Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place primul meu fic?
Da, e dragut.
85.19%
23 85.19%
Sincer, nu.
14.81%
4 14.81%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cosa Nostra- Vito de silencio

#11
Deci ce pot spune,nu trebuie sa renunti la fic doar pentru ca nu primesti comentarii.Eu cel putin incerc sa iti las,dar imi sunt sterse,ceea ce ma enerveaza la culme!!
Pot sa te felicit,la capitolul gramatica stai foarte bine.Greseli de tastare\exprimare nu am observat,Descri foarte frumos.Descrierea se imbina cu naratiunea.Dialogul este bun,nu este sec,plasat acolo unde este nevoie.
Actiunea nu este grabita!
Ideea,mi sa pare frumoasa,imi place cum o dezvolti,Bravo!
Imi place cum ai modelat-o pe Sakura!Un personaj dur,mai diferitde cel din anime!
Deci,mult succes in continoare,astept sa citesc ceva nou!!!

#12
Am adus continuarea si sincer sper sa va placa^^


Parasirea

Sakura : Plec de langa Sasuke si ma asez pe o canapea alba. Langa mine isi face aparitia un chelner, cu un cooktail. Il iau si gust din bautura aceea revigoranta. Langa mine, apar doi din oamenii mei, Giovanni si Viviana. Acestia se aseaza langa mine comandandu-si cate un RedBull.
-Sefa, i-am urmarit pe Verone si pe Pamela. Se pare ca au grija ca Sai sa nu apara. Sunt mana in mana cu el. Tradatorii aia au facut in asa fel incat Sai sa fuga. Ce vreti sa facem cu ei ? ma intreaba Viviana.
-Scapati de ei. Dar inainte, vreau sa vad daca pot nega asta. Aducetii pana la mine si apoi puteti sa ii omorati. Le spun calma, privind cum cei doi se ridica, saluta politicos si apoi ies din club. Langa mine vine Sasuke, care ma intreaba cine au fost aia.
-Auzi, baietas. Nu crezi ca esti cam curios ? De cand trebuie sa iti dau eu tie socoteala in legatura cu ceva ? il intreb nervoasa privindu-l insistent.
Isi cere scuze, aplecandu-si capul.

Pe la patru dimineata ajungem si noi la hotel. Afara inca ploua cu putere asa ca intram repede in cladire. Ii urez lui Sasuke noapte buna si intru in camera mea. La baie, ma imbrac intr-o pijama de la mad, formata din un maieu roz, foarte dragut, si o pereche de pantaloni scurti din bumbac. Cand ies din baie, aud ca ciocaneste cineva la usa asa ca deschid. In fata mea, brunetul. Acesta imi cerceteaza tinuta, ceea ce fac si eu. Poarta o pereche de pantaloni negri de trening si este la bustul gol. Se apropie de mine, iar eu ma dau inapoi pana simt ceva tare si rece in spate. Nu mai am unde sa ma duc, am dat in perete.

Sasuke : Ma apropii de ea si ii soptesc la ureche ca nu trebuie sa se teama de mine. Aceasta ma priveste si imi spune sa o las in pace ca o sa imi para rau. Rad de ceea ce zice si incep sa o sarut violent. Fata incearca sa ma indeparteze dar nu prea reuseste. O tin strans in brate. Vreau sa fie a mea, chiar aici si acum si asta se va intampla cu sau fara acordul ei.
Deodata, pe usa isi fac aparitia doi barbati inalti, ca doua gorile si ma iau sus.
-Ti-am spus ca iti va parea rau, papusel. Franco, Matteo, faceti in asa fel incat acest om sa nu mai depaseasca granitele Japoniei. Sasuke, nu trebuia sa faci asta. Pentru faptul ca nu ai ascultat, o sa iti pierzi functia de sef de Yakuza. Felicitari desteptule. Ii pun si inainte sa mai zica ceva, inchid usa dupa ei. Asa iti trebuie Uchiha. Nimeni nu se pune cu mine.


