Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestiute ciudate.

#11
Sooo, iar incep cu introduceri plictisitoare =.=, me here.

Deci la miezul noptii sau cand straluceste soarele pe cer, daca avem idei, facem, deci nu conteaza cand ai facut lucrarile. 21 [nu stiu dk ai inteles ceva din ce am zis]

Enfin...
1 - ador imaginea, dar nu si sigul... in primul rand, ai amestecat culorile acolo si ai impresia ca e cam stearsa imaginea... iar in al doilea rand textul ala il puteai pozitiona pe partea de jos ce straluceste [acele linii] si textul alb ar fi mers >.<
2 - cute, insa efectul de pen tool sta cam prost acolo ._." odata nu l-ai sters bine, si doi - trebuia sters mai mult; textul imi place de data asta, si chiar si fara border arata bine 39

Well, astept altele si mai incearca niste tutoriale cum sa folosesti efecte 39 ajuta mult ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#12
Multumesc Alysu ca treci pe aici si ca imi dai critici si sfaturi 5
Acum...un sig cand l-am facut cu nervigrr
New:

[Imagine: musicsig.png]

Mie mi se pare ca a iesit bine39...
> Ma semnez cu Dei/A/DK. Am ziso ca sa nu se creada ca le fur, ca se mai intampla -_- <Pareri, sugestii, critici?
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#13
rezerv locul, am ceva de facut, insa revin cu editul in putin timp >.>"

[edit]And I'm back ^^

Un sig facut cu nervi, n e bine 21 pai in afara de efetele ce dau spre rosu, arata bine. textul insa e asa pus incat abia l-am vazut -.-" incearca sa nu mai pozitionezi textul pe obiecte [in acest caz chitara], pozitioneaza-l mai pe langa corp, arata mult mai bine.

Pai, nu stiu ce sa mai zic, doar atat - efectele nu sunt bine potrivite, dar in rest merge. In legatura cu semnatura, pastreaza mai degraba psd-urile, macar asa poti dovedi ca sunt ale tale. Inainte aveam prostul obicei sa nu le salvez, insa acum cred ca am si dubluri la ele o.o sa nu imi ia careva lucrarile si sa zica ca sunt ale lui, macar asa pot dovedi.

Anyway, astept alte lucrari si succes ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#14
Alysu, multumesc ca treci pe aici hug
Deci tot ce am putut sa fac azi, dupa atata plictiseala si lene, sunt niste avatare.
Presupun ca au iesit ....bine39

AJ:
[Imagine: gi-kwank-av1.png] [Imagine: gk-av2.png] [Imagine: gk-av3.png] [Imagine: gk-av4.png]

Choi T.O.P:
[Imagine: top-av1v2.png] si fara text:[Imagine: top-v1v1.png]

Pareri, sugestii, critici?xD
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#15
OMG, Gi-oppaaa [crazy fan girl o.o]

My naked-perfect-boy >w<~ -- let's comment: avatarele ar fi reusite daca nu le-ai redimensiona asa o.o sau daca nu le-ai apropia asa de tare [stii la ce ma refer] Fa-le mai mici, arata mult mai bine ._." Din cele patru al doilea e cel mai bun, urmat de al treilea, primul si ultimul [ultimul fiind x.x banuiesc k ai inteles] Dar la primul imi place efectele 39 era preferatul meu daca il faceai mai mic =.=

Cute Tempo 71 -- e mai cute fara text, cred ca stii deja asta... poate daca era textul mai in dreapta, dar cred k nici atunci nu mergea xD

Fie, astept altele si succes.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#16
De când n-am trecut pe aici O.o. Am şi uitat că am cont pe zup..hehe XD'. Baka me >.<
Mai am lucrări, deşi nu ştiu, mie frică de critici :o11: Soo, here I go:

[Imagine: big_ba10.png]
[Imagine: yang_y10.png]
[Imagine: my_lol10.png] <- Nu ştiu de ce, dar cred că am dat-o în bară aici. Părerea mea.
[Imagine: kurosh10.png] -Da, scrisu -_-
[Imagine: grell-10.png]- La asta m-am luat dupa un tutorial. Cred ca a iesit ceva 39

Atât momentan, mai am altele dar mie lene să le pun o.o Aştept critici [sa fie cum vreti voi78], păreri şi sfaturi XD
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#17
Rezerv locul - ori pe mai tarziu, ori pe maine... dar e rezervat

[edit]Kill me, faci ce vrei, dar uite k am venit xD am cam intarziat [ceva mai mult >.>"] dar sunt aici ^^

