Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care desen crezi ca este mai bun?
Primul
8.33%
1 8.33%
Al doilea
91.67%
11 91.67%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Chriss vs Aggie

#1
[center]Participante: Eu si Aggie
Tema: Fantasy
Perioada de punere a desenelor: 19 sau 20 august
Perioada de votare: de pe 20 pana pe 30 august[/center]

Edit: pentru ca am postat desenele mai repede perioada de votare se schimba: de astazi 14 august pana pe 25.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#2
Siii desenele, mult mai devreme, suntem harnice!

Unu

Doi


La multe voturi! :3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#3
Hei hei cele doua desenatoare. :3 Bafta cu duelul.

*hehe la gfx,fotografie nu ma pricep dar aici cam da *devil face*

Primul desen: Ai structurat bine desenul. Corpul este bun, felicitari. Aripa din spate este prea rigida. Coltul ei trebuia pozitionat mai mult sre capul baiatului. Claritatea desenului este bunicica. Faci poza cu telefonul. Umbrele sunt okay. Puteai sa mai muncesti la ele, dar.. In zona curcubeului trebuiau facute niste umbre si liniile curcubeului de pe margine trebuiau "blurate" pentru un efect de pulbere, de magie, de fantastic.

Al doilea desen: Cel mai mult imi place efectul din mainile lor. Este foarte bine hasurat si este o pulbere foarte frumoasa. Per total si acest desen arata bine, chiar daca la al doilea personaj, acel S i n g u r picior mai putea sa aiba un "prieten". 71 Fata parca are un sigur picior. Era bine daca faceai un personaj in picioare dupa acest principiu. O fata vrajitoare cu un picior.. uuu asta da fantastic, nu? Umbrele mai puteau fi lucrate. mai ales la dovlecei, sa iasa in evidenta. Da, la umbre mai putea lucra.

Concluzie: Desenele sunt asemanatoare. Stiti de ce zic asta? Deoarece ambele sunt creeate din elemente fantastice deja monotone, care cu timpul au devenit simplii dovleci, simple vrajitoare si simple recipiente cu ceai curcubeu si simple aripi. Nimic atat de fantastic. Sa nu o luati in nume de rau, dar de multe ori vedem curcubee si vrajitoare alaturi de dovleci si lilieci. Aveti imaginatie, asa ca folositi-o mai mult de atat. Puteti sa depuneti mai multa munca. Si mai mult suflet. Mai multa imaginatie.

Vot: Eu voi vota lucrarea.. A doua deoarece este mai incarcata si imi place mult efectul din mainile vrajitoarelor.

Bafta din nou!
:3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#4
Va urez si eu multa bafta cu duelul. Ati facut amandoua o treaba foarte buna, felicitari.

Fiindca sunt presata de timp, nu le voi lua pe rand sa le comentez, a spus deja Ann ce era important. Primul desen este mai ingrijit decat al doilea si imi place enorm coloring-ul. Probleme majore cu anatomia nu sunt, atat ca aripile par desprinse de corp, apartinand unui alt camp, din cauza ca nu sunt mai flexibile. Vad ca initial aveai alta idee cu aripile, au ramas urme, hehe. LA al doilea desen ideea e geniala, imi place tenta misterioasa pe care le-ai dat-o vrajitoarelor nedesenandu-le ochii si imi place desenul, privind in ansamblu. Mai ai de lucrat, insa, la anatomia mainilor si picioarelor. Pe tine te avantajeaza felul in care dai umbrele si in care colorezi + ca orice element e la locul sau.
Desi coloring-ul primului desen imi place la nebunie, voi vota cu al doilea fiindca imi place mai mult ideea generala a desenului si transmite mai bine aerul acela fantasy.

Spor la desenat si multa imaginatie! :3
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#5
Am trecut de multe ori aici si uite ca acum las si eu com.
Mai intai va urez bafta la amandoua! *hug*
O sa le iau pe rand ca sa fie ceva mai usor si pentru voi sa va dati seama de greseli si de altele.

Unu-> anatomia din aproape toate punctele de vedere este foate bine pusa la punct aici si asta imi place, plus si pozitia lui este interesanta. Un lucru mi se pare incorect, cum ai facut fata.
De asezat ochii si restul ai asezat chiar bine, insa partea obrazului (ca sa spun asa) din stanga, acolo unde defapt incepe totul e mult prea lunga - adica trasarea conturului acolo e mult prea lung si dupa cand ai continuat cu partea cealalta ai facut-o prea scurta - la propriu, ca se vede clar cum vine dupa parul si urechea ceea ce nu ocupa mult ca sa spun ca defapt ele chiar taie fata. Atunci era altceva, dar nu e acum. Sper ca intelegi ce am vrut sa spun.
Mergea un BG mai dezvoltat, adica nu gol, se putea sa faci si ceva in spate, dar oricum e ok.
Legat de felul in care ai colorat ei bine nu prea am ce comenta, fiindca imi place foarte mult, cu toate ca eu una consider ca era mai bine daca umbrele in anumite locuri puteau fi accentuate, mai inchise, ca sa prinda mai mult volum de substanta.
Oricum asa desenul este reusit si dragut.

Doi-> cu care si votez, deoarece imi place ideea cu vrajitoarele.
Desigur ca facand o comparatie cu primul, al doilea e ceva mai 'impopotanat' - adica mai are alte elemente, mai multe cum ar fi dovlecii aceia albastrii pe care ii ador. *__* Chiar imi plac.
Desigur ca si aici se puteau accentua umbrele mai mult si conturul cu putina culoare de asemenea, insa asa e ok. Iar legat de felul in care ai hasurat si ai construit umbrele la brate si picioare, etc, e destul de ok, cu toate ca eu consider ca se putea si mai bine de atat.
Iar legat de BG: pe langa liliecii aceia si dovleci, putea incadra totul intr-un peisaj mai sumbru si magic. Insa cum am spus si la celalat desen, e bine si asa cu BG-ul. (backgroundul, in caz ca nu va dati seama ce inseamna... )
Desigur ca anatomia este destul de ok, la maini mai trebuie sa lucrezi, in rest totul este fain si imi place.
Am mai spus sus ca votez cu al doilea, da? Da!

#6
Primul desen: esti lenesa.
Desenezi foarte bine dar esti lenesa si n-ai lucrat mai mult la el. Votul meu il ai, dar persoanele care nu vad perspectiva pe buna dreptate n-o sa iti dea vreun punct pentru ca esti lenesa.
Pune-te pe desenat serios bre.

Al doilea desen: dragut, dar prea simplu.
Nu spun ca desenezi urat, dimpotriva. Doar ca e ca si la gimnastica: ai nota de plecare mica. Ai facut foarte bine ceva simplu, dar poti pierde in fata cuia care a gresit putin, dar a icercat ceva mai complicat.

Votul merge la prima lucrare.
Parerea mea fetelor, nu va suparati.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#7
Perioada de votare a luat sfarsit:
Aggie a castigat cu 13 voturi.
Felicitarii Aggie *hug*
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aggie vs. Chriss Aggie 4 4.467 11-04-2013, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Chriss
  Aggie vs. Ann Aggie 4 5.218 04-09-2012, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)