Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestiute ciudate.

#1
Buuun. Mi-am facut putin curaj si`mi pun si eu gfx-urile. xD
Cu avatarele nu ma descurc deci nu vor fi prea multe.

[Imagine: ghiesa.png]

[Imagine: walkonwater.jpg]

V1
[Imagine: emuwdev2.png]
V2
[Imagine: wmuwdev1.png]

[Imagine: Iaamsig.png]
Avt:
[Imagine: Iaamavt.png]

Si el:
[Imagine: g-dragon.png]



Cam atat xD
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#2
Dau eeedit :]

*post prea scurt* Moş Cărciun cu plete dalbe a sosit de prin bla bla ba .

Edit:
Mie lene să le iau pe fiecare în parte aşa că o să le pun la comun.

Majoritatea's ok, dar mai ai de lucrat.
Textul, este prea mare, şi în majoritatea semnăturilor este poziţonat prost [ aceaşi problemă o am şi eu 21 ]. Oricum, nenea text iese prea mult în evidenţă şi normal stokul trebuie să iasă, textul este mai mult de efect, ca să spun aşa. Ca de exemplu la a doua semnătură, se vede destul de urăt acel text.

Micşorarea imaginilor, ca de exemlpu la acel avatar. Când ai micşorat, ai disproporţionato pe biata fată : )). Încearcă să faci ceva în privinţa asta.

Cât despre efecte, te axeszi prea mult pe backgroud, şi uiţi de personaj şi săracul se pierede în back. Încearcă să echilbrezi oleacă. Ca de exemplu la semăturile 3&4 ai aruncat acolo două chestiuţe şi gata. Nu nu 68. Strădieştete mai mult la cea ce faci.

Păi cam asta ar fi tot ce am avut de spus. Încearcă nişte tutoriale pentru novici, te vor ajuta mult.

Şivezi că m-am chinuit 5 minte să scriu astaşi dacă nu citeşti tot ce amscris te halesc cu fulgi cu tot :].

Baftă!
Mwhahaha.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#3
Am citit tot xD
Multumesc ca ai trecut p`aci Teki-san >;d<

Asaaaa...
Un banner ptr. un forum:
Aici
Mai am unul, dar e branza ...:eto:

Edit:
Avatar: [Imagine: GDavatar.png]

Edit: Ca sa nu fac 2xpost -.-
Ceva nou [pentru un concurs]
[Imagine: sihavt.png]
[Imagine: summerishere-sig.png]
Sper ca nu are ceva daca am luat poza de la dueluri, dar mia placut mult xD
Mie una`mi place cum a iesit xD
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#4
Numai dau edit 106 [nu mai fac 2xpost:3 plomit33]

Yeeee, dar va place topicul meu:]] *joke*
Bun, deci am venit cu avatare [la care am cam uitat sa pun bordere, dar n'are nimic] si un sig

T.O.P
[Imagine: topavt5.png] [Imagine: topavt1.png] [Imagine: topavt2.png] [Imagine: topavt3.png] [Imagine: topavt4.png]


GD

[Imagine: GDavt1.png] [Imagine: gdavt2.png] [Imagine: GDavt3.png] [Imagine: gdavt4.png] [Imagine: GDavt5png.png]
Si sig`ul: [Imagine: topsig.png] <- nu's prea mandra de el =.=

Critici, pareri, sugestii?xD
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#5
E timpul sa mai critic si eu, si o fac dar critic doar ultimul post.

So here I start with the avatars with Seung-hyun: singurul care imi place e al doilea si ultimul, in rest pot zice asa - 1)ai pus brushul ala si nu imi place; 3) ai redimensionat imaginea, altfel imi placea; 4)prea aproape si ai pus ceva brush pe img? o.o

Acum Ji-Yong avatars: alright, ador primul @_@ al patrulea e cute, dar si hot <3 iar ultimul imi place... in schimb 2) nu imi plac efectele >.>" 3)la fel si aici, prea verde x.x

Iar sigul, cred ca stiu dc nu esti mandra de el... ai cam dat-o in bara cu efectele 39 si in special cu textul - adik nu e bine pozitionat, prea sare in evidenta, si e prea mare... si textul, banuiesc ca stii k nu e el liderul, nuh? 21

Sugestii - incearca niste efecte placute, brushuri mai putine, si incearca texturi/c4d.

