Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chibi generator

#1
L-am intrebat pe Flaw daca pot face un astfel de topic, si ma gandeam ca in sectiunea Anunturi este mai bine daca il fac.

Topicul este despre chibiuri. Vreau sa stiu ideei despre haine sau mai stiu eu ce, si cam cine stie sa lucreze in paint 4. Sau photochop, cu pixels. 4
AS dori mult sa va aflu ideeile, asa chibiurile, vor avea mai multe haine, accesori,cape, coafuri, animale, si etc. Chiar si fonduri. Doar sa vedem ce idei ar fi potrivite. Smile Eu stiu, stilul punk, gothic, alte stiluri, depinde ce va place.. Smile Chiar si Vocaloid Smile


Idei :

Noname:

Haine in stil casul,gothic,punk..poate chiar traditional
Coafurile existente sunt dragute,dar poate o gama mai larga de culori si forme nu strica...
look mai childish si mai zuzu?21
bunny ,teddy bear .cat [edit by me= urechi, nas, mustati, cozi, etc.)
rochii baby doll simple

You:

coada de pisica lunga de o culoare neagra sau alba
Coafuri... sunt cativa fani k-pop (ma numar printre ei) asa ca poate asemenea coafuri ar prinde bine.
pasare mica si alba in partea stanga
Fonduri... cred ca ceva cu ploaie si flori de cires.
sfori ca la o papusa[posibil]
rochita pana in pamant neagra, cu dantele. Palarie ce cade un pic pe ochiul stang, tot de aceasi culoare.[ poate palarie tip jazz]
Aripi de inger negre sau albe, Mari sau MIci
obraji

...next:

ajutoar Photoshop:

Mimisor, si ii multumesc din tot sufletul ca doreste sa ma ajute la fondul transparent :X:X



Sper sa va intereseze subiectul. ^^

#2
Omule,esti geniala!Go bald!I mean,you really are a genius 21 !Am urmarit treaba cu chibi-urile pe topicul de idei si mi-a placut de la inceput.Imaginatia m-a lasat balta pe moment,dar iti pot spune ca deocamdata ideea cu stiluri vestimentare diverse e buna.Haine in stil casul,gothic,punk..poate chiar traditional(who knows) ar arata bine(Plus ca fiecare user poate face orice combinatie ii trece prin cap si sa iasa ceva ca lumea).Dar pe langa haine tr sa abordezi si niste coafuri si accesorii care sa se potriveasca.Coafurile existente sunt dragute,dar poate o gama mai larga de culori si forme nu strica...(same goes for the eyes...a few more colours or shapes would do).Ai auzit de grupul de mangaka CLAMP?Sunt niste artisti remarcabili si de-a lungul seriilor pe care le-au scris au creat o groaza de modele de haine,accesorii,freze etc.Unele lucruri sunt nitel cam impopotonate(sau mai mult...depinde si de manga) dar sunt si altele destul de dragute si simple.Acum nu stiu cat de complicata poti face vestimentatia,de vreme ce tr sa te incadrezi in dimensiuni si alte alea,dar ti-am zis,ai putea sa te uiti de idee pe lucrarile lor.Si Jun Mochizuki a realizat niste modele interesante(daca ai citit/vazut Pandora Hearts).Ti-am dat numele astea ca sa te orientezi putin.It's not much so I'll try thinking of something better.
EDIT:Hyuuuu!I can feel za inspiration!Ideea asta e cam trasnita,dar ce zici de un look mai childish si mai zuzu? 21 How about some baby costumes with ears,and tails?Something bunny like,teddy bear like...cat like?Efectiv ca un costumas de bebe cu urechi la gluga si o codita pufoasa? 21 Ideea s-ar putea sa para mai mult decat tampita,dar ar da chibi-urilor un aer...well chibi!AAAAA!Si ce zici de niste rochii baby doll simple? 4 Ador efectiv modelul asta de rochita si mi-a parut rau ca n-am gasit cv asemanator...plus ca modelul e foarte simplu...so...am I nuts or what? 21 (scz ca nu pot face mai mult decat sa dau din gura,dar nu sunt un geniu in photoshop....deocamdata,sunt in faza de holbat la tutorialuri...)
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:

#3
artist, vezi ca ti-am mutat threadul la general chit chat (daca nu iti convine, zi ca il mut iar) nici mie, nici marinei nu ne pica bine ca userii sa faca threaduri la anunturi...

cat despre idee in sine, imi place, si flaw are niste idei ca sa extinda chibi generatorul.

@ restul, ca sa traduc ce vrea sa zica artist este ca puteti voi insiva sa va faceti haine/arme/etc pentru chibiurile de pe zup...

Mult noroc la toti si have fun 10.

