Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Corcituriles :)

#1

#2
Primul desen, Ceapa Panda.
Cred ca se putea mult mai bine. Nu imi place frizura, aspectul, coloritul. Nu ma atrage cu aproape nimic acest desen.

Red line
Imi place cum ti-au iesit buzele (si acel roz pal), insa sangele (presupun ca este sange, sunt sigura in procent de 97%) arata ca o gelatina tinuta prea mult in frigider.
Ai probleme la anatomie si ar trebui sa mai lucrezi la haine. Oricum, apreciez coloritul la acest desen in schimb. Mult mai bun si potrivit.

Blue Wave
Minunat desen. Pe gustul meu, pot spune. Putin cam intunecat, dar cred ca asa este cel mai bine.
Imi plac detaliile, imi place cum ti-a iesit parul, ochii arata... vii, insa la maini se mai putea lucra. Nu ti-au iesit rau, dar par... mecanice.

No title
Stilul mi se pare cunoscut. Am mai vazut astfel de desene si pe Tumblr & ZeroChan (coloritul, alegerea paletelor de culori, pozitia caracterului).
Nu e rau, totusi. Felicitari! Destul de simplu, dar pe mine una nu ma deranjeaza. Imi place ca nu te-ai mai impotmolit la detalii care nu iti ies sau pe care nu stii cum sa le realizezi corect.

Not a big slice of pizza
Caracterul arata de parca ii vine sa stranute pe pizza in timp ce leviteaza.
Culorile alese nu dau bine la ochi (verdele de pe pizza ma face sa ma gandesc ca este deja mucegaita), iar... iarba aceea... ce cauta acolo? Vreau sa spun, modelul de sub pizza. Arata ca si iarba.

As spune mai multe, dar ma opresc aici. Nu m-am lungit asa mult pentru ca n-am vrut.
Data viitoare specifica si ce tip de critica doresti, in caz de orice.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)