Sper ca nu te-am deranjat cu criticile mele, daca am fost cumva dura, k am prostul obicei de a exagera cu ele... >.>"
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Am trecut si eu pe aici, nu te astepta sa critic prea mult pentru ca nu ma pricep cu critica asa ca las pe altii sa se ocupe de asta. Mie una imi place foarte mult cum lucrezi, imi plac foarte mult semnaturile, mai mult decat av-urile. Imi plac si avatarele dar, fara suparare, mai mult sigurile, cum ai lucrat cu efectele la ele. In special primele 3 si cele cu baieti. Si imi place mult si primul avatar. So...nu prea stiu ce sa zic in afara de faptul ca te pricepi foarte bine la asta Smile Gambate!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#7
@Alysu- stiu ca nu e el liderul, dar fata lui asta imi inspira [in poza aia] xD. Multumesc pentru critici:X. si nu ai fost dura :]
@Akie- Sank'yuuu!

Ceva nou>.>
[Imagine: freedoomwitht.png] <-- stiu, textul-.- culoareaaa
[Imagine: freedoomv2.png]
Pareri, sugestii, critici?xD
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#8
Alright, azi sunt in dispozitie extrem de proasta, asa ca voi incerca sa critic... >.>"

1 - dap, textul nu e bun, verdele ala strica tot, de aia eu de multe ori pun text alb cu ceva efecte colorate... sar la al doilea ^^
2 - asta e mult mai bun, mai ales k nu e textul prezent, dar totusi eu cred k iti place foarte mult cul verde, fiindca si aici l-ai folosit... incearca niste culori calde, dar dk nu atunci macar un albastru... aici ar fi mers excelent un rosu sau un portocaliu... in rest nu stiu ce sa mai zic 106 doar culoarea trebuie schimbata...

Atat, si astept alte lucrari de la tine hug
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#9
Oh hai că mă bag şi eu.

Prima semnătură este ruinată de text. Culoarea este total greşită, trebuia să alegi ceva mai în ton cu semnătura, sau să nu mai pui nimic (ca în a doua). Culorile sunt cam şterse, puteai să încerci să pui accentul pe ceva. Un burn pe fundal şi dodge pe subiect n-ar fi stricat. Sunt nişte pete în stânga, probabil de la vreo textură sau c4d. Trebuia să le ştergi, sau să nu dai atâta sharpen pe ele.

Şi acum să iau semnăturile în general. Păi... sunt banale, trebuie să recunosc, şi sper să nu te superi pe mine. Încă nu ţi-ai găsit stilul, încă mai eşti în faza experimentală, cea mai importantă fază. Textele sunt prea accentuate şi distrag atenţia de la subiect. Scade-le opacitatea sau pune-le pe Overlay/Soft Light/whatever. Nu ştiu ce program foloseşti, dar cred că înţelegi ce vreau să spun.

Nu te complica cu fonturi sclipicoase, mari, şi încurcate. Câteodată cele simple precum Arial sau Times New Roman pot face şi ele minuni, trebuie doar să ştii să le modifici şi tu (Window>Character în PS; de acolo poţi să modifici spaţiul dintre litere, culoarea, cât de înalt să fie, spaţiul dintre linii, etc). De altfel, există şi o mică regulă, după care poţi să te iei ca să poziţionezi textul când nu ai idei. Caută tutoriale. Smile

La cel cu "Summer is here", trebuia să ştergi liniile de pe fată. De pe toată fata, nu numai faţă. Şi mi se pare puţin cam prea înalt, pare că trage cineva de el în sus. Şi nici borderul nu arată prea bine.

La avatare chiar te pricepi, şi nu trebuie să te îngrijorezi că nu a bordere. Măcar nu faci crop din sig.

Succes în continuare! Aştept noi "chestiuţe ciudate". Smile

#10
Multumesc de commuri xD Si da stiu ca sunt cam banele, dar sunt la inceput. Asa cum ai zis tu Mrs. Lovett nu mi-am gasit stilu xD
Booon.
Ceva nou >.>
Asta e facut la 10 seara-.-
[Imagine: lollipop1.png] Sper ca-i bun.

[Imagine: inocencetrimskype.png] <- am uitat borderuuu :ask:
Stiu ca-s cam simpplute, dar nu sunt acasa si nu am texturile si C4D-urile mele T~T
Ja ne.
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)