar eu sa stau mai mult langa stand \o/
Btw,stiu ca asta nu are legatura cu cosplay-ul, dar anul isi mai aduce fiecare forum la stand muzica separat?If so, I'dliketobringittt.
LOLNOPE

#15
@Mitzuke: Haha, daca faci chestia asta (cosplay in Zuppy) te luam la noi la stand in mod oficial 21
Referitor la muzica, daca nu se ofera altcineva caruia i-ar fi mai usor, anul asta aduc eu laptopul surorii mele pentru muzica, plus boxe 4 Am niste boxe maricele, nu foarte greu de carat, la care cred ca s-ar auzi binisor muzica.
Deci dap, daca vrei sa aduci muzica, esti bine venita!

De asemenea, ma gandeam ca ar fi dragut daca am incerca sa avem oameni la stand care sa faca cosplay 4
Daca imi vine vreo idee pana atunci, poate o sa fac chiar si eu. Daca nu, fortam fetele sa poarte urechiuse de Zuppy 19 (baietii (a se citi "eu") nu, ca ar arata gay (a se citi "as arata ca scos dintr-un yaoi")

#16
Si eu o sa particip la Nijikon la cosplay, inca nu stiu dac ala grupe sau echipa dar vom vedea. Sper insa ca sa nu se repete istoria cu Otaku, pana la urma Niji e conventia mea preferata! Nu spun pe cine cosplayez, nici nu cred ca ati auzit de ea dar de abia astept, i'm gonna do my best <3
De abia astept sa ii vad si pe restul pe scena, cosplay should be fun!Iza, sfatul meu e ca sa cumperi trandafiri falsi si sa ii imbraci cu extensii de par pe care le gasesti la metrouri jos la 10 lei una. Va fi mult mai usor 3
Succes guys hug

#17
Urmatorul anunt e de pe pagina de facebook a Nijikon:

Nijikon A scris:Cosplay] Daca vrei sa participi la concursul de cosplay si skit-ul tau contine un segment audio noi iti oferim asistenta tehnica (recording, mixing, sound effects), indrumare si sfaturi legate de concurs si prezentarea scenica. Trimite-ne un mail la cosplay[at]nijikon.ro cu intrebarile si datele tale de contact (nume complet, eventual cont Facebook/YMess) si de restul ne ocupam noi! ^_^V ♥ Succes!

Poate ii intereseaza pe doritori!

P.S. Daftmuse, succes si tie la concurs!

#18
Voi face cosplay, dar nu particip la concurs. O.o Totuşi am să port un costum de Miko, Marina mi-a zis că îmi stă bine ca Miko dat fiind că am o personalitate mai blândă [ cred ._. ] sper să reuşesc să ajung deşi o să ajung eu : )) Faza e următoarea : Nu ştiu ce material să folosesc. Ştiu cum se face costumul pentru că e foarte simplu [ btw şi Kikyo din Inuyasha e Miko xddd ] Însă problema e materialul. Trebuie să găsesc un material de culoare albă şi unul de culoare roşie. Componenta albă ar merge un material gen in sau un material textil uşor, iar partea de jos nu m-am gândit cred că un satin ar merge...sau stofă. Habar nu am la partea de jos, însă partea de sus cu materialul e mai uşor.
-

#19
Eu la început voiam să particip la cosplay, dar, cum era de aşteptat, cei cu care trebuia să fiu în grup ' nu au mai avut chef '. Deci voi face cosplay, dar nu mă înscriu la concurs. Şi o să port un costum de Ookami ( chiut < 333 ) şi o să mă învârt pe acolo. Încă nu ştiu sigur cum o să fie costumul, acum vreau să văd ce idei îmi vin. : ] Oricum, sper că va ieşi drăguţ. ^^
Succes tuturor celor care se înscriu la concurs ! Şi cei care nu se vor înscrie, succes cu costumele ! * hugs everyone *
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#20
(02-08-2010, 11:54 AM)Heechul A scris: Voi face cosplay, dar nu particip la concurs. O.o Totuşi am să port un costum de Miko, Marina mi-a zis că îmi stă bine ca Miko dat fiind că am o personalitate mai blândă [ cred ._. ] sper să reuşesc să ajung deşi o să ajung eu : )) Faza e următoarea : Nu ştiu ce material să folosesc. Ştiu cum se face costumul pentru că e foarte simplu [ btw şi Kikyo din Inuyasha e Miko xddd ] Însă problema e materialul. Trebuie să găsesc un material de culoare albă şi unul de culoare roşie. Componenta albă ar merge un material gen in sau un material textil uşor, iar partea de jos nu m-am gândit cred că un satin ar merge...sau stofă. Habar nu am la partea de jos, însă partea de sus cu materialul e mai uşor.


Cinderella-samaaaa!!!!!Lyn tu esti?
Eu in general folosesc bistreci sau minimat daca sunt costume de genul asta,ai putea sa incerci si tu.Mie sincer nu imi place satinul nu prea il sufar... dar nu zic ca nu folosesc niciodata acum depinde si de costum.Eu ti-am zis cam ce folosesc eu ^-^ spor la treaba.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O sa faceti cosplay la Otaku? Shuichi 1 3.220 01-04-2013, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Cosplay la Nijikon 2012 Flaw 2 4.382 02-11-2012, 05:56 AM
Ultimul răspuns: Bl4ck Gam3r


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)