Italia, Milano, Sediul Cosa Nostra, 21 Noiembrie 2009, 13 :23

Sakura : Privesc ecranul laptop-ului ce se afla in fata mea. Scaunul din piele pe care sunt asezata este foarte moale. In fata biroului pe care este asezat laptop-ul, este o canapea maro, mare, iar in stanga biroului, o plasma mare. Peretii din spatele, fata si stanga mea sunt din sticla, iar in fata lor, niste perdele laminate galbene. Telefonul de pe birou incepe sa sune, gata sa sara de pe masa. Spun un ’’Alo ?’’ stins, privind poza cu verisoara mea scumpa Hinata si cu sotul ei, Naruto.
-Sefa, vrea cineva sa vorbeasca neaparat cu dumneavoastra. Spune ca il cunoasteti dar nu vrea sa imi spuna numele sau.
-Zi sa intre.
Pe usa isi face aparitia o persoana pe care nu speram sa o mai vad. Acel baiat de care am inceput sa ma indragostesc dar, a spulberat tot in mementul in care a vrut sa ma violeze. Acea persoana este Sasuke. Brunetul poarta un constum negru, o camasa albastra si o cravata roz. Parul sau negru are aceeasi coafura ca ultima data cand l-am vazut. Ochii sai imi cerceteaza tinuta formata din un tricou mov, ce se asorta de minune cu parul meu, o fusta scurta alba cu modele negre. In picioare, o pereche de cizme negre, scurte, cu toc inalt.
-Ce cauti aici ? il intreb privind cum se indreapta spre canapea.
-Iertarea ta. Stiu ca nu merit sa am ierti, ca sunt ultimul barbat cu care te-ai culca, dar intelege ca te iubesc. In acea seara eram gata sa fac orice sa fi a mea iar de cand ai plecat si nu te-am mai vazut, am descoperit ca nu pot trai fara tine. chem paza sa il scoata afara. Baiatul asta, avea probleme. Vroia sa imi arate ca ma iubeste, violandu-ma ? Doamne, scapa planeta de idioti ca astia.
Pe usa isi fac aparitia Rocco si Valentino, doi dintre bodyguarzii mei. Acestia il iau pe sus pe brunet iar acesta urla ’’Sakura, te iubesc si te voi iubi mereu’’.


Pijamaua Sakurei : http://www.bazuka.ro/3607-3462-thickbox/...ad-roz.jpg
Biroul Sakurei: http://www.incasa.ro/_files/Image/galeri...0BIROU.jpg
Costumul lui Sasuke: http://www.fashionbox.ro/images/produse/...b_gglz.jpg
Hainele Sakurei : http://img2.timeinc.net/people/i/2008/ne..._cyrus.jpg
Cizmele Sakurei: http://img.envy.ro/img/products_watermar...0_8957.jpg

Sper ca va placut. Astept comentarii.:D

#13
Deci asta e deja culmeaX-(
E a mia oara cand postez si tot mi se sterge postul!
Numai stau sa insir ca imi estelene.
Scurtez si spun ca este frumo,ai tot ce trebuie si ca debea astept next-ul!Poze frumoase![posturi unite]
Deci asta e deja culmeaX-(
E a mia oara cand postez si tot mi se sterge postul!
Numai stau sa insir ca imi estelene.
Scurtez si spun ca este frumos,ai tot ce trebuie si ca debea astept next-ul!Poze frumoase!

#14
~~Plastic~~, din cate vad eu comentariile tale nu sunt sterse, doar ca cum lasi comentariu eu postez si poate nu vezi.:)

Iertarea

Italia, Milano, Sediul Cosa Nostra, 21 Noiembrie 2009, 19 :56

Sakura: Intru in vila mea de la periferia orasului, incui usa dupa mine si ma duc in camera mea de la mansarda. Imi iau haine de schimb si ma duc la baie. Dau drumul la dus si intru in cabina. Apa fierbinte se loveste rapid de trupul meu, curatandu-l. Gelul de dus cu miros de cirese imi reimprospateaza simturile. Ies din cabina de dus si ma imbrac cu o rochita de noapte neagra, din satin, cu floricele rosii. Ies din baie si urc la mansarda, unde se afla biroul meu. Pe mobilierul de lemn, multe hartii imprastiate, care stateau sa fie semnate. Ma asez pe scaunul acoperit cu puf roz. Atentia mea este furata de o scrisoare albastra, care sta deasupra. O iau si o miros. Era data cu un parfum de barbat pe care l-am mai intalnit undeva, dar nu stiu exact unde. O deschid si incep sa citesc cele cateva randuri scrise elegant :
’’Draga mea rozalie, stiu ca nu mai vrei sa ma vezi niciodata dupa ca s-a intamlat acum cateva luni intre noi, dar vreau sa sti ca sentimentele mele pentru tine sunt reale si pure. Poate ca nu vrei sa ma mai auzi niciodata, dar in seara asta, la ora 20:10 iti voi cere pentru ultima data iertare, iar daca nu o vei accepta, iti promit ca nu o sa ma mai vezi niciodata. P.S. Sti tu cine’’. Fac ochii mari si ma uit la ceas. 20:09. Cobor repede in camera si cand inchid usa camerei mele dupa mine, simt cum o mana calda imi astupa gura. Ma intorc si il privesc. Ochii sai negri implorau iertare.
-Te rog, Sakura. Deabia m-am furisat in casa asta. Cu cata paza e afara ma mir ca nu am fost impuscat. Te rog ! Trebuie sa ma crezi ! Nu am vrut sa te violez. Vroiam doar sa te fac a mea ca sa nu mai pleci niciodata. Trebuie sa intelegi. Te iubesc !
Il privesc cu o anumita teama. Nu stiu ce sa fac. Pentru prima data in viata, ma tem de alegerea pe care o fac. Ii sar in brate si il sarut tandru pe buze. Ii soptesc la ureche ’’Demonstreaza-mi ca nu am luat alegerea gresita’’. Acesta ma ia in brate sarutandu-ma in continuare. Ma lasa incet pe patul acoperit cu asternuturi albe, incepand sa imi ridice rochia in sus. Ii dau jos trecoul pe care il poarta, mangaindu-i pectoralii. Mana lui catifelata se plimba ep corpul meu, facandu-ma sa primesc fiori pe sira spinarii. Imi mangaie sanii cu limba, facandu-ma sa gem de placere. Mana lui intra in chilotii mei apoi un degent ma patrunde si incepe sa se miste in interior. Cu cealalta mana, imi mangaie coapsa...