Let's begin:
Asa in mare - daca nu ai mai redimensiona imaginile in halul asta ar fi mult mai reusite; borderul daca tot il pui, pune-l corect; nu mai ascunde personajul/personajele principal/principale dupa efectele folosite [texturi/c4d/etc]

Asa, acum pe scurt la fiecare si nu mai adaug ce am zis mai sus, aici spun ce nu e bine la fiecare:
1 - textul nu e bine pozitionat, si la marimea sigului e cam mare si sare prea mult in evidenta;
2 - textul iar nu e bine... prea mare, ocupa prea mult loc, iar Yo Seob e asa de acoperit acolo, incat nu mai stii cine e...
3 - parerea mea e ca ai dat-o in bara cu celalalt [2] nu cu asta... aici arata ceva mai bine, insa tot e acoperit de efecte, data viitoare foloseste-le ceva mai putin, nu pe tot corpul, iar textul again, prea mare -.-" ;
4 - da da, bine zis, scrisul... si excesul de brush de pe sig, albastru cu negru - cred k mai bine faceai albastru cu alb, si pe viitor daca tot vrei sa il faci render, fa-l corect;
5 - aici in afara de culorile alea, textul si cum i-ai facut ochii, nimic nu mai merge... -___-" se vede clar ca imaginea mica nu se potriveste deloc cu restul, fiindca nu are culorile predominante din sig.

Aaa, cam atat, si pe viitor FOLOSESTE: radiera, sharpen, culori mai placute, si tutoriale ceva mai usoare, dar utile.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#18
Deci le adoor!
Ti-am mai zis eu ca eÅŸti minunata la partea asta
Critici *pauza*
Nu ma pricep *thehehe*
Sa mai pui XD

#19
Mulţumesc pentru critici Alysu. Ştiu că am o problemă cu textul, asta ar fi -pentru mine- cel mai greu lucru în PS T.T. Fuzză mulţumesc că ai trecut p'aici.
Bun, I'm back with something new 39 De data asta am lucrat cu actions ._. Pentru prima dată. *yee! party like a animal! lolz XD* Cred că e bunăăă, dar aştept părerea voastră. :]
[Imagine: cl_cyh10.png] Presupun că am dat-o în bară cu textul again *again and again and again >.<*

Bye:]
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#20
Am aterizat si eu aici. O sa ma iau doar de sig-urile de pe pagina asta. Lenea-i mare..
Primul *cel cu chitara* - imi place, a iesit bine dar textul ala e groaznic. Adica e groaznic pozitionat si intotdeauna am urat fontul ala cu care ai scris "Music". Nu ca eu as pozitiona textul mai bine dar stii si tu ca noua oamenilor ne place sa criticam.
Avatarele sunt frumoase insa, cum a spus si Alysu - nu le mai redimensiona asa.
Sig-ul cu Big Bang e chiar reusit. Imi place ca nu l-ai incarcat si brushurile alea/c4ds dau bine. Un gradient map si era perfect. xD
Urmatorul sig, cel cu tipul blond [ nu le am cu cantaretii astia de k-pop/j-pop or w/e ] Sfinte Peste - ce-i cu lumina aia acolo? Imi place sig-ul, e frumos realizat dar textul nu mi se pare prea bine pozitionat. Cred ca jos, intr-o parte dadea mai bine. Cred ca l-ai pus sus ca sa umple golul ala nu? xD Totusi ai fi putut sa mai pui ceva brushuri sau texturi in coltul ala, nu stiu.. orice sa nu se mai vada asa 'luminos'.
Urmatoarea - background-ul e cam sters. I mean se vad c4d-urile sau ce-oi fi folosit tu acolo dar culoarea bg e cam stearsa. Textul imi place, e bine pozitionat [ parerea mea ] per total e destul de reusit sig-ul.
Urmatorul - cel cu Kuroshitsuji - Da, ai cam dat-o in bara cu textul.. Fontul e cam uratel si textul e cam mare.. In rest imi place, arata destul de bine.
Ultimul - cel cu Grell ( Grell il chema parca 106 ) : A iesit foarte bine - text-ul bine pozitionat, background frumos insa a doua imagine de sus nu merge. Nu era nevoie sa o pui si pe aia acolo.. Oricum, asa cum am mai spus, sig destul de bine realizat.
Si, in sfarsit-ultimul sig : Scoate brush-ul ala cu text si textul cu CL, mai baga niste brush-uri/c4ds in locul brush-ului cu text daca vrei si voila! Asa-i ca arata altfel?

In mare vad ca te descurci 39 As vrea sa te intreb de cat timp lucrezi in ps, daca nu te superi..
Cam atat. Nu ma pricep la critica de vreme ce sunt incepatoare. Te astept si pe la mine btw.
See-ya!
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)