#4
@noname: ee multumesc. Smile
Pai ideile sunt bune. Nu m-as gandi sa fie chiar totul, asa, stii tot tot la moda, poate sa fie si rochite in stiluri vechi... 4 Imi plac ideile cu costumasele , u urechile si cozile.. de animale, voi incerca sa le pun in practica. Da, am foarte putin spatiu de a creea aceste haine si etc. 80X80. ASta este, voi incerca sa ma limitez, si poate voi creaa si corpulete noi, pentru chibi-uri <3

** Daca eu stiu, mai aveti si imagini cu idei... sau alt ceva.. 4 Sau daca stiti sa lucrati in paint.. 4

@ tan, thanx 3

#5
ba iti trebuie PS, ca iti trebuie fundal transparent, ca altfel nu poti imbina pozele... eventual cineva sa faca in paint, iar altul sa il modifice in PS...

#6
Nu ma pricep sa umblu cu paint sau alte programe...

Am venit doar cu cateva idei... (stupide) Dupa ce am lasat comm'ul acele la "idei noi pentru zup" mi'au venit altele in legatura cu chibi.

Inca nu am citit ce a zis noname asa ca se poate sa se intalneasca ideile. == Chiar daca sper ca nu...

Ma gandeam ca la o coada de pisica lunga de o culoare neagra sau alba... ar fi ceva frumos la un chibi chiar daca el find fata sau baiat.

Manusi negre lungi, fara degete.

Coafuri... sunt cativa fani k-pop (ma numar printre ei) asa ca poate asemenea coafuri ar prinde bine. As putea sa dau poze cu frizurile lor daca nu sti cum le au multi dintre ei...

Animale... ma gandeam ca poate o pasare mica si alba in partea stanga ar arata frumos.

Fonduri... cred ca ceva cu ploaie si flori de cires. Chiar cred ca sar vedea frumos...

Accesori.
Un fel de sfori ca la o papusa. Am vazut asa ceva intrun joc pe care il avusem.

O rochita pana in pamant neagra, cu dantele. Palarie ce cade un pic pe ochiul stang, tot de aceasi culoare.

Niste fundite albe ce pamblicile sa cada pe umeri mai jos pana unde ar veni inceputul "pantalonilor" sau pana in pamant.

Aripi de inger negre sau albe, mici sau mari.

Sti cum are Choji (din naruto) chestile alea in obraji? Ar prinde bine si la chibi chiar si pe negru, rosu, roz.

Un "x" negru, ar prinde bine culoarea asta sau chiar si mov.

Stiu... idei banale, si mai am idei dinastea.
Deja v'ati pierdut doua minute cu acest comm.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
(22-09-2010, 04:26 PM)Tan A scris: ba iti trebuie PS, ca iti trebuie fundal transparent, ca altfel nu poti imbina pozele... eventual cineva sa faca in paint, iar altul sa il modifice in PS...

Aş putea să te ajut eu la partea asta, Artist.

Oricum, mă gândeam la nişte rochii lolita, ar fi tare draguţ, sau orice altfel de hainde lolita şi şi şi, vreau un nas de claun 21, şti tu, dinacelea mari şi roşii, ah, şi o perucă dinaia curcubeu şi creaţă, să se asorteze, şi nişte pantofi gigantici roşii cu buline galbene 21 , ce idei, lol.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#8
Da?? Ura! 21

chiar ma poti, mimi? Smile A pai e bine atunci, si chiar imi place ideea cu tema cu nasuri rosii, " La circ" Si cine stie, si o roata gigantica in spate.. Smile Deci mz mult mimisor <3 cand termin cu prima tema, o sa te contaCTEZ, DACA POTI SA O PUI IN ps.

@Tan, da, acum mi-am dat seama. 21

@ You: Da, pai sunt idei bune, cea cu aripile imi place mult, voi incerca totusi, chiar daca e mai breu cu aripile astea/// xD Manusile.. nuj.. dar idei minunate..

all: Ce parere aveti ca prima TEMA sa fie cu clovni, nasuri rosii, si etc? 4
sau poate o costumatie de soala, in diferite culori...?? cu genti, fusste scurte.. ? 4

#9
Auzi... Vrei sa ne traumatizezi. Vrei sa ne reamintim ca maine iar scoala = )) Chiar asa de rea esti?
= ))

Mai bine clovni, ar fi tare simpatici = ))

Dar vampiti ce au? Nu va mai plac de ei?
Sau de ce nu si niste haine, coafuri, care sa semene dupa caracterul lui L din Death Note?

Sau... si mai bine :yes: Shuici in costum de catel. Mie mi sar parea dragut un asfel de chibi...
Daca vrei idei de haine sau coafuri poti sa lasi un comm la profil, ca imi mai adun imaginatia si vor iesi niste teme... Pffai... mai proaste ca alea... ==
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
glumesc cu scoala 21

Asa, pai sa vedem..vampirii necesita lucru.. la clovni e mai usor. ^^ interesanta idee, cea cu Death Note.. ar fi mijto sa fie coafuri gen L. 21 O sa vad ce pot face.. 21 Si de idei, poti sa ti le exprimi aici. ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Chibi pentru voi! Ryuu 2 3.374 29-12-2011, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Question meme generator Mitzuke. 44 20.547 10-09-2010, 10:12 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf
  Rate the Chibi dia_love_gackt 126 44.937 24-05-2009, 04:39 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)