Sasuke : Ii indepartez chilotii incepand sa ii masez zona intima. Rozalia imi da jos boxerii negri. Suntem amandoi goi, gata sa ne incingem. Cand simt ca este uda, ma uit la ea iar fata da afirmativ din cap. O patrund dar nu ma opresc la intrare, ci o bag pana cand intra in intregime. Rozalia scapa un tipat incet de durere. Cred ca a fost intentionat incet. Daca auzea unul din bodiguarzii sai tipatul, eu eram demult impuscat. Incep sa ma misc in corpul ei, intr-un ritm mai calm la inceput. Mainile mele ii mangaie talia fetei, in timp ce aceasta imi mangaie pectoralii. Ma asez in fund si o trag in bratele mele. Fata incepe sa se miste, cu mine in interiorul sau. Buzele mele ii sarutau pielea gatului, lingand-o si sarutand-o. Mainile mele se odihneau pe talia ei. Fata se misca lasciv in poala mea, cu amicul meu inauntrul sau. Ma las usor pe spate. Ii sarut sanii, sugandu-le sfarcurile care deja sunt intarite. Fata incepe sa faca miscari de sus in jos.
-Te rog, nu te opri ! ii spun printre gemetele placerii provocate.
Buzele sale senzuale, imi captureaza buzele intr-un sarut obscen. Ma invart iar fata ajunge sub mine. Miscarile mele incep sa fie rapide si din cate vad, poate chiar si dureroase pentru fata, dar nu lasa sa se vada asta. Placerea este atat de mare, incat momentul apogeului se apropie rapid. Cand simt ca e timpul, ma eliberez in balonasul ce imi acopera amicul. Ies din interiorul ei si ma ridic din pat, intrand in baie. Arunc balonasul in WC si intru inapoi in camera.
Rozalia, poarta camasa cu care am venit eu. Toarna in doua pahare niste sampanie, foarte scumpa. Ma indrept spre ea si o prind de talie cu o mana, iar cu cealalta iau unul din pahare in mana. Rozalia imi cere sa toastam iar eu ma conformez.
-Pentru noi, iubirea noastra si tot ce se va intampla frumos intre noi in continuare. Ii spun si ciocnesc usor paharul cu al fetei. Duc cristalul la gura si gust din lichidul auriu. Are un gust dulce la inceput, dar cand da de cerul gurii, devi acru. Cand il termin, asez paharul pe tava langa cel al rozaliei si ne indreptam spre pat, amandoi. Ne asezam pe salteaua moale si imi pun capul pe perna cu invelis ca laptele. Rozalia isi aseaza capul pe umarul meu, iar mana sa dreapta se impreuneaza cu mana mea stanga.

Sasuke : Ma trezesc pe la ora noua dimineata. Ma uit in dreapta si in stanga, iar rozalia nu e nicaieri. Pe usa, isi face aparitia Sakura, imbracata cu o rochie mine, alba. Partea de jos era cam de o palma dintr-un material auriu iar la mana tot de o palma deasupra cotului acelasi material ca si jos. Manacile erau trei sfert. Fetei ii sta foarte bine in alb, chiar si prostii isi pot da seama de asta. La gat, are un lantisor de aur cu stelute. In picioare, o pereche de pantofi albi, cu toc inalt, putin gros. Pe mana, o bratare de aur, cu doua semilune. La intersectia colturilor fiecarei semiluni cate o steluta. Fiecare stea avea in mijloc cate o pietricica si fiecare semiluna cinci diamante. O grupa diamante albe, iar cealalta turcoaze. Arata foarte bine pe mana fina a fetei. Se aseza langa mine pe pat. Imi impreunez mainile dupa bazinul sau si o sarut pe buze. Limba mea se plimba prin gura ei, atinngandu-i limba.
-Multumesc pentru ca m-ai facut sa nu regret ca te-am iertat. Imi spune si isi aseaza capul pe umarul meu.
Se ridica si imi spune ca pleaca putin la birou dar se intoarce cat de repede poate. Isi ia o geanta alba, cu fermoare aurii si ma saruta inca odata pe buze. Ma mai saruta o data si isi ia ramas bun nu inainte sa imi spuna ca a anuntat paznici ca sunt in casa si ca, pot sa fac ce vreau inafara s aintru in biroul sau, caci acolo nu am voie si sa nu incerc ca imi va parea rau.


Casa Sakurei din Milano : http://www.berstravel.ro/media/gallery/V...hos_09.jpg
Pijamaua Sakurei : http://images.lady4ever.ro/280x380/pijam...p15380.jpg
Rochia rozaliei : http://images.okazii.ro/auctions/2009/07...00_500.jpg
Pantofii Sakurei: http://www.planificarenunta.ro/images/ga...55_big.jpg
Bratara fetei: http://www.morninggloryjewelry.com/image...t32237.jpg
Geana Sakurei: http://www.richonly.ro/content/catalog/img_prod/50.jpg

Sper ca va placut si astept comentarii.

#15
Ei bine da,mi-a placut!!!!!:)
Ma bucur ca ai pus mai multa descriere si ca actiunea nu este grabita!Shi dialogul este bun,deci pana aci totul e-n regula!

Mai ai cateva greselute,precum:
"trecoul-tricoul"
"ep-pe"
Dar se intelege ce ai vrut sa spui!!Oricum ficu e prea tare si nimeni nu se mai uita daca ai scris tot corect!

Nu vreau sa fiu rautacioasa,dar de unde pana unde Hinata si Naruto sunt sot si sotie?!Ultima data cand i-ai pomenit erau in piscina!:))


Sper ca nu te-a suparat comu meu,pt ca nu asta a fost intentia mea!!!
App daca ti-as da o nota p fic ti-as da 100...00000 din 10!:):))


Pupix shi abia astept nextu!!:x

#16
Pentru ca nu am comentat doua capitole ar fii momentul sa o fac...:X
Daca la "Parasirea" am fost dezamagita de descrierea cam putin si actiunea mai grabita decat de obicei la "Iertarea" meriti numai laude:x:love:
Descrierea si-a revenit in forta
Dialogul e ok(dar la un momendat mi s-a parut putin sec):|
Actiunea a stat fara sa o fugareasca vreo gasca nebuna:))
Am vazut in timp ce citeam greseala "mementan"(asta cred ca era cuvantul:)))
Si am uitat sa zic ca si pozele sunt foarte frumoase
Sfat:poti incerca sa descrii si sentimentele personajelor
Si te-ai descurcat si la hentai:chuu:
Oricum mi-a placut si astept next-ul:bye:

#17
Cat de frumooooooooooooooos!Pacat ca nu ai mai postat de mult timp:(
Chiar imi place.
Titlul mi se pare chiar inspirat.
Ideea nu o pot numi chiar originala pentru ca mai sunt si altele despre mafie dar nu asa ca al tau deci are originalitatea lui.
Imi place faptul ca ai facut-o pe Salura mai dura..
Deobicei imi place cand se impaca repede dar acum m-i sa parut ca i-ai impacat prea repede ai fi putut sa lasi un capitol distanta..Suspansul..
Oricum este chiar foarte bun acest capitol!
Descri foarte frumos,la fel si cum narezi,dialog este.
Eu nu observ greselile de tastare asa ca nu este nevoie sa mai zic ceva de ele ca poate or fi.
Inspiratia asta...loveste cand te astepti mai puutin!
Hentaiul a fost ok desi puteai sa mai adaugi cateva picanterii dar este in regula si asa.
So...astept next-ul!
Succes!

Fara linkuri la alte topicuri .-.
I wanna feel that i`m love.. ♥
I wanna feel you.. ♥
I`m laying down on the floor, ♥
I can`t believe I`m alone.. ♥
I`m begging you on my knees, ♥
Please come back, come to me ! ♥
I feel the beat of your heart, ♥
To stay away, be apart ! ♥
I want, I need you so much. ♥
All my love, all my love, all my love is on fire, ♥
Like the sun, like the sun, like the rain down on me ! ♥




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)